بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

آموزش حسابداری رایگان مقدماتی و پیشرفته ویژه بازار کار


آموزش حسابداری رایگان این روزها طرفداران بسیاری دارد. باید در نظر داشت که حسابداری و حسابرسی یک کار دشوار بوده که نیاز به زمان زیادی نیز دارد اما دوره‌های آموزش حسابداری زیادی امروزه وجود دارند که می‌توانند با بیان تکنیک‌ها و فنون کاربردی میزان مهارت شما را به صورت چشمگیری افزایش دهند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا اهمیت این آموزش‌ها و دلیل کاربردی بودن آنان را بررسی نماییم.

آموزش حسابداری رایگان

آشنایی با مفهوم حسابداری:

وقتی صحبت از مفهوم حسابداری می‌شود، باید در نظر داشته باشید که تعاریف زیادی از آن وجود دارد. اما به زبانی ساده می‌توان بیان داشت که به فرآیند لیست نمودن، بررسی، گزارش‌گیری و تجزیه و تحلیل اعداد و آمار یک مجموعه، حسابداری گفته می‌شود. البته امروزه اهداف یک حسابدار بسیار بیشتر از این تعریف است. از همین‌رو در دوره‌های آموزش حسابداری رایگان به عنوان تعریف حسابداری بیان می‌شود که به مجموعه اقدامات و فعالیت‌هایی که برای شناسایی دارایی‌ها و ارائه راه حل‌هایی جهت کاهش هزینه‌ها به منظور افزایش درآمد، صورت می‌گیرد، حسابداری گفته می‌شود.

آیا دوره‌های آموزش حسابداری رایگان می‌توانند به افراد کمک نمایند؟

بی شک پاسخ به این سؤال مثبت است. اگر شما بتوانید سرعت حسابرسی و تکنیک‌های حساس در فرآیند حسابداری را از این دوره‌ها بیاموزید به راحتی خواهید توانست که مجموعه مدنظر خود را به موفقیت نزدیک نمایید. منظور از سرعت در این بین، شناسایی موقعیت‌های تولید است که قطعاً زمینه‌ساز درآمد بالایی نیز است. در واقع با این دوره‌ها خواهید توانست که نقاط مثبت و قوت کسب و کار خود را به خوبی شناسایی نمایید و هزینه‌های برگشت‌ناپذیر را کاهش دهید. جالب است که بدانید در کشورهای خارجی که ایران نیز به همان‌سو  حرکت می‌نمایند، شغل حسابداری به عنوان مغز متفکر یک فعالیت اقتصادی موفقیت است. حسابدار می‌تواند به راحتی موقعیت‌ها را شناسایی و تولید خدمات شرکت را در آن حوزه افزایش دهد.

چرا امروزه باید به آموزش حسابداری توجه ویژه ای داشت؟

چرا امروزه باید به آموزش حسابداری توجه ویژه ای داشت؟

در حال حاضر قوانین مالیاتی بسیار پیچیده‌ای هم در ایران و هم در جهت وجود دارد، برای کنار آمدن با این قوانین نیاز به تخصص و مهارت بسیاری است. تمام فعالیت‌هایی که قصد دارند با اداره مالیات کنار آمده و کسب درآمد نمایند لازم است تا تعاملات لازم را داشته باشند که این مورد خود نیاز به دانش و منابع کافی دارد. به همین دلیل بیان می‌شود که شغل همانند بسیاری از کشورهای دیگر پررونق و درخشان است. جالب است که بدانید این شغل در کشورهای پیشرفته جزء شغل‌های پردرآمد است. اما می‌توان دلیل اهمیت و توجه به این شغل را به صورت زیر دسته‌بندی نمود:

  • حسابداری هیچ‌گونه مرز و محدودیتی ندارد:

تمام فعالیت‌هایی که امروزه شکل می‌گیرند، قطعاً به دنبال سود بیشتر هستند. اما از سوی دیگر تبصره‌های بانکی، گسترش فعالیت‌های گمرکی، تداخل قوانین اقتصادی دولتی و گاهاً گسترش زیرساخت‌های مالی در کشور، می‌تواند میزان سود را کاهش دهد. از همین‌رو وجود یک فرد متخصص و البته آموزش دیده که به تمام قوانین آگاه بوده، کسب و کارها را از پرداخت ضررهای هنگفت مصون می‌دارد.

  • پیدا کردن یک حسابدار متخصص، دشوار است:

همواره باید در نظر داشته باشید که میزان بررسی تخصص افراد در امر حسابداری دشوار است. به همین دلیل نمی‌توان با یک مصاحبه کاری یا مشاهده رزومه افراد به میزان تسلط آنها پی برد. از همین دوره‌های آموزش حسابداری رایگان می‌توانند به شما در تشخیص افراد مطمئن و کاربلد کمک نماید. از همین رو توصیه می‌شود که اکثر مدیران حرفه‌ای هم برای انتخاب حسابدار مناسب و هم برای اجرایی نمودن فعالیت‌های آنان تا حدی با سرفصل‌های حسابداری آشنا باشند. به عنوان یک مدیر باید توجه نمایید که برج دیدبانی فعالیت شما در دستان یک حسابدار است لذا اگر به آن توجه نشود، باعث می‌شود تا شما از رقبای خود بسیار عقب باشید.

  • حسابداری زمان بر است:

یکی از مزیت‌های مهم  دوره‌های آموزش حسابداری، این مورد است که زود بازده هستند. البته باید در نظر داشت که موفقیت در این رشته نیاز به صرف زمان زیادی دارد. شما به عنوان حسابدار باید بتوانید، سیستم‌های بازرگانی را به خوبی بیاموزید، فرمول‌های طلایی را در کسب و کار خود شناسایی نمایید و راه حل‌های تجاری را بیابید لذا شاه کلید موفقیت در دستان شماست. در این دوره‌ها عموماً مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و مهارت‌هایی آموزش داده می‌شود که یادگیری تک تک آنها در طول زمان بسیار زمان‌بر است.

در دورهای آموزش حسابداری رایگان به چه مواردی پرداخته می‌شود:

امروزه با کمی جستجو در اینترنت و فضای مجازی با انواع پکیج‌ها و دوره‌های آموزش حسابداری روبرو می‌شوید که گاهاً انتخاب بین آنها بسیار دشوار است. همواره در نظر داشته باشید که یک پکیج کامل و کارآمد، پکیجی است که بتواند به افراد به خوبی و تکنیکال نرم‌افزارهای حسابداری پرطرفدار را آموزش بدهد، نکات مالیاتی و اقتصادی مرتبط با کسب و کار را لیست نمایند، نحوه ورود به بازار کار و موفقیت در آن را شرح دهد و به صورت کلی با قوانین آشنا باشد و تک تک این موارد را بیان دارد. معمولاً یادگیری این مفاهیم به صورت پله پله است و از سطوح مبتدی تا پیشرفته ارائه می‌گردد.

جمع بندی:

در نظر داشته باشید که حسابداری دارای دو جنبه تئوری و عملی است و یک حسابدار خوب باید بر هر دو بخش مسلط باشد. البته دور از ذهن نیست که بیان داریم توجه به جنبه عملی بسیار کارساز است. این بخش شما را می‌تواند به عنوان یک حسابدار آماده نماید تا وارد بازار کار شوید و نگرانی‌های شما را به عنوان یک حسابدار برطرف می‌نماید. به صورت کلی می‌توان بیان داشت که دوره‌های آموزش حسابداری رایگان می‌توانند کمک شایانی به شما به عنوان یک حسابدار کنند تا از سردرگمی‌ها خارج شوید.

جهت دریافت فیلم‌های آموزش حسابداری می‌توانید به وب‌سایت فروشگاه اقتصاد قرن که لینک آن را در زیر قرار داده‌ایم مراجعه نمایید:

https://www.ithce.ir/shop/product-category/training-workshop/educational-video/

جهت دسترسی به مقالات مرتبط با "آموزش حسابداری" کلیک کنید: https://sid.ir/565

پست های مرتبط

روز فرهنگ عمومی و بازخوانی مقالات مرتبط با آن در SID

تاریخ: 1401/08/11

بازدید: 713

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

براساس گزارش مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی، پربازدیدترین مقالات علمی با موضوع فرهنگ عمومی معرفی شدند.

مدرس

@ins

جاوا اسکریپت(JavaScript): معرفی بهترین آموزش های جاوا اسکریپت

تاریخ: 1401/09/20

بازدید: 653

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

معرفی زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت به همراه بهترین منابع یادگیری برنامه نویسی جاوا اسکریپت در این مطلب.

مدرس

@ins