بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

ویرایش نیتیو مقالات انگلیسی


مجلات علمی بین‌المللی اصلی‌ترین راه انتشار علم در عرصه جهانی هستند و پژوهشگران متعددی هستند که سالانه مقالات پژوهشی خود را به این مجلات ارسال می‌کنند.

مجلات علمی بین‌المللی اصلی‌ترین راه انتشار علم در عرصه جهانی هستند و پژوهشگران متعددی هستند که سالانه مقالات پژوهشی خود را به این مجلات ارسال می‌کنند. یک مقاله علمی یا ادبی برای انتشار باید از فیلترهای بسیار سختگیرانه‌ای عبور کند، یکی از این فیلترها ویرایش زبانی و گرامری مقاله است مقالات و متونی که این مرحله را پشت سر می‌گذارند، احتمال پذیرش آنها در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی افزایش می‌یابد. بنابراین توصیه می‌شود قبل از سابمیت مقاله، جهت ویرایش مقاله انگلیسی اقدام کنید. بهترین نوع ویرایش، ویرایش از نوع نیتیو است یعنی توسط ویراستار نیتیو انگلیسی زبان انجام شود. اهمیت ویرایش نیتیو مقالات انگلیسی آنقدر زیاد است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد و گاه با عدم توجه به این مسئله تمام زحماتی که برای یک مقاله علمی کشیده شده است بر باد می‌رود. برای این که باید بدانید ویرایش نیتیو مقاله چیست و چه مراحلی دارد تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

ویرایش مقاله مرحله‌ای از روند نوشتن است که در آن ویراستار تلاش می‌کند با کنار گذاشتن اصطلاحات نامناسب و با واضح‌ترکردن کلمات و جملات، خوانایی مقاله را بهبود بخشد. از آن‌جایی که در زمان نوشتن مقاله یا متن، شخص نویسنده تمام تمرکز خود را بر بار علمی محتوا صرف می‌کند، ممکن است قواعد نگارشی و دستور زبانی به‌خوبی رعایت ‌نشوند، بنابراین ویرایش پس از نگارش یکی از ملزومات پذیرش مقاله محسوب می‌شود. در حال حاضر، مؤسساتی در همین راستا خدمات موردنیاز را به مشتریان ارائه ‌می‌دهند. یکی از معتبرترین سایت‌های ارائه خدمات ویرایش متون انگلیسی لینگالاین است. این مؤسسه متشکل از یک تیم حرفه‌ای و متخصص در زمینه ویراستاری نیتیو متون انگلیسی است که با رعایت ضوابط و استانداردهای بین‌المللی خدمات موردنیاز را به مشتریان عرضه ‌می‌کند. آنچه لینگالاین را از دیگر مؤسسات متمایز نموده ویرایش نیتیو همراه با گواهی ویرایش نیتیو معتبر است که قابل استعلام از شرکت کانادایی است. در لینگالاین قبل از ویراستاری مقاله، آن را پیش ویرایش و پس از ویراستاری، آن را بازخوانی مجدد می‌کنند تا تمامی ایرادات مقاله رفع شود.

همچنین به همراه فایل نهایی ویرایش نیتیو یک فایل ورد دیگر هم فرستاده خواهد شد که شامل تمامی تغییراتی است که توسط ویراستار انجام شده است. امکان برقراری ارتباط با ویراستار در طول پروژه، بازبینی دوباره متن ویرایش شده  بعد از اتمام پروژه در جهت به حداقل رساندن احتمال خطا،  حفظ امنیت مقالات و حذف کامل فایل مقاله بعد از اتمام پروژه و هم‌چنین وقت‌شناسی، مسئولیت‌پذیری و اتمام پروژه ویرایش در موعد مقرر و  قیمت مناسب از جمله خدماتی است که در این بخش به کاربران ارائه می‌شود.

همچنین یکی از مواردی که حتماً پیش از ارسال مقالات به مجلات باید انجام شود، بررسی سرقت ادبی مقاله است. مقاله‌ای که توسط داوران مورد بررسی قرار بگیرد و سرقت ادبی در آن مشاهده شود، ریجکت خواهد شد. کپی کردن نظرات دیگران و عدم ذکر منبع باعث می‌شود که مقالات علمی در داوری‌ها مورد تأیید قرار نگیرند. بررسی سرقت ادبی یکی از خدماتی است که لینگالاین در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد تا از تأیید اصالت مقاله خود مطمئن شوند. همچنین یک سرویس جدید در لینگالاین با عنوان پارافریز نیتیو انگلیسی وجود دارد که با بازنویسی متون انگلیسی توسط ویراستار نیتیو موجب کاهش تشابه متن و هم‌پوشانی آن می‌شود.

با توجه به مطالب ارائه شده مشخص است که ویرایش نیتیو صحیح و تخصصی متون انگلیسی تا چه اندازه در پذیرش مقاله شما از سوی مؤسسات معتبر مؤثر است، بنابراین توصیه می‌کنیم با سپردن کار به یک تیم حرفه‌ای در تضمین کیفیت مقاله و پذیرش آن  گامی اساسی بردارید. لینگالاین در این مسیر راهنمای مؤثری برای پذیرش مقالات شما خواهد بود، به گونه‌ای که تا آخرین لحظه پذیرش مقاله شما در معتبرترین ژورنال‌ها راهنمای مسیر شما خواهد بود و شما را در رسیدن به هدف خود یاری خواهد رساند.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 2996

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins