بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

ساختارهای کنترلی توزیع یافته و جایگاه آن در توسعه سامانه های هوشمند


استفاده از هوش مصنوعی توزيع شده و به کارگيری زيرساخت های کنترل باعث ايجاد طرحي انعطاف پذير براي کنترل شبکه قدرت مي شود ، بسیاری از فناوری ها بر پایه توسعه استراتژی های بهینه و زمان استوار هستند .

استفاده از هوش مصنوعی توزیع شده و به کارگیری زیرساخت های کنترل باعث ایجاد طرحی انعطاف پذیر برای کنترل شبکه قدرت می شود ، بسیاری از فناوری ها بر پایه توسعه استراتژی های بهینه و زمان استوار هستند . استراتژی های بهینه تبادل انرژی در شبکه های هوشمند ، استراتژی بهینه درمان در حوزه سلامت و استراتژی پیشنهاددهی قیمت در موضوع تبلیغات آنلاین مثال هایی از استراتژی بهینه هستند . در سال های اخیر رابطه زیادی بین توسعه استراتژی بهینه در این موضوعات مورد توجه قرار گرفته است . از جهت دیگر افق چشم انداز با گسترش روزافزون ابعاد سیستم ها ، تنوع سیستم ها ، حجم داده ها ، افزایش پیچیدگی محاسباتی ، حفظ محرمانه بودن داده ها ، و تمرکز زدایی از الگوریتم های محاسباتی ، روبرو خواهیم شد . در وبینار ساختارهای کنترلی توزیع یافته و جایگاه آن در توسعه سامانه های هوشمند به تئوری کنترل ، ساختارهای کنترلی توزیع یافته ، بهینه سازی های توزیع یافته در لایه بلوغ و همچنین ارائه نمونه های کاربردی از نقش و اهمیت ساختارهای کنترلی توزیع یافته در موضوعات مختلف پرداخته خواهد شد .

خبرنامه مرکز اطلاعات علمی

وبینار ساختارهای کنترلی توزیع یافته و جایگاه آن در توسعه سامانه های هوشمند

مدرس وبینار ساختارهای کنترلی توزیع یافته و جایگاه آن در توسعه سامانه های هوشمند دکتر مریم بابازاده ، استاد دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف است که در موضوعات کنترل تنک ، کنترل مقاوم و الگوریتم های بهینه سازی تخصص دارد. این وبینار از سلسله جلسات جریان است. 

فیلم ساختارهای کنترلی توزیع یافته و جایگاه آن در توسعه سامانه های هوشمند

 


سیستم های عصبی انسان از دیدگاه یک مهندس برق


 

 

ساختارهای کنترلی توزیع یافته و جایگاه آن در توسعه سامانه های هوشمند

 

منبع:

خانزاده، م.، و نباتی راد، م.، و اشرفی، ع. (1394). ساختار کنترلی مبتنی بر هوش مصنوعی توزیع شده بمنظور بهبود پایداری شبکه قدرت در مواقع بحران. علوم و فناوری پدافند نوین (علوم و فناوری های پدافند غیر عامل), 6(4), 245-253. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=293489

 

 

پست های مرتبط

وبینار ساخت بافت و اندام

تاریخ: 1401/05/08

بازدید: 70

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

هدف پزشکی، تامین سلامت افراد است. ساخت بافت و اندام، به منظور جایگزینی یا ترمیم بافت ها و اندام هایی است که بر اثر جراحت یا عوامل مختلف آسیب دیده یا از بین رفته‌اند.

مدرس

@ins

مدرسه و کارگاه پاییزی بهینه‌سازی ترکیبیاتی

تاریخ: 1400/08/19

بازدید: 505

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

بهینه سازی ترکیبیاتی زیرشاخه ای از بهینه سازی ریاضی است که به پژوهش در عملیات ، نظریه الگوریتم و نظریه پیچیدگی محاسباتی مربوط است .

مدرس

@ins

وبینارهای رایگان دانشگاه صنعتی شریف در هفته پژوهش

تاریخ: 1400/09/15

بازدید: 556

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

پژوهش در توسعه همه‌جانبه پایدار نقشی برجسته و انکارناپذیر دارد که می‌توان آن را به عنوان نیروی محرک توسعه در همه حوزه‌ها دانست. به دلیل اهمیت پژوهش در توسعه ، روز‪ 25 ‬آذر روز پژوهش نام گذاری شده است .

مدرس

@ins

تکنولوژی های نوظهور برای علم و فناوری

تاریخ: 1400/08/15

بازدید: 327

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نانو مواد به موادی گفته می شود که دست کم یکی از ابعاد آن‌ در مقیاس ۱ تا ۱۰۰ نانومتر باشد . نانو مواد می تواند به صورت طبیعی ، یا به عنوان محصول جانبی واکنش های احتراق ، ایجاد شود و به صورت هدفمند از راه مهندسی برای انجام عملکردی تخصصی تولید شوند.

مدرس

@ins

مقدمه ای بر یادگیری ماشین برای کاربردهای مهندسی آب شهری

تاریخ: 1401/02/05

بازدید: 348

1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

بحران آب و کم آبی یکی از مشکلات اخیر بسیاری از کشوها است . تعیین مصارف نهایی آب در املاک مسکونی می تواند رویکرد مناسب تری در مدیریت تقاضا داشته باشد .

مدرس

@ins

وبینار رایگان در حوزه یادگیری ماشین پزشکی

تاریخ: 1400/09/03

بازدید: 414

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در سال های اخیر به استفاده از یادگیری ماشین در پزشکی توجه زیادی شده است. تشخیص کرونا از روی صدا یا تصاویر رادیولوژی، تشخیص سرطان، پیش‌بینی آلزایمر و کشف دارو، تنها حوزه‌های کوچکی هستند که یادگیری ماشین تاکنون توانسته توانایی خود را برای تقویت و حتی تحول مسائل پزشکی ارائه کند.

مدرس

@ins

ریزالور : حسگر سنجش موقعیت

تاریخ: 1401/02/17

بازدید: 318

1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

ماشینی هایی مثل ماشین های IPM و BLDC وجود دارند ، که با استفاده از اینورتر درایو می شوند . کاربرد این ماشین ها در صنعت است

مدرس

@ins

مگنتوسیال دیجیتال از قطرات فروسیال تا ماربل ها

تاریخ: 1400/09/13

بازدید: 375

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

میکروفلوئیدیک یا ریز سیال‌ شناسی ، با رفتار، کنترل و نگهداری سیالاتی که دارای سلول هستند ، مرتبط است.

مدرس

@ins

مدیریت محصول در شرکت های بزرگ فناوری

تاریخ: 1400/09/22

بازدید: 735

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مدیریت محصول یک عملکرد سازمانی است که با توسعه محصول جدید، توجیه اقتصادی ، برنامه ریزی ، تأیید ، پیش بینی ، قیمت گذاری، راه اندازی محصول و بازاریابی محصولات در تمام مراحل چرخه عمر آن در یک شرکت سروکار دارد .

مدرس

@ins

تحلیل شبکه های اجتماعی علمی

تاریخ: 1401/01/16

بازدید: 337

1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

با سرعت و شتاب سریع داده های بزرگ علمی ، فناوری های شبکه های اجتماعی اخیرا توجه زیادی را در عرصه تحقیقات علمی به خود جلب کرده است .

مدرس

@ins