بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

بهترین ماشین ریش تراش صفر زن شارژی


ماشین‌های ریش تراش با قابلیت صفر زن تک کاره هستند و فقط قابلیت اصلاح موهای صورت و بدن و یا حتی سر را با نمره صفر دارند.

بهترین ماشین ریش تراش صفر زن شارژی برند موزر

ماشین‌های ریش تراش با قابلیت صفر زن تک کاره هستند و فقط قابلیت اصلاح موهای صورت و بدن و یا حتی سر را با نمره صفر دارند. اما این قبیل صفر زن‌ها در دو مدل طراحی شده‌اند، یکی دارای تیغه‌های چرخان و گرد است که به شکل دایره حرکت کرده و می‌چرخند که معمولاً این گروه نیز دارای یک مخزن کوچک برای جمع کردن موها هستند و مدل دیگری که دارای دو تیغه جفت شده بر روی یکدیگر بوده و برای اصلاح نیاز استفاده در یک محیط مانند حمام است چراکه موهای جدا شده بر روی زمین می‌ریزد و این مدل مخزنی برای جمع کردن موها ندارد.

بهترین ماشین اصلاح اصل سر و صورت

اما اگر بخواهید بهترین ماشین صفر زن ریش تراش را تهیه کنید باید بین ده‌ها برند متفاوت یکی را انتخاب کنید که با توجه به تنوع فراوان این کار کمی دشوار است، به همین دلیل ابتدا بهتر است نمونه صفر زن مورد نظر خود را انتخاب کنید که همان‌طور که شرح شده به دو گروه تقسیم می‌شود و ما در زیر به مزایا و معایب هرکدام می‌پردازیم.

  1. ماشین ریش تراش صفر زن با تیغه‌های گرد چرخشی : این گونه از ماشین‌های اصلاح هم مدل شارژی دارند و هم مدل برقی که معمولاً شارژی‌ها طرفداران بیشتری دارد. از مزایای این مدل می‌توان به اصلاح تمیز آنها و همچنین قابلیت استفاده تر و خشک اشاره کرد. از طرفی اغلب این مدل‌ها دارای مخزن هستند که موهای چیده شده را درون خود جمع کرده و بعد می‌توانید آن را تخلیه کنید. عیب بزرگ این مدل این است که ریش‌های بلند را نمی‌توان با آن اصلاح کرد و همچنین فقط صفر زن هستند و نمی‌توان به ریش و سبیل با آن حالت داد.
  2. ماشین صفر زن با تیغه‌های کشیده : این نوع هم مانند سری بالا هم شارژی هستند و هم برقی. تیغه‌های آن شبیه به موزر‌های قدیمی بوده و با لغزش دو لبه بر روی یکدیگر موها را اصلاح می‌کنند. تنها عیب این مدل این است که دارای مخزن جمع‌آوری مو نیستند و باید در حمام یا دستشویی استفاده شود. اما مزیت این مدل این است که به راحتی می‌توان ریش‌های کوتاه و بلند را با آن اصلاح کرده و حتی به آنها فرم و حالت داد.

دلیل تنوع زیاد در ماشین‌های ریش تراش شارژی صفر زن چیست؟

برخی از آقایان به طور روزانه و برخی دیگر به طور هفتگی اقدام به اصلاح صورت خود می‌کنند. افرادی که به طور روزانه اقدام به این کار می‌کنند به قدری به ظاهر خود اهمیت می‌دهند که حتی یک ماشین اصلاح جیبی معمولاً همراه خود دارند و در زمان‌هایی که وقت کافی ندارند اصلاح صورت خود را در مسیر محل کار خود انجام می‌دهند.

عوامل مانند این مورد در کنار تعدد شرکت‌های تولید کننده ماشین‌های اصلاح باعث شده است تا انواع مدل‌های ماشین ریش تراش نیز تولید و روانه بازار شود، همانند ماشین اصلاح سر و صورت موزر نیز این گروه از ماشین‌های اصلاح دارای طرفداران مخصوص به خود است.

https://sid.ir/cdn/sid/content/post/71095/225-sid.ir-35512422-2.jpg

چرا استفاده از ریش تراش بهتر از ژیلت است؟

عده‌ای ژیلت را برای اصلاح صورت به ریش تراش ترجیح می‌دهند و دلیل آنها اصلاح تمیز و مرتب است. اما استفاده از تیغ یا ژیلت نیز خود دارای عوارضی مانند موارد زیر است:

  • خشک شدن پوست : تیغ و ژیلت علاوه بر موهای صورت، یک لایه نازک از سطح پوست را با خود برش می‌دهد که همین باعث ایجاد خشکی بر روی پوست می‌شود.
  • ایجاد خراش و زخم : گاهاً ممکن است در حین اصلاح با ژیلت بریدگی‌هایی در برخی از قسمت‌های صورت ایجاد شود.
  • کاهش موارد بهداشتی : در صورت استفاده چندباره از ژیلت و عدم ضدعفونی آن قطعاً میکروب‌هایی که در مدت عدم استفاده و به دلیل وجود رطوبت بر روی ژیلت رشد کرده‌اند ممکن است باعث ایجاد بیماری‌های پوستی گردد.

در مقابل عوامل بالا استفاده از ریش تراش باعث خشکی پوست و ایجاد خراش و زخم نمی‌شود و همچنین به دلیل اصلاح خشک نیز تیغه‌های آن محل آلوده‌ای از میکروبها مانند ژیلت نیست و به همین دلیل بسیاری از افراد ریش تراش را جایگزین ژیلت کرده‌اند.

در نهایت اگر شما هم می‌خواهید یک ریش تراش صفر زن خوب انتخاب کنید، می‌توانید بین برند‌های مختلف نیز به سراغ برندهای محبوب و پرطرفدار جهانی مانند فیلیپس، براون، موزر، جیمی، پرومکس و ... بروید و در بین مدل‌های مختلفی که این برندها تولید کرده‌اند بر‌اساس میزان بودجه‌ای که برای خرید آن کنار گذاشته‌اید یکی از مدل‌های ریش تراش صفر زن برقی یا شارژی را انتخاب و خرید نمایید.

منبع : تهران تخفیف

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3086

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins