بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی


قیمت ساندویچ پانل سقفی چقدر است؟ قطعاً یکی از عوامل تعیین کننده در خرید ساندویچ پانل‌ها، قیمت آن‌ها است.

قیمت ساندویچ پانل سقفی چقدر است؟ قطعاً یکی از عوامل تعیین کننده در خرید ساندویچ پانل‌ها، قیمت آن‌ها است. حین خرید ساندویچ پانل سقفی و دیواری ممکن است با رنج قیمتی متفاوتی مواجه شوید. دلیل اینکه ساندویچ پانل‌های سقفی قیمت ثابت و مشخصی ندارند این است که عوامل بسیار متعددی بر روی قیمت‌گذاری این متریال پیش ساخته تأثیرگذار است. ساندویچ پانل‌ها انواع و اقسام بسیار متنوعی دارند.

تنوع در جنس لایه‌های عایق و همچنین تنوع در جنس لایه‌های رویه و زیره موجب شده است که قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی با دیگر انواع آن متفاوت باشد. از طرفی دیگر ساندویچ پانل‌های سقفی به صورت متر مربع به فروش می‌رسند. هزینه نهایی خرید ساندویچ پانل سقفی تا حدود زیادی به این موضوع بستگی دارد که با چند متر مربع نیاز ساختمان شما برطرف خواهد شد.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی

قیمت ساندویچ پانل سقفی براساس جنس لایه عایق

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی طبق فاکتورهای متعددی تعیین می‌شود و یکی از مهم‌ترین آن‌ها، جنس لایه عایق است. تمام ویژگی‌‌‌ها و خاصیتی که ساندویچ پانل‌ها دارند تحت تأثیر ماده‌ای است که میان دو ورق قرار می‌گیرد. اگر این ماده خاصیت عایق کنندگی بالایی نداشته باشد، ساندویچ پانل سقفی کارایی لازم را نخواهد داشت. جنس انواع لایه‌های عایق عبارت است از:

  • ساندویچ پانل سقفی با لایه عایق پشم سنگ
  • ساندویچ پانل سقفی با لایه عایق پلی استایرن EPS
  • ساندویچ پانل سقفی با لایه عایق پلی یورتان که خود دارای 3 نوع است:
  1. پلی ایزوسیانوریت یا PIR
  2. پلی یورتان کلاس B1 – سخت آتش گیر
  3. پلی یورتان کلاس B2 _ آتش گیر
  4. پلی یورتان کلاس B3 – راحت آتش گیر

طبیعتا قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی سخت آتش گیر از قیمت یک متر مربع ساندویچ پانل راحت آتش گیر بیشتر خواهد بود.

قیمت ساندویچ پانل سقفی براساس جنس ورق‌ها

از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت ساندویچ پانل‌های سقفی جنس ورق‌های رویه و زیره است. ساندویچ پانل‌های سقفی می‌توانند دو رو ورق، یک رو ورق یک رو نایلون یا یک رو ورق یک رو کاغذ باشند. هدف از تولید ساندویچ پانل‌های یک رو ورق، کاهش قیمت آن است. به عبارتی اگر قصد دارید یک ساندویچ پانل اقتصادی خریداری کنید، باید ساندویچ پانل یک رو ورق سفارش دهید.

برای اطلاع از انواع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل سقفی طرح آردواز به سایت ما نیز مراجه کنید.

جنس ورق‌های ساندویچ پانلی می‌تواند از جنس آلومینیوم، آلوزینک و گالوانیزه باشد. با توجه به جنس و کیفیت فلزات، قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی آلومینیوم از قیمت یک متر مربع ساندویچ پانل گالوانیزه بیشتر خواهد بود. در صورت خرید ساندویچ پانل از یک کارخانه معتبر می‌توانید پیش از خرید مشاوره کاملی دریافت کنید تا ساندویچ پانل مورد نیاز خود را با هزینه‌ای معقول خریداری کنید.

قیمت ساندویچ پانل سقفی براساس جنس ورق ها

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی براساس ابعاد و اندازه

ساندویچ پانل‌ها برحسب متر مربع به فروش می‌رسند و قیمتشان نیز بر همین اساس محاسبه می‌شود. مسلماً هرچه مساحت سقفی که قرار است با ساندویچ پانل بپوشانید بیشتر باشد، باید هزینه بیشتری نیز برای خرید این پانل‌ها صرف کنید. ابعاد و اندازه ساندویچ پانل‌ها نیز تحت تأثیر کاربری آن‌ها قرار دارد. برای مثال سقف یک ساختمان مسکونی نسبت به یک ساختمان مرغداری به پانل کمتری احتیاج دارد.

قیمت ساندویچ پانل سقفی براساس ضخامت لایه عایق و ورق‌ها

ضخامت ورق‌های فلزی و همچنین چگالی لایه عایق نیز از دیگر مواردی است که بر قیمت ساندویچ پانل‌های سقفی تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی گالوانیزه با ضخامت 80 میکرون از قیمت ساندویچ پانلی با ضخامت 500 میکرون کمتر است. چگالی لایه عایق یا ضخامت ورق‌ها بستگی به کاربری ساندویچ پانل دارد. در مکان‌هایی مانند سردخانه‌ها که عایق بودن سقف یا دیوارها بسیار حائز اهمیت است، باید ضخامت ورق‌ها و چگالی لایه عایق بیشتر باشد. اما در یک ساختمان مسکونی چندان نیازی به ورق‌هایی با ضخامت بالا نخواهیم داشت به همین خاطر هزینه کمتری برای خرید ساندویچ پانل سقفی پرداخت خواهید کرد.

هزینه ساندویچ پانل براساس کیفیت مواد اولیه و تجهیزات خط تولید

هزینه ساندویچ پانل براساس کیفیت مواد اولیه و تجهیزات خط تولید

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی بی تأثیر از کیفیت مواد اولیه و تجهیزاتی که برای ساخت این پانل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند نیست. برخی از مواد اولیه ساخت ساندویچ پانل‌ها وارداتی است و همین موضوع ممکن است قیمت خرید ساندویچ پانل را در بازه‌های زمانی مختلف دستخوش تغییراتی کند. یک کارخانه معتبر تولید ساندویچ پانل اولاً از مواد اولیه باکیفیتی استفاده کرده و کیفیت محصولات خود را فدای مواد اولیه نامرغوب و ارزان قیمت نمی‌کند.

دوما چنین کارخانه‌ای از ماشین آلات مدرن و فن‌آوری روز دنیا برای تولید محصولات خود استفاده می‌کند. استفاده از تجهیزات به روز در خط تولید ساندویچ پانل تأثیر مستقیمی بر روی کیفیت این تولیدات خواهد گذاشت. طبیعتا هرچه خط تولید ساندویچ پانل مجهزتر باشد، باید انتظار بیشتر بودن قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی را نیز داشته باشیم.

هزینه‌‌های جانبی که بر روی قیمت ساندویچ پانل سقفی تأثیر می‌گذارند

اگر قصد خرید ساندویچ پانل دارید باید علاوه بر قیمت خود ساندویچ پانل، هزینه‌های جانبی را نیز در نظر داشته باشید. یکی از هزینه‌های جانبی که متوجه خرید ساندویچ پانل‌ها است، هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و نصب این پانل‌ها است. نصب ساندویچ پانل چندان کار پیچیده‌ و سختی نیست اما بهتر است نیروی متخصص این کار را انجام دهد تا هیچگونه خللی در فرآیند نصب رخ ندهد.

هنگام خرید ساندویچ پانل از تولید کننده بپرسید که آیا خودشان نصاب ساندویچ پانل را به شما معرفی خواهند کرد؟ پیش از شروع کار بهتر است از هزینه‌های جابه‌جایی و نصب ساندویچ پانل‌ مطلع شوید.

خلاصه‌ای از آنچه در این مطلب خواندید

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی تحت تأثیر عوامل متعددی قرار دارد. جنس لایه عایق و چگالی آن، جنس ورق‌ها و ضخامت آن‌ها، ابعاد و اندازه ساندویچ پانل، کیفیت مواد اولیه، تجهیزات خط تولید کارخانه ساندویچ پانل سقفی و هزینه‌های جانبی مانند هزینه‌های مربوط به نصب ساندویچ پانل سقفی پلی یورتان همگی از مواردی هستند که قیمت ساندویچ پانل را تعیین می‌کنند. برای اطلاع دقیق از هزینه هر متر مربع ساندویچ پانل ابتدا باید نیاز خود را به صورت دقیق به تولیدکننده بگویید و یا به سایت آنها مراجعه فرمایید.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3086

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins