بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

معرفی خدمات کاشت مو و ابرو کلینیک هلیا


یکی از عوامل مؤثر در داشتن ظاهری زیبا، برخورداری از موهای پرپشت و سالم است. از این رو افرادی که دچار ریزش مو یا طاسی هستند تمایل دارند با استفاده از کاشت موی سر به ظاهری جذاب دست پیدا کنند.

یکی از عوامل مؤثر در داشتن ظاهری زیبا، برخورداری از موهای پرپشت و سالم است. از این رو افرادی که دچار ریزش مو یا طاسی هستند تمایل دارند با استفاده از کاشت موی سر به ظاهری جذاب دست پیدا کنند. داشتن موهای سالم و خوش‌حالت نه تنها در زیبایی فرد مؤثر است بلکه باعث جوان به نظر رسیدن وی نیز خواهد شد. امروزه پیشرفت زیادی از نظر علمی در زمینه کاشت مو صورت گرفته است که توسط کلینیک‌های معتبر انجام می‌شود. یکی از این کلینیک‎ها که در زمینه کاشت مو و ابرو به صورت تخصصی فعالیت دارد، کلینیک هلیا است. ما در این مقاله قصد داریم به موضوع کاشت مو و ابرو و معرفی خدماتی که کلینیک ارائه می‌دهد، بپردازیم.

بهترین روش کاشت مو در ایران

ریزش مو از مسائلی است که ممکن است در بسیاری از افراد باعث ایجاد اضطراب و نگرانی شود. با این وجود مسئله ریزش مو قابل‌حل می‌باشد و با استفاده از کاشت مو برای همیشه می‌توان از این اضطراب رها شد. معمولاً پس از اینکه افراد تصمیم به کاشت مو می‌گیرند ممکن است برای آن‌ها سؤال پیش بیاید که بهترین و مناسب‌ترین روش برای کاشت مو چه روشی است؟

به طور کلی روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که هزینه‌ها و نتایج متفاوتی را شامل می‌شوند. طیفی از روش‌های قدیمی تا روش‌های مدرن وجود دارد که افراد بنا شرایط خود می‌توانند روش مناسب را انتخاب کنند. کاشت مو به روش Super FUT از جدیدترین و منحصربه‌فردترین تکنولوژی‌های روز دنیا به شمار می‌آید. روش سوپر FUT باعث افزایش کیفیت و تراکم کاشت مو می‌شود و با استفاده از این روش در زمان برداشت پلاس قابل‌تغییر است. با وجود این قابلیت می‌توان گرافت بیشتری از پشت سر برداشت، عمل ترمیم بانک مو بهتر انجام می‌شود و در نهایت پشت سر پوشش بهتری خواهد داشت.

در کاشت مو با روش اف یو تی، جراح از قسمت پوست پشت‌ سر یا بالای گوش فرد یک نوار از پوست را برداشت می‌کند. آن‌گاه فولیکول‌های موجود در نوار‌پوستی با قرار دادن در زیر میکروسکوپ استخراج می‌کند سپس آن‌ها را تک به تک در قسمت‌های خالی پوست سر قرار می‌دهد. این روش در زمان ابداع به صورت گسترده و بی‌رقیب توسط متقاضیان کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گرفت تا اینکه روش‎های جدیدتری چون FIT  SUT و Micro    FIT  روی کار آمدند و طرفدارن زیادی پیدا کردند. با این حال، این روش هنوز هم از مؤثرترین و بهترین روش‌های کاشت مو در جهان محسوب می‌شود.

تکنیک کاشت مو به روش میکروگرفت در کلینیک هلیا

از گذشته تاکنون روش‌های مختلفی برای درمان طاسی و کم‌مویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش‌ها شامل درمان‌های دارویی، روش‌های سنتی، پروتز مو، تاتو و.... بوده است. با این حال، این روش‌ها شاید بتوانند تا حدی مشکل را رفع کنند اما به طور کامل نمی‌توانند آن را ریشه‌کن سازند. گاهی حتی خود این روش‌ها ممکن است مشکل‌ساز شوند. بنابراین بهترین روش برای درمان طاسی و کم‌مویی، کاشت مو و پیوند موی طبیعی می‌باشد.

مشکلات مربوط به ریزش و طاسی، مسائل جدیدی به حساب نمی‌آیند و از گذشته وجود داشتند. از همان زمان نیز روش‌های مختلفی برای رفع مشکل مورد استفاده قرار می‌گرفت. با این حال، تکنیک‌های جدید کاشت مو برگرفته از کارهای پژوهشی متخصصی به نام نورمن ارینریک در دهه 50 میلادی است. وی به مدت دو دهه در ارتباط با روش‌های کاشت مو فعالیت و پژوهش انجام داد تا اینکه این روش در جهان به شهرت رسید. پس از این قضیه بود که رفته‌رفته تحقیقات پزشکان گسترش یافت و به اطلاعات بالایی در این زمینه دست یافتند.

نتیجه همه این‌ها روی کار آمدن روشی بود که در عین ایمنی و آسانی، نتایج مطلوبی به همراه داشت. این روش کاشت مو میکروگرافت نامیده می‌شد. همان روشی که هنوز از بهترین روش‌ها برای درمان طاسی و کم‌مویی به حساب می‌آید و در کلینیک هلیا، کاشت مو به این روش انجام می‌شود. با استفاده از این روش، زمان کاشت مو نسبت به قبل کاهش قابل توجهی پیدا کرد. با رشد روز افزون علم در زمینه کاشت مو، دیگر افراد متخصص صرفاً به سلامت عمل فکر نمی‌کنند بلکه در کنار آن به دنبال این هستند که عمل کمترین جراحت یا سختی را به دنبال داشته باشد.

میزان درصد موفقیت کاشت مو

یکی از مهمترین مواردی که قبل از انتخاب روش کاشت مو باید به آن توجه داشته باشید این است که بدانید روش‌های کاشت مو تا چه حد موفقیت‌آمیز هستند. همه افراد تمایل دارند وقتی برای کاری هزینه صرف می‌کنند مطلوب‌ترین نتیجه را از آن دریافت کنند. بنابراین اگر بتوانید در این مورد به یک فرد متخصص و کلینیک مجهز مراجعه کنید می‌توانید به نتیجه کار اطمینان داشته باشید. اما به طور کلی موفقیت در کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به فناوری مورداستفاده در کلینیک، فردی که عمل کاشت را انجام می‌دهد، زیر ساخت‌های بالینی، کمک و پشتیبانی از بیمار بعد از انجام عمل و مراقبت‌های بعد از عمل اشاره کرد.

سوالات رایج زیباجویان

ریزش مو بعد از کاشت مو تا چه مدت ادامه دارد؟

برخی از افراد پس از گذراندن عمل کاشت مو، ادامه ریزش مو را مشاهده می‌کنند و در این مورد احساس نگرانی به آن‌ها دست می‌دهد. این اتفاق پس از کاشت یک موضوع طبیعی بوده و در واقع، واکنش بدن به ضربه‌ای است که در زمان کاشت به آن وارد شده است. گاهی حتی ریزش موی شدید می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که پس از کاشت، تراکم موها افزایش پیدا می‌کند. بنابراین در صورت مشاهده چنین موضوعی بدانید که این امر موقتی است  و پس از مدت کمی پایان می‌یابد. همچنین لازم است بدانید که رویش مو نیاز زمان دارد و سرعت آن در افراد مختلف متفاوت است.

معمولاً ریزش مو یک تا سه هفته بعد از کاشت مو شروع می‌شود. و این موضوع می‌تواند تا سه ماه طول بکشد تا در نهایت موهای جدید در 8 تا 12 ماه آینده در نقطه جدید شروع به رشد کنند. برای کنترل ریزش و رشد مجدد مو معمولاً نکات مراقبتی و تقویتی توصیه می‌گردد که لازم است به آن‌ها عمل شود.

امکان کاشت مو به صورت اقساط در کلینیک هلیا وجود دارد؟

هزینه کاشت‌مو از جمله موارد مهمی است که متقاضیان کاشت به آن توجه دارند. از این رو بهتر است قبل از انجام عمل در این زمینه اطلاعات کافی کسب شود. از آن‌جایی که بعضی از مراجعه‌کنندگان ممکن است توانایی پرداخت هزینه کاشت را به صورت نقد نداشته باشند، کلینیک تخصصی هلیا برای مراجعه‌کنندگان امکان پرداخت هزینه به صورت اقساط را فراهم می‌کند. کلینیک هلیا با برخورداری از امکانات پیشرفته و تجهیزات پزشکی حرفه‌ای سال‌هاست که در زمینه کاشت مو فعالیت دارد. با توجه به امکانات پیشرفته و افراد متخصص، این کلینیک به عنوان بهترین کلینیک‌ها در زمینه پوست و مو به شمار می‌آید.

خارش و پوسته شدن بعد از کاشت مو طبیعی هست؟

ممکن است افرادی که کاشت مو انجام می‌دهند پس از عمل در اثر خارش ناحیه موردنظر اذیت شوند. با این حال نیاز به نگرانی نیست چون با انجام راهکارهایی می‌توان آن را برطرف کرد. به این منظور توجه داشته باشید که هرگز به قسمت خارج دست نزنید، از قرص ضدخارش هیستامین استفاده کنید، از اسپری آب‌نمک، شامپوی ضدخارش و محلول پوست استروئیدی نیز می‌توانید استفاده کنید.

پوسته شدن سر پس از عمل پیوند مو، یکی‌دیگر از پیامدهای طبیعی عمل کاشت می‌باشد. این موضوع به دلیل ایجاد برش‌های کوچکی است که جراح در هنگام کاشت فولیکول‌های جدید مو روی سر انجام می‌دهد، به وجود می‌آید. این عارضه معمولاً سه روز پس از عمل جراحی نمایان می‌شود و پس از گذشت چند روز از بین می‌رود. برای رفع این پوسته‌ها، جراح توصیه‌هایی را ارائه می‌دهد که بهتر است به آن عمل کرد.

کاشت ابرو

برای کاشت و پیوند ابرو معمولاً از قسمت پشت سر و میان دو گوش فولیکول‌های مو را برداشت می‌کنند و به ناحیه ابرو پیوند می‌زنند. پس از اینکه فولیکول‌های مو در قسمت ابرو کاشته شد آن تارهای مو برای همیشه با قدرت به رشد خود ادامه می‌دهند. بنابراین همانند ابروی طبیعی می‌توان آن را اصلاح کرد. اما کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

  • افرادی که به‌طور ژنتیکی ابروهای نازک و کم‌پشتی دارند یا اینکه موهای ابروی آن‌ها رشد نکرده است.
  • افرادی که از فرم و حالت ابروی خود راضی نیستند.
  • افرادی که قسمتی از ابروی آن‌ها به دلایل مختلف از دست رفته یا خالی شده است.
  • افرادی که ابروهای آن‌ها بر اثر یک بیماری زمینه‌ای ریزش پیدا کرده است. این افراد می‌توانند پس از درمان بیماری خود برای کاشت ابرو اقدام کنند.
  • افرادی که ابروی آن‌ها به دلیل روش‌های نامناسب زیبایی کم‌پشت و نازک شده است.

کاشت ریش و سبیل

داشتن ریش و سبیل مرتب و خوش‌حالت می‌تواند در جذابیت چهره آقایان نقش اساسی داشته باشد. برخی از آقایان ریش‌های پرپشت و متراکمی ندارند یا از رویش موهای‌شان در این ناحیه راضی نیستند، آن‌ها می‌توانند با استفاده از کاشت ریش و سبیل به نتیجه مطلوب برسند. برای کاشت ریش از یک قسمت بدن مو برداشت می‌شود و به قسمتی که لازم باشد انتقال داده خواهد شد.

دیگر خدمات کلینیک هلیا

تزریق چربی

تزریق چربی یکی از جراحی‌های زیبایی به شمار می‌آید که نزد افراد زیادی طرفدار دارد. در این روش با استفاده از تزریق چربی به فرم‌دهی و افزایش حجم پوست می‌پردازند. تزریق چربی از مؤثرترین روش‌ها برای جوانسازی و حجم‌دهی پوست حساب می‌آید. برای انجام این عمل ابتدا چربی را از قسمت‌هایی مانند شکم، اطراف باسن ‏و پهلو برداشت می‌کنند و آن را به نواحی دور چشم، پیشانی، گیجگاه، گونه، خط خنده، لب، چانه یا سایر نقاط بدن تزریق می‌کنند.

تزریق ژل

نوع دیگری از پرکننده‌ها یا حجم‌دهنده‌های پوست، ژل‌ها هستند که از آن‌ها برای جوانسازی پوست استفاده می‌شود. از جمله کاربرد آن‌ها می‌توان به رفع چین و چروک، حجم‌دهی، جوانسازی دست‌ها، زیبایی بینی و ... اشاره کرد.

لیزر موهای زائد

روش‌های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد اما اغلب این روش‌ها موقتی هستند. از آن‌جایی که افراد تمایل دارند به طور دائم از موهای زائد خود رهایی یابند، لیزر می‌تواند راهکاری مناسب باشد. مراکز بسیاری هستند که در زمینه لیزر موهای زائد فعالیت دارند اما بهتر است برای رسیدن به نتیجه مطلوب به مراکز معتبر مراجعه کرد. کلینیک هلیا با ارائه خدمات باکیفیت در زمینه لیزر موهای زائد می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. در صورتی که قصد لیزر موهای زائد خود را داشته باشید می‌توانید از راهنمایی‌های متخصصان این کلینیک بهره ببرید.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی نوعی جراحی است که در آن افتادگی پلک ترمیم می‌شود و در این راستا می‌توان اقداماتی چون حذف پوست، عضلات و چربی اضافی از پلک‌ها را انجام داد. از آن‌جایی که با افزایش سن پلک‌ها حالت کشیدگی پیدا می‌کنند و ماهیچه‌های پشتیبان آن‌ها ضعیف می‌شود چربی اضافه ممکن است در بالا و زیر پلک جمع گردد و به این ترتیب افتادگی ابرو، افتادگی لبه‌های بالایی و کیسه‌های زیر چشم نمایان شود. همچنین گاهی پوست اطراف چشم می‌تواند دید جانبی فرد را کاهش دهد. در این شرایط، بلفاروپلاستی هم می‌تواند در جوانسازی چهره و هم در افزایش دید مؤثر باشد.

 

 

 

 

 

 

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3052

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins