بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

آشنایی با جدیدترین روش‌های کاشت موی بدون جراحی


امروزه کاشت مو بهترین راه‌حل برای مشکل ریزش مو است. روش کاشت به عنوان یک فعالیت دقیق که در یک کلینیک یا مراکز بهداشتی انجام می‌شود، مشخص می‌گردد.

امروزه کاشت مو بهترین راه‌حل برای مشکل ریزش مو است. روش کاشت به عنوان یک فعالیت دقیق که در یک کلینیک یا مراکز بهداشتی انجام می‌شود، مشخص می‌گردد. عمل کاشت مو با مداخلات کمتری نسبت به جراحی معمولی انجام می‌شود و از نظر پزشکی یک راه‌حل مؤثر و دائمی برای ریزش موی مردان است. حتی افرادی که دارای بیماری‌های مانند زخم پوست سر، اسکار، کرم حلقوی و ... هستند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. اما انتخاب جدیدترین روش‌های کاشت مو می‌تواند برای شخص بسیار مهم باشد.

کاشت موی طبیعی

بهترین روش‌های کاشت مو که با جدیدترین تکنولوژی‌ها انجام می‌گیرند شامل کاشت مو رباتیک، کاشت مو FUE، کاشت مو Mega Session، کاشت مو مستقیم (DHI) و کاشت مو PRP است. کاشت مو با ظاهر طبیعی بسیار مهم است. پس باید برای کاشت مو از جدیدترین تکنولوژی‌ها استفاده شود. این فناوری‌ها با هدف دستیابی به بهترین تکنیک به پیشرفت خود ادامه می‌دهند. در این مقاله جدیدترین روش‌های کاشت مو برای شما تشریح شده است.

کاشت مو به روش غیر جراحی با دستگاه  +SFUE

کاشت مو به روش SUPER FUE Plus یک نوع تکنیک FUE بوده که در این روش برداشتن ریشه مو از ناحیه از پیش تعیین شده با استفاده از دستگاه‌های رباتیک انجام می‌شود. کانال‌هایی که فولیکول‌های مو جمع‌آوری شده در آن قرار می‎‌گیرند و قرار دادن ریشه موها توسط پزشک انجام می‌گیرد. با ابداع روش FUE در کاشت مو، دستگاه‌ها نیز برای افزایش کارایی آن ساخته شده‌اند که در نهایت فناوری ربات به این تکنیک اضافه شد.

دستگاه +SFUE یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو است. این روش برای اولین بار در کشورهای اروپایی و امریکا مورد استفاده قرار گرفت و روز به روز طرفدارن بیشتری پیدا کرد. از آنجایی که این تکنیک مبتنی بر تکنولوژی سه بعدی است، تلاش می‌شود که بتوان فولیکول‌های مو را از نزدیک دید تا پیوند سریع‌تر انجام گیرد. روش کاشت موی SUPER FUE در مقایسه با سایر روش‌ها با آسیب کمتری همراه است. اگر چه کاشت رباتیک به عنوان یک روش مو معرفی گردیده است، اما در واقع می‌توان یک ابزار یا دستگاه میکرو موتوری است که توسط روش FUE برای شل کردن ریشه مو استفاده می‌شود.

تنها یک برند از این ربات‌های کامپیوتری در سال 2018 و توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تأیید شد. سیستم رباتیک دارای یک کامپیوتر، بازوی مکانیکی، مانیتور و یک مکانیسم پانچ برای جمع‌آوری پیوندها است. این سیستم در 3 مرحله کار می‌کند:

 • اسکن کامپیوتری پوست سر
 • تعیین منطقه اهدا کننده
 • جمع‌آوری ریشه‌ها

در روش کاشت موی Super FUE Plus، جمع‌آوری گرافت‌ها با کمک دستگاه انجام می‌شود، در حالی که خود عملیات پیوند توسط پزشکان کاشت مو انجام می‌گیرد. پزشک فرآیند کاشت مو را با گرفتن عکس از سر فردی که قرار است کاشت مو را انجام دهد، شروع می‌کند. اسکن پوست سر از هر زاویه گرفته شده و به کامپیوتر منتقل می‌شود و ناحیه کاشت سه بعدی می‌شود. این ناحیه سه بعدی توسط پزشک بررسی شده و با محاسبه تعداد فولیکول‌های مو برای ناحیه طاسی، قسمت متراکم جهت اهدا را پیدا می‌کنند.

قبل از برداشتن فولیکول‌های مو در ناحیه اهدا کننده، عمقی که نفوذ ربات به طول خودکار تعیین می‌شود. پس از پیدا کردن مناسب‌ترین زاویه رشد مو برای فرد، سیستم رباتیک شروع به جمع‌آوری ریشه‌ها می‌کند. فولیکول‌های مو در ناحیه اهدا کننده جمع‌آوری می‌شوند. با تغییر زاویه خروج ریشه‌ها ربات زاویه خود را تغییر داده و فرآیند را به پایان می‎رساند. اگر طول این فرآیند ربات چیزی غیر از مو لمس کند، متوقف می‌شود. روند کاشت موی پلاس را می‌توان به صورت زیر فهرست کرد:

 • آماده‌سازی
 • تزریق بی حسی موضعی
 • برداشتن گرافت‌ها
 • باز کردن کانال‌ها
 • قرار دادن فولیکول‌های برداشت شده.

نمونه کاشت مو به روش +SFUE

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUE نیز جزء جدیدترین روش‌های کاشت مو بوده و مخفف عبارت "Follicular Unit Extraction" است. این روش برای اولین بار در سال 1988 در کشور ژاپن استفاده شد و در سال 2002 وارد ادبیات پزشکی گردید. در این روش فولیکول‌های مو یکی یکی از قسمت اهدا کننده انتخاب شده از پوست جدا شده و در ناحیه مورد نظر کشت می‌شود. این روش کاشت مو در مقایسه با سایر تکنیک‌ها طولانی‌تر است.

تکنیک‌های کاشت مو FUE به سه مورد تقسیم شده که در ادامه به تشریح آن‌ها می‌پردازیم:

 • روش کاشت مو میکروگرافت : این روش کاشت مو یک تکنیک بهبود یافته از روش دستی FUE است. در روش کاشت میکروگرافت فرآیند برداشتن فولیکول‌های مو با استفاده از میکروموتورها با نوک‌های کوچک انجام می‌شود. دایره‌های میکرو بر روی پوست سر باز می‌شود، فولیکول مو و بافت اطراف آن جدا شده و برداشته می‌شوند.
 • روش کاشت مو Sapphire FUE : تنها تفاوت این روش کاشت مو با تکنیک میکرو، نوک‌ها سوزن به جای فلز از یاقوت کبود ساخته شده است. این جنس در باز کردن پوست سر مؤثر بوده و به تسریع مراحل بهبودی کمک می‌کند. میکرو سوزن‌ها با نوک یاقوت کبود بسیار سالم‌تر از سایر جنس‌های دیگر است.
 • روش کاشت مو BHT : تنها تفاوت این روش با روش‌های دیگر در محل برداشت فولیکول‌های مو است. برداشت در این روش از ناحیه بدن نیز انجام می‌شود. این روش برای افرادی که بانک موی کافی برای ایجاد تراکم حداکثری ندارند بسیار کاربردی است.

کاشت مو به روش سوپرترکیبی

تحقیقات زیادی در زمینه جدیدترین روش‌های کاشت مو انجام شده است. روش سوپرترکیبی یک روش نوین است که تکنیک‌های قبلی را بهبود داده است. این روش جدید موجب افزایش تعداد فولیکول‌های مو در یک عمل کاشت مو شده است. در تکنیک‌های قبلی مقدار گرافت هایی که کاشت می‌شد نمی‌توانست از 2000 تا 2500 گرافت بیشتر شود. با روش سوپر ترکیبی تعداد گرافت‌های کاشته شده به 3500 تا 4000 گرافت خواهد رسید. این روش برای افرادی که دارای طاسی بیشتری هستند ایده‌آل است.

در روش کاشت موی سوپرترکیبی به زمان 12 تا 15 ساعت نیاز است. هدف از این روش رسیدن به حداکثر تعداد گرافت‌هایی است که در هر جلسه می‌توان انجام داد، کاهش تعداد جلسات و بهبودی سریع‌تر از مزایای این روش است. تکنیک سوپرترکیبی موهای پرپشت‌تر و طبیعی‌تری را در زمان کوتاه‌تر و با موفقیت بیشتر انجام می‌دهد. مزایای این تکنیک را می‌توان به صورت زیر بیان کرد:

 • در زمان کوتاه‌تری نسبت به روش‌های دیگر به نتیجه می‌رسید.
 • با تعداد جلسات کمتر، از دست دادن ریشه در قسمت اهدا کننده به حداقل می‌رسد.
 • نتایج طبیعی تری به دست می‌آورید.

کاشت مو به روش DHI

در این روش گراف‌های مو با قلم جراحی با ضخامت 0.6 تا 1 میلی‌تر جدا شده و سپس بدون باز کردن هیچ کانالی مستقیماً به پوست سر منتقل می‌شوند. این تکنیک در دو جلسه مجزا انجام می‌شود. با توجه به هزینه تجهیزات مورد استفاده در روش کاشت مو مستقیم، قیمت آن بالاتر خواهد بود. این تکنیک تفاوت چندانی با روش FUE ندارد. فولیکول‌های مو جمع‌آوری شده یک به یک با دستگاه کاشت خودکار در جای خود قرار می‎گیرند. با قرار دادن گرافت‌ها ریشه بدون انتظار زیاد پیوند زده می‌شود.

تکنیک مستقیم بدون آسیب رساندن به بافت‌های سالم اعمال می‌شود و امکان پیوند مکرر را فراهم می‌کند. به طور کلی روش کاشت مو DHI به سایر تکنیک‌ها ترجیح داده می‌شود؛ زیرا ریشه‌ها بلافاصله بدون انتظار کاشت می‌شوند. این چرخه حدود 10 تا 12 ساعت طول می‌کشد و حتماً توسط افراد با تجربه باید انجام شود. این روش برای اولین بار در دانشگاه ملی کیونگ پوک کرده ابداع گردید.

ترمیم مو با روش PRP چیست؟

این تکنیک در درمان ریزش مو در مردان و زنان استفاده می‌شود. روش پی آر پی یک روش غیر‌تهاجمی و غیر جراحی است که فولیکول‌های مو را به منظور از بین بردن ریزش تحریک می‌کنند. پزشکان از حدود ده سال پیش برای تسریع روند بهبودی مفاصل آسیب دیده، استفاده از PRP را شروع کردند. در طول درمان، یک تکنسین خون شما را می‌گیرد و آن را در یک سانتریفیوژ چرخاند تا پلاکت‌ها و پلاسما آن را جدا کند. متخصصان در این مرحله پلاسما را تزریق می‌کنند که به ترمیم رگ‌های خونی کمک می‌کند، رشد سلولی را پیش می‌برد و باعث ایجاد کلاژن می‌شود. پس از آن که متوجه شدند همگرایی بالای پلاکت‌ها در سلول‌های پلاسما با افزایش دوره رشد چرخه مو، به پیشرفت رشد مو کمک می‌کند، محققان شروع به استفاده از PRP در روش‌های کاشت مو کردند.

پزشکان پلاسمای PRP را به پوست سر تزریق می‌کنند که در آن ریزش مو اتفاق افتاده است. این تزریق هر سه تا چهار ماه و به مدت دو سال انجام می‌شود. جدول زمانی تزریق به ویژگی‌های ارثی، میزان ریزش مو، سن و فعالیت هورمونی شما بستگی دارد. پلاسما قسمت مایع خون شما بوده که به طور کلی از پروتئین و آب تشکیل شده است. پلاسما به پلاکت‌های قرمز و سفید اجازه می‌دهد تا از طریق سیستم گردش خون شما حرکت کنند. پلاکت‌ها نوعی سلول خونی هستند که انعقاد خون را امکان پذیر می‌کنند. تزریق پی آر پی معمولاً حدود 30 دقیقه طول می‌کشد، البته بستگی به ناحیه مورد نظر شما دارد. پس از اینکه پلاکت‌ها وارد ناحیه تحت درمان شدند، تجزیه می‌شوند و ترکیباتی را آزاد می‌کنند که به ترمیم و بازسازی سلول‌ها کمک می‌کند.

نمونه کاشت مو کلینیک رویان سلامتمعرفی مرکز معتبر کاشت مو در تهران

مجموعه کلینیک‌های تخصصی پوست و مو و زیبایی رویان سلامت (آپاما) با چندین مرکز بزرگ و مجهز در کشور عزیزمان ایران و ارائه خدمات بین‌المللی در کشورهای همسایه (عمان، عراق، اقلیم کردستان و …) با بهره‌گیری از علم روز و پیشرفته ترین تجهیرات پزشکی مورد تأیید FDA آمریکا و CE اروپا و کادر متخصص و مجرب با مشاوره رایگان 24 ساعته در خدمت شما سروران عزیز است. بیش از 10 سال است که با افتخار در عرصه خدمات زیبایی با مدرنترین شیوه‌ها در سطح کشورهای پیشرفته دنیا در خدمت هموطنان عزیز هستیم.

کسب عنوان‌های مختلف در این عرصه توسط پزشکان حاذق مجموعه و ثبت روش‌های مدرن در زمینه زیبایی و کاشت مو، کلینیک رویان سلامت را به عنوان یک برند برتر از دیگران متمایز کرده و این امر تحقق نیافته مگر با تلاش و پشتکار شبانه‌روزی و تحقیقات فراوان و بالابردن سطح علمی در مجموعه رویان سلامت و توجهات خاصه خداوند متعال. با افتخار به اطلاع می‌رساند مجموعه کلینیک‌های رویان سلامت در چهارمین کنگره بین‌المللی سلامت‌ کشورهای اسلامی به عنوان برترین کلینیک ایران برگزیده و تندیس طلایی و لوح افتخار بهترین کلینیک زیبایی در راستای خدمات زیبایی و سلامت نوین از بین ده‌ها کشور شرکت کننده در این کنگره بین‌المللی را بدست آورده و باز هم در سکوی افتخار برترین و بهترین‌ها قرار گرفته است.

بالاترین سطح کیفی کاشت مو در کلینیک رویان سلامت

 1. انجام کاشت مو در مجهزترین مراکز کاشت مو
 2. جدیدترین متدهای روز دنیا
 3. ارائه‌ی ضمانت‌نامه‌ی رویش مجدد موی بیمه ایران
 4. تسهیلات قرض‌الحسنه و اقساط بدون بهره
 5. بکارگیری پیشرفته‌ترین دستگاه‌های روز دنیا
 6. بالاترین نشان استاندارد سلامت در حوزه کلینیک‌های پوست و مو
 7. ارائه خدمات توسط مجربترین و زبده‌ترین پزشکان متخصص و فوق تخصص
 8. انجام خدمات در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو دارای مجوز

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو وقت کاشت مو در بهترین مرکز کاشت موی تهران با شماره‌های زیر در ارتباط باشید :

 • خط ویژه : 41936-021
 • خط مستقیم : 22885890 – 021
 • مشاور کاشت مو : 09190125460

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3051

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins