بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

کاربردهای مهم چراغ خیابانی


چراغ خیابانی یک چراغ یکپارچه است که به عنوان منبع نور در خیابان‌ها استفاده می‌شود.

کاربردهای مهم چراغ خیابانی

چراغ خیابانی یک چراغ یکپارچه است که به عنوان منبع نور در خیابان‌ها استفاده می‌شود. چراغ‌های خیابانی در طرح‌های مختلفی تولید شده‌اند. چراغ‌های خیابانی به دلیل مصرف بهینه و قیمت مقرون به صرفه‌ای که دارند قابل توجه عموم مردم قرار گرفته‌اند و نسبت به چراغ‌های قدیمی طرفداران بسیار زیادی دارند. چراغ‌های خیابانی انواع مختلفی دارند و در قسمت‌های مختلف مانند اتوبان‌ها خیابان‌ها و جاده‌های بین شهری استفاده می‌شوند و در جنس و کاربرد متفاوت هستند. در مناطقی که امکانات دسترسی به شبکه برق نیست از چراغ‌های خیابانی استفاده می‌شود. پریز کابینتی در طیف گسترده‌ای طراحی شده است. ترانکینگ لگراند با توجه به مزایای که دارد قیمت منصفانه‌ای بر روی آن لحاظ شده است.

از چراغ‌های خیابانی برای تأمین روشنایی در اتوبان‌ها و خیابان‌ها و فضای بزرگ استفاده می‌شود. از آنجایی که روشن بودن خیابان‌ها عاملی بسیار مهم است بنابراین استفاده از چراغ خیابانی اهمیت می‌یابد. امروزه در تمام شهرهای جهان از چراغ‌های خیابانی استفاده می‌شود، زیرا روشن بودن خیابان‌ها در هنگام شب اهمیت بسیار زیادی دارد.

مزیت‌ها و معایب چراغ‌های خیابانی

چراغ‌های ال ای دی یا چراغ خیابانی در پنل ال ای دی یک لنز دارند که در جهت نوردهی طراحی شده است. چراغ‌های خیابانی یک بازتاب کننده در پشت لامپ دارند اما چراغ‌های سنتی این امکان را ندارند. در چراغ‌های سنتی آلودگی نوری در فضا ایجاد می‌شود و مسلماً باعث اذیت شدن چشم‌های رانندگان و عابران پیاده می‌شود، زیرا این چراغ‌ها نور زننده‌ای دارند. چراغ‌های خیابانی مواد سمی بسیار کمتری دارند و از سیلیسیوم تولید شده‌اند و می‌توان گفت نسبت به دیگر چراغ‌های نورپردازی و روشنایی با محیط زیست سازگار است. چراغ‌های خیابانی راندمان نوری بسیار زیادی دارند. پنل‌های فوکوس ال ای دی نور بسیار کمی را به پیاده روها انتقال می‌دهند و تمرکز آن‌ها بر روی جاده است. انواع پریز کابینتی میزان فضای متعددی را اشغال می‌کنند.

تفاوت ترانکینگ لگراند و داکت

ترانکینگ لگراند مزایای زیادی مانند نصب آسان دارد و قیمت مقرون به صرفه و پایینی دارد. به راحتی می‌توانید تراکینگ را جابه‌جا کنید. داکت‌ها کانال‌های پلاستیکی هستند که برای قرار دادن کابل‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. برخلاف داکت‌ها از ترانکینگ لگراند می‌توان برای عبور سیم و کابل کلید‌ها پریز برق و شبکه استفاده کرد. امکان قرار دادن پارتیشن در داکت وجود ندارد، اما در ترانکینگ می‌توان استفاده کرد و آن را به چند قسمت تقسیم‌بندی کرد. ظرفیت کابلی که در داکت قرار می‌دهید بسیار کمتر از ترانکینگ است. اگر بخواهیم از لحاظ مقاومت تراکینگ و داکت را بررسی کنیم باید گفت که مقاومت ترانک‌ها نسبت به ضربه بیشتر از داکت‌ها است. اگر به داخل ترانکینگ نگاه بیندازید متوجه یه شیار می‌شوید، لذا این سه شیار برای درج پارتیشن طراحی شده‌اند. 

پریز کابینتی چیست؟

تمام وسایل برقی برای روشن شدن احتیاج به پریز دارند. امروز در هر آشپزخانه‌ای پریز کابینتی وجود دارد، زیرا تنوع وسایل برقی بسیار زیاد است و برای استفاده از وسایل برقی باید از پریز توکار استفاده کنند. همانطور که از نام این محصول مشخص است در داخل کابینت یا میز کار نصب می‌شود و به آن پریز مخفی می‌گویند. پریز‌های کابینتی در شکل‌های استوانه‌ای و مستطیلی تولید شده‌اند. شما با استفاده از پریز‌های کابینتی می‌توانید به صورت همزمان از تمام وسایل‌های برقی خود استفاده کنید. پریز‌های کابینتی چون در داخل کابینت نصب می‌شوند تأثیر منفی بر روی نمای آشپزخانه نمی‌گذارند. یکی از جدید‌ترین تجهیزات که برای محیط‌های مختلف تولید شده است پیریز کابینتی است. برخی از پریز‌های توکار قابلیت usb دارند و می‌توانید انواع لوازم را بدون آداپتور شارژ کنید. 

انواع پریز توکار

پریزهای توکار در مدل های مستطیلی و استوانه‌ای طراحی شده‌اند. پریز توکار استوانه‌ای سایزهای مختلفی دارند و برای حفظ امنیت بر روی آن‌ها در پوش قرار گرفته است. پریز کابینت استوانه ای و پریز کابینت مستطیلی از لحاظ کارایی تفاوتی با همدیگر ندارند. از پریز‌های مستطیلی در مواقعی که فضای مناسب برای نصب پریز‌های استوانه‌ای وجود ندارد استفاده می‌شود. در برخی مواقع اگر پریز‌های استوانه ای مورد پسند اشخاص نباشد از پریز‌های کابینتی استفاده می شود. پریزهای کابینت مستطیلی در انواع معمولی و تاچ راحی شده اند. پریزهای موتوردار یکی از انواع پریز توکار لوکس هستند که به صورت خودکار می کنند. برای استفاده از پریز موتوردار فقط کافیست دکمه آن را بفشارید تا از محل خود بیرون بیاید و از آن استفاده کنید. 

چراغ خیابانی هوشمند است و سرعت روشن شدن آن‌ها و تنظیم زاویه بسیار بالا است. چراغ‌های خیابانی انرژی کمتری نسبت به چراغ‌های دیگر مصرف می‌کنند و طول عمر بسیار بالایی دارند. از مزایای دیگر چراغ‌های خیابانی می‌توان به گرمای کمتر آن‌ها اشاره کرد، زیرا برخی از چراغ‌های قدیمی گرمای زیادی تولید می‌کنند و سبب تخریب گلخانه‌ها و گرمای زمین می‌شوند. ترانکینگ لگراند نسبت به داکت مزایای زیادی دارد. پیشنهاد می‌شود در هنگام خرید پریز کابینتی رنگ کابینت را در نظر بگیرید تا رنگ پریز توکار با رنگ کابینت شما همخوانی داشته باشد و نمای بدی ایجاد نکند. قبل از خرید پریز‌های توکار فضای داخل کابینت را در نظر بگیرید. اگر قصد دارید در این زمینه اطلاعات بیشتری بدست آورید می‌توانید به سایت barghnet.com مراجعه کنید. 

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3096

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins