بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

مرکز فروش لوازم استخر و لوازم مورد نیاز استخر


امروزه برای اینکه استخر با تجهیزات مختلف و مناسب ساخته شود به طرح و لوازم استخر پیشرفته نیاز خواهد داشت.

امروزه برای اینکه استخر با تجهیزات مختلف و مناسب ساخته شود به طرح و لوازم استخر پیشرفته نیاز خواهد داشت. پر واضح است که هر کدام از تجهیزات استخر می‌تواند سبب راحتی استفاده کنندگان شود. همانطور که می‌دانید ساخت استخر چه به صورت عمومی و چه به صورت خصوصی نیازمند انواع و اقسام وسایل با کیفیت است که ما در این مقاله قصد داریم در خصوص این لوازم با شما صحبت کنیم. البته در نظر داشته باشید که تهیه انواع لوازم استخر باید از طریق مراکز معتبر و مجاز در نظر گرفته شود که به همین منظور در انتهای این مقاله به معرفی مرکز فروش وسایل مورد نیاز استخر خواهیم پرداخت.

لوازم استخر

چرا باید از تجهیزات استخر استفاده کرد

پر واضح است که هر یک از تجهیزات استخر به دلیل بهبود شرایط شناگران در نظر گرفته می‌شود. این در حالی است که امکانات و تجهیزات استخر بنا به ابعاد استخر و همچنین هدف سازنده مشخص خواهد شد. به طور کلی لوازم استخر به دو دسته لوازم اصلی و جانبی تقسیم‌بندی می‌شوند که انواع آن اصلی، وسایلی هستند که برای تهیه استخر ضروری بوده و انواع جانبی آن بر اساس سلایق و متناسب با احتیاجات صاحب استخر در نظر گرفته می‌شود. حال اجازه دهید به مهم‌ترین وسایل استخر اشاره کنیم.

انواع لوازم استخر

انواع لوازم استخر

بدیهی است که برای ساخت یک استخر باید از لوازم به خصوصی استفاده شود که از جمله مهم‌ترین آنها وسایل زیر هستند:

 • لوله و اتصالات U-PVC

همانطور که می‌دانید لوله‌ و اتصالات در اقسام مختلفی وجود دارند که هر کدام ممکن است دارای جنس‌های مختلفی باشند و همچنین از ویژگی‌های به خصوصی برخوردار باشند. گفتنی است که این لوله‌ها از موادهای بی‌مزه و بی‌بو تشکیل شده‌اند، به همین دلیل طعم مایعات را تغییر نخواهند داد که در نتیجه به راحتی می‌توان از انواع آن در استخرها استفاده کرد.

ضمن این که لوله و اتصالات U-PVC به دلیل عدم رسوب‌گیری، مخصوصاً در جکوزی و استخرها به کرات مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین این نوع از لوازم استخر به خوبی در برابر کلر و موادهای شیمیایی مقاوم هستند. همانطور که می‌دانید فلزات در برابر کلر مقاومت نسبتاً پایینی دارند که بعد از مدتی استفاده خشک و شکننده می‌شوند. در کنار این موارد نصب سریع و کم‌هزینه لوله‌های U-PVC از دیگر علت‌های استفاده از این وسایل استخر است که در بیشتر موارد در نظر گرفته خواهد شد.

 • پمپ تصفیه استخر

از جمله لوازم مهم برای استخرها پمپ تصفیه است. در واقع برای این که بتوان آب استخر را به آسانی خارج کرد، نیاز مبرم به چنین وسیله‌ای خواهد بود. از دیگر ویژگی‌های این وسیله، تولید صدای بسیار کم است که سبب اذیت نشدن افراد ساختمان در هنگام تخلیه آن استخر خواهد شد. ضمناً پمپ تصفیه استخر دارای مزیت‌ها و ویژگی‌های دیگری نیز بوده که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت بسیار عالی در برابر خوردگی.
 • عدم محدودیت در استفاده از آنها.
 • دارا بودن فیلترهای قدرتمند به جهت تخلیه.
 • قابلیت نصب بسیار ساده در انواع استخرها.

ضمناً دقت کنید که قیمت این لوازم استخر به موارد مختلفی بستگی دارد که از جمله مهم‌‌ترین آنها برند سازنده‌ی این وسیله است. همچنین جنس بدنه پمپ نیز در نحوه قیمت‌گذاری آن موثر خواهد بود.

 • فیلتر شنی تصفیه

از دیگر وسایل استخر که کارآیی مهمی دارد می‌توان به فیلتر شنی اشاره کرد که به جهت تصفیه و پاکیزه نگه داشتن آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع اگر بنا به جداسازی ذرات ریز از آب استخر باشد و همچنین بهداشت آب رعایت شود، از چنین لوازم استخر بکارگیری خواهد شد. البته در نظر داشته باشید که صافی این نوع فیلترها باید هر از گاهی تعویض شود تا عملکرد مناسب و مورد انتظار آن حفظ شود.

گفتنی است که فیلترهای شنی دارای انواع مختلفی هستند که از جمله می‌توان به فیلترهای تند و کند اشاره کرد. همانطور که می‌دانید فیلتر شنی کند، در هنگام  انجام کار عبور آب را بدون هیچ فشار اضافی در نظر خواهد گرفت که بدیهی است که سرعت تصفیه نیز با کندی انجام می‌شود. در مقابل فیلتر شنی تند روند کار تصفیه را با شدت بیشتری انجام خواهد داد. البته نوع دیگری از فیلتر شنی وجود دارد که نرخ بالا نام دارند که در آن از دانه‌های سیلیس بزرگ‌تر به جهت تصفیه در نظر گرفته شده است. ضمناً در نظر داشته باشید که این گونه فیلترها مقاومت بسیار بالایی دارند و در برابر خوردگی نیز مقاوم خواهد بود.

 •  اسکیمر و کفشور استخر

از دیگر لوازم استخر که استفاده از آن در مراحل بتن‌ ریزی است، اسکیمر نام دارد. این وسیله یک محفظه‌ی پلاستیک شکل است که در دیواره‌ی استخر قرار داده خواهد شد. استفاده از این وسیله به ابعاد استخر و موارد دیگری مانند روباز یا سرپوشیده بودن استخر ارتباط دارد. اسمیکرها به طور معمول بر روی دمنده‌های آب قرار گرفته تا از ورود آلودگی‌ها جلوگیری شود.

از طرف دیگر یک وسیله‌ی به نام کفشور که در کف استخر جای خواهد گرفت در انواع استخرها مورد استفاده قرار می‌گیرد و البته معمولاً توصیه می‌شود که نقاطی که مکش پمپ وجود دارد از کفشورها محدب بهره گرفته شود. گفتنی است که این وسیله‌ی ضروری استخر در مدل‌های 4 و 6 اینچی بیشترین کاربرد را دارند.

 • تجهیزات ضدعفونی استخر

همانطور که می‌دانید استخرها در معرض آلودگی‌های زیادی هستند. مخصوصاً استخرهای روباز که در کنار آلودگی‌های ناشی از ترشحات بدن، امکان سایر آلودگی‌های مانند گرد و خاک در آن وجود خواهد داشت که هر کدام از آنها می‌توانند بیماری‌زا باشند. به همین جهت از جمله لوازم استخر که استفاده از آن ضروری به نظر می‌رسد، تجهیزات ضدعفونی هستند. در واقع می‌توان به چند روش آب استخر را ضدعفونی کرد که از جمله می‌توان به استفاده از برم، ازن و کلر اشاره کرد.

همانطور که می‌دانید هر کدام از این روش‌ها نیاز به یک‌سری لوازم مختص به خود است که معمولاً قبل از انجام آن باید آموزش نیز دیده باشید تا عمل ضدعفونی کردن آب استخر به طور کاملاً دقیق انجام شود. به طور کلی از لوازم استخر که می‌توان از آنها برای ضدعفونی آب استفاده کرد، مواردی مانند تست کلر قرصی، تست کلر مایع، تست کیت عقربه‌ای، ضدجلبک و خزه اُمنی، لامپ UV استخری، پمپ تزریق اتاترون و مواردی از این دست خواهند بود.

 • تهویه استخر

این که شرایط دما و رطوبت یک استخر در حد استاندارد باشد، بسیار اهمیت دارد که این موضوع با استفاده از تهویه استخر قابل انجام خواهد بود. به طور کلی یک تهویه از اجزای مختلفی تهیه می‌شود که از جمله می‌توان به هواساز، بویلر، فن کویل، اگزاست فن و یونیت هیتر اشاره کرد. از مزیت‌های این نوع لوازم استخر که در نظر گرفتن آن برای همه‌ی استخرها ضروری به نظر می‌رسد، می‌توان به تنظیم و کنترل دمای آب استخر اشاره کرد. همچنین در کنار این موارد تنظیم هوای کلی استخر نیز از دیگر وظایف تهویه استخر است.

همانطور که می‌دانید برای تعیین تهویه استخر باید به موارد مختلفی دقت شود که یکی از مهم‌ترین آنها نوع و متراژ محیط استخر است. همچنین تعیین قیمت یک سیستم تهویه استخر به موارد مانند نوع آب و هوای منطقه، برند دستگاه و ظرفیت هوادهی آن بستگی خواهد داشت. ضمناً توصیه می‌کنیم که برای خرید این وسیله‌ی ضروری استخر حتماً به مراکز مجاز مراجعه کنید تا جنس بی‌کیفیت خریداری نکنید.

 • تجهیزات روشنایی استخر

برای استفاده از استخر در شب، باید از تجهیزات روشنایی مناسب استفاده کرد. در واقع شنا کردن در شب نیاز به در نظر گرفتن یکسری موارد دارد که ایمنی حرف اول و آخر را می‌زند. در حال حاضر تجهیزات روشنایی لوکس و پیشرفته‌ای برای بکارگیری در این خصوص وجود دارد که همگی‌شان از خصوصیات خاصی برخوردار هستند و طبیعتاً هر یک از این لوازم استخر دارای قیمت‌های مختلفی نیز خواهند بود.

به طور کلی می‌توان گفت که روشنایی استخر علاوه برا حفظ و افزایش ایمنی به زیباسازی استخر نیز کمک خواهد کرد. همچنین ناگفته نماند که استفاده از انواع تجهیزات روشنایی به مواردی مانند ابعاد استخر، جنس و رنگ بدنه استخر و مواردی از این دست بستگی دارد. برای تهیه‌ی این نوع لوازم نیز حتماً به مراکز مجاز مراجعه کنید که ما در ادامه به یکی از این مراکز معتبر خواهیم پرداخت.

لوازم استخر _ گروه تاسیسات سلامتی

خرید انواع لوازم استخر از فروشگاه گروه تأسیسات سلامتی

با توجه به حساسیت زیادی که خرید انواع وسایل استخر دارد پر واضح است که استفاده از مراکز معتبر بهترین راه‌حل خواهد بود. به همین منظور توصیه می‌کنیم که از گروه تأسیسات سلامتی در این خصوص استفاده کنید. در حال حاضر این گروه تخصصی به طور کامل می‌تواند شما عزیزان را در تأمین انواع لوازم استخر یاری کند.

از مزیت‌های استفاده از این تیم تخصصی می‌توان به کیفیت لوازم خریداری شده اشاره کرد. همچنین قیمت‌های در نظر گرفته شده نیز بسیار معقول‌تر از سایر فروشگاه است که این امر سبب رضایت حداکثری افراد شده است. ضمناً ناگفته نماند که اگر برای خرید هر گونه از این وسایل به مشاوره نیاز داشتید، کافی است که با استفاده از راه‌های ارتباطی قرار داده شده با مشاوران همیشه فعال فروشگاه تأسیسات سلامتی در ارتباط باشید. این فروشگاه به صورت 24 ساعت فعالیت کرده و ارسال کالاها چه در تهران و چه در شهرستان‌ها با سرعت بسیار قابل قبولی انجام می‌شود.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 2996

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins