بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

آیا بلفاروپلاستی درمان دائمی و قطعی برای افتادگی پلک است؟


این روزها عمل بلفاروپلاستی پلک این امکان را برای همه فراهم کرده است که با کمک روش‌های نوین پزشکی و دستگاه‌های جدید، عضلات و چربی‌های اضافی پایین و بالای پلک‌هایشان را از بین ببرند و پوست‌هایی که چین‌های ریز و درشتی زیر چشم‌هایشان به وجود آورده را با کمک جراحی بردارند.

این روزها عمل بلفاروپلاستی پلک این امکان را برای همه فراهم کرده است که با کمک روش‌های نوین پزشکی و دستگاه‌های جدید، عضلات و چربی‌های اضافی پایین و بالای پلک‌هایشان را از بین ببرند و پوست‌هایی که چین‌های ریز و درشتی زیر چشم‌هایشان به وجود آورده را با کمک جراحی بردارند.

به همین خاطر است که کسانی که جراحی پلک بالا یا پلک پایین را نزد بهترین پزشکان متخصص ایران در کلینیک بلفاروپلاستی مارال انجام می‌دهند، پس از سپری کردن دوران نقاهت یک چهره جدید و جذاب دارند. چهره‌ای که با روزهای جوانی آن‌ها تفاوتی ندارد و هیچ اثری از چشم‌های پف‌کرده و خواب‌آلوده در آن دیده نمی‌شود.

آیا بلفاروپلاستی درمان قطعی برای افتادگی پلک است

اگر به دلیل بیماری یا به صورت مادرزادی با مشکل افتادگی پلک مواجه شده‌اید هم با کمک بلفاروپلاستی می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. با توجه به جدید بودن جراحی پلک و کم بودن اطلاعات متقاضیان در این زمینه، تصمیم گرفتیم مهم‌ترین نکاتی که باید در این باره بدانید را در اختیارتان قرار دهیم.

عمل بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی عمل زیبایی است که در آن پزشک با کمک بی‌حسی متقاضی را آماده می‌کند. سپس پوست‌های اضافی، چربی‌ها بالا یا پایین چشم و عضلات فلج شده را برمی‌دارد. بعد از آن، محل برش بخیه زده شده و متقاضی برای سپری کردن دوران نقاهت آماده می‌شود.  

در صورتی که بلفاروپلاستی به درستی انجام‌شده باشد و متقاضی توصیه‌های پزشک را به خوبی رعایت کند، بعد از 6 ماه نتیجه واقعی این عمل زیبایی قابل مشاهده خواهد بود. کسانی که به صورت مادرزادی افتادگی پلک داشته‌اند یا افرادی که سال‌ها است با این مشکل مواجه هستند و افتادگی پلک شدید دارند، پس از سپری شدن دوران درمان از نتیجه این عمل زیبایی شگفت‌زده خواهند شد.

نمونه عکس عمل بلفاروپلاستی

مراحل انجام بلفاروپلاستی

برای انجام بلفاروپلاستی مانند سایر عمل‌های زیبایی مراحل خاصی در نظر گرفته شده است؛ بنابراین به محض اینکه تصمیم بگیرید افتادگی پلک‌هایتان را برطرف کنید؛ پزشک عمل جراحی پلک را برایتان انجام نمی‌دهد! در اولین قدم لازم است که خدمات مشاوره کلینیک بلفاروپلاستی VIP مارال را دریافت کنید. در این جلسه شرایط متقاضیان توسط پزشک بررسی می‌شود و میزان افتادگی پلک‌ها و ... مشخص خواهد شد. در طول جلسه مشاوره پزشک درباره وضعیت جسمانی متقاضیان، داروهایی که مصرف می‌کند و انتظاراتی که از این عمل زیبایی دارد صحبت می‌کند. اگر از بلفاروپلاستی می‌ترسید یا نسبت به نتیجه و انجام آن هیچ دیدی ندارید، جلسه مشاوره بهترین زمان مطرح کردن سؤالاتتان در این باره و راحت شدن خیالتان است.

 پس از مشاوره، پزشک آزمایش‌هایی را برای ارزیابی وضعیت سلامتی اخیر متقاضی تجویز می‌کند. اگر شرایط جسمانی فرد مساعد باشد، در بازه سنی مناسبی قرار داشته باشد و بتواند شرایط قبل و بعد از عمل را رعایت کند، وقت بلفاروپلاستی برای وی رزرو خواهد شد.

در طول جراحی پزشکان معمولاً با برش پلک بالا در امتداد خطوط روی آن، عضلات و چربی‌های اضافی را از آن خارج می‌کنند. سپس پوست‌های اضافی که در اطراف چشم و روی آن چین‌خوردگی ایجاد کرده کشیده شده و برش زده می‌شود. در نهایت پزشک پلک را بخیه میزند و می‌توانید به منزل مراجعه کنید و برای گذراندن دوران نقاهت آماده شوید.

برای انجام بلفاروپلاستی روش‌هایی مانند استفاده از لیزر هم وجود دارند. این خدمات تنها در مراکزی که مجهز به دستگاه‌های مدرن باشند و پزشکان حرفه‌ای در این زمینه داشته باشند ارائه می‌شوند. در صورتی که از خونریزی و عمل جراحی می‌ترسید و می‌خواهید افتادگی پلک‌هایتان را درمان کنید، می‌توانید از این روش‌های جدید کمک بگیرید.

نکات مهم قبل از عمل جراحی پلک

چطور عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی  را با بهترین نتیجه انجام دهیم؟ آیا نکاتی وجود دارد که رعایت کردن آن‌ها به موفقیت‌آمیز بودن این عمل زیبایی کمک کند؟ اگر شما هم با این سؤالات و نمونه‌های مشابه آن‌ها مواجه هستید، این بخش را حتماً مطالعه کرده و قبل از عمل رعایت کنید. نکاتی که در ادامه ارائه شده شرایط متقاضیان را برای عمل بلفارو بهینه می‌کند.

 • به هیچ عنوان داروهای رقیق‌کننده خون مصرف نکنید و استفاده از مکمل‌های حاوی ویتامین مانند ویتامین E را متوقف کنید.
 • برای اینکه خونریزی پس از عمل یا حین بلفاروپلاستی رخ ندهد، حتماً مصرف الکل را حداقل دو هفته قبل از عمل کنار بگذارید.
 • دخانیاتی مانند سیگار جلوی اکسیژن‌رسانی به فولیکول‌ها را می‌گیرند. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می‌کنند استفاده از قلیان، سیگار و ... را به مدت دو هفته قبل از عمل متوقف کنید.
 • قبل از بلفاروپلاستی حتماً حمام کنید و روز قبل از عمل را با فیلم دیدن و ... سپری کنید. با این کار استرس و اضطراب را از خودتان دور می‌کنید و نتیجه جراحی پلک برایتان بهتر خواهد بود.
 • انجام آزمایش‌های لازم و ارائه آن‌ها به پزشک لازم است. چون در غیر این صورت وضعیت سلامتی متقاضیان مشخص نخواهد شد و نمی‌توان مشکلات احتمالی بعد از عمل را برای آن‌ها پیش‌بینی کرد.
 • برای روز عمل لباس‌های راحت را انتخاب کنید. لباستان بهتر است یقه گشاد داشته باشد یا جلوی آن دکمه بخورد تا به راحتی بتوانید آن را در بیاورید و نیازی به فشار وارد کردن به صورت و چشم‌ها نباشد.
 • اگر بار چندم است که این عمل زیبایی را انجام می‌دهید، حتماً این موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید.
 • مصرف داروهای گیاهی و غذاهای چرب، شیرین یا شور را متوقف کنید.
 • اگر تجربه جراحی دارید یا به بیماری‌های چشمی مبتلا هستید، این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.
 • برای مراجعه به منزل نیاز به همراه دارید؛ بنابراین قبل از عمل بلفاروپلاستی با یکی از نزدیکانتان برای همراهی شما در طول عمل و بعد از آن هماهنگ کنید.

نکات مهم بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک

نکات مهم بعد از عمل بلفاروپلاستی

بعد از اتمام بلفاروپلاستی و درمان افتادگی پلک‌ها، باید مواردی که توسط پزشکان متخصص تجویز شده را به دقت رعایت کنید. چون کوچک‌ترین اشتباهی در این رابطه می‌تواند به قیمت عفونت چشم‌ها، آسیب دیدن بینایی و ... تمام شود. در این بخش کلینیک جراحی زیبایی پلک مارال مواردی که نتیجه این عمل را بهینه می‌کند برایتان آورده است.

 • بعد از بلفاروپلاستی داروهای تجویز شده و پمادهایتان را حتماً استفاده کنید. داروهایی که پزشک تجویز می‌کند برای کاهش درد و پیشگیری از عفونت هستند. با کمک پمادها هم می‌توانید به نرم شدن پلک‌هایتان برای باز و بسته شدن کمک کنید. همچنین این پمادها جلوی باقی ماندن جای زخم روی چشم‌ها یا زیر آن‌ها را می‌گیرند.
 • مصرف الکل، سیگار، قلیان و ... همچنان به مدت دو هفته بعد از جراحی پلک ممنوع است.
 • اگر به شنا کردن، سونا و حمام با آب داغ علاقه دارید، باید این موضوع را به دوران پس از درمانتان واگذار کنید. چون تا زمانی که پزشک اجازه نداده نمی‌توانید این کارها را انجام دهید.
 • داروهای رقیق‌کننده خون را تا زمانی که پزشک اجازه نداده مصرف نکنید و استفاده از داروهای گیاهی و مکمل‌های ورزشی را هم حداقل تا دو هفته کنار بگذارید.
 • برای کاهش درد و ورم پلکتان می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • پس از جراحی پلک اجازه آرایش کردن و استفاده از لنزهای مصنوعی را تا زمان اجازه پزشک ندارید.
 • برای حمام کردن و شستشوی صورتتان باید طبق دستور پزشک عمل کنید و به هیچ عنوان نباید چشم‌هایتان را ماساژ دهید، بخارانید یا اینکه با حوله زبر صورتتان را خشک کنید.
 • از نگاه کردن طولانی‌مدت به گوشی، کامپیوتر، کتاب و ... که باعث فشار به چشم‌ها شده و درد ایجاد می‌کند بپرهیزید.

عوارض بلفاروپلاستی چیست؟

بعضی از افراد تصور می‌کنند که جراحی پلک چون سرپایی و غیرتهاجمی است هیچ عوارض خاصی در پی ندارد. به همین خاطر به آسانی و بدون لحظه‌ای فکر برای انجام آن پیش‌قدم می‌شوند. در صورتی که عوارض و مشکلاتی که بلفاروپلاستی یا جراحی پلک دارد، گاهی به اندازه‌ای است که می‌تواند روند طبیعی زندگی فرد را مختل کند.

بنابراین کسانی که می‌خواهند بلفاروپلاستی را انجام دهند، حتماً باید با عوارض و معایب این عمل زیبایی پرطرفدار هم آشنایی داشته باشند. تنها در این صورت می‌توانند عوارضی که جراحی پلک دارد را کاهش دهد و فقط با مشکلات طبیعی عمل که موقتی هستند مواجه خواهند شد. معایب بلفاروپلاستی عبارتند از:

 • درد، سوزش، خارش و التهاب موقتی پس از عمل
 • کوتاه و بلند شدن پلک‌ها
 • آسیب وارد شدن به قدرت بینایی و عصب چشم
 • خونریزی بعد از عمل جراحی
 • باقی ماندن جای زخم یا اسکاری روی پوست
 • عدم برداشتن کامل پوست‌ها و چربی‌ها و نیاز به بلفاروپلاستی مجدد
 • خارش و عفونت ناحیه عمل
 • حساسیت به داروهای بی‌حسی
 • تاری دید بعد از عمل

مزایای بلفاروپلاستی چیست؟

در کنار معایب و عوارضی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، بلفاروپلاستی این فواید را هم به همراه دارد:

 • طبیعی شدن چهره متقاضی پس از عمل
 • جوان‌تر شدن فرد و افزایش اعتماد به نفس وی
 • سرپایی بودن بلفاروپلاستی و عدم نیاز به بیهوشی و بستری
 • دائمی و همیشگی بودن آن در صورت تبحر جراح و سن مناسب متقاضی
 • بهبود زاویه دید متقاضی

هزینه بلفاروپلاستی چقدر است؟

از جمله مهم‌ترین بخش‌هایی که طرفداران بلفاروپلاستی علاقه‌مند هستند درباره آن بدانند می‌توان به هزینه آن اشاره کرد. چون برای انجام این عمل زیبایی بیمه‌ها پوشش دهی ندارند و متقاضی باید تمام مبلغ بلفاروپلاستی و مراقبت‌های آن را خودش بپردازد. قیمتی که برای انجام این عمل زیبایی در نظر گرفته می‌شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این موارد می‌توان به مبلغی که جراح با توجه به تجربه و تخصصش درخواست می‌کند اشاره کرد.

علاوه بر آن، مراکز معتبری مانند کلینیک بلفاروپلاستی مارال که تجهیزات و کادر معتبری داند، رقم متفاوتی با کیلینک متفرقه دریافت می‌کنند. در نهایت بدون انجام آزمایش‌های پیش از عمل و مصرف داروهای تجویز شده نمی‌توانید نتیجه مطلوبی از بلفاروپلاستی بگیرید؛ بنابراین حتماً باید هزینه مربوط به این بخش‌ها را هم در جمع کل مبلغی که قرار است برای بلفاروپلاستی بپردازید در نظر بگیرید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله کاملی که در موضوع هزینه عمل بلفاروپلاستی منتشر شده است را در وب سایت کلینیک vip مارال مطالعه نمایید.

بلفاروپلاستی دائمی است یا موقتی؟

بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی دائمی و همیشگی برای درمان افتادگی پلک است، به شرطی که متقاضی کاندیدای مناسبی برای انجام آن باشد. اگر در سن پایین برای بلفاروپلاستی اقدام کنید، به مرور و با بالا رفتن سنتان شاهد شل شدن پوست و چروک شدن اطراف چشم‌ها خواهید بود. این شل شدن پوست، دوباره روی پلک‌ها یا زیر آن‌ها را متورم می‌کند و مجدداً باید برای بلفاروپلاستی اقدام کنید.

تخصص پزشک و روشی که برای جراحی پلک انتخاب می‌کنید هم در ماندگاری این عمل زیبایی تأثیرگذار است. در صورتی که پزشکتان تمام پوست‌ها، چربی‌ها و عضلات اضافه را برندارد، یا اینکه بخیه زدن و ... را به خوبی انجام ندهد، به احتمال زیاد نیاز به جراحی ترمیمی خواهید داشت.

در نتیجه تنها در صورتی می‌توانید روی همیشگی بودن درمان افتادگی پلک‌هایتان حساب کنید که پزشک حرفه‌ای در سن مناسب و با متد مناسب  عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک را برایتان انجام دهد.

انتخاب بهترین کلینیک برای بلفاروپلاستی

پس از جواب دادن به سؤالات مهمی که در زمینه درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی وجود دارد و شناخت پیدا کردن نسبت به این عمل زیبایی، پیدا کردن یک مرکز معتبر که آسوده‌خاطر بتوانید این کار را در آن انجام دهید کار سختی است. مرکزی که انتخاب می‌کنید باید تجهیزات جدید و امروزی را داشته باشد. چون لازمه استفاده از متدهای متنوع بلفاروپلاستی به روز بودن امکانات کلینیک زیبایی است.

 پرسنل کلینیک باید متبحر و مؤدب باشند و با آرامش متقاضیان را راهنمایی کنند. همچنین، پزشکانی که در این مرکز فعالیت دارند باید باسابقه بوده و تجربه انجام جراحی پلک را داشته باشند. اگر نمونه کارهای پزشک موجود باشد، بهتر می‌توانید درباره انجام دادن بلفاروپلاستی در آن کلینیک تصمیم‌گیری کنید.

در نهایت قیمت منصفانه و تمیز و استریل بودن کلینیک برای انتخاب آن اهمیت دارد. کلینیک بلفاروپلاستی  مارال در تهران دارای تمام این شرایط است و با رعایت نکات بهداشتی در دوران کرونا، خدمات جراحی پلک را به بهترین نحو به متقاضیان ارائه می‌کند.

پیشنهاد میکنیم برای مشاهده و بررسی عکس و فیلم نمونه عمل‌های موفق بلفاروپلاستی و جراحی زیبایی پلک در کلینیک مارال به پیج اینستاگرام maralclinic@ مراجعه کنید

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3096

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins