بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

آموزش سئو مبتدی، برای افراد تازه کار در دنیای سئو


دانش سئو امروزه دارای طرفداران بسیاری است، تعداد زیادی از افراد بدنبال این دانش‌اند و قصد دارند سئوکار شوند.

دانش سئو امروزه دارای طرفداران بسیاری است، تعداد زیادی از افراد بدنبال این دانش‌اند و قصد دارند سئوکار شوند.

حال سؤال این است که سئو چیست؟ سئوکار چه وظیفه‌ای دارد؟ آموزش سئو بصورت مبتدی چگونه است؟ برای پاسخ به همه این سؤالات پیشنهاد می‌کنیم که مقاله زیر را مطالعه فرمایید تا همه چیز درمورد آموزش سئو مبتدی را فرا گیرید.

امروزه تمام علم و دانش مردم، کسب و کار، زندگی و ... وابسته به اینترنت و فضای مجازی شده است. در طی سال‌های اخیر موتور جست و جوهای مختلفی مانند گوگل بسیار قدرتمند و حرفه‌ای عمل می‌کنند و نیمی از تبلیغات شرکت‌ها وابسته به آن شده است.

بصورت واضح‌تر بخواهیم توضیح دهیم باید بگوییم که در موتورهای جستوجوگر از جمله گوگل هزاران وب سایت موجود است. قرار گیری سایت شما در رده‌های اول گوگل کار نسبتاً سختی است، زیرا با فروش و درآمد شما رابطه مستقیم دارد. در این بخش است که اهمیت سئو مشخص می‌شود، در واقع سئو تکنیکی است که سبب می‌شود وب سایت شما در میان هزارن وب سایت دیگر در گوگل دیده شود و در رتبه‌های اول و خوب قرار گیرد. زمانی که وب سایت شما در اولویت گوگل باشد، فروش شما حداقل 50 برابر یا بیشتر خواهد بود.

آموزش سئو مبتدی، برای افراد تازه کار در دنیای سئو

برای آموزش سئو مبتدی نیاز به یادگیری چه چیزهایی است؟

بسیاری از افراد به کار در حوزه علاقه‌مند هستند و دوست دارند سئوکار شوند. برای پیشرفت در این حوزه مانند سایر حوزه‌ها نیاز به یادگیری تکنیک و مواردی است. هرچقدر که شما به علم سئو تسلط بیشتری داشته باشید، سئوکار موفق‌تری خواهید شد. مواردی زیر برای آموزش سئو مبتدی لازم است که آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

*تسلط نسبی با کامیپوتر

پیشرفت تکنولوژی بقدری افزایش پیدا کرده است که اکثریت افراد، حتی کودکان هم کارکردن با کامیپوتر را آموخته‌اند. برای فعالیت در سئو نیاز نیست که بصورت تخصصی با کامپیوتر و ویندوز کار کنید. در حد معمولی کافی است، اگر هم بلد نیستید می‌توانید بصورت فشرده و در چند روز بصورت کامل بیاموزید. برای فعالیت در زمینه سئو باید بلد باشید چگونه موارد زیر را در کامیپوتر اجرا کنید:

1.تشکیل دادن پوشه

2.جابجایی فایل‌ها از پوشه‌ای به سایر پوشه‌ها

3.عوض کردن نام پوشه یا فایل‌ها

4.نصب کردن یا حذف کردن یک برنامه

5.تایپ کردن با سرعت نسبتاً بالا

6.یادگیری کارکردن با اپلیکیشن FTP  به منظور بارگذاری فایل‌های روی وب سایت

لازم بذکر است که گزینه 6 خیلی ضروری نیست و شما بصورت دلخواه و در موارد خاص می‌توانید یاد بگیرید.

*آشنایی با موتورهای جستجوگر

آموزش سئو مبتدی، برای افراد تازه کار در دنیای سئو

کارکردن با موتورهای جستوجوگر مختلف، پیش نیاز اصلی دانش سئو است. یک فرد سئوکار باید بخوبی با تمامی مرورگرهای اینترنتی آشنایی داشته باشد، تفاوت‌های آن‌ها را بداند و به راحتی تشخیص دهد در چه زمانی باید از کدام موتور جست و جو استفاده کند.

برای کارکردن با موتورهای جست و جو مختلف باید گزینه‌های زیر را بخوبی یاد بگیرید:

1.تنظیم برگه‌های موتور جستوجوگر

2.تسلط به prinate windows  و incognito و آشنایی با ویژگی و کاربرد آن‌ها

3.آشنا شدن با قسمت inspect  بویژه در زمان نمایش صفحه‌های وب سایت در دستگاه‌های متعدد با این قسمت

4.یادگیری کارکردن با extensions

*آشنایی با معنی واکنشگرایی یا responsive

تعریف واکنشگرایی به زبان ساده یعنی نمایش دادن مناسب و صحیح صفحه‌های وب سایت در دستگاه‌های متفاوتی چون: گوشی همراه، تبلت و کامپیوتر. تنوع دستگاه‌ها امروزه افزایش پیدا کرده و اکثریت افراد از این‌ها استفاده می‌کنند. باید اطمینان حاصل کرد که صفحه‌های وب سایت در همه‌ی این دستگاه‌ها با اندازه‌های مختلف، بدون هیچ‌گونه ایرادی نمایش داده می‌شوند. بعضی از وب سایت‌ها برای دستگاه‌های متفاوت بهینه‌سازی می‌شوند، به این نوع وب سایت واکنشگرا یا ریسپانسور می‌گویند. این عامل مهمی برای اولویت‌بندی در صفحه‌های مختلف توسط موتورهای جست و جو است. ارگ قصد دارید بک سئوکار خوب باشید سعی کنید با معنی ریسپانسیو بخوبی آشنا شوید.

*آموزش مبتدی با  HTML و CSS

اگر قصد دارید پس از آموزش سئو مبتدی در زمینه تولید محتوا فعالیت کنید نیاز ضروری به یادگیری این موارد ندارید اما اگر می‌خواهید بصورت گسترده‌تر در این زمینه فعالیت کنید، پیشنهاد می‌شود که با کدهای HTML  و CSS آشنایی کافی را بدست آورید.

در آموزش HTML بهتر است که گزینه‌های زیر را حتماً فرا بگیرید:

1.تگ عنوان

2.تگ‌های H1 الی H2

3.متا تگ‌های کلیدی در سئو که برای ربات‌های موتور جست و جو مثل راهنما هستند

4.تگ بصورت استرانگ و بولد، یادگری تفاوت میان این دو گزینه

5.تگ A که به منظور لینک دادن کاربرد دارد

6.تگ div، البته اهمیت چندانی ندارد

7.تگ p و br

8.متن alt عکس‌ها

*یادگیری کارکرد با نرم افزارهای مختلف ادیت عکس

در آموزش سئو مبتدی نیاز است شما کارکردن با نرم‌افزارهای ویرایش عکس بخوبی آشنا شوید. انجام کارهایی از جمله: عوض کردن سایز تصاویر، کاهش حجم تصاویر، تغییر طیف رنگی، اضافه کردن متن و غیره از لازمه‌های یک سئوکار خوب است.

در بسیاری از موارد نیاز است که برای یک وب سایت، محتوا بصورت عکس تهیه کنید ولی زمان کافی برای انجام دادن این کار ندارید. تنها گزینه در این موارد کمک گرفتن از عکس‌های موجود در اینترنت است. کپی کردن محتواهای تکراری در سئو ممنوع است، به همین دلیل شما باید تغییرات اساسی روی تصاویر موجود در اینترنت انجام دهید تا هیچ کپی صورت نگرفته باشد.

مشهورترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن ادیت عکس، فتوشاپ است. آموزشی هر چند جزئی با این اپلیکیشن سبب می‌شود تا شما بتوانید در زمینه سئو بخوبی ادیت عکس را انجام دهید و نیازتان را رفع کنید. در زمینه ادیت عکس باید موارد زیر را حتماً فراگیرید:

1.ادیت لوگو

2.تغییر رنگ پس زمینه عکس

3.ادیت فوری عکس‌های گرفته شده

4.عوض کردن ابعاد عکس

5.کم کردن حجم عکس

تا این بخش سعی کردیم تمام موراد مهم در آموزش مبتدی سئو را بیان کنیم. تعداد گزینه‌های دیگری برای آموزش سئو مبتدی وجود دارد ولی موارد ذکر شده مهم‌تر و ضروری‌تر هستند.

اگر شما موارد بالا را یاد بگیرید براحتی می‌توانید در حوزه سئو فعالیت مقدماتی خود را آغاز فرمایید. اگر قصد دارید زودتر در این زمینه شروع به کار کنید یادگیری گزینه آموزش HTML و CSS بسیار لازم نیست. تسلط بر فعالیت‌های سئو و شروع به کار خیلی زمانبر نیست و شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان وارد این حیطه شوید.

آیا هر شرکتی نیاز ضروری به اموزش سئو دارد؟

یکی از مهم‌ترین اهداف هر کسب و کار، افزایش درآمد و گسترش آن است. آموزش سئو برای موفقیت در این گزینه بهترین راهکار خواهد بود. گاهی اوقات ممکن است رقبای کاری شما یک خدمات یا محصول را با کیفیت کمتر از شما ارائه دهند اما موفق‌تر باشند. دلیل این اتفاق چیست؟ دارا بودن رتبه‌بندی بهتر در اینترنت باعث می‌شود تا مشتریان به خرید از آن سایت اعتماد بیشتری کنند. پس اگر بفکر توسعه کسب و کارتان هستید آموزش سئو را هرگز فراموش نکنید. می‌توانید برای بهره بردن از سئو از یک سئوکار کمک بگیرید یا خودتان دوره آموزش سئو مبتدی را بگذرانید و فعالیت کنید.

انتخاب گزینه دوم از موفقیت بیشتری برخوردار است، زیرا شما بهترین حامی برای کسب و کار خود هستید. شما برای بهبود کسب و کار خود نیاز به آموزش سئو و طراحی مناسب سایت دارید. تمام این موارد نیازمند صرف هزینه است. اگر شما خودتان سئو را یاد بگیرید می‌توانید فقط هزینه‌های قیمت طراحی سایت شرکتی را بپردازید که یک سودمالی خوب محسوب می‌شود.

آموزش سئو

در بخش‌های پیشین از اهمیت سئو و آموزش سئو مبتدی صحبت کردیم، اما هیچ منبعی برای یادگیری معرفی نشد. پیشنهاد عالی ما به شما برای آموزش سئو، مراجعه به سایت Seoedu است. این سایت دارای نکات فوق‌العاده کاربردی در زمینه آموزش مبتدی سئو، فیلم‌های رایگان آموزشی و کلی مطالب آموزشی مفید دیگر است. شما کافی است به سایت مذکور سر بزنید و در کوتاه‌ترین زمان بصورت کامل آموزش مبتدی سئو را فرا گیرید.

آموزش سئو مبتدی، برای افراد تازه کار در دنیای سئو

فواید استفاده از سئو در کسب و کار چیست؟

مزایای استفاده از سئو درکسب و کار بسیار زیاد است که نتیجه آن شما را بسیار خوشنود می‌کند. مهم‌ترین دستاورد استفاده از سئو، بالا بردن ترافیک وب سایت شما است که نتیجه بهینه‌سازی است. اگر از فواید سئو بی خبر هستید حتماً گزینه‌های زیر را مطالعه فرمایید.

*افزایش قابل توجه بازدید کنندگان وب سایت

*افزایش ترافیک وب سایت

*افزایش چند برابری فروش یا ارائه خدمات

*کاش هزینه تبلیغاتی

*کارآمد بودن همیشگی سئو

*بدست آوردن اعتماد و اعتبار کاری

*یک استراتژی دراز مدت

*بالا بردن آگاهی و دانش مشتریان

*افزایش معرفی برند شما

*بالا بردن تعداد مشتری

*بالا رفتن تعداد مراجعین سایت شما

*کنترل تبادلات

*کارآمد بودن حتی در خرید بصورت آفلاین

*پیشرفت در مقایسه با سایر رقبای کاری

*معرفی شدن به بازار‌های جدید

نتیجه‌گیری

در این مقاله سعی کردیم به سؤال‌های سئو چیست؟ سئوکار چه وظیفه‌ای دارد؟ آموزش سئو بصورت مبتدی چگونه است؟ پاسخ دهیم. امیدواریم از خواندن مطالب بالا حداکثر استفاده را داشته باشید و از قدرت سئو بر کسب و کارتان غافل نشوید.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3085

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins