بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

استفاده از درگاه پرداخت برای دریافت حق الزحمه


آیا تا به حال این مسئله فکر کرده‌اید که مترجم‌ها، تولید کنندگان محتوا در سطوح مختلف، کسانی که مقالات علمی و پایان‌نامه‌های دانشگاهی را می‌نویسند و در نهایت تمام فریلنسرهای این حوزه، چگونه حق الزحمه‌ی کارهای خودشان را دریافت می‌کنند؟

آیا تا به حال این مسئله فکر کرده‌اید که مترجم‌ها، تولید کنندگان محتوا در سطوح مختلف، کسانی که مقالات علمی و پایان‌نامه‌های دانشگاهی را می‌نویسند و در نهایت تمام فریلنسرهای این حوزه، چگونه حق الزحمه‌ی کارهای خودشان را دریافت می‌کنند؟

فریلنسرالبته با مسئله‌ی پیچیده‌ای روبه‌رو نیستیم! در واقع تمام این افراد از طریق روش‌های مرسوم؛ مانند ارائه‌ی شماره‌ی کارت بانکی و یا شماره‌ی حساب بانکی به کارفرماها، حق‌الزحمه‌های خودشان را دریافت می‌کنند. اما روش نوین دیگری با ویژگی‌هایی منحصربفرد نیز برای این منظور وجود دارد. در حقیقت فریلنسرها، مترجم‌ها و تولیدکنندگان انواع محتوا و مقالات، می‌توانند از سرویس درگاه پرداخت اینترنتی، برای دریافت مبالغ حق‌الزحمه‌ی خود بهره ببرند. اما این سرویس الکترونیکی چه ویژگی‌ها و مزایایی برای آن‌ها در بر خواهد داشت؟

لینک پرداخت یک سرویس پرداخت مطلوب

به طور کلی درگاه پرداخت آنلاین دارای سرویس‌های متنوعی است. هر کدام از این سرویس‌ها با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، مناسب فعالیت‌های اقتصادی خاصی هستند. برای مثال یک سایت فروشگاهی معتبر، بهتر است از سرویس درگاه پرداخت استفاده کند. در واقع صاحب فروشگاه اینترنتی با نصب دروازه‌ی پرداخت بر روی سایت خود، این امکان را برای مشتریانش فراهم می‌آورد که مبلغ خرید غیرحضوری خودشان را به صورت آنلاین پرداخت کنند. اما در مقابل، مثلاً برای یک فریلنسر در حوزه‌ی تولید محتوا، استفاده از سرویس لینک پرداخت بسیار مطلوب‌تر خواهد بود.

فریلسنرها اصولاً بنا بر تعریف فعالیت‌شان، با کارفرماهای مختلفی سروکار دارند. گاهی این ارتباط، حتی میان چند کارفرما به‌صورت همزمان اتفاق می‌افتد. از همین‌رو ممکن است با چالش‌هایی از جمله موعد و مبلغ پرداخت حق الزحمه‌ها مواجه شوند. سرویس لینک‌ پرداخت امکانات و قابلیت‌هایی دارد که این چالش‌ها را از پیش پای فریلنسرها برخواهد داشت.

مزایای استفاده از لینک پرداخت

ابتدا مختصر شرح بدهیم که برای دریافت لینک پرداخت، افراد باید به سایت یکی از شرکت‌های پرداخت یار ارائه دهنده‌ی خدمات پرداخت، مانند شرکت رایان پی مراجعه کنند و در آن‌جا درخواست دریافت درگاه پرداخت واسط را ثبت نمایند. آن‌گاه پس از ارائه‌ی مدارک مورد نیاز و عبور از مرحله‌ی احراز هویت، یک‌روزه لینک پرداخت دریافت خواهند نمود.

مترجمین، نویسنده‌ی مقالات علمی و انواع فریلنسرهای حوزه‌ی تولید محتوا، با داشتن لینک پرداخت اینترنتی، می‌توانند مراودات مالی خود با کارفرماها را امن، سریع و مدون نمایند. از طرفی ارسال لینک پرداخت برای کارفرماهای مختلف نیز بسیار ساده است؛ در واقع این امکان وجود دارد که شما لینک پرداخت مورد نظر را از طریق ایمیل، پیامک و یا هر پیام‌رسان دیگری برای کارفرماهای خود ارسال کنید. حتی این امکان وجود دارد که لینک کوتاه را در ایمیل‌تان یا آیتم‌مالی ویژه‌ی دریافت سفارش‌های خود قرار دهید تا همواره در دسترس کارفرماها باشد.

به مخاطبان خود کد تخفیف بدهید

در هر کدام از زمینه‌های ترجمه، تولید محتوا و مقالات علمی که فعالیت می‌کنید، می‌توانید به کمک امکانات سرویس لینک پرداخت برای مخاطبان و کارفرماهای خود کد تخفیف بسازید. تخفیف‌های متنوع، می‌تواند تأثیر به‌سزایی در جذب سفارش‌های کاری بیش‌تر داشته باشد. پنل مدیریتی لینک پرداخت به شما امکان می‌دهد، به دلخواه، کد تخفیف بسازید و در دوره‌های متنوع کمپین‌های تخفیف برگزار کنید، و از این طریق میزان میزان سفارش‌های کاری‌تان را بالا ببرید.

امکان مدیریت دریافتی‌ها

مدیریت درگاه پرداخت رایان پی

از جمله قابلیت‌های پنل مدیریتی لینک پرداخت، این است که این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا واریزی‌های خود را به‌صورت مدونی پیگیری و بررسی نمایند. امکان گزارش‌گیری‌های پیشرفته و دقیق و اعلان موعد پرداختی‌ها، به ویژه در مورد فریلنسرها، سبب می‌شود آن‌ها بتوانند نظارت و توجه دقیق‌تری بر میزان درآمد خود داشته باشند و واریزهای مختلف از سفارش‌های متنوع را به شکل بهتری زیر نظر بگیرند. اما این قابلیت پنل مدیریتی لینک پرداخت که از آن به عنوان مدیریت خودکار یاد می‌شود، آخرین قابلیت پنل مدیریتی لینک پرداخت نیست. برای نمونه امکان تسهیم پرداختی‌ها به صورت خودکار نیز یک ویژگی منحصربفرد دیگر این پنل است. فرض کنید شما مدیر یک باکس ترجمه با سرگروه چندین محتوانویس در حوزه‌های مختلف هستید. پس از این‌که مبالغ مربوط به سفارش‌ها به حساب شما واریز شد، لینک پرداخت این قابلیت را دارد که بر اساس امکانِ تسهیم، سهم هر کدام از افراد زیر نظر شما را به‌صورت خودکار به حساب افراد مجموعه‌تان واریز نماید.

صدور فاکتور آنلاین

یکی دیگر از قابلیت‌های بسیار مهم برای فریلنسرها و البته تولید کنندگان محتوا و مترجمین، امکان صدور فاکتور آنلاین است. فاکتور آنلاین در حکم یک ویترین شیک برای فعالیت‌های شما در زمینه‌های کاری‌تان خواهد بود. در حقیقت فاکتور آنلاین این امکان به شما کمک می‌کند، نزد کارفرماهای خودتان وجهه‌ای حرفه‌ای‌تر داشته باشید و همین نکته خود می‌تواند عامل جذب سفارش‌های بیش‌تری برای شما نیز باشد.

لینک پرداخت در شبکه‌های مجازی

برخی از فریلنسرها، تولیدکنندگان محتوا و حتی مترجمین، این روزها از پتانسیل‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای دریافت سفارش‌های کاری بهره می‌برند. سهولت در کار و امنیت بالای تراکنش‌ها در سرویس لینک پرداخت، سبب می‌شود بهترین گزینه برای فعالان شبکه‌های اجتماعی، این روش پرداخت باشد. لینک پرداخت را می‌‌توان در قسمت بیو صفحه‌های مجازی در اختیار مخاطبان قرار داد تا به سادگی برای واریز هزینه‌ی سفارش‌های خود اقدام نمایند.

دو نکته‌ی ضروری

اکنون دیگر مترجمین و محتوانویس‌ها باید به این نکته توجه کنند که داشتن لینک پرداخت اختصاصی برای عضویت در شبکه‌های دریافت سفارش کار الزامی شده است. در واقع برای این‌که بتوانید در این نوع شرکت‌های بزرگ سفارش‌دهنده، فعال باشید، به جای شماره حساب بانکی، باید لینک پرداخت مخصوص به خود را ارائه کنید. اگرچه اشاره‌ای گذرا به مراحل دریافت درگاه پرداخت نمودیم، ولی مجدداً نیز بد نیست در انتها اشاره‌ای داشته باشیم به روش دریافت سرویس لینک پرداخت. توجه کنید که عموماً یک تولیدکننده‌ی محتوا، مترجم و یا فریلنسر، سایت اختصاصی ندارد. بنابراین باید از درگاه پرداخت بدون سایت یا همان لینک پرداخت استفاده کند. برای این منظور توصیه می‌کنیم به شرکت‌های معتبر حوزه‌ی خدمات پرداخت (درگاه پرداخت رایان پی) مراجعه کنید و لینک پرداخت اینترنتی دریافت نمایید.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3096

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins