بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

آشنایی با بهترین روش‌های کاشت مو در ایران


کاشت مو از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی دنیا به شمار می‌رود.

کاشت مو از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی دنیا به شمار می‌رود. به نظر شما چرا در سال‌های اخیر استقبال از این درمان زیبایی به طرز شگفت‌آوری بیشتر از قبل شده است؟ چندین عامل در گرایش عجیب افراد به این نوع درمان مؤثر بوده است. بدون شک پیشرفت تکنیک‌های پیوند مو یکی از مؤثرترین عوامل در این زمینه است. استفاده از فنآوری های پیشرفته سبب بهره‌مندی افراد از موهایی کاملاً طبیعی می‌شود. تجربه پزشکان نیز در این موضوع تأثیرگذار بوده است. به‌هرحال آنچه که از تصاویر کاشت مو برداشت می‌شود این است که افراد بعد از کاشت مو موهایی با ظاهری کاملاً طبیعی دارند.

روش‌های اصلی کاشت مو چیست؟

دو روش اصلی و شناخته شده کاشت مو شامل روش‌های (FUT: Follicular Unit Extraction) FUE و (Follicular Unit Transplantation) FUT می‌شوند.

در روش FUT نوار باریکی از پوست ناحیه بانک مو در پشت سر به عرض 1 الی 2 سانتی‌متر و طول 20 الی 25 سانتی‌متر برداشته می‌شود. سپس فولیکول‌های مو با دقت زیادی از روی این نوار استخراج شده و آماده‌سازی می‌شوند. فولیکول‌های آماده شده در ناحیه کاشت در پوست سر کاشته می‌شوند. تصاویر کاشت مو به روش FUT نشان دهنده این است که محل برداشت این نوار روی پوست سر بخیه می‌شود.

در روش FUE نیز با استفاده از دستگاه‌های مخصوص فولیکول‌های مو به صورت تکی و مجزا از ناحیه بانک مو استخراج شده و در ناحیه کاشت قرار داده می‌شوند. در این روش نیازی به برداشت نوار باریک پوست سر و بخیه زدن پوست نیست علاوه بر این محدوده بانک مو در کاشت مو به روش FUE وسیع‌تر است.

در فیلم کاشت مو به روش FUE خواهید دید که به منظور برداشت فولیکول ها ابتدا توسط یک پانچ تیز حفره کوچکی در محل اهدا ایجاد شده و سپس در مرحله بعد با استفاده از یک دستگاه پانچ کند، فولیکول‌ها از بافت نرم اطراف جدا می‌شوند. استفاده از پانچ کندتر در این مرحله از آسیب رسیدن به بافت نرم اطراف فولیکول‌ها پیشگیری می‌کند. با مشاهده فیلم کاشت مو به روش اف آی تی با این روش بیشتر آشنا خواهید شد.

کاشت مو به روش SUPER FUE

کاشت مو روش SUPER FUE یکی از تکنیک های مبتنی بر روش FUE است. در این روش برای برداشت و کاشت فولیکول‌های مو از 23 دستگاه‌های هوشمند و تمام اتوماتیک استفاده می‌شود. با توجه به هوشمند بودن دستگاه‌ها در این تکنیک‌ها خطاهای انسانی به کمترین حد ممکن می‌رسد و به این ترتیب بسیاری از معایب و اشکال‌های مشاهده شده در سایر روش‌های کاشت مو در این تکنیک دیده نمی‌شود.

با توجه به مزایای بسیار زیادی که این روش دارد مورد تأیید FDA و نیز انجمن پوست و موی آمریکا قرار گرفته است. تصاویر کاشت مو با استفاده از این روش نشان‌دهنده کیفیت بالای این تکنیک پیوند مو است.

عکس کاشت مو به روش SUPER FUE

کاشت مو به روش SUT

تفاوت اصلی کاشت مو به روش SUT با روش FUE نحوه استخراج گرافت‌ها از منطقه اهداست. در این روش از دستگاه‌های مخصوص برای برداشت گرافت‌ها استفاده می‌شود. سرعت استخراج گرافت‌ها در این تکنیک با توجه به نوع دستگاه مورد استفاده بسیار بالاست. با توجه به سرعت بالای استخراج گرافت‌ها، تعداد گرافت‌های برداشت شده و نیز سرعت پیوند مو در نهایت افزایش پیدا می‌کند.

از طرف دیگر ضریب حفظ شدگی گرافت‌ها نیز بیشتر از سایر تکنیک‌ها است. فولیکول‌ها پس از استخراج در محلولی خاص قرار داده می‌شوند به همین دلیل احتمال حفظ شدگی آنها بالا خواهد بود.  با توجه به ضریب حفظ شدگی بالای گرافت‌ها کیفیت کاشت مو در این روش بسیار بالا خواهد بود.

با توجه به تصاویر کاشت مو این روش نیز از بهترین روش‌های کاشت مو به شمار می‌رود که طرفداران زیادی دارد.

کاشت مو در افراد فاقد بانک مو

با مراجعه و مطالعه در سایت‌ها و مقاله‌های مختلف مشخص می‌شود که در پیوند مو گرافت‌ها از ناحیه بانک مو استخراج شده و پس از آماده‌سازی در ناحیه کاشت قرار داده می‌شوند.

 سؤالی که مطرح می‌شود این است که افراد کاملاً بدون مو و طاس چه باید بکنند؟ آیا امکان کاشت مو در این افراد نیز وجود دارد یا افرادی که به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای از قبیل دیابت امکان پیوند مو ندارند چطور؟ آیا این افراد برای همیشه از مزایای پیوند مو بی‌بهره می‌مانند؟ آیا این افراد باید برای همیشه از نعمت داشتن ظاهری با موهای پرپشت و زیبا محروم بمانند؟ شما چه فکر می‌کنید؟ 

پاسخ ما به شما این است که خوشبختانه با توجه به پیشرفت‌های حاصل شده در زمینه روش‌های درمان ریزش مو این افراد نیز می‌توانند با داشتن ظاهری با موهای پرپشت با اعتماد به نفس کامل به زندگی خود بپردازند و از زندگی لذت ببرند. تکنیک کاشت مو به روش HRT از روش‌های مورد استفاده در این افراد است.

کاشت مو به روش HRT

کاشت مو به روش HRT در واقع روش ترمیم مو است. موهای کاشته شده در این روش به صورت کاملاً مصنوعی ساخته می‌شوند؛ البته برای ساخت گرافت‌های مو ساختار موی فرد در نظر گرفته می‌شود. قبل از ساخت گرافت‌ها ویژگی‌های موی فرد به طور دقیق بررسی می‌شود و تلاش می‌شود که رنگ و جنس موی موهای ساخته شده بیشترین شباهت را به موهای خود فرد داشته باشد.

با وجود تلاش بسیار زیاد برای ساخت گرافت‌های کاملاً شبیه موهای فرد هرگز نتیجه ترمیم مو به روش HRT مانند روش‌های پیوند موی طبیعی نخواهد شد. اگر تصاویر کاشت مو به روش HRT را با عکس کاشت موی تازه یا تصاویر کاشت مو در خانم‌ها مقایسه کنید به خوبی متوجه این تفاوت‌ها خواهید شد.

تارهای موی مصنوعی هرگز همانند گرافت‌های طبیعی پیوند شده به منطقه کاشت قابلیت رشد ندارند، بلکه ابعاد آنها ثابت است. بدیهی است که موهایی که ریشه زنده ندارند رشد نخواهند کرد. نکته قابل توجه دیگر این است که بیش از نیمی از گرافت‌های موی ساخته شده در ترمیم مو به روش HRT بعد از یک سال از بین می‌روند. به عبارت دیگر فرد یک سال بعد از ترمیم مو با این روش باید نسبت به ترمیم مجدد موها اقدام کند.

بهترین مرکز کاشت مو در ایران

واقعیت این است که روش‌ها و تکنیک‌های مورد استفاده برای پیوند آنقدر با کیفیت هستند که رضایت شما را جلب کنند؛ اما برای اینکه درمان موفقیت آمیزی داشته باشید باید درمان را در یک کلینیک معتبر انجام دهید. در کلینیک‌های معتبر از پزشکان مجرب و متخصص و تجهیزات به روز برای انجام درمان‌های زیبایی مختلف از قبیل درمان پیوند مو استفاده می‌شود.

تصمیم‌گیری پزشک و نحوه کار او در اولین مراحل تا مراحل آخر تأثیر زیادی در کیفیت درمان دارد. در مراحل اولیه از قبیل معاینات اولیه و تصمیم‌گیری در رابطه با روش مناسب کاشت مو تصمیم پزشک اهمیت بسیار زیادی دارد. حین انجام پیوند مو تصمیم پزشک در انتخاب گرافت‌های مناسب برای برداشت، ایجاد شکاف‌ها به منظور برداشت و کاشت گرافت‌ها، زاویه کاشت گرافت‌ها و بسیاری از مسائل دیگر نیز بسیار مهم است. بعد از درمان نیز پزشک با توصیه مفید در مورد مراقبت‌های بعد از درمان و معاینات بعدی به منظور رفع عوارض احتمالی در دست یابی به بهترین نتیجه از پیوند مو نقش دارد.

در کلینیک رویان سلامت علاوه بر پزشکان متخصص و مجرب از امکانات روز برای پیوند مو سایر درمان‌های زیبایی استفاده می‌شود. با مشاهده گالری تصاویر کاشت مو رویان کلینیک از کیفیت بالای پیوندهای صورت گرفته در این مرکز آگاه می‌شوید. تصاویر کاشت مو در خانم‌ها که در این مرکز انجام شده است حاکی از این است که کاشت مو در خانم‌ها نیز به شرطی که توسط پزشکانی با تجربه و امکانات به روز انجام شود منجر به بهترین نتایج خواهد شد.

عکس کاشت مو در خانم ها

برای تصمیم‌گیری حتماً با پزشک مشورت کنید

در صورتی که شما در انتخاب تکنیک درمانی مناسب برای پیوند مو دچار تردید هستید ما به شما توصیه می‌کنیم که با فردی متخصص در این زمینه مشورت کرده و از او در این زمینه کمک بگیرید.

مشاوره با پزشکانی که تجریه تعداد زیادی جراحی پیوند مو با استفاده از تکنیک‌های مختلف پیوند مو را دارند به شما در تصمیم‌گیری کمک زیادی می‌کند. پزشک پس از بررسی وضعیت بانک مو وسعت ناحیه کاشت و نیز آگاهی از انتظارات شما بهترین روش پیوند مو که متناسب با شرایط شماست را انتخاب می‌کند.

شما می‌توانید از پزشک بخواهید که تصاویر کاشت موی طبیعی قبل و بعد از درمان که توسط او انجام شده را به شما نشان بدهد. با مشاهده تصاویر کاشت مو در خانم‌ها تصمیم‌گیری برای شما راحت‌تر خواهد بود. تمامی پزشکان با تجربه مجموعه ای از تصاویر کاشت موی سر و نیز گالری فیلم کاشت مو شامل فیلم کاشت مو در زنان و فیلم کاشت مو در مردان برای ارائه به افراد مراجعه کننده دارند.

فیلم‌ها و تصاویر به دو منظور به افراد ارائه می‌شوند. اول اینکه بسیاری از سؤالات و پرسش‌های آنها در رابطه با کیفیت درمان برطرف می‌شود. از طرف دیگر افراد با مشاهده آنها از کیفیت کار پزشک مطلع می‌شوند.

چه زمانی شما شاهد نتایج نهایی پیوند مو خواهید بود؟

ممکن است با مشاهده تصاویر کاشت مو این سؤال برای شما مطرح شود که چه زمانی فرد شاهد نتیجه نهایی پیوند مو خواهد بود. طبیعی است که همه می‌خواهند زودتر شاهد موهایی پرپشت و زیبا در سر خود باشند.

این مسئله را باید به یاد داشته باشید که موهای کاشته شده یک ماه بعد از کاشت شروع به ریزش می‌کنند. ریزش موها در این زمان فرآیندی کاملاً طبیعی بوده و اصلا جای نگرانی ندارد. شاید اگر عکس کاشت مو تازه را ببینید کمی ناامید شوید. اما باید بدانید که برای دست‌یابی به نتیجه نهایی پیوند مو باید کمی صبور بود.

موها مدتی بعد از کاشت شروع به ریزش می‌کنند؛ اما موها بعد از 2 الی 3 ماه رشد طبیعی خود را مجددا شروع می‌کنند. اگر شما تصاویر کاشت مو را در زمان‌های مختلف بعد از کاشت مو را ببینید مشاهده خواهید کرد که در عکس کاشت مو بعد از دو ماه موها کم پشت هستند؛ اما موها در این زمان در آغاز مرحله رشد مجدد خود هستند.

معمولاً ظرف مدت 6 ماه بعد از کاشت موها ظاهری طبیعی پیدا می‌کنند و 1 الی 5/1 سال بعد، مو با پوست سر کاملاً سازگار می‌شود و طبیعی و زیبا به نظر می‌رسد.

پست های مرتبط

نکات عملی در مورد شرح جداول و نمودارها برای نگارش مقالات علمی

تاریخ: 1398/04/20

بازدید: 27692

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

چگونه برای جداول و نمودارهای مقالات علمی خود شرح بنویسیم؟

مدرس

@ins

پر بازدید ترین مقالات طرح های پژوهی نمایه شده در تارگاه (SID) معرفی شدند

تاریخ: 1397/07/28

بازدید: 599

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

خبر

مدرس

@ins

کمپرسور باد چیست؟ راهنمای انتخاب بهترین کمپرسور باد

تاریخ: 1400/09/09

بازدید: 1213

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

پمپ باد، کمپرسور هوا، پمپ هوا از نام‌های آشنائی است که در دنیای فناوری امروز بسیار به گوش می‌رسد. اما تمام این نام‌ها اسامی دیگر کمپرسور باد هستند.

مدرس

@ins

راهنمای خرید ماوس و کیبورد در رنج قیمت ارزان و متوسط تا حرفه‌ای

تاریخ: 1400/07/19

بازدید: 597

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

انتخاب ماوس و کیبورد ساده است به شرطی که قبل از خرید بدانید چه نکاتی را باید رعایت کنید، ماوس و کیبورد قطعاتی هستند که هنگام کار با کامپیوتر بیشترین ارتباط را با کاربر دارند و دستورها و داده‌ها را به کمک این قطعات به سیستم منتقل می‌کنیم.

مدرس

@ins

یادگیری مداوم Continual Learning چیست ؟

تاریخ: 1400/07/26

بازدید: 1261

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

یادگیری مداوم Continual Learning مفهومی برای یادگیری الگوی مداوم در تعداد زیادی از وظایف به صورت متوالی و بدون فراموش کردن دانش به دست آمده از وظایف قبلی است ، جایی که داده های وظایف قبلی در حین آموزش کارهای جدید دیگر در دسترس نیست .

مدرس

@ins

سایه بان چتری یک انتخاب عالی

تاریخ: 1400/10/08

بازدید: 641

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

سایه بان چتری یک انتخاب عالی

مدرس

@ins

مشکلات رایج در مدیریت مطب‌های دندانپزشکی چیست؟

تاریخ: 1400/06/28

بازدید: 603

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مشکلات رایج در مدیریت مطب‌های دندانپزشکی چیست؟

مدرس

@ins

پارتیشن اداری شیشه ای بهترین نوع دیوار جدا کننده

تاریخ: 1401/04/20

بازدید: 66

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پارتیشن بندی یکی از ارزان ترین روش ها برای جداسازی و تفکیک فضا در ساختمان های اداری و یا حتی در منازل است.

مدرس

@ins

22 مرداد روز تشکل ها و مشارکتهای اجتماعی گرامی باد .

تاریخ: 1397/05/22

بازدید: 1153

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

رویداد

مدرس

@ins

ثبت شرکت سهامی خاص

تاریخ: 1400/08/05

بازدید: 123523

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

ثبت شرکت سهامی خاص یک فرصت عالی برای شروع کسب و کار با مزایای متعدد است که در ایران نیز مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

مدرس

@ins