بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

پاسخ به تمام سؤالات پرتکرار در مورد قرص افسردگی و اضطراب


افسردگی، استرس و اضطراب بخش جدایی ناپذیری از زندگی امروزی هستند و بررسی‌های آماری نشان می‌دهند تقریباً تمامی افراد برای یکبار هم که شده دوره‌هایی از افسردگی و اضطراب را در زندگی خود تجربه کرده‌اند.

افسردگی، استرس و اضطراب بخش جدایی ناپذیری از زندگی امروزی هستند و بررسی‌های آماری نشان می‌دهند تقریباً تمامی افراد برای یکبار هم که شده دوره‌هایی از افسردگی و اضطراب را در زندگی خود تجربه کرده‌اند. به همین دلیل جای تعجب نیست که امروزه درخواست بالایی برای خرید انواع قرص افسردگی و اضطراب دارد. کسانی که می‌خواهند از این داروها و مکمل‌ها استفاده کنند، سؤالات زیادی در این زمینه می‌پرسند که در ادامه تلاش می‌کنیم به سؤالات پرتکرار شما در این زمینه پاسخ دهیم.

قرص افسردگی و اضطراب

نشانه‌های بیماری اضطراب

قبل از آنکه به سؤالات پرتکرار شما در مورد انواع قرص افسردگی و اضطراب پاسخ دهیم، بهتر است به علائم این بیماری نگاهی بیاندازیم. علائم بیماری اضطراب به شرح زیرند:

 • احساس عصبی بودن، بی‌قراری یا تنش.
 • داشتن احساس خطر قریب‌الوقوع، وحشت یا عذاب
 • ضربان قلب افزایش یافته
 • تنفس سریع ( هیپرونتیلاسیون)
 • تعریق
 • لرزش
 • احساس ضعف و خستگی
 • مشکل در تمرکز

نشانه‌های بیماری افسردگی

نشانه‌های بیماری افسردگی به صورت زیر هستند:

 • احساس غم و اشک
 • پوچی یا ناامیدی
 • طغیان عصبانیت،

البته باید بدانید افراد مبتلا به افسردگی و یا اضطراب تمامی این علائم را تجربه نمی‌کنند. همچنین، بیماری افسردگی و اضطراب بسیار پیچیده است و تشخیص آن نیازمند دقت و مهارت بسیار زیادی است. به همین دلیل توصیه می‌شود برای تشخیص به مشاوران با تجربه مراجعه شود و در صورت نیاز استفاده از انواع قرص افسردگی و اضطراب آغاز گردد.

افسردگی و اضطراب

بهترین قرص افسردگی و اضطراب چیست؟

شاید بتوان گفت یکی از پرتکرارترین سؤالاتی که در زمینه قرص افسردگی و اضطراب پرسیده می‌شود در این زمینه است که بهترین قرص برای درمان افسردگی و بهبود اضطراب چیست! مطالعات گسترده‌ای در این زمینه صورت گرفته‌اند و همگی آنها نشان می‌دهند داروهای SSRI ها و SNRI ها ( مهار کننده‌های بازجذب سروتونین و نوراپی نفرین) برای درمان افسردگی مفید هستند.از قرص‌های مهم برای درمان افسردگی می‌توان فلوکستین (پروزاک)، فلووکسامین (لووکس)، پاروکستین و سرترالین (زولوفت) اشاره کرد.

 همچنین، داروهای ضد اضطراب شامل بنزودیازپین‌ها می‌شوند که از پر استفاده‌ترین آنها می‌توان به آلپرازولام (زاناکس)، دیازپام (والیوم)، بوسپیرون (بوسپار) و لورازپام (آتیوان) اشاره کرد. البته باید بدانید این قرص‌ها دارای عوارض جانبی نیز هستند، به همین دلیل باید زیر نظر پزشک مصرف شوند و هرگز نباید آنها را به مدت طولانی استفاده کرد (مگر با تجویز پزشک).

کدام قرص‌ها سریعاً اضطراب را پایین می‌آورند؟

استرس و اضطراب آثار بسیار مخربی بر زندگی دارند و حتی می‌توانند باعث بروز مشکلات شدید جسمانی شوند. به همین دلیل کسانی که اضطراب بالایی دارند و به دنبال خرید انواع قرص افسردگی و اضطراب هستند در این زمینه سؤال می‌پرسند که کدام قرص‌ها اثربخشی سریعی برای کاهش استرس دارند.

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم برخی از قرص‌ها مانند آلپرازولام (زاناکس)، کلونازپام (کلونوپین)، کلردیازپوکساید (لیبریوم)، دیازپام (والیوم) و لورازپام (آتیوان) می‌توانند سریعاً استرس را کاهش دهند. اما مصرف این داروها بدون مشورت با پزشک ممنوع است.

آیا اضطراب قابل درمان است؟

مطالعات نشان داده‌اند که اضطراب قابل درمان نیست، اما راهکارهایی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توان استرس و اضطراب را کاهش داد. استفاده از روش‌های درمان شناختی و مصرف قرص بخشی از پروسه درمان به شمار می‌روند. همچنین، باید بدانید انواع مکمل و قرص افسردگی و اضطراب وجود دارند که می‌توانند اثربخشی بالایی داشته باشند، این مکمل‌ها به شرح زیرند:

 • کپسول هیدروکسی تریپتوفان
 • کپسول کالم انرژی نچرال ورلد
 • شربت سداسر سینا فرآور

قرص‌های ضد افسردگی چه کاری در بدن انجام می‌دهند؟

داروهای ضد افسردگی با متعادل کردن مواد شیمیایی در مغز  به نام انتقال دهنده‌های عصبی که بر خلق و خو و احساسات تأثیر می‌گذارند، عمل می‌کنند. به همین دلیل، داروهای افسردگی می‌توانند به بهبود خلق و خوی، تجربه خواب بهتر و افزایش اشتها و تمرکز کمک نمایند.

آیا اضطراب یک اختلال روانی است؟

روانشناسان و روانپزشکان به این موضوع اشاره می‌کنند اضطراب یک اختلال روانی است و تقریباً تمامی افراد در برهه‌ای از زندگی آن را تجربه می‌کنند. تغییر سبک زندگی، یادگیری راهکارهای کنترل استرس، استفاده از مکمل‌های مناسب می‌توانند به کنترل این بیماری کمک نمایند.

جمع‌بندی

تا بدینجا تلاش کردیم به سؤالات پرتکرار شما در مورد انواع قرص افسردگی و اضطراب پاسخ دهیم. همانطور که متوجه شده‌اید امروزه قرص‌های بنزودیازپین برای کاهش اضطراب و افسردگی مد نظر قرار دارند، اما باید به این نکته توجه کنید که استفاده از این قرص‌ها تنها با تآیید پزشک امکان‌پذیر است و هرگز نباید آنها را به مدت طولانی مورد استفاده قرار داد. زیرا خطر اعتیاد به این قرص‌ها وجود دارد.

امروزه، انواع قرص افسردگی و اضطراب در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند که به عنوان مکملی دارویی در کنار داروها و راهکارهای دیگر در نظر گرفته می‌شوند. اگر می‌خواهید برای خرید انواع قرص افسردگی و اضطراب اقدام کنید، می‌توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. تمامی محصولاتی که در این سایت به فروش می‌رسند دارای مجوزهای لازم از سازمان بهداشت و غذا و دارو هستند.

 

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 2996

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins