بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی کدامند؟


کتاب‌های مختلفی در بازار برای آموزش زبان انگلیسی در رنج‌های سنتی مختلف وجود دارد که گاهی اوقات انتخاب کتاب و سیستم آموزشی خوب، کمی سخت است.

کتاب‌های مختلفی در بازار برای آموزش زبان انگلیسی در رنج‌های سنتی مختلف وجود دارد که گاهی اوقات انتخاب کتاب و سیستم آموزشی خوب، کمی سخت است. البته معمولاً آموزشگاهی که مراجعه می‌کنید، کتاب و سیستم آموزشی خود را از قبل انتخاب کرده است اما شما به عنوان زبان‌آموز باید با این کتب آموزش زبان آشنا باشید تا بهتر بتوانید مسیر درست یادگیری را انتخاب و ادامه دهید.

در این مطلب به معرفی بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی و بیان ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم تا آشنایی بهتری با هر کتاب داشته باشید. در اینجا کتاب‌های همه رنج‌های سنی از کودکان تا بزرگسالان را معرفی کرده‌ایم. برای دانلود رایگان تمام این کتاب‌ها نیز می‌توانید از سایت Feralan.com استفاده کنید.

کتاب Top Notch (تاپ ناچ)

مجموعه کتاب Top Notch یکی از کاملترین مجموعه‌های آموزش زبان برای بزرگسالان و جوانان است که آنها را برای تعامل و برقرای ارتباط حرفه‌ای و کامل به زبان انگلیسی آماده می‌کند. این مجموعه کتاب‌های بی‌نظیر که محصول انتشارات Pearson است، یک دوره کامل ارتباطی انگلیسی را از طریق ورودی کافی و صحیح زبان، تمرینات فشرده و مرور مکرر آنها، فراموش نشدنی و بی‌نقص خواهد کرد. برای دانلود کتاب top notch پیشنهاد می‌کنیم به سایت فرالن مراجعه کنید.

با کتاب تاپ ناچ،خود و دانش آموزان خود را آماده کنید تا با هر کسی و هر جایی زبان انگلیسی را به‌طور حرفه‌ای صحبت کنند. از مزایای دیگر این کتب، داشتن سخنگویان و گویندگان با لهجه‌های مختلف است که به دانشجویان این فرصت را می‌دهند تا انواع مختلف انگلیسی را بشنوند و با لهجه‌های گوناگون آشنا شوند. امری که در گذشته فقط با لهجه آمریکایی ممکن بود اما اکنون به خاطر گرایش بین‌المللی به این زبان، هدف یادگیری آن به هر لهجه‌ای اما قابل فهم است.

 • کلاس خود را در هر درس با اهداف روشن، عملی و ارتباطی درگیر کنید.
 • کلاس‌هایی با توانایی و پتانسیل‌های ترکیبی را با فعالیت‌ها و کارهای گوناگون، نظیر کارهای گروهی یا نفرادی و انواع مکالمه‌ها برای کل کلاس تطبیق دهید.
 • با کمک پشتیبانی جامع از معلم، کتاب کار معلم و تست‌های گوناگون مطالب و فعالیت‌های موجود، صفحه را آموزش دهید و مدت زمان لازم برای آماده‌سازی را به حداقل برسانید.

کتاب American English File (امریکن انگلیش فایل)

کتاب American English File (امریکن انگلیش فایل) که جزو بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی است، به‌وسیله انتشارات آکسفورد نشر یافته و شامل به روزترین متدهای تدریس توسط نویسندگان معروف و بین‌المللی خود (کریستینا لاتام، کوئینگ و کلایو اوکسدون) است که از ترکیب و فرمول زبان + انگیزش بهره می‌برد.

دانش آموزان و زبان آموزان این مجموعه بی‌نظیر با استفاده از گرامر، لغت و تمرین‌های تلفظی در هر درس برای فن سخنوری و مهارت‌های گفتگو، با کمترین میزان غلط و بیشترین تسلط آماده می‌شوند.

علاوه بر این، مجموعه کامل منابع دیجیتالی و آنلاین این کتاب‌ها، انتخاب‌های بیشتری برای فراگیران عزیز فراهم کرده است که همه عزیزان می‌توانند آنها را چه داخل کلاس و چه در رفت و آمد خود به طور آنلاین استفاده و انگلیسی خود را بهبود بخشند.

کتاب Ready for First (FCE)

کتاب Ready for First (FCE) چاپ مک میلان همیشه یکی از محبوب‌ترین کتاب‌ها نزد فراگیران دوره FCE بوده و بیشتر زبان آموزان بعد از گذراندن دوره‌های مقدماتی، متوسط و پیشرفته سراغ این مجموعه حرفه‌ای و موفق می‌روند تا خود را برای دوره‌های TTC،TKT و یا آزمون‌های بین‌المللی آماده کنند. این مجموعه یک دوره آمادگی جامع برای آزمون کمبریج انگلیسی است.

کتاب (FCE) دارای 14 درس است که هر کدام حداقل یک قسمت از  امتحان بین‌المللی FCE را پوشش می‌دهد. ویرایش سوم این کتاب دانشجویان و فراگیران با طیف وسیعی از فعالیت‌های طراحی شده برای ایجاد مهارت‌های موفقیت‌آمیز در آزمون کمبریج انگلستان را پوشش می‌دهد. همانطور که بالا اشاره کردیم، ویرایش جدید و سوم دوره محبوب FCE برای آماده‌سازی امتحان FCE است که مخاطب اصلی آن دانشجویان جوان و بزرگسال است.

کتاب Ready for CAE

دوره CAE (Certificate of Advance English) همواره از بالاترین و مهم ترین دوره های فراگیری زبان انگلیسی محسوب می‌شود. به گونه‌ای که اگر زبان آموز تا این دوره تمام تلاش خود را انجام داده باشد و مطالب کتاب‌ها را مو به مو و دقیق یاد گرفته باشد، آن چنان تسلطی بر زبان انگلیسی خواهد داشت که می‌تواند حتی  یک فرد نیتیو و انگلیسی زبان را هم مورد چالش قرار دهد.

مجموعه کتاب Ready for CAE چاپ انتشارات مک میلان بعد از دوره موفق ready for FCE است که از دوره‌های پایانی و ما قبل Ready for CPE محسوب می‌شود و در آن فراگیر واقعی سواد ادونس و بالای خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این مجموعه دارای 14 درس است که در هر درس فراگیر با انواع تست‌ها و نمونه سؤالات امتحان بین‌المللی این دوره مواجه می‌شود و در پایان کتاب با مطالعه مناسب و جامع به راحتی می‌تواند در آزمون بین‌المللی CAE شرکت کرده و نتیجه مطلوب را کسب کند.

کتاب First Friends (فرست فرندز)

مجموعه کتاب American first friends از کامل‌ترین و بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. این مجموعه مفرح از سه سطح تشکیل شده است که فراگیری زبان را برای کودکان شاد و سرگرم‌کننده کرده است. کتاب First Friends دارای ساختار بسیار قوی و واضح است که کار اساتید را برای آموزش به کودکان راحت و فراموش نشدنی کرده است. پیشنهاد می‌کنیم برای دانلود کتاب first friends از سایت فرالن استفاده کنید.

دانش آموزان و کودکان با استفاده از عروسک‌ها، اشکال گوناگون، بازی‌ها، شعر و داستان‌های مختلف سریعاً الفبا و کلمات کاربردی در انگلیسی مبتدی و پایه را یاد گرفته و برای سطوح بالاتر آماده می‌شوند. این پکیج عالی شامل ترک‌های صوتی، پی دی اف کتاب‌ها، ویدیوهای مرتبط، کتاب کار، کتاب راهنمای استاد و منابع امتحانی است که همگی برای تسهیل در تدریس و فراگیری هر چه سریعتر و کامل‌تر کودکان است.

ویژگی‌های کتاب فرست فرندز

 • این کتب شروعی بسیار قوی برای آموزش نوشتن، خواندن، صحبت کردن و مبحث شنیداری در سطوح پایه است.
 • فرمت منظم هر درس و سطح کمک شایانی در تدریس به فراگیران می‌کند و باعث می‌شود آنها بدانند که از کتاب و کلاس درس چه چیزی می‌خواهند.
 • تمامی فعالیت‌های این مجموعه کتاب‌ها براساس سن دانش آموزان و فضای مدرسه و خانه آنها در نظر گرفته شده است.

هر کتاب شامل 10 درس است که هر درس آن 6 قسمت دارد. این دروس شامل موارد زیر می‌شوند:

 • تدریس کامل حروف و صداها در هر درس
 • آموزش لغات و ساختارهای پایه به کودکان
 • تدریس و تمرین مداوم الفبای انگلیسی
 • آموزش ارزش‌ها و آموزش‌های مدنی و اجتماعی از طریق هر درس
 • آموزش اعداد به کودکان
 • آموزش حل پازل و جدول و الگوها برای بهبود قدرت فکری کودکان
 • توانایی خواندن متن‌ها از کتاب سوم این مجموعه

کتاب Lets go (لتس گو)

مجموعه کتاب Lets go از قدیمی‌ترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی در حوزه کودکان محسوب می‌شود و از دیر باز تاکنون با انواع چاپ‌های قدیمی و جدید به دلیل دارا بودن سیستم منظم آموزشی، ترک‌های صوتی به همراه موسیقی و فعالیت‌های گوناگون محبوب‌ترین مجموعه بوده است. علاوه بر فراگیران در سرتاسر کشور عزیزمان، میلیون‌ها کودک در سرتاسر دنیا با این مجموعه در زبان انگلیسی لب به سخن گشوده‌اند و تجربه‌ای بی‌نظیر در دوره‌های پایه داشته‌اند.

مجموعه کتاب Lets go با تکیه بر دیالوگ‌های شاد و مفرح، بازی‌های آموزشی، شعرهای زیبا و ریتم‌دار انگلیسی آنچنان کودک و نوجوان را در کلاس درگیر می‌کند که آنها سپری شدن زمان را احساس نمی‌کنند و در عین حال مطالب بسیاری یاد می‌گیرند.

ویژگی‌های کتاب Let's go

 1. دارای مکالمه‌ها، سؤال، جواب‌های گوناگون و درگیر کننده از همان ابتدا
 2. دارای شعرهای آموزشی و مرتبط با دروس
 3. دارای کتاب کار مجزا و منطبق با هر درس و کتاب
 4. دارای سی دی رام مجزا با ترک‌های صوتی و تصویری جداگانه در هر کتاب
 5. دارای کتاب معلم و راهنمای تدریس برای هر کتاب به صورت مجزا و حرفه‌ای
 6. دارای تمرین‌های آنلاین در وب سایت رسمی ناشر کتاب
 7. دارای سی دی نمونه سؤالات و تمرین‌های گرامری مربوط به هر بخش و کتاب

کتاب Backpack (بک پک)

مجموعه بسیار موفق کتاب Backpack، سری جذاب و بسیار کاربردی برای کودکان و نوجوانانی محسوب می‌شود که می‌خواهند انگلیسی را از همان ابتدا اصولی و درست بیاموزند. این مجموعه ارزنده شامل شعرها، بازی‌ها، عکس‌ها و نکات فوق کاربردی و جذاب برای همه کودکان و نوجوانان محسوب می‌شود. کل مجموعه براساس متد (TPR) طراحی شده است که شامل آمورش از طریق فعالیت‌های فیزیکی و بازی است.

مجموعه کتاب Backpack دارای سی دی صوتی مکمل و کتاب کار حرفه‌ای است که فراگیران در آن‌ها دائما تمرین‌ها را تکرار و مرور می‌کنند. لغات و گرامرها مرحله به مرحله بر اساس پایه و سبک یادگیری شاگردان ارتقاء می‌یابد. این مجموعه دارای پوسترهای آموزشی هم است که در آن شاگردان با نظارت صحیح اساتید در کلاس‌ها آنها را درست کرده و از طریق آنها مطالب جدید را می‌آموزند.

کتاب Hey There (هی در)

مجموعه کتاب Hey There همواره از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین مجموعه کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان بوده است و این فرصت استثنائی را برای همه عزیزان فراهم کرده است که انگلیسی را به راحتی و با لذت بسیار فرا بگیرند. مجموعه کتاب کتاب Hey There شامل چهار دوره اصلی است که هر دوره شامل دو کتاب می‌شود و هر کتاب شامل چهار درس است.

ویژگی‌های کتاب Hey There

 • دارای ارزیابی دائمی برای زیر نظر گرفتن مداوم شاگردان
 • دارای موضوعات و فعالیت‌های تحقیقاتی که انگلیسی کاربردی در  کلاس‌ها را به زندگی واقعی مرتبط می‌سازد
 • دارای محتویات مناسب و درخور با موضوعات روز جامعه
 • دارای متون منطبق بر موضوعات فرهنگی
 • دارای دستورالعمل‌های واضح و کاربردی در حوزه نوشتاری
 • دارای فعالیت‌های کاربردی و بی‌شمار برای شخصی‌سازی زبان انگلیسی در داخل و خارج کلاس
 • دارای فعالیت‌های بسیار سرگرم کننده، بازی‌ها و پازل‌های مختلف
 • دارای فعالیت‌های منطبق بر شعرهای انگلیسی
 • دارای بخش جامع و کامل مرجع گرامری برای مطالعه شخصی
 • دارای فعالیت‌های مجزای داخل سی دی
 • دارای کتاب کار مجزا در انتهای کتاب‌ها
 • دارای کتاب معلم و راهنمای تدریس حرفه‌ای با آموزش و به کار گیری به روزترین نکات تدریس
 • دارای سی دی مکمل نمونه سؤالات امتحانی و گرامری
 • دارای ویدیوهای جذاب آموزشی منطبق با دروس

این‌ها برخی از بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی بودند که در این مطلب با ویژگی‌های هر کتاب آشنا شدیم. امیدواریم این مطلب کمکی برای تصمیم بهتر در مسیر یادگیری و آموزش زبان انگلیسی کرده باشد. همانطور که گفته شده تمام این کتاب‌ها را همراه با فایل‌های مرتبط می‌توانید به صورت کاملاً رایگان از سایت Feralan.com دانلود کنید.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3086

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins