بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

آب شیرین کن صنعتی کشاورزی


همان‌طور که می‌دانید آب به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عناصری است که انسان و تمامی موجودات برای ادامه حیات به آن نیاز دارند.

همان‌طور که می‌دانید آب به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عناصری است که انسان و تمامی موجودات برای ادامه حیات به آن نیاز دارند. همه ما در طول روز نیاز داریم مقدار مناسبی از آب را به بدن خود برسانیم. آبی که به بدن خود می‌رسانیم باید کاملاً سالم و عاری از هرگونه آلودگی باشد چرا که در غیر این صورت موجب ایجاد بیماری‌های مختلف در بدن خواهد شد. به جهت پاکسازی آب از آلودگی‌ها و تصفیه آن از دستگاه‌های تصفیه آب، از جمله دستگاه آب تصفیه کن صنعتی استفاده می‌شود. دستگاه‌ آب تصفیه کن صنعتی طی مکانیسم خاصی موجب پاکسازی آب از آلودگی‌ها می‌شوند. در این مطلب در رابطه با این دستگاه تصفیه آب، اطلاعاتی را در اختیار شما همراهان گرامی قرار خواهیم داد.

 

 

دستگاه تصفیه آب الکترومغناطیسی کشاورزی

دستگاه آب تصفیه کن صنعتی چیست؟

به نقل از تصفیه آب به آبی: آب تصفیه‌ کن صنعتی جزء دستگاه‌های تصفیه آب پرطرفدار و رایج است. از این دستگاه تصفیه آب اغلب در کارخانه‌های تولیدکننده‌ی مواد خوراکی، مراکز تجاری، مجتمع‌های مختلف و ... استفاده می‌شود. از این دستگاه برای قابل‌استفاده کردن آب دستگاه استفاده می‌شود. چرا که همان‌طور که می‌دانید آب دریا شور مزه بوده و نمی‌توان از آن استفاده کرد. بنابراین مراکزی که آب مصرفی آن‌ها آب دریا است از این دستگاه استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که به این دستگاه‌ها، ro نیز گفته می‌شود. در این دستگاه، سنسور‌ها، گیج‌ها و سوئیچ‌ها و ... متعددی تعبیه شده است که به کار دقیق‌تر و امن‌تر این دستگاه کمک می‌کنند. دستگاه آب تصفیه کن صنعتی، قابلیت این را دارد که در طول روز مقدار آبی را به حجم 3 متر مکعب و بیشتر، تصفیه نماید. مکانیسم کار این دستگاه، غشای و نیروی اسمز است.

 دستگاه آب تصفیه کن صنعتی شامل چه اجزا و قطعاتی است؟

این دستگاه با به‌ کارگیری قطعات مختلف و کاربردی که در آن تعبیه شده است، حجم آب موردنظر را تصفیه می‌سازد. اجزا و قطعات این دستگاه عبارت است از:

1- مخزن‌های تزریق کننده: هدف از استفاده از این مخزن‌ها، تزریق موارد ضد رسوب، برای جلوگیری از رسوب آب و همچنین نگه‌داشتن ph (اسیدیته) آب در حد مناسب است.

2- فیلترهای شنی، کربنی و کاتریج: این فیلترها به جهت افزایش دوام و همچنین کاهش املاح تشکیل‌دهنده ممبران مورداستفاده قرار می‌گیرند.

3- پمپ فشار قوی و پمپ فید: عبور کردن آب از ممبران و فیلترهای مولتی مدیا، نیاز به فشاری دارد که بتواند توان لازم برای عبور آب را ایجاد کند. این پمپ‌ها این فشار را برای عبور آب ایجاد می‌کنند.

4- ممبران: ممبران در واقع قسمت تصفیه‌کننده دستگاه است. با عبور آب از این قسمت، ناخالصی‌های آب جداشده و آب مراحل تصفیه آب انجام می‌شود. لازم به ذکر است که بسته به نوع آب مصرفی و میزان ناخالصی‌های آن و همچنین حجم میزان آب مورداستفاده، از تعداد مختلفی از ممبران استفاده می‌شود.

5- ابزار اندازه‌گیری و ابزار دقیق: تعبیه این قطعات، اندازه‌گیری میزان Ph، دما، فشار، جریان و TDS خواهد بود.

 

 

دستگاه تصفیه آب چاه کشاورزی

مکانیسم عمل دستگاه آب تصفیه کن صنعتی

همان‌طور که گفته شد، مکانیسم عمل این دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی با استفاده از غشا و نیروی اسمز معکوس است. در تعریف نیروی اسمز می‌توان گفت این نیرو باعث می‌شود آب از جایی که غلظت کمتری دارد، به جای می‌رود که غلظت بالاتری دارد. نیروی اسمز معکوس نیز برعکس نیروی اسمز طبیعی عمل می‌کند، یعنی باعث می‌شود آب از جای غلیظ‌تر به جای رقیق‌تر برود.

حتماً ببینید: https://www.sid.ir/fa/Journal/ViewPaper.aspx?ID=54423

در فرایند تصفیه آب با این دستگاه، املاح موجود در آب که به ابعاد میکرومتری هستند و همچنین رنگ و بوی آب، توسط فیلترهای شنی و کربنی به دام می‌افتند. پس از این مراحل، آب با فشاری که توسط پمپ‌ ایجاد می‌شود، حرکت کرده و از قسمت ممبران عبور می‌کند. در قسمت ممبران، با استفاده از نیروی اسمز معکوس که توضیح داده شد، ناخالصی‌های آب گرفته می‌شود.

دستگاه آب‌ شیرین‌کن کشاورزی چیست؟

این دستگاه برای تصفیه آب موردنیاز کشاورزی و زراعت مورداستفاده قرار می‌گیرد. دستگاه آب‌شیرین‌کن کشاورزی با ظرفیت‌ها و ویژگی‌های متعددی ساخته و عرضه می‌شوند. از این دستگاه می‌توان جهت تصفیه آب موردنیاز برای آب یاری گیاهان و زمین‌های زراعی، باغ‌ها، گلخانه‌ها، آب موردنیاز دامداری‌ها و مرغ داری‌ها، تصفیه آب چاه و ... استفاده نمود. از آن جا که این دستگاه برای تصفیه آب موردنیاز گلخانه‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، تحت عنوان آب‌شیرین‌کن گلخانه‌ای نیز شناخته می‌شود.

راه‌اندازی مغازه فروش دستگاه تصفیه آب

برای کسب درآمد از طریق دستگاه آب تصفیه کن صنعتی، می‌توان با راه اندازه یک مغازه، فروش این دستگاه را در دست گرفت. همچنین برخی فروش‌ گاه‌ها، با استفاده از این دستگاه، آب تصفیه شده را به فروش می‌رسانند و از این طریق کسب درآمد می‌کنند. چنین مغازه‌هایی می‌توانند با فروش آب مقطر و آب رادیات، کسب و کار خود را رونق دهند.

برای راه‌اندازی این کسب و کار ابتدا باید در رابطه با آب منطقه‌ای که در آن قصد راه‌اندازی فروشگاه خود را دارد، به‌درستی تحقیق کنید. مطمئناً اگر آب منطقه موردنظر از سلامت و پاکیزگی مناسبی برخوردار نباشد، افراد بیشتری اقدام به خرید آب تصفیه شده از مغازه شما خواهند کرد. هزینه راه‌اندازی چنین فروشگاهی بسته به نوع دستگاهی که می‌خواهید مورداستفاده قرار دهید، هزینه اجاره یا خرید مغازه، کنتور لیتر شمار و ... متفاوت خواهد بود.

 

 

تصفیه آب فاضلاب خانگی برای کشاورزی

فروشگاه اینترنتی به آبی

شما با مراجعه به آدرس سایت این فروشگاه https://behabi.ir می‌توانید دستگاه تصفیه آب موردنظر خود، اعم از دستگاه آب تصفیه کن صنعتی، نیمه‌صنعتی و خانگی را خریداری کنید. این فروشگاه اینترنتی که فعالیت خود را از پاییز سال 1397 آغاز کرده است، بستری را فراهم کرده تا مشتریان بتوانند در فضایی امن و با آسودگی خاطر، دستگاه تصفیه آب خود را با بهترین کیفیت و کاربرد خریداری نمایند. لازم به ذکر است که این مجموعه علاوه بر فروش انواع دستگاه آب تصفیه‌کن، به فروش مواردی مانند فیلتر‌های آب، لوازم جانبی آب تصفیه‌کن صنعتی، نیمه‌صنعتی و خانگی نیز مشغول هستند. دستگاه‌هایی که این فروشگاه معتبر به فروش می‌رساند، در برندهای مختلف و مطمئنی هستند که بهترین کیفیت‌ها را ارائه می‌دهند. این مجموعه با جمله تأثیرگذار (آب را هم باید شست) به تبیین اهمیت تصفیه آب و استفاده از آب سالم می‌پردازد.

لینک کوتاه

پست های مرتبط

جاوا اسکریپت(JavaScript): معرفی بهترین آموزش های جاوا اسکریپت

تاریخ: 1401/09/20

بازدید: 1042

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

معرفی زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت به همراه بهترین منابع یادگیری برنامه نویسی جاوا اسکریپت در این مطلب.

مدرس

@ins

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 6704

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins

روز فرهنگ عمومی و بازخوانی مقالات مرتبط با آن در SID

تاریخ: 1401/08/11

بازدید: 959

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

براساس گزارش مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی، پربازدیدترین مقالات علمی با موضوع فرهنگ عمومی معرفی شدند.

مدرس

@ins