بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

بهترین کتاب های ریاضی کنکور


یکی از دروسی که به دغدغه‌ای بزرگ برای کنکوری‌ها تبدیل شده است، درس ریاضی است. به همین خاطر برای اینکه بتوانید به بهترین شکل ممکن از پس این درس بر‌آیید، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید و با رعایت آن‌ها نتیجه دلخواهتان را کسب کنید.

مقدمه

 بسیاری از کنکوری‌ها معتقدند که واژه ریاضی یاد‌آور سؤالاتی بسیار محاسباتی و سخت است و تا حدودی مطالعه و تمرین آن را کنار گذاشته‌اند و فکر می‌کنند می‌توانند درس‌های دیگری را جایگزین آن کنند؛ اما باید بدانید که هیچ درسی هرچند با درصد‌هایی بالا نمی‌تواند جای آن را بگیرد و با ضریب 2 که در بین دروس اختصاصی مختلف دارد، تأثیری چشم‌گیر در نتیجه نهایی کنکورتان خواهد گذاشت.

 یکی از دروسی که به دغدغه‌ای بزرگ برای کنکوری‌ها تبدیل شده است، درس ریاضی است. به همین خاطر برای اینکه بتوانید به بهترین شکل ممکن از پس این درس بر‌آیید، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید و با رعایت آن‌ها نتیجه دلخواهتان را کسب کنید.

یکی از مهم‌ترین این فاکتورها داشتن منابع مناسب جهت مطالعه این درس است؛ چرا که کتاب‌ها و منابع مناسب به دانش آموزان و داوطلبان کنکور کمک می‌کند تا بتوانند مطالب محاسباتی این درس را به صورت تشریحی و کاملاً عمیق تمرین کنند. دقت کنید که برای کسب نتیجه قابل قبول در این درس، مطالعه و یادگیری مطالب و فرمول‌ها به تنهایی کافی نیست و حتماً باید با تمرین بر روی کاغذ و پیاده کردن فرمول‌ها در سؤالات و مسائل مختلف، مهارت‌های تست‌زنی در جلسه کنکور را بیاموزند.

در این مقاله از وب‌ سایت پایتخت کتاب سعی کرده‌ایم بهترین منابع ریاضی کنکور را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به کمک آن‌ها بیشترین درصد را در این درس کسب کنید.

دغدغه انتخاب با وجود منابع مختلف ریاضی کنکور در بازار

لازم به ذکر است که خواندن هر کتاب و منبعی را که در این متن نام می‌بریم، باید پس از مطالعه کتاب درسی باشد؛ زیرا اهمیت مطالعه کتاب درسی برای کنکور بسیار بالا است و فهم و تسلط بر آن واجب و ضروری می‌باشد و مطمئن باشید در کسب درصدهای بالا بسیار کمک‌کننده است. حال بعد از یادگیری عمیق تمامی خطوط و اشکال کتاب درسی می‌توانید به تست‌زنی از کتاب‌های کمک درسی و حل مسائل و تمرین‌های فراتر از کتاب بپردازید.

دقت کنید که منابع ریاضی کنکور دو جنبه کلی دارند؛ یکی مربوط به تمرین تست‌های تألیفی نویسنده و همچنین تست‌های کنکور‌های سال‌های گذشته است و یکی دیگر به تدریس‌های ابتدایی و آموزش‌های پایه‌ای و اولیه می‌پردازد؛ اما دقت داشته باشید که منابع نوع اول یعنی کتاب‌های تست را برای این درس بیشتر تهیه کنید؛ چراکه دروس محاسباتی مثل ریاضی و فیزیک را فقط با تمرین و حل مسئله می‌توانید تقویت نمایید.

در ادامه سعی داریم شما را با منابعی کامل و مناسب برای درس ریاضی کنکور آشنا کنیم ولی در نهایت انتخاب را به عهده خودتان بگذاریم.

بهترین منابع ریاضی کنکور

اولین کاری که در معرفی بهترین منابع برای مطالعه ریاضی کنکور باید انجام دهیم این است که دانش آموزان را سطح‌بندی کنیم؛ یعنی با توجه به اینکه هر دانش آموز در چه سطحی قرار دارد منابع را معرفی می‌کنیم.

در این مقاله سعی داریم دانش آموزان را به دو دسته تقسیم کنیم و منابع مناسب را به آن‌ها معرفی نماییم:

1.دانش آموزان ضعیف: منابعی که برای این دانش آموزان مناسب است عبارتند از:

ریاضی جامع خیلی سبز

 این کتاب پر‌طرفدار در دو جلد چاپ شده است که جلد اول شامل درسنامه کامل و تست‌های طبقه‌بندی شده و جلد دوم پاسخنامه جامع کتاب را در برگرفته است. سطح تست‌های این کتاب متوسط است و از آسان به سخت چیده شده‌اند و درسنامه‌ای کاملاً آموزشی دارد.

ریاضی جامع مهر‌و‌ماه

این کتاب به لحاظ چیدمان آموزشی بسیار قوی عمل کرده و مناسب بچه‌های ضعیف است. تست‌های این کتاب سطح بالا‌تری نسبت به تست‌های کتاب جامع خیلی سبز دارد و در دو جلد آموزش-تست و پاسخ تشریحی در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد.

ریاضی جامع میکرو طلایی گاج

 این کتاب تک جلدی برای دانش آموزان ضعیف بسیار مناسب است و سطح آموزشی آن مشابه کتاب خیلی سبز می‌باشد.

2.دانش آموزان متوسط و قوی: منابع مناسب این دسته از داوطلبان کنکور شامل موارد زیر می‌باشد:

ریاضی جامع آی کیو

این کتاب دو جلدی از سطح تست‌های بسیار بالایی برخوردار است و برای دانش آموزان قوی و مسلط بسیار مناسب می‌باشد.

ریاضی پایه به پایه نشر الگو

 هر جلد این کتاب مختص به پایه‌ای جداگانه است و تست‌هایی با سطح بسیار بالا برای کنکوری‌ها در نظر گرفته است. به طور مثال ریاضی دوازدهم رشته تجربی تست نشرالگو، ریاضی یازدهم و ریاضی دهم جزو این کتابها به حساب می‌آیند.

موج آزمون ریاضی نشر الگو

این کتاب به صورت آزمون محور طراحی شده است و درسنامه‌ای خلاصه و به صورت جمع‌بندی دارد.

داوطلبان عزیز کنکور سراسری باید در نظر داشته باشند که بر‌اساس سطح درسی خود منبع مناسب را انتخاب کنند. برای بررسی میزان سطح درسی خود کافی است از طریق آزمون‌های آزمایشی مختلف خود را محک بزنید تا سطح خود را تشخیص دهید.

سخن پایانی

توجه داشته باشید که برای رسیدن به هر هدفی که در نظر دارید، علاوه بر پشتکار و برنامه‌ریزی درست و منطقی، باید از منابع مطالعاتی مناسب نیز استفاده کنید تا به مقصد نهایی خود نزدیک‌تر شوید. این منابع مطالعاتی باید بادقت و وسواس بسیار بالایی انتخاب شوند و در نهایت به طور کامل و با تمرکز زیاد مطالعه شوند تا شما را در رسیدن به هدفتان کمک کنند.

در این مقاله از وب سایت پایتخت کتاب سعی کردیم شما را با بهترین و قوی‌ترین منابع درس ریاضی آشنا کنیم و ویژگی‌های آن‌ها را به شما معرفی نماییم. با این حال اگر باز‌هم در رابطه با این منابع گفته شده سؤال و یا ابهامی داشتید می‌توانید با کارشناسان متخصص ما در مجموعه پایتخت کتاب تماس بگیرید و مشورت‌های لازم را با آنان انجام دهید. از توجه شما کمال تشکر را داریم.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3170

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins