بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

درمان گیاهی سرفه


سرفه یک واکنش دفاعی بدن است که در اثر محرک‌های تنفسی و یا دفع ترشحات در هنگام بیماری اتفاق می‌افتد. علت سرفه بیشتر عفونت، آلودگی هوا، حساسیت، ریفلاکس معده، سینوزیت و علل روانی است.

درمان گیاهی سرفه

سرفه یک واکنش دفاعی بدن است که در اثر محرک‌های تنفسی و یا دفع ترشحات در هنگام بیماری اتفاق می‌افتد. علت سرفه بیشتر عفونت، آلودگی هوا، حساسیت، ریفلاکس معده، سینوزیت و علل روانی است. سرفه‌ها عمدتاً به دو دسته سرفه خشک و سرفه خلط دار تقسیم‌بندی می‌شوند. سرفه‌های خلط‌دار اکثراً به دلیل عفونت در بدن بروز پیدا می‌کنند. برای درمان سرفه می‌توانید از دارو و همچنین گیاهان دارویی استفاده کنید. در اینجا روش‌هایی برای درمان گیاهی سرفه آورده‌ایم که امیدواریم برای شما مفید باشد.

شکر تیغال

مؤثرترین محصول گیاهی برای درمان گیاهی سرفه خشک، شکر تیغال است. شکر تیغال ماده ای است سفید مایلبه زرد و کمی شیرین که در اثر زندگی حشره ای به نام Larinus Maculatus ، روی برگ و شاخه های گیاهی به نام خار شکر یا گل تیغال تولید می شود. به این ترتیب که پس از این که حشره برگ و شاخه را نیش می زندپیله و لارو خود را روی آن می گذارد. سپس لارو درون پیله رشد می‌کند و به صورت حشره درآمده پیله را سوراخ می کند و از آن خارج می شود. آن پیله به جا مانده را شکر تیغال می نامند.

خواص اصلی شکر تیغال در درمان سرفه و ناراحتی های تنفسی می باشد. بدین منظور شکر تیغال را بسایید و با آب جوش مخلوط کنید. هر روز پنج مرتبه هر بار یک قاشق از آن را میل کنید.

دم کرده گل ختمی موثر در درمان سرفه

برای این منظور مقداری گل ختمی را داخل آب جوش بریزید و 10 دقیقه دم کنید. اگر این دم‌کرده به همراه عسل مصرف شود، اثربخشی آن فوق‌العاده‌ای خواهد بود.

زنجبیل

زنجبیل، با حذف عفونت از بدن در درمان سرفه‌های خلط دار کمک می‌کند. این ماده حاوی اکسپکتورانت است که برای کاهش غلظت و چسبندگی خلط و تسهیل خروج آن از ریه‌ها، کاهش موکوس ریوی و تبدیل سرفه‌های خشک به سرفه ترشحی و خلط‌آور مفید است. زنجبیل ضدالتهاب، مسکن و آنتی‌بیوتیک طبیعی است که می‌تواند در درمان انواع عفونت(عفونت ادراری، عفونت واژینال، عفونت ریه و...) مؤثر باشد. اگر به دنبال یک  دمنوش برای عفونت ادراری، عفونت ریه، عفونت گلو، عفونت واژینال هستید، حتماً دمنوش زنجبیل را تست کنید.

نحوه استفاده از زنجبیل:

ابتدا یک تکه بزرگ زنجبیل را آسیاب کنید. (یا از یک قاشق چای خوری پودر زنجبیل استفاده کنید)؛ حالا زنجبیل را درون قوری بریزید و روی حرارت کم قرار دهید. بعد از آنکه آب به جوش آمد قوری را از روی حرارت برداشته و آن را صاف کنید و میل نمایید. مخلوط زنجبیل را سه بار در طول روز بنوشید.

عطارک: عطاری انلاین

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3169

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins