دسته بندی موضوعات آموزشی

عنوان اصلی ۱
title 2

محتوای دسته بندی دوره های آموزشی

  • subtitle 1.1
  • subtotle 1.2
  • 11
  • 12

جستجو در بین هـــزاران ساعت آمـــــوزش

پایگــــــاه اطلاعات علمـــــــی جهــــــــاد دانشگاهی

ویژگی جدید SID نمایش مقالات مرتبط بین‌المللی

تاریخ: 1400/10/29

بازدید: 1639

 | 


محققان زبان فارسی تسلط کمتری به زبان انگلیسی دارند . معمولا موضوع مورد نظر خود را به زبان فارسی جستجو می کنند و به همان نتایج نیز بسنده می کنند .

مهم ترین قسمت هر پژوهشی ، بازیابی مقالات و رویت همه جانبه آن است تا از هم از انجام کار تحقیقاتی تکراری جلوگیری شود و هم در قسمت پیشینه پژوهش ، همه موارد بررسی شود . محققان زبان فارسی تسلط کمتری به زبان انگلیسی دارند . معمولا موضوع مورد نظر خود را به زبان فارسی جستجو می کنند و به همان نتایج نیز بسنده می کنند . از آنجا که بخش زیادی از علم به زبان انگلیسی نگارش می شود ، این محققان مقالات علمی دیگری را ملاحظه نمی کنند و بخش زیادی از علمی که در سطح جهان انجام شده از دست خواهند داد . بر این مبنا ، پایگاه مرکز اطلاعات علمی ، تنها پایگاه رایگان دانلود مقالات علمی کشور ، ویژگی جدیدی برای محققان به منظور بازیابی بهتر موضوع مورد نظر خود ارائه داده است . این ویژگی ، نمایش مقالات مرتبط بین المللی است .

برای دریافت آخرین‌های بلاگ و کارگاه‌های مرکز اطلاعات علمی در خبرنامه عضو شوید.

این ویژگی جدید ، با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین توسط اداره تحلیل دادگان مرکز اطلاعات علمی ساخته شده است . بر اساس عنوان مقاله بازیابی شده در پایگاه مرکز اطلاعات علمی ، مقالات مرتبط با آن در پایگاه اسکوپوس نمایش داده می شود . پایگاه استنادی اسکوپوس ، بزرگترین پایگاه استنادی جهان است و به نمایه مجلات معتبر جهانی می پردازد . بنابراین مقاله مرتبط نمایش داده شده از اعتبار برخوردار است . از آنجا که دسترسی به پایگاه استنادی اسکوپوس رایگان نیست و نیاز به اشتراک دارد ، ویژگی جدید SID این امکان را برای محققان فراهم می کند تا بدون نیاز به دسترسی به اطاعات این پایگاه دسترسی داشته باشند .

برای شناسایی مقالات معتبر بین المللی در SID مراحل زیر را انجام دهید :

  • به سایت Sid.ir وارد شوید و در جعبه جستجو موضوع مورد نظر خود را وارد کنید و سپس روی جستجو کنید .

 

  • در قسمت مقالات نشریه ای و همایشی مرتبط ، مقالاتی را ملاحظه می کنید که در بانک نشریات و همایش های مرکز اطلاعات علمی نمایه شده اند و به زبان فارسی هستند . با کلیک روی عنوان مورد نظر به صفحه مقاله متنقل می شوید .

سپس ، می توانید اطلاعات مربوط به مقالات مرتبط بین المللی را ملاحظه کنید .

با کلیک روی مقاله مورد نظر به صفحه پایگاه اسکوپوس می روید و می توانید اطلاعات آن مقاله را ملاحظه کنید .

 

طیف رنگی مقالات به چهار رنگ قرمز ، نارنجی ، زرد و سبز تقسیم شده است . قرمز کمترین ارتباط و سبز بیشترین ارتباط را نشان می دهد .

برای اطلاعات بیشتر به فیلم مراجعه کنید .