بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

کامپوزیت دندان ماندگار روکش اقتصادی زیبا


خیلی‌ها به خاطر هزینه‌های بالای خدمات دندانپزشکی و زیبایی، به پزشک مراجعه نمی‌کنند و پوسیدگی دندان‌هایشان از مرحله پر کردن، و عصب‌کشی می‌گذرد و نهایتاً کل دندان را مجبور می‌شوند بکشند و این فاجعه است.

در بخش درمان و بهداشت و به ویژه دندان و حتی موارد زیبایی مانند کامپوزیت دندان، هیچ‌وقت نباید هزینه کمی خرج کرد.

وقتی می‌خواهید تن‌تان سالم باشد، طبیعتاً از هر نوع ماده غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده نمی‌کنید، دنبال بهترین برند می‌گردید، برندی که کیفیت خوب و دوام بالایی داشته باشد. در بخش دوا و درمان هم همین‌طور است، به خصوص در بخش شیرین دهان و دندان!

اخم نکنید! چپ چپ نگاه نکنید! می‌دانم الان حتماً با خودتان می‌گویید، در این بخش که اصلاً نمی‌شود هزینه کرد، خیلی خدمات دندان‌پزشکی گران است.

خیلی‌ها به خاطر هزینه‌های بالای خدمات دندانپزشکی و زیبایی، به پزشک مراجعه نمی‌کنند و پوسیدگی دندان‌هایشان از مرحله پر کردن، و عصب‌کشی می‌گذرد و نهایتاً کل دندان را مجبور می‌شوند بکشند و این فاجعه است.

اما مراکز دندانپزشکی مانند کلینیک سریتا، آرکا، فروردین و دریای نور وجود دارند که گزینه‌های مختلفی را برای شما روی میز دارند که می‌توانید با توجه به بودجه خود آن‌ها را انتخاب کنید.

مراجع کنندگان این مرکز ابتدا مشاوره رایگان می‌گیرند و بعد می‌توانند هزینه‌های درمان را به صورت اقساط بپردازند. حتی خدمات زیبایی مانند لمینت، ایمپلنت، بلیچینگ و کامپوزیت دندان. به عنوان مثال اگر شما نیاز به روکش دندان داشته باشید، می‌توانید با توجه به بودجه خود کامپوزیت یا لمینت را انتخاب کنید.

مزیت کامپوزیت دندان نسبت به لمینت

لمینت دندان ماندگاری بالایی دارد اما در صورت لب پر شدن امکان ترمیم نیست و باید تعویض شود، اما کامپوزیت امکان ترمیم دارد. از طرفی در روکش لمینت، دندان‌ها تراش می‌خورند و قالب‌گیری می‌شوند اما در کامپوزیت نیازی به این کار‌ها نیست.

نکته مهم در مورد هر دو مورد مراجعه به پزشک متبحّر است زیرا قالب‌گیری و روکش دندان نامناسب و یا روی بستر نامناسب، بعد از مدتی موجب بو گرفتن دهان، گسترش پوسیدگی در میان دندان‌ها و عفونت لثه می‌شود.

در مجموع قیمت کامپوزیت دندان به دلیل جنس موادی که استفاده می‌شود و عدم نیاز به تراش دندان، کم‌تر است و کسانی که نمی‌توانند هزینه لمینت را بپردازند از این نوع روکش استفاده می‌کنند.

این روکش نیاز به مراقبت بیشتری دارد. تا رنگ آن مدت طولانی دوام داشته باشد، خوردن قهوه، چای، سیگار کشیدن به طور مرتب و زیاد، بعد از مدت کوتاهی رنگ کامپوزیت را تغییر می‌دهد بنابر این مراقبت‌های بعد از انجام روکش را طبق دستورات پزشک انجام دهید.

سؤالاتی درباره کامپوزیت دندان

از جمله سؤالاتی که معمولاً مراجع‌کنندگان ما در کلینیک دندانپزشکی سریتا، قبل از روکش دندان، می‌پرسند این است که:

  • آیا می‌توان قبل یا بعد از کامپوزیت، جراحی بینی انجام داد یا خیر؟

 باید بگوییم دندان‌پزشکان توصیه می‌کنند ابتدا روکش دندان را انجام دهید زیرا لب به دلیل قرار گرفتن کامپوزیت، کمی بالا می‌رود. برای همین جراحی بینی را بعد از کار زیبایی دندان خود انجام دهید.

  • سؤال دیگر این است که روش تمیز کردن و شستن کامپوزیت دندان چیست؟

 برای شستن دندان‌های روکش‌شده باید حتماً از مسواک نرم و خمیردندان مناسب استفاده کنید.

  • آیا در دوران بارداری می‌توان دندان‌ها را کامپوزیت کرد یا خیر؟

 بله. با این که برای تثبیت مواد کامپوزیت، از نور با طول موج مشخص استفاده می‌شود اما به هیچ‌وجه ضرری برای خانم‌های باردار ندارد.

  • آیا می‌توان دندان ایمپلنت شده را روکش کامپوزیت کرد؟

بستگی به نوع امپلنت شما دارد. اگر مشکلی نداشته باشد، می‌توانید این کار را انجام دهید.

  • چه کسانی بهتر است به جای کامپوزیت از لمینت استفاده کنند؟

کسانی که دندان‌های برجسته دارند، می‌توانند لمینت کنند زیرا پوشش لمینت نازک‌تر و ظریف‌تر از کامپوزیت است.

  • مزیت برتر کامپوزیت نسبت به سایر روش‌ها چیست؟

کامپوزیت قیمت کم‌تری دارد و برخلاف لمینت، قابل ترمیم است.

  • آیا دندان شکسته را می‌توان کامپوزیت کرد؟

اگر شکستگی دندان خیلی جزئی باشد، دندان‌پزشک با روش کانتورینگ، شسکتگی را می‌پوشاند. اگر شکستگی دندان به هیچ شکلی قابل ترمیم نباشد، دندان را باید کشید تا موجب عفونت نشود. گاهی نیز با کمک کامپوزیت می‌توان برخی از شکستگی‌ها را ترمیم کرد.

  • میزان ماندگاری کامپوزیت چقدر است؟

اگر تمام دستورات پزشک و بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید، کامپوزیت 5 تا 7 سال دوام دارد.

  • آیا ترمیم کامپوزیت ضرورت دارد؟

اگر روکش دندان شما لب‌پر شود، یا رنگش تغییر کند، در این صورت باید به سرعت به دندانپزشکی مراجعه کنید، زیرا ممکن است در قسمت شکستگی‌هایش مواد غذایی و میکروب جمع شود و عفونت کند.

آدرس، شماره تلفن‌ و آدرس‌های مجازی کلینیک سریتا

تارنما: drserita.com

پست الکترونیک: info@drserita.com

 تماس: 02191009918

آدرس: تهران، پاسداران، بوستان نهم، ضلع جنوبی بیمارستان لبافی نژاد، پلاک 122، طبقه اول

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 2999

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins