بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

معرفی آزمون‌های زبان انگلیسی به گزارش سایت آکادمی روان


زبان انگلیسی امروزه به عنوان اولین زبان بیشتر کشور‌ها معرفی شده است. آزمون‌های بسیار زیادی در سراسر دنیا برای سنجیدن مهارت افراد در این زبان برگزار می‌شود.

زبان انگلیسی امروزه به عنوان اولین زبان بیشتر کشور‌ها معرفی شده است. آزمون‌های بسیار زیادی در سراسر دنیا برای سنجیدن مهارت افراد در این زبان برگزار می‌شود. در حرفه کار و تجارت یاد داشتن این زبان از مهم‌ترین ویژگی‌ها به شمار می‌رود و بیشتر دروس دانشگاهی در کشور‌های خارجی به این زبان تدریس شده است. علاوه بر این‌ها شما برای کار، تحصیل و زندگی در یک کشور خارجی نیاز به مدرک زبان دارید. در این مقاله می‌خواهیم به شما آزمون‌های زبان انگلیسی را معرفی کنیم پس تا آخر با ما همراه باشید.آزمون های زبان انگلیسی به گزارش سایت آکادمی روان

آزمون تافل یا TOEFL

اکثر کسانی که آزمون تافل را شرکت می‌کنند کسانی هستند که می‌خواهد در دانشگاه‌های آمریکا پذیرش شوند البته باید بگوییم کشور کانادا نیز هم تافل و هم آیلتس را قبول دارد و آن را به عنوان مدرک معتبر قبول می‌کند. آزمون تافل یا Test of English as a Foreign Language یکی از آزمون‌های پر طرفدار و معروف بوده که در بیشتر مواقع به صورت اینترنتی برگزار می‌شود. نمره کامل این آزمون 120 است. این آزمون از 4 بخش اصلی تشکیل شده که برای به چالش کشیدن مهارت‌های 4گانه است. شرکت در آزمون آیلتس حدود 3 ساعت طول کشیده که بهتر است نیم ساعت آخر را پاسخ‌های خود را چک کنید.

منابع آزمون تافل

در حال حاظر به علت وجود بیماری کرونا شما می‌توانید در خانه در این آزمون به صورت آنلاین شرکت کنید که در این حالت یک ناظر انسانی به صورت آنلاین به نحوه شرکت شما در این آزمون نظارت دارد. برای شرکت در آزمون تافل شما باید از بهترین منابع آزمون تافل استفاده کنید.

هزینه آزمون تافل

هزینه این آزمون بسته به محل برگزاری آن متفاوت است برای مثال در آمریکا هزینه آن برابر با 205 دلار و در آلمان هزینه تافل برابر با 255 دلار است. این آزمون بیش‌تر از 50 بار در سال برگزار شده و 2 سال مدرک آن معتبر است.

آزمون آیلتس یا IELTS

آزمون آیلتس یکی از معروف و رایج‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی بوده که در کشور‌های کانادا و بریتانیا از معتبر‌ترین آزمون‌ها به شمار می‌رود آیلتس در دو حالت معمولی و آکادمیک برگزار شده که دانشگاه‌ها از دانشجو‌های خارجی مدرک آکادمیک را قبول می‌کنند. تفاوتی که در میان آزمون آیلتس و تافل وجود دارد این است که بخش مکالمه زبان به صورت رو درور و چهره به چهره انجام می‌شود. سوالات آیلتس متنوع‌تر از تافل بوده و شامل سؤالات چهار گزینه‌ای، تطبیق دادن، نمودار، جواب کوتاه و بلند می‌باشد. نمره آیلتس بین 1 تا 9 داده شده و جواب آن بعد از 13 روز از برگزاری آزمون داده می‌شود. مدرک این آزمون نیز همانند تافل 2 سال اعتبار دارد.

مطلب مرتبط: بهترین مدرک زبان انگلیسی چیست؟

آزمون زبان انگلیسی CAE

این آزمون Certificated of Advanced English توسط دانشگاه کمبریج برگزار شده و به اندازه آیلتس و تافل معروف نیست. اما باید بگوییم بیشتر دانشگاه‌های بریتانیا این مدرک را از دانشجوهای خارجی خود می‌خواهند. همانطور که از نام این آزمون پیدا است تسلط فرد را در سطح‌های مختلف زبان انگلیسی می‌سنجد. این آزمون حدود 4 ساعت طول کشیده و به صورت چهره به چهره یا حتی آنلاین در آن شرکت کرد. نمره‌های این آزمون به صورت B2، C، B و A داده می‌شود نمره c پایین‌ترین نمره بوده و بیشتر دانشگاه‌ها نمره b یا حتی بالاتر را قبول می‌کنند و افرادی که نمره A و B را دریافت کنند مدرک انگلیسی پیشرفته را دریافت خواهند کرد.

هزینه آزمون CAE

هزینه این آزمون حدود 150 یورو بوده که به دلیل تغییرات نرخ ارز نمی‌توانیم معادل آن را بیان کنیم.

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته CPE

مدرک Cambridge Certificate of Proficiency از تمامی آزمون‌هایی که در بالا نام برده شد پیشرفته‌تر است. این مدرک بیشتر در هنگام پذیرش در دانشگاه‌های انگلستان استفاده شده و حدود 4 ساعت به طول می‌انجامد. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت مجازی و از طریق کامپیوتر در این آزمون شرکت کنید. هزینه این آزمون نیز همانند آزمون قبلی برابر با 150 یورو است.

آزمون زبان توئیک یا TOEIC

این آزمون برای سنجیدن مهارت برقراری ارتباط به زبان انگلیسی بوده و بیشتر برای کار و تجارت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در آسیا شرکت‌ها خواستار آن هستند که افرادی را که نمره بالایی در این آزمون کسب کرده‌اند استخدام کنند.

آزمون‌های OPI و OPIC

این آزمون‌های تست‌های تسلط به زبان انگلیسی هستند بیشتر این تست‌ها برای معلم‌های زبان و تاجران بوده که می‌خواهند سطح زبان انگلیسی خود را ثابت کنند. آزمون OPI به صورت حضوری برگزار شده ولی آزمون OPIC به صورت آنلاین و از طریق کامپیوتر می‌باشد. آزمون OPIC بسیار کم هزینه‌تر از OPI بوده چرا که نیاز به مراجعه حضوری ندارد.

آزمون FCE

این آزمون از چهار بخش خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن تشکیل شده که هزینه آن حدود 140 یورو می‌باشد. نمره A. B. C معادل قبول شدن در امتحان و نمره‌های E. D. U معادل رد شدن در امتحان است.

آزمون PET

این آزمون هر 4 مهارت اصلی زبان را در شما به چالش می‌کشد. ممکن است در این آزمون از شما خواسته شود پیغامی کوتاه را نوشته، تمرینی از گزامز را انجام داده و یا حتی متن‌ها را خوانده و به سؤالات پرسیده شده پاسخ دهید.

آزمون EPT

این آزمون برای کسانی است که میخواهند مهارت خود را در زبان انگلیسی به چالش بکشند و افرادی که قصد دارند برای ادامه تحصیل به کشورهای انگلیسی بپیوندند ساخته شده است. این آزمون شامل 80 سوال بوده و براساس چهارچوب‌های اروپا ساخته شده است.

ما در این مقاله سعی کردیم تا حد امکان به انواع آزمون‌هایی که برای زبان انگلیسی برگزار می‌شوند بپردازیم. شما با توجه به سطح زبان خود و دلیل گرفتن مدرک می‌توانید در هر یک از آزمون‌ها شرکت کرده و سطح مهارت‌های خود را بسنجید.

منبع: آکادمی روان

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3170

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins