بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

سایه بان چتری یک انتخاب عالی


سایه بان چتری یک انتخاب عالی

سایبان چتری

 

سایه بان باغی

مطمئنا در کنار بسیاری از رستوران ها و کافه ها سایبان های چتری را مشاهده کرده اید. سایبان ها در فصول مختلف سال استفاده می‌ شوند و در فصل تابستان می توانند جلوی کافه و رستوران را خنک کنند و از تابش مستقیم نور خورشید جلو گیری کنند‌. سایبان چتری همانطور که از نامش مشخص است یک سازه ای برای سایه انداخته در جلوی کافه رستوران و غیره می باشد و برای جلوگیری از تابش نور خورشید و بارش باران و وزش باد در جلوی کافه و رستوران استفاده می شود. سایبان چتری یک سازه  بزرگ می باشد که طرحی منحصر به فرد و خاص دارد و در مکان‌ های مختلفی از آن استفاده می کنند. سایبان چتری قابل تغییر زاویه دارد و در زاویه 360 درجه می چرخد. از سایبان چتری در فضای باز نظیر کنار ساحل یا فضای  باغ و ویلا و حتی در تراس های بزرگ و غیره برای سایه انداختن استفاده می کنند. سایبان چتری یک سایبان شبیه چتر با طراحی منحصر به فرد می باشد که ابعاد و اندازه پهنی دارد  و می توان در فصل‌ های تابستان و فصل‌ های زمستان از آن استفاده کرد.  سایبان چتری ویلاسازه انواع مختلفی دارد و در ابعاد و اندازه متفاوت تولید شده اند که جهت  ایجاد سایه در مناطق مختلف استفاده می‌ شود و به دلیل مقاومت که دارد در شرایط آب و هوایی و مناطق مختلف می‌ توان از آن استفاده کرد. 

انواع سایبان چتری بر اساس طراحی

سایبان چتری در انواع و اقسام مختلفی تولید شده‌ اند. انواع سایبان چتری را می‌ توان در جنس پارچه ، اندازه، نوع پایه تقسیم بندی کرد. اولین معیار برای ذکر انواع سایبان چتری جنس پارچه می باشد. پارچه برزنتی الیاف و نخ یکی از پارچه های است که در تولید سایبان چتری استفاده می شود و در برابر نور خورشید و بارندگی مقاوم می باشند  در تولید سایبان متحرک از این نوع پارچه استفاده می‌ شود. پارچه های خلبانی و نانو یکی از متداول ترین پارچه های استفاده شده در تولید سایبان می باشند که از جنسی استاندارد برخوردار هستند و می‌ توان گفت یکی از جدید ترین و رایج ترین پارچه ها در تولید سایبان به شمار می‌ روند. پارچه های pvc که از  pvc و پلیمر تولید شده‌ اند، این پارچه ها مقاوم و منعطف هستند و طیف رنگی گسترده‌ ای دارند و در برابر عوامل طبیعی مانند نور خورشید و شرایط جوی مقاوم می باشند. لذا از پارچه‌ های pvc در تولید سایبان های چتری استفاده می‌ شود که قرار است در فضای باز به کار گرفته شوند. سایبان های چتری از لحاظ اندازه به سایبان کوچک و سایبان بزرگ تقسیم می‌ شوند و از لحاظ وزن و کنترل به سایبان چتری ثابت، سایبان چتری اتوماتیک، سایبان چتری دستی تقسیم‌ بندی می‌ شوند. سایبان ها از لحاظ پایه به سایبان پایه وسط و پایه کناری تقسیم‌ بندی می‌ شوند. سایبان ها از لحاظ طراحی به سایبان مربعی و سایبان هشت ضلعی دسته بندی می شوند.

چتر باغی

کاربردهای سایبان چتری در محل های مختلف

سایبان ها کاربرد گسترده‌ ای در محل‌ های مختلفی دارند و از انواع سایبان در مکان‌ های مختلف برای زیبایی و محافظت استفاده می شود. در واقع می‌ توان گفت سایبان ها یک نوع محافظ به شمار می‌ روند و یک سازه عالی برای استفاده در اماکن تجاری و عمومی یا منازل می باشند که از آن در تراس و بالکن و پارکینگ برای کنترل میزان نور آفتاب استفاده می‌ شود. از سایبان  در جلوی رستوران ها و کافی شاپ ها  برای برای کنترل نور خورشید و جلوگیری از از خیس شدن صندلی در فصل زمستان در هنگام بارش باران،  داغ شدن  و فرسوده شدن صندلی ها در فصل های تابستان و سایه انداختن در منطقه مورد نظر استفاده می‌ شود. سایبان برقی برای مغازه به جهت فاسد نشدن اجناس و مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌ گیرد مانند سوپر مارکت‌ ها و میوه فروشی ها که در قسمت جلوی مغازه سایبان نصب می‌ شود. از سایبان های چتری و چادری در تراس،  بالکن و کناره پنجره ها برای سایه انداختن استفاده می‌ شود تا یک نوع محافظ برای خراب نشدن و فرسوده نشدن وسایل خانگی باشد.  در بسیاری از مواقع در پارکینگ هایی که سقف باز دارند از سایبان برای جلوگیری از تابش نور خورشید استفاده می‌ شود تا به رنگ بدنه خودرو آسیبی وارد نشود. از دیگر کاربرد سایبان می‌ توان جلوگیری از وزش باد، نور خورشید، بارش باران در آلاچیق ها نظیر پارک جنگلی، پارک ها، شهربازی، کنار دریا یا در محوطه حیاط و ویلا و باغ ها استفاده می شود.

موارد مهم در خرید سایبان چتری

در وهله ی اول باید مشخص کنید که سایبان را برای چه مکانی می‌ خواهید خریداری کنید، لذا  هدف شما از خرید سایبان چیست، بنابراین در هنگام خرید سایبان چتری به  کیفیت پارچه سایبان توجه کنید و هرچه پارچه مقاوم تر و محکم تر باشد سایبان از کیفیت بالایی برخوردار سایبان ها در انواع مختلفی تولید شده‌ اند و اگر قصد دارید سایبان چتری متحرک خریداری کنید می توانید آن را در فضای باز هم استفاده کنید. برای خرید سایبان باید مشخص کنید که کدام مدل  سایبان  مورد پسندان است لذا سایبان به دو مدل کلاسیک و مدرن تقسیم بندی شده اند. اندازه یکی دیگر از موارد مهم در خرید سایبان چتری می باشد لذا باید اندازه مکانی که می خواهید سایبان را قرار دهید اندازه گیری نمایید تا بتوانید سایه بانی با  اندازه مناسب انتخاب کنید.  سرعت باز و بسته شدن سایبان های برقی بسیار مهم است و در خرید سایبان باید به آن توجه ویژه ‌ای داشته باشید. سایه بانی خریداری کنید که در شرایط جوی بتواند از خود مقاومت نشان دهد. در خرید سایبان چتری به ابعاد و اندازه پایه سایبان چتری  باید توجه داشته باشید، لذا سایبان چتری از لحاظ پایه به چند نوع تقسیم بندی می شود و در نهایت سایبان چتری را از فروشنده معتبر خریداری کنید.

 

خرید بهترین سایبان چتری با کیفیت عالی

خرید بهترین سایبان چتری با کیفیت سبب می شود که در تمام فصول سال بتوانید از سایبان چتری استفاده کنید و نگرانی و دغدغه ای بابت خراب شدن و فرسوده شدن آن نداشته باشید. سایبان چتری با ایجاد سایه می‌ تواند در فضای باز باغ و ویلا ایجاد آرامش کند و فضایی خنک را در محل مورد نظر ایجاد کند تا در هنگام دورهمی ها نگران بابت تابش خورشید یا بارش باران نداشته باشید. خرید بهترین سایبان چتری برای صاحبان فروشگاه و صاحبان رستوران و کافه می تواند ضروری باشد، به این دلیل که صاحبان مذکور مجبور نیستند هر ساله هزینه‌ ای بابت خرید دوباره سایبان چتری پرداخت نمایند و در واقع با خرید یک سایبان چتری با کیفیت می توانند در هزینه های خود صرفه جویی نمایند. سایبان چتری یک سازه برقی به شمار می رود که می تواند فضای بیرونی رستوران و کافه و فروشگاه را از نور خورشید و بارش باران محافظت نماید و همواره در شرایط آب و هوای مختلف دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد و فضای دلچسب و گیرا ایجاد نماید که موجب ترغیب خریداران به خرید از فروشگاه با مراجعه در رستوران و کافه شود‌. استفاده از سایبان چتری با کیفیت در فضای باز ویلا یا باغ ها می تواند لذت بخش باشد و دکور زیبایی به فضای ویلا و تراس خانه ها یا حتی در کنار استخر و لب دریا بدهد.

مزایای استفاده از سایبان چتری

مزایای استفاده از سایبان چتری بسیار زیاد است. بسیاری از افراد برای زیباسازی فضای خروجی رستوران، کافی شاپ و فروشگاه از سایبان استفاده می‌ کنند تا موجب جلب توجه مشتریان شود، زیرا سایبان ها طیف رنگی گسترده ‌ای دارند که سبب زیباسازی محل مورد نظر می شوند. در بسیاری مواقع برای محافظت از فروشگاه های لوازم خانگی و غیره  در برابر شرایط جوی مختلف مانند نور خورشید و بارش باران و تگرگ، برف از سایبان استفاده می شود. در بسیاری از مواقع برای محافظت از کالای درون فروشگاه از سایبان استفاده می‌ شود، لذا از سایبان ها برای فاسد نشدن کالا و نوشیدنی های درون فروشگاه در برابر نور خورشید استفاده می‌ شود. سایبان ها می‌ توانند از ورود نور خورشید و بارش باران به داخل فروشگاه جلوگیری نمایند به همین جهت بسیاری از صاحبان فروشگاه ها از سایبان استفاده می‌ کنند. در برخی از مواقع برای خراب نشدن محصولات موجود در تراس از سایبان استفاده می‌ شود. بارش باران در بسیاری از شهر های شمال کشور رایج است بنابراین بسیاری از افرادی که در شمال کشور زندگی می کنند برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل خانه و فروشگاه از سایبان استفاده می کنند. سایبان ها طرح‌ های مختلفی دارند که می‌ توانند فضای تراس خانه یا فضای شهر را زیبا و جذاب نمایند. از مزایای استفاده از سایبان درب پارکینگ ها می توان به فرسوده نشدن خودروها اشاره کرد، زیرا بسیاری از پارکینگ ها دارای سقف های باز می باشند که نور خورشید و بارش می توانند به پارکینگ نفوذ کنند و سبب فرسوده و خراب شدن رنگ بدنه خودرو شوند.

 

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3118

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins