بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

دلایل برتری کلاس زبان انگلیسی آنلاین


امروزه با جهانی شدن و بین‌المللی شدن صنعت تجارت، مرزها از بین می‌روند. به همین دلیل، صحبت کردن به زبان دوم دیگر یک مزیت نیست، بلکه یک ضرورت است.

امروزه با جهانی شدن و بین‌المللی شدن صنعت تجارت، مرزها از بین می‌روند. به همین دلیل، صحبت کردن به زبان دوم دیگر یک مزیت نیست، بلکه یک ضرورت است. مشاغلی که به مهارت در چندین زبان نیاز دارند بسیار رایج شده‌اند.
اما صحبت کردن به یک زبان خارجی نه تنها در سطح حرفه‌ای مفید است، بلکه تأثیر آشکاری بر زندگی اجتماعی دارد. افرادی که با زبان کشوری آشنایی دارند، توانایی بیشتری برای انطباق با فرهنگ‌های متفاوت  آن کشور دارند،  علاوه بر این یادگیری زبان می‌تواند توانمندی‌های ذهن شما را در سایر سطوح نیز افزایش دهد.
با این حال، یادگیری زبان اگرچه می‌تواند بسیار شیرین باشد، اما دشواری‌های خاص خود را نیز دارد.  برای یادگیری زبان باید زمان، پول و انرژی زیادی را صرف کنید، زیرا یک فرآیند یادگیری واقعی طولانی مدت است. برای حضور در کلاس‌های زبان بخش قابل توجهی از زمان شما در مسیر تردد به کلاس از بین خواهد رفت. به همین دلیل کلاس زبان آنلاین می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

فواید کلاس زبان آنلاین چیست؟

اگرچه روش‌های حضوری آموزش زبان هنوز هم می‌تواند مزایای خاص خود را داشته باشند، اما کلاس زبان آنلاین مزایای متعددی برای زبان‌آموزان دارد. برخی از مهم‌ترین فواید کلاس زبان آنلاین عبارت‌اند از:  

1. تنوع زیادی از دوره‌ها  و معلمان

صرف‌نظر از این که قصد یادگیری چه زبانی را دارید، با کلاس زبان آنلاین می‌توانید به تعداد زیادی معلم و دوره دسترسی داشته باشید. برخلاف کلاس‌های حضوری و سنتی یادگیری زبان، همه افرادی که در کلاس زبان آنلاین شرکت می‌کنند، در هر جایی از کشور که باشند می‌توانند به بهترین دوره‌ها و اساتید دسترسی پیدا کنند. در واقع کلاس زبان آنلاین فرصت آموزشی برابری در اختیار همه قرار می‌دهد.

2. از هر جایی می‌توانید در کلاس زبان آنلاین شرکت کنید.

خوشبختانه با گسترش فناوری ارتباطات و به ویژه اینترنت، می‌توانید در هر کجای ایران که باشید در کلاس آنلاین زبان شرکت کنید. با کلاس زبان آنلاین شما مجبور نیستید برای دسترسی به اساتید مجرب و دوره‌های مناسب زبان‌آموزی، مسافت‌های طولانی را طی کنید، کافی است که به اینترنت دسترسی داشته باشید و در کلاس زبان آنلاین شرکت کنید.

کلاس زبان آنلاین


3.نسبت به کلاس‌های سنتی یا حضوری مقرون به‌صرفه‌تر است.

شرکت در کلاس زبان آنلاین می‌تواند به شما کمک کند تا مبلغ قابل توجهی از هزینه‌های خود را کاهش دهید. برای شرکت در کلاس زبان آنلاین، تنها کافیست یک لپ‌تاپ و یا گوشی هوشمند داشته باشید و با نصب چند نرم‌افزار ساده به راحتی در کلاس زبان آنلاین شرکت کنید. شرکت در کلاس زبان آنلاین علاوه بر صرفه‌جویی مالی تا حد زیادی در وقت شما هم صرفه‌جویی می‌کند.

4.  شرکت در کلاس زبان آنلاین راحتی و آسایشی بیشتری دارد.

شرکت در کلاس زبان آنلاین در مقایسه با کلاس زبان حضوری، وقت کمتری از شما می‌گیرد. برای برخی از افرادی که شاغل هستند، شرکت در کلاس زبان آنلاین، در مقایسه با کلاس‌های حضوری بسیار راحت‌تر است. شما می‌توانید در حالی که در آرامش و آسایش محل سکونت خود قرار دارید، به اینترنت متصل شوید و از کلاس زبان آنلاین استفاده کنید.

دوره های آنلاین زبان انگلیسی

چرا تعیین سطح زبان مهم است؟

صرف‌نظر از این که به چه طریقی قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارید، تعیین سطح زبان انگلیسی، شاید اولین کاری است که باید انجام بدهید.
بسیاری از مؤسسات و آموزشگاه‌های زبان انگلیسی، در بدو ورود زبان‌آموزان از آن‌ها آزمون تعیین سطح می‌گیرند. اما تعیین سطح زبان انگلیسی چیست و چه مزایای می‌تواند داشته باشد. با توجه به این که آزمون تعیین سطح در بسیاری از آموزشگاه‌ها به صورت اجباری انجام می‌شود؛ برخی از زبان‌آموزان ممکن است تصور کنند که این موضوع فقط به این دلیل این است که وجه اضافی را از آن‌ها دریافت کنند. اما تردیدی نداشته باشید که تعیین سطح زبان انگلیسی قبل از شروع هر دوره یک ضرورت منطقی است. تعیین سطح زبان انگلیسی، میزان آشنایی و تسلط شما بر زبان انگلیسی را مشخص می‌کند و تعیین می‌کند در چه سطحی از کلاس‌ها ثبت نام کنید.
تردیدی نداشته باشید که نخستین برنده آزمون تعیین سطح خود زبان‌آموز است. در بدو ورود به آموزشگاه زبان، زبان‌آموزان مؤسسه از شما آزمون‌های تعیین سطح می‌گیرند، تا توانایی‌های شما را در چهار زمینه، Listening (درک مطالب شنیداری)، Speaking (مکالمه)، grammar  (دستور زبان) و Vocabulary (دایره لغات) مشخص کنند.  

تعیین سطح زبان انگلیسی به چه صورت انجام می‌شود؟

تعیین سطح زبان عموماً به سه روش انجام می‌شود.

تعیین سطح زبان شفاهی

در تعیین سطح زبان شفاهی، زبان‌آموزان توسط مدرسین مؤسسات زبان‌آموزشی مورد مصاحبه قرار می‌گیرند و مدرسین با پرسیدن سؤالاتی سطح زبان انگلیسی متقاضی را محک می‌زنند. حسن این روش این است که توانایی مکالمه زبان‌آموز و نحوه تلفظ او به خوبی توسط مدرس ارزیابی می‌شود، اما این روش خالی از ایراد هم نیست، اغلب زبان‌آموزان در مصاحبه حضوری استرس دارند و ممکن است نتوانند به خوبی توانایی‌های زبان خود را ارائه بدهند. 

تعیین سطح زبان کتبی

تعیین سطح زبان انگلیسی به صورت کتبی یکی دیگر از روش‌های رایج تعیین سطح زبان است. در این روش با استفاده سؤالاتی در سطح ابتدایی تا پیشرفته توانایی‌های زبان متقاضی ارزیابی می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین ایرادات این روش این است که توانایی مکالمه زبان‌آموزان به خوبی ارزیابی نمی‌شود.

تعیین سطح زبان آنلاین

تعیین سطح زبان آنلاین، به کمک اینترنت انجام می‌شود. از مزایای این روش می‌توان به پایین بودن سطح استرس زبان‌آموزان اشاره کرد. تعیین سطح زبان آنلاین نیاز به مراجعه حضوری ندارد و عموماً در هر زمان دلخواهی قابل انجام است.

دوره‌های انگلیسی تجاری

همان‌طور که در مقدمه عنوان شد، گسترش ارتباطات و تبادلات تجاری یکی از مهم‌ترین دلایل یادگیری زبان انگلیسی است. زبان انگلیسی، زبان مشترک شرکت‌های صنعتی و تجاری است. به همین دلیل برخی از دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی با تمرکز بر همین موضوع در مؤسسه آموزش زبان سفیر برگزار می‌شود. به این دوره‌ها اصطلاحاً دوره‌های انگلیسی تجاری گفته می‌شود. در این دوره‌ها اصطلاحات تجاری و مکالماتی که در بین بازرگانان در یک جلسه تجاری رد و بدل می‌شود آموزش داده می‌شود. 
سرمایه‌گذاری در دوره‌های انگلیسی تجاری می‌تواند بسیار پربازده‌تر از چیزی باشد که تصور می‌کنید. متأسفانه بسیاری از شرکت‌ها و بازرگانان علیرغم تولید و یا عرضه محصولات باکیفیت و مناسب، نمی‌توانند حضور موفقی در عرصه جهانی داشته باشند. یکی از بزرگ‌ترین دلایل عدم موفقیت این تجار و بازرگانان عدم آشنایی آن‌ها با زبان انگلیسی و به طور خاص اصطلاحات تجاری است. به همین دلیل دوره‌های انگلیسی تجاری می‌تواند اعتماد به نفس شما را برای ارتباط با سایر شرکت‌ها و یا بازرگانان در سراسر جهان افزایش دهد و نهایتاً برای کسب و کار شما سودآوری بیشتری ایجاد کند. 
 اغلب مخاطبین و علاقه‌مندان به حضور در دوره‌های انگلیسی تجاری، بازرگانان هستند. این افراد عموماً مشغله کاری زیادی داشته و به همین دلیل شرکت در کلاس‌های حضوری برای این قبیل افراد ممکن است دشوار باشد و وقت زیادی از آن‌ها بگیرد. برگزاری دوره‌های آنلاین انگلیسی می‌تواند کلید حل این مشکل باشد. 
شرکت در دوره‌های آنلاین انگلیسی تجاری علاوه بر صرفه‌جویی مالی، به وقت کمتری هم احتیاج دارد. در این روش متقاضیان می‌توانند در ساعاتی که در منزل، شرکت و یا هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت دارند در این دوره‌های شرکت کنند. مدرسین این دوره‌ها به اصطلاحات تجاری مسلط هستند و تمامی عبارات و دانستنی‌هایی که ممکن است در تبادلات تجاری به آن‌ها احتیاج داشته باشید را به شما آموزش می‌دهند.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3086

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins