بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

نقش تکنولوژی ابری در خرید هاست برای وبسایت چیست؟


خرید هاست با تکنولوژی ابری، نوعی از سرویس‌های میزبانی است که به‌علت هزینه پایین و انعطاف‌پذیری، اخیراً بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. اما این محبوبیت را مدیون کدام خصایص و قابلیت‌های خود است؟

خرید هاست با تکنولوژی ابری، نوعی از سرویس‌های میزبانی است که به‌علت هزینه پایین و انعطاف‌پذیری، اخیراً بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. اما این محبوبیت را مدیون کدام خصایص و قابلیت‌های خود است؟ در این مقاله قصد داریم در مورد نقشی که تکنولوژی ابری در خرید هاست برای وبسایت دارد صحبت کنیم، به همین دلیل ابتدا مروری بر مبانی تکنولوژی ابری خواهیم داشت سپس نقشی که در سرویس میزبانی ایفا می‌کند را بررسی می‌کنیم. پیش از آن باید گفت هاست با کیفیت و پرسرعت، در انواع مختلفی مثل: لینوکس، وردپرس، جوملا، سی پنل، در موقعیت‌های ایران و آلمان قابل خریداری است.

هاست ابری

تکنولوژی ابری چیست؟

تکنولوژی ابری یک اصطلاح کلی برای هر چیزی است که شامل ارائه خدمات میزبانی از طریق اینترنت می‌شود. به عبارت دیگر هاست ابری به نوعی از خدمات میزبانی می‌گویند که از زیرساخت تکنولوژی ابری استفاده می‌کنند. خدمات cloud hosting به سه دسته اصلی:

  • زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS)
  • پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS)
  • نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS)

تقسیم می‌شوند.

هاست می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد باشد. بطور مثال یکی از أنواع محبوب آن، هاست اشتراکی است که در آن منابع سخت‌افزاری بین افراد به اشتراک گذاشته می‌شود.  هاست ابری بنا به جغرافیا و یا سیستم عامل هم انواع متفاوتی دارد که هرکدام طرفداران و علاقه‌مندان خود را دارد.

هدف استفاده از رایانش ابری در سرویس میزبانی، ارائه دسترسی آسان و مقیاس‌پذیر به منابع محاسباتی و خدمات فناوری اطلاعات است. زیرساخت ابری اجزای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موردنیاز را برای اجرای یک مدل رایانش ابری میزبانی می‌کند.

بد نیست بدانید نام تکنولوژی ابری از نماد cloud الهام گرفته شده است که اغلب برای نمایش هاست ابری استفاده می شود.

خریدهاست ابری علاوه بر اینکه با استفاده از کنترل پنل دایرکت ادمین به‌سادگی سرویس خود را مدیریت می‌کنید، قیمت‌هاست شما کاهش و قدرت استفاده از منابع شما افزایش می‌یابد.

تفاوت هاست ابری با سایر هاست ها

هاست ابری با استفاده از تکنولوژی ابری به برنامه‌ها و وبسایت‌ها متصل می‌شود. بر خلاف میزبانی سنتی که بر روی یک سرور مستقر می‌شد، در اینجا با شبکه‌ای از سرورهای ابری، مجازی و فیزیکی روبه رو هستیم  که همه با هم وظیفه میزبانی وب‌سایت را برعهده دارند.

با ورود تکنولوژی ابری در صنعت هاستینگ، انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری بیشتری به آن بخشیده شده است، همچنین با زیرساخت cloud صرفه‌جویی فوق‌العاده‌ای در هزینه‌های میزبانی صورت می‌گیرد.

خرید هاست با کیفیت سه ویژگی مهم دارد که آن را از سایر سرویس‌های میزبانی متمایز می‌کند:

1.     مقیاس‌پذیری

در هاست پرسرعت و با کیفیت، کاربران می‌توانند در صورت نیاز، به مقادیر زیادی از منابع و توان محاسباتی دسترسی پیدا کنند و معمولاً هزینه منابع بر حسب دقیقه، ساعت یا روزانه محاسبه می‌شوند.

2.     انعطاف‌پذیری

کاربر می‌تواند در هر زمان که بخواهد مقدار منابع را به میزان کمتر یا بیشتر از سفارش اولیه خود تغییر دهد.

3.     صرفه اقتصادی

خرید هاست با کیفیت با زیر ساخت ابری با قیمت اقتصادی و مناسب امکان‌پذیر است. این به دلیل فراهم‌سازی شرایطی است که کاربر می‌تواند منابع سخت‌افزاری دلخواه خود را تنها با چند کلیک کم و زیاد کرده و باعث بهبود عملکرد سرویس میزبانی خود شود.

4.     پشتیبانی فنی

هاست ابری پرسرعت عموماً از طریق شرکت‌های هاستینگ به کاربران ارائه می‌شود. بعد از خرید Cloud Hosting قطعاً شما به پشتیبانی فنی نیاز خواهید داشت،  که اغلب شرکت ارائه دهنده سرویس میزبانی این پشتیبانی را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین سعی کنید بهترین شرکت هاستینگ در زمینه ارائه خدمات و پشتیبانی را انتخاب  کنید.

خرید هاست ابری

انواع مختلف هاست با زیرساخت ابری

دو نوع زیرساخت  ابری برای هاست پرسرعت وجود دارد و تفاوت آن‌ها در میزان دسترسی، منابع در دسترس  و در نهایت  اینکه منابع اختصاصی است یا خیر، است

در واقع، اکثر خدمات این نوع هاست ها، عمومی هستند. به این معنی که قدرت محاسباتی به طور کامل به اشتراک گذاشته می‌شود و براساس نیازهای هر مشتری تقسیم می‌شود.

معرفی پرطرفدارترین هاست های موجود در بین سرویس‌های میزبانی

1.     هاست اشتراکی

هاست اشتراکی که وقتی تحت زیرساخت ابری قرار می‌گیرد به آن هاست ابری نیز می‌گویند، یک فضای کاملاً اشتراکی است، به عبارت دیگر چند هاست کوچک‌تر روی یک یا چند سرور قرار می‌گیرند.

سطوح دسترسی در چنین سرویس میزبانی  با محدودیت همراه است. شما با خرید هاست اشتراکی صاحب یک فضای شخصی می‌شوید که منابع آن با سایر کاربران بر روی یک سرور به اشتراک گذاشته می‌شود، منابع سخت‌افزاری آن می‌تواند شامل رم، سی پی یو و غیره باشد.

2.     هاست  وردپرس

امروزه با توجه به راه‌اندازی بسیاری از وبسایت‌های توسط وردپرس، سرویس‌های میزبانی تحت عنوان هاست وردپرس، قابل خرید هستند. این نوع هاست به دلیل بهینه‌سازی و سازگاری با زبان برنامه‌نویسی PHP و سیستم مدیریت محتوای Wordpress، از نظر کیفیت  و سرعت، وضعیت قابل قبولی را ارائه می‌دهد. قیمت این نوع سرویس میزبانی نیز بسیار اقتصادی است.

3.     هاست لینوکس

با خرید هاست لینوکس می‌توانید از  مزایای یک سیستم عامل Opensource بهره ببرید، اما باید این را در نظر داشته باشید که شما برای استفاده از هاست لینوکس باید دستوراتی را برای اجرای درخواست‌های خود وارد کنید. بطور مثال، کپی و یا جا به جا کردن فایل‌ها نیاز به وارد کردن دستور خاصی دارد. دسترسی اصلی هاست لینوکی Root نام دارد. در کل افراد می‌توانند از طریق دسترسی SSH و یا FTP  هاست لینوکس خود را مدیریت کنند.

قیمت هاست ابری

4.     هاست ایران

منظور از هاست ایران سرویس‌های میزبانی است که در ایران و با سرورهای داخل ایران به شما ارائه می‌شود. اغلب هاست ایران برای وب سایت‌هایی بکار می‌رود که کاربران آنها در ایران هستند. در خرید هاست ایران دقت کنید که شرکت هاستینگ سرویس دهنده، از خدمات و سابقه خوبی در این زمینه برخوردار باشد.

5.     هاست آلمان

دیتاسنتر هتزنر جز  معدود دیتاسنترهای خارجی هست که حتی در زمان‌هایی که ایران بشدت زیر تحریم قرار گرفته، همچنان خدمات میزبانی وب خود را به ایران ارائه داده است. هاست آلمان مناسب افرادی است که کاربرانی خارج از کشور دارند و با قوانین اینترنت ایران همسو هستند.

جمع‌بندی

هاست ابری نوع جدید از میزبانی است که در آن از تکنولوژی رایانش ابری استفاده شده است. با خرید هاست ابری هزینه‌های میزبانی وب سایت به شدت کاهش پیدا کرده است، زیرا سازمان‌ها مجبور نیستند مبالغ هنگفتی را برای خرید و نگهداری سرورهای فیزیکی صرف کنند.همچنین کاربران می‌توانند از هر کجا و با هر دستگاهی تنها با اتصال به اینترنت، به هاست ابری خود دسترسی داشته باشند به همین دلیل مدیریت وب سایت در cloud hosting بسیار راحت‌تر است.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3782

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins