بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

ویژگی‌های یک وکیل خوب که باید بدانید!


در دنیای امروز هر یک از ما ممکن است با مسائل حقوقی درگیر شویم. مسائل حقوقی عمدتاً پیشرفته و تخصصی هستند و نمی‌توان به راحتی و بدون کمک از پس آن‌ها برآمد. برای حل کردن مشکلات حقوقی خود و یا دریافت مشاوره حقوقی نیاز به مراجعه به یک وکیل داریم.

در دنیای امروز هر یک از ما ممکن است با مسائل حقوقی درگیر شویم. مسائل حقوقی عمدتاً پیشرفته و تخصصی هستند و نمی‌توان به راحتی و بدون کمک از پس آن‌ها برآمد. برای حل کردن مشکلات حقوقی خود و یا دریافت مشاوره حقوقی نیاز به مراجعه به یک وکیل داریم.  در صورتی که بدون راهنمایی افراد متخصص در زمینه‌های مختلف حقوقی  بخواهیم با این‌گونه مسائل درگیر شویم ممکن است نه تنها موفق به حل  مشکل خود نشویم؛ بلکه ضرر و زیان‌های بزرگی را نیز بر خود تحمیل نماییم.  بهترین کار این است که  در این گونه موارد به یک وکیل زود مراجعه کنیم.  برای اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی‌ها و خصوصیات یک وکیل خوب تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 فایده استخدام یک وکیل خوب چیست؟

 استخدام وکیل پایه یک دادگستری خوب راه شما را در مسیر موفقیت در پرونده‌های حقوقی مختلف‌تان هموار خواهد کرد. ض یک وکیل خوب با تجربه و تخصصی که دارد؛  به شما برای حل مشکلات‌تان راهنمایی کرده  و تا به موفقیت رسیدن پرونده همراهتان خواهد بود.  با انتخاب یک وکیل خوب که به زیر و بم‌های قانون آگاهی کافی داشته باشد شما می‌توانید در کمترین زمان و به ساده‌ترین روش  راهکار قانونی مناسب را برای حل مشکل خود پیدا کنید.  در حقیقت انتخاب یک وکیل خوب به شما کمک می‌کند تا در هزینه و زمان خود صرفه‌جویی کرده و به نتیجه مطلوب در پرونده‌های حقوقی خود برسید.

 خصوصیات و ویژگی‌های یک وکیل خوب

 مختلفی برای انتخاب یک وکیل خوب وجود دارد.  برای این کار شما می‌توانید از توصیه اطرافیانتان که با پرونده‌های حقوقی مشابهی درگیر بودند استفاده کنید.  علاوه بر آن می‌توانید از سایتهای اینترنتی نیز استفاده کنید  و وکلای مجرب نزدیک خود را جستجو نمایید.  فرقی نمی‌کند که از چه راهی برای انتخاب یک وکیل خوب اقدام می‌کنید؛  در هر صورت شما باید ویژگی‌ها و معیارهای خوب بودن یک وکیل را بشناسید تا بر‌اساس آن  بهترین وکیل تهران ممکن را برای خود انتخاب نموده و استخدام کنید. اما چه ویژگی‌هایی  خوب بودن یک وکیل را تضمین می‌کند؟

 یک وکیل خوب باید امین باشد

 وکیل‌ای که انتخاب می‌کنید حتماً باید امین باشد.  شماره اطلاعات و اسرار خصوصی زندگی و کار خود را  در اختیار وکیل‌تان قرار می‌دهید؛  بنابراین در صورتی که وکیل‌تان امین و قابل اعتماد نباشد  دچار مشکلات بزرگی خواهید شد.  یک وکیل خوب  باید راز‌ها و سخنان موکل‌هایش را مانند اسرار خود حس نموده و از بازگو کردن آن  برای  اشخاص دیگر  پرهیز کند. هنگام انتخاب یک وکیل هرگز این مورد را پشت گوش نیندازید و حتماً به آن دقت کافی داشته باشید.

 یک وکیل خوب باید دقیق باشد

 ویژگی مهم دیگری که هر وکیلی باید داشته باشد دقت بالاست.  وکیل خوب باید به جزئیات پرونده شما دقت کند تا بتواند برای حل آن به بهترین و ساده‌ترین روش اقدام کند.  در صورتیکه دقت یک وکیل بالا نباشد ممکن است اطلاعات مهمی از پرونده را  نادیده گرفته و  مانعی بر سر راه موفقیت پرونده شما ایجاد کند.  تحقیق نکته سنج بودن یک وکیل مقدمه‌ای بر موفقیت و سرعت بالای حل پرونده شما خواهد بود.

 یک وکیل خوب باید رک و صادق باشد

 یک وکیل خوب هرگز در توانایی‌های خود اغراق نمی‌کند و به موکل خود قول 100 درصد برای حل شدن پرونده نمی‌دهد.  یک وکیل خوب باید حقایق را بدون  هیچگونه پنهان کاری با موکل خود در میان بگذارد  و او را از چند چون شرایط آگاه نماید.  برای یک وکیل خوب فرقی نمی‌کند که نتایج و تغییرات حاصل شده در پرونده موکلش مثبت یا منفی باشد؛ در هر دو صورت نتایج را رک و بدون پرده‌پوشی با موکل خود در میان خواهد گذاشت.  صداقت یک وکیل باعث می‌شود که امید یا ترس واهی در مورد مشکل ایجاد نشود و با شرایط واقعی پرونده روبه‌رو شود.

 یک وکیل خوب باید  روابط اجتماعی خوبی داشته باشد

 وکلا باید روابط اجتماعی خوبی داشته و یک شنونده خوب و یک گوینده عالی باشند.  وقتی موکل در مورد پرونده صحبت می‌کند؛ یک وکیل خوب باید به دقت گوش کند تا جزئیات مهم را پیدا کند.  در بعضی مواقع ممکن است موکل  از گفتن بعضی جزئیات خودداری کنند و این برعهده فن بیان و روابط اجتماعی بالای وکیل است که به موکل خود اطمینان کافی را بدهد تا او در مورد تمام جزئیات صحبت کند.  علاوه بر آن فن بیان خوب یک وکیل در جلسه دادگاه چه با قاضی و چه با وکیل طرف مقابل  ممکن است نتیجه دادگاه را به کل عوض کند.  می‌توان این طور نتیجه گرفت که روابط اجتماعی خوب یکی از ویژگی‌های بسیار مهم یک وکیل خوب  و شایسته است.

 یک وکیل خوب باید اطلاعات به روز داشته باشد

 با گذر زمان شرایط زندگی افراد عوض شده و در نتیجه قوانین مقتضی نیز تغییر کرده اند.  بنا بر‌این اطلاعات قدیمی دیگر کاربرد چندانی ندارند و برای اینکه یک وکیل بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد باید اطلاعات خود را به روز نماید. از تبصره‌های جدید و تغییراتی که در قانون انجام گرفته آگاه باشد.  وقتی که اطلاعات خود را به‌روز نکنند و با اطلاعات قدیمی برای وکالت اقدام کنند ممکن است در پرونده‌های خود موفق عمل نکند. در هنگام  انتخاب یک وکیل خوب حتماً دقت کنید که وکیلی را انتخاب کنید که دارای اطلاعات بروز باشد.

برای انتخاب بهترین وکیل تهران کافی است به تهران وکیل سری بزنید. چه به دنبال بهترین وکیل طلاق توافقی باشید یا به دنبال بهترین وکیل مهریه، وکلای فعال در تهران وکیل با تجربه و تخصص خود بهترین انتخاب برای شما هستند. وکلایِ تهران وکیل همگی امانت‌دار، به روز و حرفه‌ای بوده و با دقت و هوش بالای خود به موفقیت پرونده‌های شما کمک می‌کنند. تهران وکیل خدمات جذابی مانند مشاوره حقوقی رایگان نیز ارائه می‌دهد. سوابق درخشان تهران وکیل که ناشی از رضایت شما مراجعان عزیز است؛ ضامن کیفیت کار ماست. 

اگر دوست داشتید اطلاعاتی درباره وکیل دیوان عدالت اداری بدست آورید حتما به سایت تهران وکیل مراجعه نمایید.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3096

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins