بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

پرفروش‌ترین فشارسنج‌ها و انواع بهترین مارک دستگاه فشارخون


بیماری فشار خون نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان دیده می‌شود که از رایج‌ترین انواع این بیماری‌ها است.

 بیماری فشار خون نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان دیده می‌شود که از رایج‌ترین انواع این بیماری‌ها است. فشارخون علائم مشخصی ندارد و تنها راه اطلاع از وضعیت بیمار مبتلا به فشار خون استفاده از دستگاه فشارسنج است. فشار سنج دارای انواع مختلفی است که هر کدام در برندهای متنوعی تولید شده و ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد خود را دارند. در ادامه به معرفی برترین برندها و پرفروش‌ترین دستگاه‌های کنترل فشارخون می‌پردازیم.

فشارخون چیست؟

اگر با این بیماری شایع آشنایی کاملی داشته باشید، بهتر می‌توانید لزوم استفاده از دستگاه فشار خون را درک کرده و هنگام خرید این دستگاه توجه بیشتری نشان می‌دهید. خون بدن انسان به صورت دائم در میان شریان‌ها در جریان است. برای این که خون به تمام نقاط بدن برسد به میزان مشخصی از نیرو احتیاج دارد. خون از قلب پمپاژ شده و مولد این نیرو یا فشار نیز قلب است. بنابراین تمام افراد فشار خون دارند. در صورتی این فشار خون افراد به عنوان یک بیماری تلقی می‌شود که بیشتر از حد نرمال بدن باشد. وقتی شریان‌های بدن دچار پرفشاری شوند ضربان قلب و نبض افزایش یافته و احتمال آسیب به اندام‌های جدی و حساس بدن از جمله چشم، قلب، مغز و کلیه افزایش می‌یابد. در شدیدترین حالت نیز بیمار فشار خونی دچار سکته قلبی و مغزی می‌شود.

عوامل متعددی از جمله مشکلات فیزیکی مرتبط به نارسایی کلیه، فوق کلیه، مشکلات قلبی و مشکلات عصبی سبب ایجاد فشارخون می‌شوند‌. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می‌کنند بیماران فشار خون از تنش‌های عصبی دورمانده و برنامه غذایی و دارویی‌شان را بر اساس دستور پزشک دنبال کنند. از آنجا که فشار خون هیچ علائم مشخصی ندارد به عنوان قاتل خاموش شناخته شده و جان بسیاری از بیماران را به خطر می‌اندازد. داروهای بسیاری برای کنترل فشارخون وجود دارد و مصرف به موقع آن‌ها به شدت توصیه می‌شود اما نکته مهمی که بیماران فشار خون باید به آن توجه کنند این است که باید در کنار تهیه به موقع دارو فشار خون خود را نیز به موقع چک کنند. بنابراین داشتن یک دستگاه فشارسنج از ملزومات بیماران مبتلا به فشار خون است. این افراد باید همان‌قدر که در تهیه دارو حساسیت نشان می‌دهند نسبت به تهیه دستگاه فشار خون مناسب نیز توجه نشان دهند.

بسیاری از بیماران باید به صورت دوره‌ای و منظم فشار خون خود را چک کنند اما از آنجا که امکان مراجعه مکرر به مراکز درمانی برای سنجش فشارخون برای تمامی بیماران مقدور نیست، بهتر است با خرید یک دستگاه اختصاصی فشارخون، در منزل سنجش فشار خون را انجام دهند. در ادامه انواع مختلف این دستگاه را معرفی می‌کنیم.

انواع پرفروش دستگاه فشارخون

فشارسنج دیجیتالی:

پیشرفت علم و تکنولوژی در هر دوره‌ای از زمان با هدف رفاه جامعه بشری اتفاق افتاده است. فشارسنج جزو آن دسته از تجهیزات پزشکی است که در مسیر پیشرفت و تحولات علمی و صنعتی دچار تغییرات مؤثری شده است. قبل‌تر‌ها تمام دستگاه‌های فشار خون به صورت دستی بودند.هر چند هم اکنون نیز استفاده از این دستگاه‌های دستی فشارخون بر قوت خود باقی است اما دستگا‌ه‌های فشارخون دیجیتالی با ورود به بازار درصد زیادی از بازار فروش این تجهیز پزشکی را به خود اختصاص داده‌اند. در دستگاه دیجیتالی سنجش فشار خون تمام مراحل کنترل فشار به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. فقط کافی است کاف یا بازوبند آن را دور بازوی بیمار بپیچید و دکمه دستگاه را فشار دهید. کیسه کاف به صورت اتوماتیک از هوا پرشده و وقتی شریان‌ها  از فشار وارد شده بسته شدند، عمل پمپ باد متوقف می‌شود. در این زمان گیرنده الکترونیکی حساس به نبض تعبیه شده در کاف فشار خون را اندازه گرفته و بر روی صفحه نمایشگر دستگاه نشان می‌دهد.

معمولاً اکثر دستگاه‌های فشار خون دیجیتالی دارای حافظه محدودی برای ذخیره فشارخون‌های اندازه‌ گیری شده دارند. این ویژگی برای بیمارانی که باید فشار خون خود را در یک دوره مشخص کنترل کنند، بسیار ایده آل است. از طرفی با توجه به اتوماتیک بودن این دستگاه فشارسنج  تمام افراد با هر سطحی از سواد توانایی اندازه‌ گیری فشار خون و خواندن نمایشگر را دارند. برخی از این مدل دستگاه‌های پیشرفته دارای قابلیت اندازه‌گیری تعداد نبض و ضربان قلب هستند. بنابراین می‌توان بدون مراجعه به پزشک و با استفاده از این دستگاه فشار خون از وضعیت کلی بیمار مطلع شد.‌ فشار سنج‌ های دیجیتالی در حالت کلی در دو نوع بازویی و مچی طراحی و تولید می‌شوند.

در دستگاه فشارخون دیجیتالی بازویی کاف یا بازوبند باید روی بازو کمی بالاتر از آرنج قرار گیرد. این دستگاه میزان دقت قابل قبولی دارد. از سوی دیگر فشارسنج مچی همان طور که از نام آن مشخص است از کاف کوچک‌تری تشکیل شده که به دور مچ دست بسته می‌شود. برای این که این دستگاه فشار خون را به صورت دقیق‌تر نشان دهد بهتر است مچ دست را هم سطح قلب خود قرار دهید. در مدل بازویی به دلیل نزدیکی آرنج به قلب احتیاجی به حرکت دست در جهت خاصی نیست اما پزشکان توصیه می‌کنند در دستگاه کنترل فشار خون مدل مچی دست در جهت و راستای قلب قرار بگیرد.

استفاده از دستگاه فشارخون مچی برای آن دسته از افرادی مناسب است که باید در روز چند بار فشار خود را کنترل کنند و ضعف دستانشان اجازه چنین کاری را نمی‌دهد. این در حالی است که این فشارسنج درد کمتری هنگام پمپ کاف ایجاد می‌کند. علاوه بر آن دستگاه فشار خون مچی برای افراد تپلی که نمی‌توانند کاف را دور بازوی خود بپیچند و یا افرادی که نمی‌توانند آستین لباسشان را دائماً  بالا بزنند و یا دائم در سفر هستند، بسیار مناسب می‌باشد.

 

  • فشارسنج عقربه‌ای: دستگاه فشار خون اساساً در دو نوع دیجیتالی و دستی قابل عرضه است. فشار سنج عقره‌ای همان دستگاه فشار خون دستی است که سال‌هاست در مراکز درمانی توسط پزشکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر چند استفاده از این نوع دستگاه  و خواندن آن برای تمام افراد عادی امکان‌پذیر نیست اما به دلیل دقت بسیار بالایی که دارد هنوز هم اکثر پزشکان از این نوع دستگاه فشار خون استفاده می‌کنند. این دستگاه کاملاً دستی است و با وجود دقت بسیار بالایی که دارد، نیازمند رعایت نکات خاصی است. این دستگاه در صورت جا به جایی و حرکت زیاد عملکرد دقیق خود را از دست داده و عقربه‌های آن ممکن است فشار خون را کمتر یا بیشتر از آنچه که هست نشان دهند.

در این فشار سنج کاف یا کیسه باد به صورت دستی با فشردن تلمبه متصل به آن باد می شود. در این شرایط فشار وارد شده سبب حرکت عقربه بر روی صفحه نمایش ساعتی شکل شده و فشار خون را نمایش می‌دهد. مهم‌ترین مزیت این دستگاه علاوه بر دقت بالا در اندازه‌گیری سبک بودن کاف آن است. به این ترتیب می‌توان از آن برای کنترل فشار کودکان و بیماران با ضعف شدید جسمانی استفاده کرد. می‌توان این دستگاه را شکل دیگری تشریح کرد. فشار سنج عقربه‌ای یا ساعتی دارای فنر است که با اعمال فشار هوا سبب حرکت عقربه روی صفحه مدرج می‌شود.

بهترین مارک دستگاه فشار خون

دستگاه فشارخون در برندهای متنوعی تولید می‌شود. با توجه به حساسیت این دستگاه و دقت آن در تشخیص وضعیت بیمار و همچنین کنترل شرایط بیمار برای جلوگیری از عارضه‌های خطرناک، انتخاب برند معتبر این دستگاه پزشکی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برند امرن omron یکی از برترین و مشهورترین برندهای قدیمی فشار سنج است که به دلیل ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فردی که دارد در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده پزشکی قرار می‌گیرد. برند امرن بیشترین تنوع را در مدل‌های دستگاه فشارخون و قیمت آن‌ها دارد. این دستگاه فشار خون با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا تولید می‌شود. مهم‌ترین ویژگی دستگاه‌های فشارخون برند امرن این است که براساس نیاز کاربران تولید می‌شود. انواع مدل‌های دستگاه فشارخون این برند دارای حافظه ذخیره سازی مختلفی هستند و نیاز‌های خاص بیماران را پاسخ می‌دهند.

فروشگاه اینترنتی انواع دستگاه فشارخون

فروشگاه اینترنتی لوازم پزشکی توانی نو به عنوان یکی از برترین فروشگاه تجهیزات پزشکی انواع پرفروش و متنوع دستگاه فشار خون را در برندهای برتر دنیا با بهترین قیمت و ضمانت به فروش می‌رساند. شما می‌توانید در فروشگاه توانی نو علاوه بر دستگاه فشار خون برند امرن سایر برندهای پرفروش و معتبر دنیا از جمله: بیورر، گلامور، وکتو، زینت مد و غیره را تهیه کنید. با توجه به این که بیماری فشار خون یک بیماری جدی تلقی می‌شود و کنترل آن برای حفظ سلامت بیمار بسیار حائز اهمیت است خرید یک دستگاه فشار خون اختصاصی بسیار حائز اهمیت است. بهتر است این دستگاه را از برندهای معتبر تهیه کنید تا کمتر در تنظیمات آن‌ها و ایجاد اختلال در دستگاه با مشکل رو به رو شوید.‌ توانی نو از سال 97 است در عرصه فروش تجهیزات پزشکی فعالیت دارد و بهترین خدمات مشاوره را در جهت خرید فشارسنج مناسب شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید علاوه بر خرید آسان این دستگاه اطلاعات جامعی در مورد بیماری‌های مختلف فشارخون در این سایت به دست آورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک https://www.tavanino.com/ وارد سایت فروشگاه توانی نو شوید.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3086

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins