بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

منبعی مطمئن برای دانلود بازی‌های اندروید


دسترسی به بسیاری از بازی‌های شناخته شده در گوگل پلی استور از سوی گوگل برای کاربران ایرانی محدود شده است و آن دسته از بازی‌های خارجی که امکان پرداخت درون برنامه‌ای دارند به کل برای کشور عزیزمان ایران بسته شده‌اند.

دسترسی به بسیاری از بازی‌های شناخته شده در گوگل پلی استور از سوی گوگل برای کاربران ایرانی محدود شده است و آن دسته از بازی‌های خارجی که امکان پرداخت درون برنامه‌ای دارند به کل برای کشور عزیزمان ایران بسته شده‌اند. از این رو برخی از وبسایت‌های شناخته شده داخل کشور همچون کافه اپس ، کافه بازار، فارس روید و ... اقدام به ارائه‌ی رایگان این بازی‌ها در قابل فایلهایی با امکان دانلود مستقیم کرده‌اند .

در این نوشتار به بررسی دلایلی خواهیم پرداخت که چرا دانلود بازی‌های اندرویدی از سایت‌های ایرانی برای کاربران داخل کشور مناسب‌تر است .

دانلود بازی های اندرویدی

حجم دانلودی بازی اندروید :

همانطور که می‌دانید در سال‌های اخیر میزان حجمی که برای دانلود از سرورهای داخل کشور کسر می‌شود 3 برابر کمتر از حجم دانلودی از وبسایت‌های و فروشگاه‌های خارجی است. این مورد بخصوص در بازی‌هایی که حجم بسیاری در قسمت دیتای خود دارند ارزش پیدا می‌کند. برای مثال بازی‌ای دانلود می‌کنید که 3 گیگابایت حجم دانلودی دارد. این بازی هم می‌تواند جزوی از جدیدترین بازی‌های اندرویدی باشد و هم اینکه به عنوان آپدیت یک بازی شناخته شده‌ی قدیمی همچون بتل فیلد موبایل یا کالاف دیوتی موبایل در نظر گرفته شود. اگر بازی از سرورهای خارج از کشور دانلود شود، حجم دانلود به مقدار 3 گیگابایت از حجم کل بسته‌ی شما کسر می‌شود. در حالی که اگر این مقدار حجم از سایتهایی همچون کافه اپس که سرورهای آنها در داخل کشور است دانلود شوند، این مقدار 1 گیگ خواهد بود که از نظر هزینه‌ی مصرف شده نیز بسیار بصرفه خواهد بود.

سرعت دانلود :

سرعت دانلود از سایت‌هایی که داخل کشور میزبانی می‌شوند بسیار بیشتر از سایت‌های خارجی است. به طور کلی این سرعت در مواردی است که تا چند ده برابر نیز اندازه‌گیری می‌شود. بسیار ساده می‌توانید تصور کنید که یک بازی در 10 دقیقه دانلود شود خوب است یا در 1 ساعت !

سرعت نیز از جمله مواردی است که ترجیح را به دانلود از سایت‌های معتبر داخلی می‌دهد و صرفه‌ی اقتصادی و زمانی بیشتری دارد.

امکان دانلود نسخه هک شده :

یکی از مواردی که بسیاری از کاربران در پی آن هستند، دانلود بازی‌های اندرویدی با امکانات نامحدود است. استفاده از بازی‌های هک شده که اصطلاحاً در اندروید به آن مود شده نیز می‌گویند در بین بازی کننده‌های ایرانی بسیار رواج پیدا کرده است. شاید یک دلیل این موضوع عدم امکان واریز مستقیم پول به حساب گوگل پلی و یا حساب تولید کننده ی بازی است. از سویی دیگر نوسانات ارزی و کاهش قدرت خرید شاید افراد را مجاب کند که هزینه‌ی کمتری برای بازی‌های موبایلی پرداخت کنند و بدین ترتیب گرایش به سمت دانلود بازی‌های هک شده و مود شده پیدا می‌کنند.

این نسخه‌ها در سایت‌های خارجی نیز موجود است ولی به دلیل اینکه سایت‌های معتبر ایرانی پیش از انتشار بازی اقدام به تست این بازی‌ها می‌کنند در نتیجه ریسک دانلود آن‌ها کمتر است. کافه اپس اندروید از جمله سایت‌های شناخته شده برای دانلود بازی‌های مود شده اندرویدی است که نسخه‌ی جدید این ورژن از بازی‌ها را در مدت زمانی کوتاه از انتشار نسخه‌ی اصلی منتشر می‌کند.

ارائه‌ی بازی‌های ایرانی:

از دیگر ویژگی‌های سایت‌های ایرانی، امکان ارائه‌ی بازی‌هایی است که به هر دلیلی امکان ارائه در فروشگاه گوگل و یا فروشگاه‌های مشابه خارجی را ندارند. در سال‌های اخیر تعداد بسیار زیادی بازی توسط توسعه دهندگان ایرانی منتشر شده است که روز بروز بر کیفیت و کمیت آنها افزوده می‌شود. این بازی‌ها بیشتر به دلیل این که دارای پرداخت درون برنامه‌ای هستند از فروشگاه‌های خارجی حذف می‌شوند .

در نتیجه دسترسی به آن‌ها محدود خواهد شد. از این رو سایت‌های دانلود بازی اندروید داخل کشور اقدام به انتشار سریع این بازی‌ها کرده تا هم بازی‌ها بیشتر از پیش شناخته شوند و هم اینکه دسترسی به آن برای کاربران ایرانی به آنها افزایش یابد. از جمله‌ی این بازی‌ها که ترند روز نیز هستند می‌توان به بازی کلاچ، بازی ماشین اسپرت 3 و ... اشاره کرد .

امکان دانلود ماشین اسپرت 3 با لینک مستقیم و سرعتی بسیار بالا از وبسایت کافه اپس مهیا است که به صورت منظم نیز برنامه آپدیت می‌شود.

دانلود ماشین اسپرت

ارائه بازی‌ها و برنامه‌هایی که در گوگل پلی موجود نیستند :

علاوه بر مواردی که اشاره کردیم ، برخی از برنامه‌ها و بازی‌ها وجود دارند که به هر دلیل در فروشگاه گوگل موجود نیستند. برای دسترسی به این نوع از برنامه‌ها یا باید به سایت‌های خارج از کشور اعتماد کرد یا به سرویس دهنده‌های داخلی اعتماد کنیم که مشخصاً با توجه به امکان آلودگی در این اپلیکیشن‌ها، سرویس دهنده‌های ایرانی بسیار مناسب‌تر بوده و ریسک دانلود چنین برنامه‌هایی از آنها کمتر است.

پاسخ‌گو بودن و راهنمایی :

یکی از مواردی که بخصوص در وبسایت کافه اپس بسیار به چشم می‌خورد، پاسخگو بودن کادر این وبسایت به مشکلات کاربران در یک فضای دوستانه است. بهره‌مندی از این ویژگی که در کمتر وبسایتی قبل دسترسی است، کاربران را قادر می‌سازد تا پرسشهای خود را بیان کرده و در کمترین زمان ممکن به پاسخ آن دسترسی پیدا کنند.

نتیجه‌گیری :

عواملی که می‌توانست کاربران داخل کشور را به دانلود بازی‌ها و برنامه‌ها از وبسایت‌های ایرانی ترغیب کند اشاره کردیم. با یک حساب سرانگشتی می‌توان نتیجه گرفت که استفاده از این وبسایت‌ها نه تنها از نظر هزینه بصرفه است، بلکه از نظر آشنایی بیشتر با بازی‌ها، بیان مشکلات و سرعت بالای دسترسی نیز بسیار بصرفه بوده و سهولت بیشتری برای کاربران خواهد داشت.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3169

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins