بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

سئو و وردپرس چیست؟ ارتباط آن‌ها با یکدیگر چگونه است؟


با گسترش روز افزون کسب و کارهای اینترنتی و فروش آنلاین، امروزه افراد زیادی علاقمند به این حوزه شده‌اند و بعضاً شروع به فعالیت در آن نیز می‌کنند.

با گسترش روز افزون کسب و کارهای اینترنتی و فروش آنلاین، امروزه افراد زیادی علاقمند به این حوزه شده‌اند و بعضاً شروع به فعالیت در آن نیز می‌کنند. در این بین وبسایت در کنار اینستاگرام، نقش بسیار زیادی در حوزه فروش آنلاین داشته است و افراد زیادی اقدام به تأسیس سایت برای خود یا کسب و کارشان کرده اند.

وقتی وارد فضای سایت می ‌شوید، اسامی زیادی به گوشتان می ‌خورد که ممکن است برای شما ناآشنا و غریب باشد. اما بعضی از این کلمه‌ها بسیار زیاد به گوش می‌ خورد و اگر شما بخواهید در حوزه سایت فعالیت داشته باشید، باید به آن‌ها تسلط کافی داشته باشید یا در حداقل‌ترین حالت ممکن، تعاریف درستی از آن‌ها را بدانید. برتر آموز که یکی از سایت‌های برتر در زمینه آموزشی است، اقدام به آموزش در حوزه‌های مختلف برای وب سایت کرده است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

سئو و وردپرس هر دو از این کلمه‌های نام آشنا در حوزه وبسایت داری هستند که احتمالاً بارها از افراد مختلف آن را شنیده و یا در متن‌های مختلف آن را خوانده‌اید. اما اینکه این اسامی دقیقاً به چه معنا هستند و به چه کاری می‌آیند و رابطه سئو و ورپرس با یکدیگر چگونه است را می‌خواهیم امروز مورد بررسی قرار دهیم.

همچنین سایت‌های آموزشی زیادی مانند برترآموز، زومیت، دیجیاتو و سافت 98 هستند که در زمینه آموزش فعال هستند و اقدام به آموزش در حوزه‌های مختلفی نظیر آموزش سئو، آموزش وردپرس، آموزش فوتوشاپ رایگان و ... می کنند.  

وردپرس چیست؟

برای ساخت سایت، شما می‌توانید از مدیریت محتواهای مختلفی استفاده کنید که به تعداد بسیار زیاد در فضای وب وجود دارند. اما یکی از بهترین سیستم‌های تولید محتوا با داشتن متنوع‌ترین قالب‌ها و افزونه‌ها، وردپرس است.

اگر بخواهیم به زبان ساده وردپرس را معرفی کنیم، باید بگوییم وردپرس یک سایت‌ساز و یک پلتفرم مدیریت محتوا است که با استفاده از آن، می‌توان انواع و اقسام سایت‌ها با کاربردهای گوناگون را ایجاد کرد. وردپرس با دارابودن انعطافف‌پذیری زیادی که دارد، به راحتی می‌توان از آن برای ایجاد انواع سایت‌های فروشگاهی، خبری، وبلاگ و ... استفاده نمود.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که وردپرس دارد، رایگان بودن آن است که شما با دیدن آموزش وردپرس رایگان باعث می‌شوید تمامی افراد بتوانند با کمترین هزینه یک سایت داشته باشند. علاوه بر آن، وردپرس دارای منابع زیادی است که به شما این امکان را می‌دهد تا هر نوع سایت و با هر ظاهری ایجاد کنید.

برای مثال اگر شما بخواهید یک ویژگی به یک سایت با CMS اختصاصی ایجاد کنید، باید بسیار هزینه زیادی پرداخت کنید و حتی شاید کارتان به برنامه نویس کشیده شود؛ اما در وردپرس تنها با یک افزونه این کار قابل انجام است که سایت اصلی خود وردپرس، منبع اصلی این افزونه‌ها هستند.

سئو SEO  چیست؟

سئو به معنای لغوی به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جست و جو است و برای بهبود سایت برای موتورهای جست و جو و جذب بازدیدکننده‌ها انجام می‌شود. سئو کلیه فرآیندهایی که از اول بر روی سایت انجام می‌شود را می‌گویند. این فرآیندها شامل طراحی سایت، تولید محتوا و فرآیند لینک سازی‌ها است که به جذب افراد از طریق موتورهای جست و جو و عمدتاً گوگل منجر خواهد شد.

البته سئو به این معنا نیست که فقط سایت را برای موتورهای جست و جو بهینه کنیم. مهم‌ترین چیزی که همواره در سئو مطرح است، اگر شما آموزش سئو برتر آموز را دیده باشید می‌دانید که رضایت کاربر است چرا که اگر کاربر وارد سایتی شود و از محتوای آن رضایت نداشته باشد به عبارت دیگر محتوای سایت نیاز کاربر را برطرف نکند، کاربر از سایت شما خارج شده و به سایت دیگری می‌رود و بدینگونه رتبه شما هر روز در موتورهای جست و جو کم و کمتر خواهد شد.

در سال‌های اخیر توجه به رفتار کاربر از منظر موتورهای جست و جو بسیار مهم است و یکی از ملاک‌های رتبه‌بندی در سئو، دقیقاً کاربر است.

ارتباط سئو با وردپرس

در سئو، بیش از 50 درصد فرآیند سئو مربوط به سئو داخلی وبسایت است و باید طوری انجام شود که به بهترین نحو ممکن سئوی داخلی صورت گیرد. بنابراین اگر بخواهیم یک سایت خوب با سئو داخلی مناسب داشته باشیم باید ساختار سایت به گونه‌ای باشد که سئوی آن بدون مشکل خاصی انجام شود و با وردپرس این ساز و کار به راحتی قابل اجرا است.

وردپرس چه ویژگی‌های خوبی برای سئو دارد؟

  • آسانی کار با وردپرس و ساختار فنی بسیار ایده‌آل آن
  • وجود افزونه‌های مختلف برای سئو محتوا در وردپرس نظیر Yoast Seo
  • امکان بررسی و مدیریت تک تک محصولات برای سئو محتوا
  • وجود قالب‌های بسیار زیبا و هماهنگ با وردپرس
  • امکان ریدایرکت بعد از تغییر آدرس صفحات مختلف
  • امکان مدیریت کامل آدرس صفحات مختلف نظیر محصولات، وبلاگ، دسته‌بندی‌ها و ...

بنابراین یکی از سیستم‌های مدیریت محتوای فوق‌العاده برای سئو، وردپرس است که به آسانی می‌توانید بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه اضافی و به آسانی سایت وردپرسی را سئو کنید و در رتبه‌های یک گوگل در حوزه کاری خود بدرخشید.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3052

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins