بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

لباس شیمیایی، پوشش ایمن و مقاوم در برابر مواد خطرناک


لباس شیمیایی یک نوع پوشش ایزوله برای حفاظت از کارکنان و پرسنلی هست که در محیط‌های خطرناک کار می‌کنند.

لباس شیمیایی، پوشش ایمن و مقاوم در برابر مواد خطرناک

لباس شیمیایی یک نوع پوشش ایزوله برای حفاظت از کارکنان و پرسنلی هست که در محیط‌های خطرناک کار می‌کنند. لباس‌های شیمیایی برای افرادی طراحی شده است که در محیط کاری با مواد شیمیایی و اسیدی سرو کار دارند و این افراد باید از لباس شیمیایی برای محافظت از خود استفاده کنند تا در برابر مواد شیمیایی آسیب نبیند. لباس‌های شیمیایی به صورت یکپارچه و مجزا طراحی شده‌اند و چکمه‌های این لباس قابل تعویض است. لباس شیمیایی مطابق با استاندارد و با استفاده از پی وی سی تقویت شده تولید شده است تا مقاومت لازم را در برابر مواد شیمیایی داشته باشد. در تولید این لباس‌ها از متریال استفاده شده است تا در برابر سوختگی و حرارت مقاوم باشند. دستکش ضد برش و کفش ایمنی تابستانه از مهمترین تجهیزات ایمنی در کارگاه‌های تولیدی و صنایع است. 

دستکش ضد برش چیست؟

استفاده از تجهیزات ایمنی مانند دستکش‌های ضد برش در کارگاه‌های تولیدی و محیط‌های خطرناک بسیار مهم است، زیرا این دستکش‌ها از دست‌ها در برابر سوختگی و ضربات محافظت می‌نمایند به همین دلیل کارکنانی که در این محیط کار می‌کنند باید در هنگام کار از دستکش‌های ضد برش استفاده کنند. دستکش‌های ضد برش یکی از انواع دستکش‌های ایمنی است و دستکش ضد برش امنیت بالایی دارد به همین دلیل در فعالیت‌های مانند تراشکاری، آهنگری، قصابی، نجاری، برش شیشه و غیره کاربرد دارد و از انگشتان دست و کل سطوح دست در برابر خطرات محافظت می‌کند، زیرا این دستکش‌ها به طوری تولید شده‌اند که در برابر برش مقاوم باشند. دستکش‌های ضد برش از فولاد ضد زنگ و متریال مختلف دیگر تولید شده‌اند که به عنوان یک دستکش محافظتی از دست‌ها محافظت می‌کند. در تولید این دستکش‌ها از الیاف‌های مصنوعی و طبیعی استفاده شده است.

بهترین مدل‌های دستکش ضد برش

بهترین مدل دستکش‌های ضد برش دستکش‌هایی هستند که در تولید آن‌ها از زنجیره‌های فولادی بافته شده استفاده کرده‌اند، زیرا این نوع دستکش‌ها مقاومت بسیار بالایی در برابر برش و ضربات دارند و به همین دلیل می‌توان گفت از با امن‌ترین دستکش‌های ایمنی هستند. قابل ذکر است که این دستکش‌ها چون از فولاد ضد زنگ تولید شده‌اند تا حدودی شبیه به زره نظامی هستند و به همین دلیل در فعالیت‌های خطرناکی مانند قصابی استفاده می‌شود. این دستکش‌ها علاوه بر امنیت بالایی که دارند کاملاً ضد حساسیت هستند و مطابق با استاندارد تولید شده‌اند. دستکش‌های ضد برش به گونه‌ای طراحی شده است تا از دست‌ها در برابر خطرات احتمالی محافظت می‌کنند. دستکش‌های ضد برش در سایزبندی گوناگون طراحی شده‌اند. استفاده از بهترین دستکش‌های ضد برش بسیار آسان است و چون طراحی مناسبی دارند در هنگام کار برای شما مشکل ایجاد نمی‌کنند و موجب ایجاد اخلال در کارهای شما نمی‌شود.

کاربرد دستکش ضد برش

دستکش ضد برش یک نوع دستکش ایمنی است که از دست‌ها در برابر اجسام تیز و برنده محافظت می‌کند، زیرا در تولید آن‌ها از متریال با کیفیتی چون پارچه‌های ضخیم، تور فلزی و سایر جنس‌های دیگر استفاده می‌شود. دستکش ضد برش کاربرد بسیار زیادی در صنایع و کارگاه‌هایی دارد که کارکنان با اجسام تیز و برنده سر و کار دارند و به همین دلیل صاحبان کارگاه و صنایع باید برای حفظ امنیت کارکنان خود دستکش ایمنی ضد برش را خریداری کنند و در اختیار کارکنان خود قرار دهند تا وقتی کارکنان از اجسام تیز استفاده می‌کنند دست‌های آن‌ها آسیب نبیند. کارکنانی که در محیط‌های خطرناک کار می‌کنند باید به طور مداوم از دستکش‌های ایمنی ضد برش استفاده کنند و نباید در استفاده کردن از این محصول بسیار مهم کوتاهی کنند . 

کفش ایمنی تابستانه چیست؟

کفش ایمنی تابستانه از چرم‌های طبیعی تولید شده است و در تولید زیره کفش از pu با کیفیت استفاده شده است تا در برابر حلال‌های روغنی و نفتی مقاوم باشد و موجب سر خوردن پرسنل نشود. کفش ایمنی تابستانه به گونه‌ای تولید شده است تا کاملاً ضد سایش و ضد لغزش باشند. کفش ایمنی تابستانه در سایزهای گوناگون و به صورت استاندارد تولید شده است. کفش‌های ایمنی تابستانه به نحوه‌‌ای تولید شده است تا بتواند از پنجه پا محافظت کند. این کفش‌ها از متریال درجه یک تولید شده‌اند و مناسب فصل تابستان و گرما است. از کفش‌های ایمنی تابستان در صنایع نفت و گاز و راهسازی و ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. این کفش‌ها با رویه چرم طبیعی تولید شده است و در اطراف کفش روزانه‌ای وجود دارد تا پا درون کفش عرق نکند. این کفش‌ها کاملاً سبک هستند و استفاده کردن از آن‌ها مزایای بسیار زیادی برای کارکنان این صنایع دارد.

لباس شیمیایی یک نوع لباس حفاظتی برای کارکنان صنایع است که با مواد شیمیایی سروکار دارند، این لباس‌ها به گونه‌ای تولید شده‌اند که مقاومت بسیار بالایی دارند. لباس‌های محافظتی انواع مختلفی دارند و برای حفاظت از جان کارکنان در صنایع مختلف استفاده می‌شود. تجهیزات ایمنی مانند لباس‌های ایمنی و دستکش‌های ایمنی برای مشاغل گوناگون طراحی شده‌اند و در تولید آن‌ها از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود. کفش‌های ایمنی تابستان یکی از انواع کفش‌های ایمنی است که به نحوی تولید شده است تا در فصول گرم سال مانند فصل تابستان استفاده شود و کارکنان در این فصل از پوشیدن کفش‌های ایمنی احساس کلافگی و ناراحتی نکنند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر هستید می‌توانید به سایت mahimen.ir مراجعه کنید. 

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3170

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins