بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

آمادگی آزمون پیش درمانگاهی (پره انترنی) دامپزشکی


آزمون پیش درمانگاهی دامپزشکی که تحت عنوان آزمون پره انترنی دامپزشکی یا آزمون علوم‌پایه دامپزشکی نیز شناخته می‌شود، یک امتحان جامع است که دانشجویان رشته دامپزشکی جهت ورود به دوره درمانگاهی (انترنی) بایستی با موفقیت پشت‌سر بگذارند.

آزمون پیش درمانگاهی دامپزشکی که تحت عنوان آزمون پره انترنی دامپزشکی یا آزمون علوم‌پایه دامپزشکی نیز شناخته می‌شود، یک امتحان جامع است که دانشجویان رشته دامپزشکی جهت ورود به دوره درمانگاهی (انترنی) بایستی با موفقیت پشت‌سر بگذارند.

جهت شرکت در این آزمون می‌بایست 127 واحد مؤثر از دروس دوره دامپزشکی عمومی گذرانده شده باشد و معدل کل دانشجویان بالای 12 باشد. در واقع دانشجویان این رشته می‌بایست یک تسلط مناسب روی مطالبی که در 7 ترم ابتدایی تحصیل خود گذرانده‌اند داشته باشند تا اجازه ورود به بخش درمانگاهی جهت شروع آموزش تشخیص و درمان بیماری‌ها را پیدا کنند. برای شرکت در این آزمون منابع مختلفی معرفی شده که شامل رفرنس‌های اصلی است که تدریس دروس مرتبط با علوم‌پایه دامپزشکی از روی آن‌ها انجام می‌شود. جهت کسب توضیحات بیشتر در مورد این آزمون و منابع آزمون پره انترنی (پیش درمانگاهی) دامپزشکی روی متن کلیک کنید.

باتوجه به اینکه منابع اصلی و رفرنس‌ها حجم بسیار بالایی دارند و عملاً مطالعه تمام آن‌ها امکان پذیر نیست، به دنبال راه حل‌های جایگزینی گشتیم که به دانشجویان کمک کند. در پرسش‌هایی که از دانشجویان انجام دادیم اکثریت کتاب راهنمای جامع علوم‌پایه دامپزشکی را معرفی می‌کردند. برخی از دانشجویان هم کتاب گربه دامپزشکی را نام بردند که بعد از پرس‌وجو متوجه شدیم منظور از کتاب گربه همان کتاب علوم‌پایه دامپزشکی است (به دلیل اینکه که روی جلد این کتاب تصویر گربه وجود دارد!)

در ابتدا برای آشنایی با سبک سؤالات علوم‌پایه دامپزشکی بهتر است سؤالات دوره‌های قبل را دانلود و سؤالات را بررسی کنید. جهت دانلود سؤالات آزمون پره انترنی علوم‌پایه دامپزشکی کلیک کنید.

کتاب راهنمای جامع علوم‌پایه دامپزشکی را به دقت بررسی کردیم. این کتاب توسط گروه آموزشی وت اینفو Vetinfo و به سرپرستی دکتر علیرضا خدایی تألیف شده و شامل تمام دروس مؤثری است که در دوره علوم‌پایه دامپزشکی خواهید گذراند. کتاب گربه دامپزشکی با روش آموزش بر پایه پرسش پیش رفته است. به این منظور که سؤالات اصلی و مهم آزمونی هر درس جمع‌آوری شده و برای این سؤالات درسنامه‌های آموزشی از رفرنس‌های معتبر قرار گرفته است.

برای خرید کتاب گربه دامپزشکی می‌توانید به وبسایت رسمی گروه وت اینفو مراجعه کرده و جهت خرید کتاب علوم‌پایه دامپزشکی اقدام کنید.

حال آیا واقعاً این کتاب برای آزمون مناسب است؟ در بررسی‌های انجام شده و نتایج آزمون پیش درمانگاهی دامپزشکی و حدنصاب‌های قبولی در آن، از زمان عرضه این کتاب تاکنون حدود 8 دوره آزمون برگزار شده است و در هر دوره می‌توانستید به کمک کتاب گربه دامپزشکی بیش از 65 و گاهی تا 75 درصد آزمون را پاسخ دهید! بطور مثال در آزمون شهریور 1400، نمره قبولی آزمون 38 بود ولی به کمک کتاب راهنمای جامع 74 سوال از 100 سوال را می‌توانستید پاسخ دهید. تا به اینجای کار از بررسی ما، کتاب راهنمای جامع بهینه‌ترین و مناسب‌ترین کتاب جهت تسلط و آمادگی آزمون پره انترنی دامپزشکی بوده است.

در مطالب آتی اقدام به بررسی سایر منابع موجود برای این آزمون خواهیم کرد.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3116

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins