بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

طراحی سایت شرکتی اف دیزاین باعث رشد شرکت شما می‌شود!


طراحی سایت شرکتی باعث افزایش فروش و اثربخشی فرآیند بازاریابی شرکت‌ها می‌شود. شرکت‌هایی که قصد رقابت با رقبای قدرتمند خود را دارند حتماً به اهمیت سایت حرفه‌ای در میزان موفقیتشان واقف هستند.

طراحی سایت شرکتی باعث افزایش فروش و اثربخشی فرآیند بازاریابی شرکت‌ها می‌شود. شرکت‌هایی که قصد رقابت با رقبای قدرتمند خود را دارند حتماً به اهمیت سایت حرفه‌ای در میزان موفقیتشان واقف هستند. در طراحی وب سایت شرکتی توسط تیم اف دیزاین، تمامی عوامل مؤثر نظیر جلوه بصری، طراحی ریسپانسیو، سئو، سرعت و امنیت سایت با بالاترین دقت ممکن طرح‌ریزی و اجرا شده‌اند.

 

 

طراحی سایت شرکتی اف دیزاین

در ساخت سایت‌های شرکتی نیز همانند سایر کسب‌وکارها رعایت نکات طراحی سایت الزامیست. در ادامه با دلایل اهمیت طراحی سایت، بخش‌های مختلف سایت شرکتی، انواع مختلف روش‌های طراحی سایت و هزینه طراحی سایت آشنا خواهید شد.

چرا نیاز به ساخت سایت شرکتی دارید؟

تمامی شرکت‌ها بسته به اهداف و برنامه‌های بلندمدت خود نیاز به یک سایت حرفه‌ای دارند. داشتن وب‌سایت تخصصی دیگر مانند گذشته یک مزیت رقابتی به حساب نمی‌آید بلکه به یک الزام تبدیل شده است. شرکت‌های بزرگ و کوچک برای افزایش فروش و بهینه‌سازی فرآیند بازاریابی خود دست به تولید سایت اختصاصی زده‌اند.

این روزها، افراد زمان و حوصله طی کردن مسیرهای طولانی برای رسیدن به مراکز فروش شرکت‌ها را ندارند. ترجیح این افراد جستجوی محصولات در فضای وب و خرید اینترنتی است. با استفاده از خدمات طراحی سایت اف دیزاین از مزایایی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم بهره‌مند می‌شوید.

فرصتی ایدئال برای معرفی برند و خدماتتان

تمام افرادی که تجربه مدیریت فروشگاه‌های فیزیکی را داشته باشند به احتمال زیاد با محدودیت‌های بازاریابی و دسترسی به مشتریان بالقوه آشنا هستند. در فروشگاه‌های فیزیکی به هر میزانی که اقدام به بازاریابی سنتی کرده باشید، دایره مشتریان شما از محدوده‌ای خاص فراتر نخواهد رفت.

این مشکل با طراحی سایت شرکتی به طور کامل از بین خواهد رفت. با ساخت سایت به دریایی عظیم از فرصت‌ها برای تبلیغ و گسترش کسب‌وکار خود دسترسی خواهید داشت. طراحی سایت اگر به صورت حرفه‌ای انجام شده باشد منجر به دیده شدن شرکتتان در سراسر دنیا خواهد شد.

بازاریابی بدون وقفه و شبانه‌روزی

یکی دیگر از مزایای داشتن سایت حرفه‌ای نمایش 24 ساعته و بدون وقفه سایت شما به کاربران است. در دنیای تکنولوژی اهمیتی ندارد ساعت 8 صبح باشد یا 12 شب. در تمامی ساعات روز تنها با یک جستجوی ساده کاربران به سایت شرکتتان دسترسی خواهند داشت. البته کسب جایگاه‌های برتر در میان شرکت‌های رقیب و نمایش بهینه سایت به کاربران نیازمند رعایت اصول خاصی است که درباره آن صحبت خواهیم کرد.

 

هزینه پایین نسبت به روش‌های سنتی بازاریابی

 

هزینه پایین

شروع یک کسب‌وکار فیزیکی نیازمند صرف هزینه و منابع مالی فراوان است. همان‌طور که اشاره کردیم به دلیل محدودیت‌های جغرافیایی این هزینه‌ها برخی اوقات بازدهی مناسبی ندارند. راه‌اندازی سایت شرکتی هزینه بسیار کمتری نسبت به شعبه فیزیکی شرکت دارد. علاوه بر هزینه کمتر اثربخشی سایت‌ها به دلیل گسترش اینترنت و جایگاه آن در زندگی مردم به مراتب بیشتر است.

توسعه فعالیت شرکت در سطح بین‌المللی

اینترنت فضایی نامحدود است. با طراحی سایت شرکتی قادر به معرفی شرکت خود به تمامی شرکت‌های مرتبط در سراسر دنیا خواهید بود. یکی از رایج‌ترین روش‌های توسعه برند استفاده از سایت‌های چند زبانه است. به لطف این سایت‌ها دایره مخاطبان خود را به فراتر از مرزها گسترش خواهید داد.

طراحی سایت حرفه‌ای یا شبکه‌های اجتماعی؟

طراحی سایت حرفه‌ای بهتر است یا ساخت اکانت در شبکه‌های اجتماعی؟ این یکی از مهم‌ترین پرسش‌هایی است که ممکن است در ذهن مدیران شرکت‌ها نقش ببندد. به طور کلی ساختار شبکه‌های اجتماعی برای معرفی شرکت و افزایش ارتباطات میان شرکت و مشتریان طراحی شده است.

یک شرکت حرفه‌ای نیازمند پلتفرمی است که به وسیله آن تمامی فعالیت‌های خود را به کاربران نشان دهد. شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام به هیچ عنوان نمی‌توانند نقش نماینده اصلی شرکت در محیط اینترنت را ایفا کنند. معرفی محصولات، توضیحات جامع درباره اهداف و خط فکری شرکت تنها با طراحی سایت حرفه‌ای امکان‌پذیر خواهد بود.

امکانات مورد نیاز طراحی سایت شرکتی

یک طراح حرفه‌ای در ساخت سایت‌های شرکتی اصول مشخصی را رعایت می‌کند. رعایت استانداردها و حد نصاب‌های لازم برای درخشش میان رقبا ضروری است. تمامی شرکت‌های پیشتاز در حوزه‌های مختلف در طراحی سایت خود وسواس فراوانی به خرج داده‌اند. اگر می‌خواهید از این شرکت‌ها عقب نمانید می‌بایست کار طراحی سایت خود را تنها به تیم‌های حرفه‌ای بسپارید. مهم‌ترین امکانات سایت‌های شرکتی شامل موارد زیر است:

طراحی اختصاصی صفحات سایت

چگونگی طراحی سایت برای مشاغل و اصناف مختلف به دلیل تفاوت در نیازهای آن‌ها دستخوش تغییر می‌شود. به عنوان مثال هدف اصلی سایت‌های همکاری در فروش، سئو محتواست. بنابراین برای این سایت‌ها بخش وبلاگ از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است.

هدف شرکت‌ها از ساخت سایت معرفی خدمات و فعالیت‌هایشان است. این کار با طراحی مناسب صفحات و توجه ویژه‌ به نیازهای اختصاصی شرکت میسر است. نوع صفحات و نحوه نمایش آن‌ها با توجه به هدف شرکت طرح‌ریزی می‌شود. با این وجود در اکثر سایت‌های شرکتی بخش‌های مهم و مشترکی وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

طراحی صفحه درباره ما

در این صفحه، شرکت اطلاعاتی درباره فعالیت‌ها، پیشینه و مسیری که تا به حال طی کرده است قرار می‌دهد. نمادها و مجوزهای کسب‌وکار را نیز می‌بایست در این صفحه قرار داد. انجام این کار باعث اعتمادسازی و آسودگی خاطر مخاطبان خواهد شد. وجود صفحه درباره ما در سایت اهمیت زیادی دارد؛ چون به کسانی که به سایتتان مراجعه می‌کنند نشان می‌دهد که شما چه کسانی هستید و چه هدفی از راه‌اندازی شرکت خود دارید.

طراحی صفحه تماس با ما

صفحه تماس با ما به منظور ایجاد پل ارتباطی میان کاربران و شرکت طراحی می‌شود. در این صفحه تلفن‌های تماس، فکس، ایمیل و همچنین نقشه گوگل شرکت نمایش داده می‌شود. در اکثر صفحات تماس با ما، فرم ارتباطی نیز وجود دارد. کاربران به وسیله این فرم قادر به ارائه نظرات و پیشنهادات خود به شرکت خواهند بود.

طراحی صفحه نمونه محصولات و خدمات شرکت

طراحی صفحه نمونه خدمات و محصولات کمک شایانی در رشد کسب‌وکار و توسعه شرکتتان می‌کند. وقتی صحبت از تبلیغات در میان باشد، ذهن بسیاری از افراد به تبلیغات تلویزیونی معطوف می‌شود. اما روش‌های کم‌هزینه‌تر و مؤثرتری نیز برای جذب مشتریان وجود دارد. یکی از این روش‌ها، ارائه نمونه‌ کار به مشتریان است. با نمایش فعالیت‌های شرکت به مخاطبان خود نشان دهید که چرا می‌بایست از میان تعداد زیادی از شرکت‌ها شرکت شما را انتخاب کنند.

طراحی صفحه گالری

یکی از مهم‌ترین صفحات در طراحی سایت شرکتی، صفحه گالری است. در این بخش تصاویری از محصولات، دفاتر شرکت، مراحل تولید محصولات و سایر موارد درج می‌شود. نکته حائز اهمیت در طراحی صفحه گالری، استفاده از تصاویر با کیفیت و متناسب با تصویر برندتان است. تصاویر حرفه‌ای به هویت کسب‌وکارتان کمک می‌کند.

سیستم پاسخگویی آنلاین در طراحی سایت شرکتی

در دنیای امروزی کسب‌وکار سرعت و راحتی فاکتورهای مهمی هستند که می‌بایست در اقدامات شرکت لحاظ شود. در بسیاری از مواقع حین بازدید از سایت شما پرسش‌هایی در ذهن کاربران شکل می‌گیرد. کاربران امروزی به نوعی عجول هستند و علاقه‌ای به صبر طولانی برای دریافت پرسش خود ندارند.

پشتیبانی آنلاین همچنین باعث افزایش پرستیژ شرکت شما نیز خواهد شد. در صورت راه‌اندازی بخش پشتیبانی آنلاین، یک شخص را به صورت تمام وقت در این قسمت استخدام کنید. اگر پشتیبانی سایت به موقع پاسخگو نباشد، مشتریان زیادی را از دست خواهید داد.

نکات مهمی که باید در طراحی سایت شرکتی رعایت کنید

پس از طراحی کامل و حرفه‌ای صفحات سایت برای کسب نتایج ایدئال می‌بایست نکات ظریف و مهمی را رعایت کنید. بدون رعایت این نکات هزینه‌های طراحی سایت به نوعی هدر خواهد رفت. فرآیند طراحی سایت شرکتی خود را تنها به متخصص‌ترین افراد بسپارید. در صورتی که طراح سایت شما تخصص و مهارت کافی در امر طراحی نداشته باشد، قادر به رقابت با سایر شرکت‌ها نخواهید بود.

 

 

نکات مهم طراحی سایت شرکتی

 

تیم طراحی سایت اف دیزاین با تجربه و تخصص بالایی که دارد شما را در امر طراحی سایت راهنمایی می‌کند. پیشنهاد می کنم قبل از هر اقدامی، نکات مهم طراحی سایت شرکتی را بررسی نمایید. با استفاده از خدمات مشاوره رایگان تیم ما، با کلیات طراحی سایت، هزینه‌ها و مراحل انجام کار به طور کامل آشنا خواهید شد. در ادامه با نکات مهم طراحی سایت شرکتی آشنا می‌شوید.

از جلوه‌های بصری غافل نشوید

طراحی جلوه‌های بصری زیبا و متناسب با نوع فعالیت شرکت، نرخ تبدیل مخاطبان را افزایش می‌دهد. تصاویر گرافیکی جذاب علاوه بر ترغیب مخاطب به تعامل بیشتر، به ساخت شخصیت شرکت شما کمک شایانی خواهد کرد. انتخاب رنگ‌ها، چینش منوها و طراحی آیکون‌های سایت می‌بایست کاملاً هم راستا با هدف و چشم‌انداز شرکت باشد. نکته مهم دیگر در طراحی سایت، استفاده از فونت مناسب است.

رعایت سئو از نان شب نیز واجب‌تر است

تا به اینجا به موارد و نکات زیادی در راستای طراحی سایت اشاره کردیم. اما شاید مهم‌ترین عامل موفقیت سایت شرکتی را بتوان در میزان بهینه‌سازی آن برای موتورهای جستجو خلاصه کرد. هدف از طراحی سایت برای شرکت‌ها نمایش آن‌ها در نتایج اول موتورهای جستجوگر نظیر گوگل است. طراحان سایت در صورتی که از آخرین الگوریتم‌های گوگل باخبر نباشند، قادر به طراحی سایت به صورت بهینه نخواهند بود.

موارد امنیتی سایت را دست کم نگیرید

درست همانند مکان‌های حضوری، در فضای آنلاین نیز احتمال نفوذ و سرقت اطلاعات وجود دارد. در صورت وجود حفره‌های امنیتی در سایت ممکن است با حملات هکرها و دزدیده شدن اطلاعات حیاتی شرکتتان مواجه شوید. به منظور جلوگیری از حملات سایبری، تمامی موارد امنیتی در طراحی سایت باید رعایت شود. از جمله این موارد می‌توان به بروز رسانی مداوم نرم‌افزارها، بررسی و تست دوره‌ای سایت و استفاده از درگاه امن SSL اشاره کرد.

صفحات سایت را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید

طراحی واکنش‌گرا یا ریسپانسیو به شیوه‌ای از طراحی صفحات گفته می‌شود که در آن اجزای سایت متناسب با اندازه صفحه نمایش تمامی دستگاه‌ها نظیر موبایل، تبلت و کامپیوتر طراحی می‌شود. امروزه اکثر افراد حین مشاهده وب‌سایت از موبایل استفاده می‌کنند. اگر صفحات سایت شما حین مرور با موبایل به درستی نمایش داده نشود، به احتمال زیاد مخاطب در کسری از ثانیه سایتتان را ترک خواهد کرد.

تعرفه طراحی سایت شرکتی

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران شرکتی در حین سفارش سایت اختصاصی، هزینه نهایی انجام کار است. به طور کلی هزینه ثابتی برای طراحی سایت وجود ندارد. برای مثال ممکن است هزینه طراحی سایت شرکتی برای  تولیدی ها با طراحی وبسایت برای یک شرکت هولدینگ متفاوت باشد. چرا که ممکن است هر کدام از آن ها تعداد صفحات متفاوت و امکانات متفاوتی نیاز داشته باشند.

 طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت‌ به صورت اختصاصی در سال‌های اخیر توسط شرکت‌های طراحی سایت به مشتریان پیشنهاد می‌شود. از دید تیم اف دیزاین در 90 درصد مواقع طراحی سایت اختصاصی اشتباه است. سایت‌های اختصاصی هزینه بسیار بالاتری نسبت به سیستم‌های مدیریت محتوا دارند. مشکلات سایت‌های اختصاصی تنها به هزینه ختم نمی‌شود. یک سایت حرفه‌ای پس از طراحی و اجرا نیازمند به‌روزرسانی‌های مداوم است.

فرض کنید برای شرکت خود سفارش طراحی سایت اختصاصی داده باشید. پس از گذشت زمان احتمالاً نیازمند به‌روزرسانی صفحات و یا آپلود تصاویر و محتوای جدید خواهید بود. اگر سایتتان به صورت اختصاصی طراحی شده باشد، امکان ویرایش صفحات و یا به‌روزرسانی آن به آسانی میسر نخواهد بود. برای این کار می‌بایست هر از چند گاهی هزینه اضافه صرف کرده و برای هر به‌روزرسانی کار را به متخصص کد نویسی واگذار کنید.

طراحی سایت شرکتی با وردپرس

استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) در طراحی سایت اکثر پروژه‌ها مناسب‌ترین انتخاب است. مطرح‌ترین سیستم مدیریت محتوا وردپرس (Wordpress) نام دارد. این سیستم به دلیل رابط کاربری آسان و عدم نیاز به دانش تخصصی برای ویرایش و به‌روزرسانی، به انتخاب اول طراحی اکثر سایت‌های شرکتی تبدیل شده است. استفاده از وردپرس در طراحی سایت علاوه بر سهولت بیشتر منجر به کاهش هزینه‌های طراحی سایت نیز خواهد شد.

سیستم وردپرس دارای پلاگین‌ها و ابزارهای آماده فراوانی است. تمامی این موارد باعث شده است تا طراحی سایت شرکتی با وردپرس را به اکثر کاربران خود پیشنهاد دهیم.

نتیجه‌گیری

شرکت‌ها بخش اعظم اقتصاد یک کشور را تشکیل می‌دهند. ساخت سایت حرفه‌ای و حضور در فضای مجازی بین‌المللی برای تمامی شرکت‌ها به یک الزام تبدیل شده است. در این مقاله درباره خصوصیات یک سایت شرکتی صحبت نموده و بخش‌های مختلف آن را شما نشان دادیم.

اگر قصد طراحی سایت شرکتی برای کسب و کارتان دارید، قدم اول مشاوره با متخصصان طراحی سایت است. برای این کار می‌توانید با کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید تا بتوانید با دیدی باز تیم مورد نظرتان را برای ساخت سایت شرکتی انتخاب نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر به واتس آپ اف دیزاین پیام دهید.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3085

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins