بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

آموزش سئو چقدر در کاهش هزینه‌های کسب و کار مهم است؟


بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ دسته‌بندی‌های متنوعی دارد که سئو یا SEO یکی از کانال‌های بسیار مهم و مؤثر این حوزه است. شما به کمک سئو می‌توانید کسب و کار خودتان را در معرض دید میلیون‌ها نفر قرار دهید.

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ دسته‌بندی‌های متنوعی دارد که سئو یا SEO یکی از کانال‌های بسیار مهم و مؤثر این حوزه است. شما به کمک سئو می‌توانید کسب و کار خودتان را در معرض دید میلیون‌ها نفر قرار دهید. این که سئو چه مزایایی دارد و یادگیری و آموزش سئو تا به چه میزان می‌تواند به کسب و کار‌ها کمک کند، موضوعی است که در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی آن بپردازیم. همچنین بررسی خواهیم نمود که یادگیری و آموزش سئو تا به چه میزان می‌تواند روی کاهش هزینه‌های نهایی یک کسب و کار دخیل باشد.

آموزش سئو

سئو چیست؟

سئو یا SEO در واقع به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتور‌های جستجو است، شما می‌توانید با انجام فرآیندهای مشخصی رتبه‌های سایت خود را در موتورهای جستجو مانند گوگل افزایش دهید و ورودی‌ های بیشتری دریافت کنید. در واقع به انجام همین فرآیندها که به سه بخش سئو فنی، سئو داخلی و سئو خارجی تقسیم می‌شود سئو می گویند. 

یکی از معروف‌ترین و پرکاربرد‌ترین شاخه‌های بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ سئو است که به صاحبان سایت‌ها این امکان را می‌دهد تا با پیاده‌سازی قوانین و اجرای هر آن چه که نیاز است، به رشد و فروش بالای کسب و کار‌ها کمک کند؛ اما در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که سئو چگونه می‌تواند باعث رشد کسب و کارها شود و به چه میزان می‌تواند برای یک مجموعه اثربخش باشد.

چرا کسب و کار‌ها به سئو نیاز دارند؟

سئو یک مهارت بسیار مهم و کلیدی است که با استفاده از آن و پیاده‌سازی قوانینی که برای آن وجود دارد می‌توان مشاغل و وبسایت‌های بسیار زیادی را در سراسر جهان به درآمد قابل توجه‌ای رساند و بازدیدکنندگان روزانه آن‌ها را به حد قابل قبولی افزایش داد. چنانچه وارد هر حوزه کاری‌ شوید، بدون شک رقبایی در آن حوزه وجود دارند که در بالاترین نتایج ممکن گوگل در کلمات کلیدی خاص شما قرار گرفته‌اند. شما تلاش دارید پس از راه‌اندازی کسب و کار خود بتوانید سایت خود را به جای آن‌ها ببینید تا در این صورت بتوانید فروش و یا بازدید‌کننده‌های بسیار زیادی را به سوی سایت خود سرازیر کنید.

اما برای رسیدن به این مرحله شما باید کلمات کلیدی خاص خود را سئو کنید؛ اینکه چطور می‌توان این فرایند را انجام داد نیاز به یادگیری و مفاهیم مرتبط با آموزش سئو دارد و یا اینکه می‌توانید از متخصصان حال حاضر استفاده کنید. با این حال هدف اصلی سئو برای کسب و کار‌ها افزایش فروش و افزایش بازدید است که افزایش فروش به صورت مستقیم می‌تواند روی درآمد شما تأثیر‌گذار باشد. بنابراین ما سایت خودمان را سئو می‌کنیم تا به مرحله فروش برسیم و نرخ تبدیل از کاربر ورودی به یک مشتری را افزایش دهیم.

سئو چیست؟

بررسی مزایای استفاده از سئو در کسب و کار‌های اینترنتی

همان‌‍طور که اشاره نمودیم، سئو دارای مزایای قابل توجه‌ای برای انواع سایت‌های خبری، فروشگاهی، شخصی و ... است که یکی از مهم‌ترین اهداف آن، افزایش فروش و بازدید برای سایت است؛ اما این دو عامل تنها مزایای استفاده از سئو برای کسب و کار‌ها نیست. از سایر مزایای بهره‌مندی از سئو می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • افزایش اعتبار و برند بودن سایت
  • ایجاد حس اعتماد به نفس
  • افزایش فروش
  • افزایش بازدید‌کننده
  • کاهش هزینه‌های تبلیغات

معرفی تمامی روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید سایت خود را سئو کنید

بدون شک تا به الان با اهمیت سئو و مزایای آن برای کسب و کار‌های اینترنتی آشنا شده‌اید و درک نموده‌اید که سئو تا به چه میزان می‌تواند برای کسب و کار شما مناسب و مفید باشد اما از طریق چه روش‌هایی می‌توان سایت خود را سئو نمود؟

روش هایی که با استفاده از آن می توانید سایت خود را سئو کنید

1. می‌توانید افراد متخصص این حوزه را استخدام کنید

یکی از راه‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید به سئو سایت خودتان کمک کنید، استخدام افراد است. این افراد فرصت کافی‌ داشته‌اند تا با مشاهده و یادگیری دوره‌های مرتبط با آموزش سئو این علم فرار و تخصصی را پشت سر بگذارند و با استفاده از تجربیات خود در این زمینه قادر هستند به سئو سایت شما کمک کنند. هزینه استخدام افراد بنا به تخصص آن‌ها متفاوت است و می‌تواند در سال 1400 حداقل از ماهی 7 تومن به بالا شروع شود و در سال آینده یعنی 1401 به حداقل 10 میلیون تومان خواهد رسید.

2. برون سپاری پروژه به دست افراد متخصص

این روش نیز می‌تواند روش مناسبی باشد؛ به این صورت که شما پروژه سئو خود را برون سپاری خواهید کرد. این موضوع بدان معناست که پروژه شما برای اجرا به دست شرکت‌ها و تیم‌هایی سپرده خواهد شد که موظف هستند به ازای عقد قرارداد با شما، تمامی بند‌های قرار داد را رعایت کنند و کلمات شما را به جایگاه‌های برتر گوگل برسانند. این روش در مقایسه با روش اول بسیار پرهزینه است و می‌تواند هزینه‌ای معادل با ماهی 10 الی 15 به بالا را برایتان داشته باشد.

3. یادگیری و آموزش سئو توسط خودتان

یکی از بهترین و ‌ایده‌آل‌ترین روش‌هایی که شما می‌توانید سایت خودتان را سئو کنید، یادگیری و آموزش سئو توسط خودتان است. یعنی شما با شرکت در دوره‌های تخصصی آموزش سئو می‌توانید این دانش را فرا بگیرید. یکی از مزیت‌های این روش این است که شما می‌توانید با استاد مربوطه در ارتباط باشید و سؤالات و ابهاماتی که برایتان به وجود آمده است از‌ ایشان بپرسید تا بتوانید راه و روشی مناسب برای سئو سایت خودتان را پیدا کنید؛ با این حال توصیه می‌کنیم یک‌بار برای همیشه خودتان سئو را یاد بگیرید تا بتوانید بدون دغدغه با کاهش هزینه برای کسب و کار خود، مسیر بهتری را در پیش بگیرید.

هزینه‌های یادگیری و آموزش سئو می‌تواند بسته به مدرس آن متفاوت باشد. پرداخت هزینه به ازای دریافت آموزش و یادگیری آن می‌تواند برایتان بسیار به‌صرفه باشد؛ چراکه شما قادر خواهید بود کلمات متعددی از کسب و کار خودتان را به صفحه اول گوگل بیاورید بدون آن که نیاز به متخصصان این حوزه باشد. با استفاده از این روش شما به سادگی می‌توانید در هزینه‌های نهایی صرفه‌جویی کنید و سرمایه خود را برای افزایش قدرت سایت و برندینگ خرج کنید.

آیا آموزش سئو برای سایت‌های کوچک و نوپا مناسب است؟

بدون شک بله؛ سایت‌های کوچک و نوپا یکی از پرمتقاضی‌ترین کسب و کار‌هایی هستند که نیاز به یادگیری و آموزش سئو دارند؛ چراکه هزینه استخدام متخصص و همچنین برون سپاری می‌تواند در ابتدای راه برای کسب و کار بسیار گران تمام شود. با این حال مدیران وبسایت‌های نوپا می‌توانند آموزش سئو را استارت بزنند و کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند و به مسیر صدرنشین شدن کلمات در گوگل نزدیک و نزدیک‌تر شوند.

آموزش سئو به چه میزان می‌تواند هزینه‌های کسب و کار را کاهش دهد؟

بدون شک سئو می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر کاهش هزینه‌های نهایی کسب و کار داشته باشد؛ چراکه شما با یک بار آموزش می‌توانید بار‌ها و بار‌ها کلمات کلیدی وبسایت خود را به نتایج برتر گوگل برسانید که برای این منظور باید هزینه‌های بسیار سنگینی را پرداخت کنید تا بتوانید از متخصصان برتر این حوزه استفاده کنید.

در واقع با یک مقایسه ساده می‌توان متوجه شد یادگیری سئو بهترین و کم‌هزینه‌ترین گزینه است، شما با پرداخت حقوق یک‌ماه متخصصی که استخدام می‌کنید و یا معادل یک قسط ماهانه که باید برای برون‌سپاری سئو بپردازید، می‌توانید در یک دوره جامع سئو شرکت کنید و همه کلمات هدف خودتان را به صفحه اول گوگل بیاورید.

اما بهترین دوره جامع سئو را چطوری شناسایی کنیم؟

خیلی راحت! مدرسی را پیدا کنید که رتبه‌های سایت خودش همه عالی باشند و دوره جامعی را ارائه کرده باشد که شرکت‌کنندگان زیادی داشته و نظرات شرکت‌کنندگان قبلی را نیز منتشر کرده است و صدها نفر قبل از شما با آن دوره به صفحه اول گوگل رسیده‌اند!

س ایت مدیروب یکی از برترین سایت‌های ایرانی در حوزه آموزش سئو است که فعالیت خود را از سال 93 تاکنون با قدرت پیش برده است و دوره معروفی به نام جادوی سئو دارد که می‌توان آنرا پرمخاطب‌ترین دوره سئو ایرانی نامید. اصلی‌ترین هدف راه‌اندازی سایت مدیر وب، تولید آموزش در زمینه‌های سئو بوده است که تا به امروز با تولید انتشار ویدئو‌های آموزشی باکیفیت توانسته است به عنوان یکی از برترین سایت‌های آموزشی ایران لقب بگیرد. شما می‌توانید برای شروع و آشنایی با کیفیت دوره‌های این سایت با مراجعه به سایت مدیروب از دوره آموزشی سئو که به دو صورت دوره 29 دقیقه‌ای و رایگان ارائه شده است شروع کنید.

در گوگل جستجو کنید: " آموزش سئو در 29 دقیقه مدیر وب" و وارد لینک اول شوید و این دوره را رایگان مشاهده کنید، خودتان متوجه کیفیت دوره خواهید شد!

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3118

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins