بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

موتور جستجوی You com چیست ؟


موتور جستجوی You.com ، با استفاده از پردازش زبان طبیعی برای بازیابی نتایج بهتر ساخته شده است .

موتور جستجوی گوگل طرز نگرش میلیاردها انسان را درباره حقیقت و داده سازماندهی می کند . موتور جستجوی You.com موتور جستجویی است که بر اساس مرتب سازی و مقایسه نتایج ساخته شده است . موتور جستجوی You.com ، با استفاده از پردازش زبان طبیعی برای بازیابی نتایج بهتر و بدون نیاز به تبلیغات ساخته شده است .

موتور جستجوی You.com چیست ؟

موتور جستجوی You.com موتور جستجوی جدیدی است که به تبلیغات متکی نیست . موتور جستجوی You.com توسط دو دانشمند سابق Salesforce در حوزه موضوعی هوش مصنوعی ، که یکی از آنها Richard Socher ساخته شده است . نسخه آزمایشی موتور جستجوی You.com با سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری در دسترس است .

خبرنامه مرکز اطلاعات علمی

 امروزه جستجوی کاربر با سودهایی زیادی روبرو است اما موتور جستجوی You.com یک موتور جستجوی قابل اطمینان با حفظ حریم های شخصی بر پایه هوش مصنوعی است. به این معنی که موتور جستجوی You.com با استفاده از پردازش زبان طبیعی به بازیابی نتایج بدون نیاز به تبلیغات ساخته شده است.

موتور جستجوی You.com از نمایش فهرست خطی همانند آنچه در بیشتر موتورهای جستجو فعال است کناره گیری می کند و به ارائه شبکه ای از پاسخ ها بر اساس منابع سازماندهی شده است ، می پردازد . این منابع دارای دسته‌های عمومی مثل نتایج وب و اخبار از سایت هایی مثل StackOverflow, Wikipedia, Twitter, Amazon, LinkedIn است .

علاوه بر این ، ویژگی خاص موتور جستجوی You.com این است که به شما اجازه می دهد به نتایج بازیابی شده امتیاز بدهید . می توانید رای موافق یا مخالف را در بازیابی نتایج انتخاب کنید . در نتایج بازیابی شده ابتدا نتایج ترجیح داده شده ، سپس نتایج خنثی و در آخر نتایج منفی را خواهید دید .

موتور جستجوی You.com برای سوالاتی که نیاز به جواب واقعی دارند مثل موتور جستجوی گوگل بهینه سازی نشده است . موتور جستجوی گوگل کاربر را به سمت کلیک بیشتر می برد. برای مثال اگر شما عبارت " بازیگر فیلم ارباب حلقه ها " را در موتور جستجو گوگل جستجو کنید شبکه ای از ستاره های سینما را به شما ارائه می دهد. اما موتور جستجوی You.com پیوندهایی را به صورت لیست ارائه می دهد. نمونه ای از تفاوت های این دو موتور جستجو را می توان در تصاویر زیر ملاحظه کرد . 

موتور جستجوی You.com

 

موتور جستجوی You.com

 

یکی دیگر از تفاوت های موجود در موتور جستجوی گوگل و موتور جستجوی You.com این است که مثلا وقتی عبارت for in python را در گوگل جستجو می کنیم لیستی از موارد برای شما نمایش می دهد که باید کلیک کرده و به سایت آن مراجعه کنید اما در موتور جستجوی You.com کدهایی برای شما از W3Schools نمایش می دهد که می توانید به راحتی آن را کپی کنید . 

موتور جستجوی You.com

یکی از معایب موتور جستجوی You.com این است که محدود کردن بازه تاریخی را ندارد. اما این موتور جستجو مانند گوگل تبلیغات را به شما نشان نمی دهد و آدرس IP شما را پنهان می‌کند . اما تا کنون مدل کسب درآمد این موتور جستجو مشخص نیست و برنامه ای برای آن اعلام نشده است. شاید موتور جستجوی You.com برای عموم جذاب نباشد که یکی از دلایل آن می تواند چیدمان صفحه نتایج باشد ، اما در کل ویژگی های جالب و منحصر به فردی دارد . 

برای اینکه در موتور جستجوی You.com را به صورت پیش فرض برای خود سفارشی کنید اینجا کلیک کنید  و سپس add to chrome را بزنید . در کروم افزونه ای برای شما فعال می شود. 

موتور جستجوی You.com

بنابراین به جای جستجو در گوگل می توانید از موتور جستجوی You.com استفاده کنید. 

موتور جستجوی You.com

پست های مرتبط

حذف ارجاع اندنوت در ورد

تاریخ: 1400/01/24

بازدید: 6908

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

آشنایی با اندنوت

مدرس

@ins

بیشترین تاثیر علمی را بر چه کسانی گذاشته اید

تاریخ: 1399/07/29

بازدید: 2941

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

سمنتیک اسکالر یک پایگاه داده علمی است که اطلاعات و داده خود را به صورت رایگان در اختیار محققان قرار می دهد.

مدرس

@ins

با LUDWIG مقاله بهتری بنویسیم

تاریخ: 1400/01/29

بازدید: 5122

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

موتور جستجو برای ترجمه به زبان انگلیسی

مدرس

@ins

نصب استایل اندنوت

تاریخ: 1400/11/17

بازدید: 2342

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

برای اینکه شیوه ارجاعی خود را به راحتی تغییر دهید نیاز دارید که استایل آن را دریافت کنید و در نرم افزار اندنوت نصب کنید .

مدرس

@ins

حذف لینک در ورد

تاریخ: 1401/03/22

بازدید: 141

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

برداشتن لینک در ورد

مدرس

@ins

با استفاده از افزونه مترجم گوگل به راحتی ترجمه کنید

تاریخ: 1400/09/27

بازدید: 36290

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مترجم گوگل مترجم چند زبانه ماشینی است که توسط شرکت گوگل طراحی شده است تا متن ها ، اسناد و وب سایت ها را از زبانی به زبان دیگر ترجمه کند .

مدرس

@ins

چگونه از اندنوت خروجی اکسل بگیریم

تاریخ: 1399/08/17

بازدید: 3872

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

آموزش اندنوت

مدرس

@ins

انتخاب فونت یکسان برای اسلایدهای پاورپوینت

تاریخ: 1400/10/05

بازدید: 591

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

امروزه استفاده از نرم افزار پاورپوینت در كنفرانس های بين المللی و سخنرانی ها کاملا متداول شده است .

مدرس

@ins

استناد مثبت و منفی چیست؟

تاریخ: 1399/02/18

بازدید: 5472

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

آشنایی با scite و مهربان

مدرس

@ins

آشنایی با گزینه جدید شبکه اجتماعی ریسرچ‌گیت

تاریخ: 1398/12/14

بازدید: 3817

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مهارت و تجربه در ریسرچ گیت

مدرس

@ins