بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

چرا باید مکمل افزایش وزن مصرف کنیم؟


برای اینکه در پروسه تغییر وزن کمترین آسیب به بدن شما برسد، همه ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم بدن باید از طریق قرص و کپسول مکمل غذایی تأمین شود، در غیر این صورت به محض شروع رژیم شما شاهد ریزش مو ضعیف شدن و آسیب دیدن بدن خود خواهید بود.

اغلب ما در زندگی دغدغه چاقی یا لاغری داریم، حتی اگر اطرافیانمان به ما یادآور شوند که اندام شما مشکلی ندارد و وزن معتدلی دارید، حتی گاهی اوقات برای اولویت ما به جای سلامتی تغییر وزن است. اما بهترین راه آن چیست؟

واقعیت این است که بهترین راه تغییر وزن برای هر نفر کاملاً متفاوت و اختصاصی است، ابتدا باید به این سؤال پاسخ داد، شما می‌خواهید در چه مدت و به چه میزان لاغر شوید؟

احتمالاً جواب شما لاغری یا چاقی در سریع‌ترین زمان ممکن و بیشترین اندازه باشد، فراموش نکنید که کاهش وزن در زمانی بسیار کوتاه به‌طور معمول از راه‌های طبیعی ممکن نیست و معمولاً اشخاصی که این کار را می‌کنند از عمل‌های جراحی استفاده می‌کنند. باید گفت چنین عمل‌هایی می‌تواند هزینه‌های مالی و جانی زیادی را در پی داشته باشد.

حالا به سراغ راه‌های طبیعی‌تر برویم، رژیم درمانی؛ همان راه طولانی و طاقت‌فرسا

تا چند سال پیش رژیم تنها یک مدل و یک راه داشت گرسنگی‌های طولانی و در نتیجه آسیب دیدن بدن از نرسیدن ویتامین‌ها و مواد معدنی به آن. اما حالا انواع رژیم برای دستیابی به وزن ایده آل با تنوع غذایی مختلف وجود دارد و هرچند این مطلب دست شمارا در انتخاب باز می‌گذارد اما هنوز هم کافی نیست.

مکمل افزایش وزن

استفاده از مکمل غذایی مهمترین راهکار برای جلوگیری از آسیب

برای اینکه در پروسه تغییر وزن کمترین آسیب به بدن شما برسد، همه ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم بدن باید از طریق قرص و کپسول مکمل غذایی تأمین شود، در غیر این صورت به محض شروع رژیم شما شاهد ریزش مو ضعیف شدن و آسیب دیدن بدن خود خواهید بود.

از طرف دیگر گروه دیگری از مکمل‌های غذایی هستند که به پروسه تنظیم وزن شما سرعت می‌بخشند: مکمل غذایی چاق کننده و مکمل غذایی لاغر کننده!

این گروه از مکمل‌ها معمولاً در کنار ورزش از سوی مربی یا در زمان رژیم گرفتن از طرف مشاور تغذیه به شما معرفی می‌شوند.

یک مکمل غذایی چاق کننده می‌تواند به طور مستقیم یا غیر‌مستقیم بر روی افزایش وزن و چاق شدن نواحی مختلف بدن تأثیر‌گذار باشد. تأثیر مستقیم آنها این گونه است که به طور قابل توجهی به درمان مشکلی که سبب لاغری شده است می‌پردازد و آن را درمان کرده سبب بهبود آن می‌شود.

تأثیر غیر‌مسقیم آنها نیز شامل این می‌شود که برای بیماری و درمان موارد خاصی از بدن هستند و برای چاقی و افزایش وزن نیز به طور غیر مستقیم تأثیر ایجاد می‌کنند.

مثلاً هرچند که داروهای ضد‌افسردگی اغلب یک مکمل غذایی یا مکمل غذایی افزایش وزن نیستند اما آن‌ها، خواب‌آور و اشتها‌آور هستند و از این طریق سبب افزایش وزن می‌شوند. از طرفی دیگر وظیفه رسمی برخی از مکمل‌های غذایی تغییر کاهش وزن یا افزایش آن است.

کارکرد کپسول مکمل غذایی چاق کننده

این قرص‌ها یا کپسول از روش‌های مختلف بر روی وزن بدن تأثیر می‌گذارند اما چند راه مشهور آن کاهش متابولیسم بدن، کاهش چربی‌سوزی، خواب‌آوری و افزایش جذب ویتامین‌هایی است که باعث بیشتر شدن حجم عضلات می‌شوند.

قرص‌های افزایش وزن بدنسازی

قرص ه ی چاقی

گروهی از مکمل‌ها معمولاً به عنوان مکمل غذایی افزایش وزن بدنسازی شناخته می‌شوند، این مکمل غذایی معمولاً به صورت کپسول مکمل غذایی یا پودر‌های مکمل به بازار عرضه می‌شود و ورزشکاران برای افزایش وزن و حجم عضلات از محصولاتی مانند گین آپ استفاده می‌کنند.

داشتن اندامی زیبا صرفاً از طریق لاغری به دست نمی‌آید گاهی نیاز است که شما به سراغ افزایش وزن بروید، کمبود وزن علاوه بر ضعف بدنی گاهی باعث تغییرات ناخوشایندی در ظاهر شما می‌شود؛ بنابراین اگر لاغری در نتیجه تغذیه نامناسب باشد یا باعث کاهش فاکتورهای سلامتی شود، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و نباید به سراغ آن رفت.

بهترین اقدام برای بهبود وضعیت این است که هم‌زمان به ورزش، رعایت رژیم غذایی و استفاده از مکمل غذایی افزایش وزن بروید. اما اگر همچنان علاقه دارید که برخی از راهکار‌های خانگی را امتحان کنید، موارد زیر می‌توان به افزایش وزن شما کمک کند.

  • بیشتر غذا بخورید و تعداد وعده‌های غذایی خود را افزایش دهید.
  • غذاهای غنی از مواد مغذی را انتخاب کنید؛ نان‌های سبوس‌دار، ماکارونی، غلات، محصولات لبنی، آجیل، میوه و سبزیجات پرکالری گزینه‌های مناسبی برای شما هستند.
  • از انواع اسموتی و شیک استفاده کنید. شیر و میوه‌های تازه یا فریز شده در چاق شدن شما می‌توانند مؤثر باشند. توصیه می‌شود که مقداری بذر کتان نیز روی نوشیدنی خود بریزید.
  • در برخی افراد نوشیدن مایعات قبل از غذا سبب کاهش اشتها می‌شود. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، بهتر است پیش از غذا مایعات ننوشید.
  • میان وعده‌های پرکالری میل کنید. ساندویچ کره بادام زمینی، میوه‌های خشک و آووکادو برای چاقی گزینه‌های مطلوبی هستند.
  • به منظور دریافت کالری بیشتر به غذاهای خود پنیر، تخم مرغ و یا حتی شیر خشک بیفزایید.
  • گاهی شیرینی یا بستنی بخورید اما در مصرف آنها زیاده‌روی نکنید تا سطح قند و چربی خون شما بالا نرود.
  • ورزش‌های قدرتی که به افزایش حجم عضلات نیز کمک می‌کنند می‌توانند در افزایش اشتها و وزن مؤثر باشند.

خرید مکمل غذایی چاق کننده از دارو دات کام

برای خرید مکمل غذایی افزایش وزن باید به خوبی از کارکرد آن‌ها، وضعیت بدنی خود و تفاوت برند‌های بازار دارو اطلاع داشته باشید، به همین دلیل می‌توانید از طریق داروخانه‌های آنلاین اطلاعات لازم را دریافت و سپس خرید کنید.

دارو دات کام یکی از داروخانه‌های آنلاینی است که در سال‌های اخیر به ارائه انواع مکمل غذایی پرداخته و شما با مراجعه به آن می‌توانید در دسته‌های مختلف قرص و کپسول مکمل غذایی مورد نیاز خود را پیدا کنید.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3117

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins