بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

ساخت محتوای جذاب با اینشات برای ریلز اینستاگرام


در حال حاضر اینستاگرام، یکی از بهترین بسترها برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی محسوب می‌شود و افراد زیادی با عرضه محصولات در این بستر و تولید محتوای عالی در آن توانسته‌اند فروشی چشم‌گیر برای خودشان رقم بزنند و برندی عالی و پرطرفدار بسازند.

در حال حاضر اینستاگرام، یکی از بهترین بسترها برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی محسوب می‌شود و افراد زیادی با عرضه محصولات در این بستر و تولید محتوای عالی در آن توانسته‌اند فروشی چشم‌گیر برای خودشان رقم بزنند و برندی عالی و پرطرفدار بسازند. اینستاگرام خوشبختانه دارد قابلیت‌های جدیدی را اضافه می‌کند که اگر به اندازه کافی هوشمند و توانا باشید می‌توانید به راحتی از این قابلیت‌ها نهایت استفاده را ببرید. در ادامه این مقاله قصد داریم با قابلیت ریلز (Reels) اینستاگرام آشنا شویم و سپس راه و رسم تولید محتوای عالی در آن را یاد بگیریم. در صورتی که شما هم می‌خواهید کسب و کار خود را در اینستاگرام راه‌اندازی کنید، پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله با ما همراه شوید؛ چون راهکارهایی که در این مقاله مطرح می‌شود، می‌تواند کسب و کار شما را متحول کند.

ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز اینستاگرام (Reels) یکی از قابلیت‌های جدید این پلتفرم رسانه اجتماعی است که جهت رقابت با برنامه تیک تاک به بازار عرضه شده است. هر چند که این قابلیت مدت کوتاهی است که به این اپلیکیشن اضافه شده ولی با این حال بسیار مؤثر و کاربردی است و می‌تواند برای کسب و کارها بسیار مفید و به‌دردبخور باشد. منظور از قابلیت ریلز ویدیوهایی است که مدت زمان آن 15 تا 30 ثانیه است. در این 15 تا 30 ثانیه خیلی کارها می‌شود انجام داد و ارتباط بسیار مثبت و خوبی با مخاطب برقرار کرد. برخی از کسب و کارها از این قابلیت برای آموزش دادن، برای معرفی محصول، برای تبلیغ کردن یا برگزاری کی چالش استفاده می‌کنند. اگر تاکنون با Tik Tok کار کرده باشید می‌دانید که این اپلیکیشن به کاربرانش اجازه می‌دهد ویدیوهایی کوتاه بسازند و با صدها افکت و قابلیت مختلف آن را ادیت کنند. حالا اینستاگرام با اضافه کردن ریلز به کاربرانش اجازه داده تا بسیار ساده و راحت بدون نیاز به هیچ نرم‌افزار دیگری در خود فضای اینستاگرام همین سبک ویدیوها را بسازند، موزیک به آن‌ها اضافه کنند و سرعت ویدیو را تغییر دهند. تا در نهایت ویدیو جذاب خود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند.

سوال: ریلز با ویدیوهای قبلی یا با IGTV چه فرقی دارد؟

اگر نحوه فعالسازی ریلز اینستاگرام را یاد بگیرید و بتوانید این قابلیت را به اینستاگرام خود اضافه و از آن استفاده کنید، خیلی زود متوجه تفاوت چشمگیر آن با ویدیوهای عادی یا IGTV قبلی خواهید شد. بازخورد ریلز خیلی بهتر از سایر ویدیوها است و می‌تواند مخاطبان زیادی را جذب کند. وقتی ریلز چنین قابلیتی دارد و می‌تواند بازدید زیادی بگیرد، به این معنا است که دنیای جدیدی در حوزه تبلیغات اینستاگرام باز شده و در آینده شاهد هجوم کسب و کارها به سمت استفاده از این قابلیت خواهیم بود. در صورتی که می‌خواهید از این قابلیت نهایت استفاده را ببرید، تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

مزایای استفاده از قابلیت ریلز اینستاگرام

قابلیت ریلز اینستاگرام قطعاً کارکردها و مزایای زیادی برای کاربران دارد و استفاده از آن می‌تواند به نفع کاربران تمام شود. البته باید استفاده از آن را یاد بگیرید و بتوانید محتوای عالی برای آن بسازید. در ادامه به چند مورد از مزایای ریلز اینستاگرام اشاره شده است:

1. جذب بازدید، مخاطب و افزایش فالوور

اگر بتوانید محتوای جذاب، مناسب و منحصر به فرد برای ریلز پیج خود تولید کنید و به مخاطب ارائه دهید، مطمئن باشید که خیلی زود به اهداف خود در اینستاگرام می‌رسید و با بازدید قابل توجهی روبرو خواهید شد. افزایش بازدید، موجب افزایش مخاطب و افزایش مخاطب موجب افزایش فالوور اینستاگرام می‌شود. هر چه تعداد فالوورهای بیشتری داشته باشید و این فالوورها واقعی و علاقمند باشند، اینستاگرام بیشتر روی شما حساب می‌کند و محتوای شما را در صفحه اکسپلور به مخاطبان نمایش می‌دهد. طبق الگوریتم‌های اینستاگرام و براساس تجربه‌ای که کاربران تاکنون داشته‌اند می‌توان به راحتی ادعا کرد ریلزها نسبت به سایر ویدیوهایی که در اینستاگرام منتشر می‌شوند بازدید بیشتر می‌گیرند؛ چون می‌توانند به صفحه اکسپلور راه پیدا کنند. اگر می‌خواهید در اینستاگرام کسب و کار قدرتمند داشته باشید، باید بازدید و تعامل پیج خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید و ریلز می‌تواند این امکان را برای شما فراهم کند.

2. امکان ادیت ویدیو با استفاده از قابلیت‌ها و افکت‌های ریلز اینستاگرام

یکی دیگر از مزایای ریلز نسبت به سایر ویدیوهایی که در اینستاگرام منتشر می‌شود این است که ریلز کلیه امکانات لازم برای ویرایش ویدیو را در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید ویدیو را به همان شکلی که تمایل دارید، طراحی و منتشر کنید. البته برخی از کاربران ویدیوی خود را با ریلز ادیت نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند که برای ادیت ویدیو از اپلیکیشن‌های ویرایش ویدیو مثل اینشات اسفاده کنند. قابلیت‌های ریلز به گونه‌ای است که می‌توانید به کمک آن‌ها روی ویدیوهای خودتان آهنگ بگذارید یا تغییرات مختلفی ایجاد کنید.

3. علاقه کاربران به این نوع ویدیوهای کوتاه، مختصر و مفید

یکی از مزایای بسیار مهم ریلز اینستاگرام این است که کوتاه، مختصر و مفید است. صاحبان کسب و کار می‌توانند پیام خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به مخاطب منتقل کنند و مخاطب هم می‌تواند این پیام را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کند. ویدیوهای IGTV عموماً چند دقیقه‌ای هستند و به همین خاطر اغلب مخاطبان حوصله‌ای برای دیدن آن‌ها ندارند. فعال‌سازی ریلز در اندروید و آی.اُ.اس به شکلی ساده انجام می‌شود. بنابراین اصلاً نگران سختی فعال‌سازی آن نباشید. می‌توانید با آموزش مجموعه همیار آکادمی خیلی راحت این کار را یاد بگیرید. اکنون که با ریلز و مزایای آن آشنا شدیم، بهتر است سراغ برنامه اینشات برویم و اندکی هم با این برنامه آشنا شویم. با استفاده از این برنامه می‌توانیم محتوای بسیار خوب، ناب و درجه یکی برای ریلز اینستاگرام خود آماده کنیم.

4. امکان ورود ویدیوهای ریلز به اکسپلور اینستاگرام

یکی از ویژگی‌های خوبی که ریلز دارد این است که ویدیوهای ریلز می‌توانند در صفحه اکسپلور اینستاگرام ظاهر شوند. اگر بتوانید ویدیوهای عالی برای ریلز خود تولید کنید و این ویدیوها را وارد صفحه اکسپلور اینستاگرام کنید، شک نکنید که بازدید شما به میزان قابل توجهی بالا خواهد رفت و اینستاگرام متوجه خواهد شد که چقدر این ویدیوی شما مفید و ارزشمند است. ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام یکی از رموز اصلی موفقیت در این رسانه اجتماعی است.  بنابراین در هنگام تولید محتوا برای اینستاگرام خصوصاً در هنگام تولید محتوای ریلز تمام تمرکز خود را روی عالی بودن محتوا و جالب بودن آن برای مخاطب بگذارید. تمام تلاش خود را بکنید که این محتوا وارد صفحه اکسپلور شود.

آشنایی با برنامه اینشات و مزایای آن برای ویرایش ویدیو

اینشات (InShot) یک برنامه مخصوص ویرایش عکس و فیلم است که با قابلیت‌های گسترده و کاربردی که در زمینه ادیت و ویرایش فیلم دارد به یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های حال حاضر دنیا برای کاربران اینترنت تبدیل شده است. اینشات فضای کاربری بسیار ساده‌ای دارد به گونه‌ای که هر فردی بدون داشتن مهارت در زمینه ویرایش فیلم و عکس می‌تواند به راحتی از آن استفاده کند و ویدیوهایی حرفه‌ای بسازد. درحال حاضر بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی ویدیوهای آموزشی، تبلیغاتی و سرگرم‌کننده خود را در محیط اینشات ادیت می‌کنند.

آموزش ادیت عکس با اینشات

در صورتی که می‌خواهید برای ریلز اینستاگرام محتوای جذب و درجه یک تولید کنید، برنامه اینشات یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست. این برنامه دو ویژگی عالی دارد. اول از همه قابلیت آن برای ویرایش ویدیو کامل است و می‌توانید ویدیوی مورد نظر خود را به بهترین شکل با این برنامه ادیت کنید. دومین قابلیت این برنامه ساده بودن کار با آن است. می‌توانید با استفاده از اینشات ویدیوی خود را به بهترین شکل ویرایش کنید. در صورتی که آموزش ادیت عکس با اینشات را ببینید متوجه خصوصیات عالی این برنامه خواهید شد. در ادامه به چند مورد از مزایای اینشات اشاره شده است:

1. ترکیب کردن و کات کردن ویدیو

اساسی‌ترین قابلیت‌های برنامه اینشات ترکیب کردن و کات کردن ویدیو است. با این برنامه می‌توانید چند کلیپ کوتاه را با هم ترکیب کنید و یک فیلم بلند و زیبا بسازید. یکی دیگر از قابلیت‌های کاربردی و مهم برنامه اینشات این است که کاربران می‌توانند ویدیوهای خود را به شکل دلخواه کراپ (crop)کنند و به این ترتیب آن را در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارند.

2. تغییر دادن سرعت فریم ها

می‌توانید سرعت ویدیوی خود را کاهش دهید و با این کار بر تأثیرگذاری ویدیوی خودتان بیفزایید. مثلاً اگر می‌خواهید بخشی از یک سخنرانی انگیزشی را در ریلز اینستاگرام منتشر کنید و می‌خواهید روی یکی از نکات آن تأکید کنید، می‌توانید با این قابلیت آن را آرام کنید. به این ترتیب ویدیو شما نه‌تنها ساختاری حرفه‌ای‌تر دارد بلکه تاثیر نقطه عطف ویدیوتان در ذهن بیننده عمیق‌تر خواهد بود.

3. ویرایش میزان نور ویدیوها

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم برنامه اینشات این است که با استفاده از آن می‌توانید میزان نور ویدیوهای خود را کم یا زیاد کنید و با این قابلیت‌های ظاهری جذاب‌تر و حرفه‌ای به ویدیوهای خود ببخشید.

4. امکان اضافه کردن متن به ویدیو

اگر دقت کرده‌ باشید برخی از ویدیوهای آموزشی، متن صحبت‌های فرد را نمایش می‌دهد. می‌توانید با استفاده از اینشات این کار را انجام دهید تا مخاطب راحت‌تر منظورتان را متوجه شود. البته امکان اضافه کردن ایموجی و بیش از 1000 استیکر به ویدیو وجود دارد. می‌توانید برای تأکید روی یک بخش از متن آن را با رنگی دیگر نمایش دهید.

5. امکان ایجاد پس زمینه‌های جذاب برای ویدیو

یکی دیگر از ویژگی‌ها و مزایای مهم اینشات این است که با استفاده از آن می‌توانید یک پس‌زمینه زیبا و جذاب برای ویدیوی خود انتخاب کنید.  همچنین می‌توانید به ویدیوهای خود حال و هوایی متفاوت ببخشید. به طور مثال قصد دارید به یک فیلم رنگی و جدید حال و هوایی قدیمی و خاطره‌انگیز بدهید. با استفاده از قابلیت سیاه و سفید کردن ویدیو می‌توانید به راحتی تم قدیمی به آن ببخشید.

6. اضافه کردن موسیقی به ویدیو

آخرین ویژگی و مزیت اینشات این است که با استفاده از آن می‌توانید به ویدیوی خود یک موسیقی جذاب اضافه کنید و با این کار جذاب آن را دوچندان کنید. اینشات خودش یک سری موسیقی دارد که اگر تمایل داشتید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، اگر هم تمایل نداشتید می‌توانید موسیقی دلخواه خود را به ویدیو اضافه کنید. همچنین می‌توانید به هر شکلی که تمایل داشتید موسیقی را به ویدیو اضافه کنید. به طور مثال می‌توانید تعیین کنید هر بخش موزیک دقیقاً بر روی کدام تصویر ویدیو قرار بگیرد.

چگونه می‌توانیم با اینشات ویدیوی عالی برای ریلز اینستاگرام تولید کنیم؟

در این بخش از مقاله می‌خواهیم چند روش عالی برای تولید محتوای عالی برای ریلز اینستاگرام پیشنهاد دهیم. هر کدام از این روش‌ها در جای خود تأثیرگذار است ولی اگر بتوانید چند مورد از این راهکارها را با هم ترکیب کنید مطمئن باشید که می‌توانید نتایج خیلی بهتری بگیرید. در ادامه به چند روش عالی اشاره شده است:

1. از موزیک های عالی استفاده کنید

موسیقی عالی تأثیر زیادی روی مخاطب می‌گذارد و می‌تواند بازدید ریلز شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. معمولاً موسیقی‌ها و آهنگ‌ها ترند بازار خیلی خوب جواب می‌دهند. آن‌ها را جدی بگیرید. اگر بتوانید با موسیقی ریلز خود را جذاب کنید، قرار گرفتن در صفحه اکسپلور اینستاگرام کار آسانی است.

2. از زیرنویس استفاده کنید تا ریلز جذاب‌تر شود

می‌پرسید چگونه به اکسپلور اینستاگرام برویم؟ پاسخ خیلی ساده است. تا حد امکان ویدیوهای خود را تماشایی، جذاب و قابل فهم کنید. یکی از راه‌هایی که ویدیوهای شما برای مخاطب قابل فهم می‌شود، استفاده از زیرنویس است. هر چه ویدیوی شما برای مخاطب قابل فهم‌تر و جذاب‌تر باشد احتمال دیده شدن آن و ورود آن به صفحه اکسپلور بیشتر است.

3. از قابلیت‌های ویرایش ویدیو در ریلز اینستاگرام استفاده کنید

درست است که ویرایش ویدیو با استفاده از اینشات بسیار زیبا و باکیفیت می‌شود و جذابیت زیادی دارد ولی دقت داشته باشید که خود ریلز هم ویژگی‌های بسیار خوبی برای ویرایش ویدیو دارد. در صورتی که استفاده از اینشات برایتان دشوار است، می‌توانید از قابلیت‌های خود ریلز برای ویرایش ویدیوهای خود استفاده کنید.

4. ریلز را در استوری خود منتشر کنید

زمانی که شما یک ویدیو ریلز را در پیج خود منتشر می‌کنید. ممکن است به دست خیلی از دنبال کننده‌های شما نرسد. با انتشار ویدیو ریلز در استوری اینستاگرام باعث می‌شوید افرادی که ویدیو شما را ندیده‌اند یا در فیدشان نمایش داده نشده، از آن باخبر شوند و آن را ببینند و بازدید ریلزتان افزایش پیدا کند.

5. در ریلز اینستاگرام ایده های جدید پیاده و منتشر کنید

ایده‌های مختلفی برای تولید محتوا برای ریلز اینستاگرام وجود دارد. می‌توانید در ریلز اینستاگرام، مخاطبان را با اعضای تیم خود آشنا کنید. همچنین این امکان وجود دارد که یک ویدیو از فضای کار و فرایند تولید محصول خود منتشر کنید. بعضی از کتاب‌فروشی‌ها و دوست‌داران کتاب ایده جدیدی دارند و در عرض 15 تا 30 ثانیه یک کتاب را به مخاطبان خود معرفی می‌کنند. همچنین می‌توانید از پشت صحنه تولید محصول یا یک کلاس یا دوره آموزشی فیلم بگیرید و آن را منتشر کنید. نمایش پشت صحنه تولید محصول و یا اتفاقات گوناگون داخل یک کسب ‌و کار، یک ایده بی‌نظیر برای ریلز اینستاگرام است. همچنین اگر کسب و کار حضوری یا اینترنتی دارید می‌توانید از فرایند بسته‌بندی سفارشات فیلم بگیرید و در قالب ریلز منتشر کنید.

ریلز اینستاگرام قابلیت بسیار جالبی برای ولاگرها است. این افراد می‌توانند از کارهای روزمره‌ای که انجام می‌دهند فیلم بگیرند و این ویدیو را در قالب ریلز به مخاطبان خود نشان دهند. ریلز به ولاگرها کمک می‎کند که خیلی سریع به افراد تأثیرگذار تبدیل شوند. همچنین کسانی که در زمینه اینفلوئنسر مارکتینگ کار می‌کنند، می‌توانند تبلیغات خود را در قالب ریلز منتشر کنند و نتایج خیلی بهتری بگیرند.

با همیار آکادمی، اینستاگرام را با ماشین تولید ثروت تبدیل کنید

همیار آکادمی سال‌های سال است که تلاش می‌کند فرهنگ کسب و کار اینترنتی را در ایران پیاده کند. این مجموعه تلاش می‌کند که راه و رسم کسب درآمد از اینترنت و رسانه‌های اجتماعی را به شما یاد بدهد. یکی از دوره‌های ارزشمند و پربار این مجموعه، دوره آموزش کسب درآمد از اینستاگرام است. آقای علی حاجی محمدی، مؤسس و مدیرعامل همیار آکادمی تدریس این دوره را  بر عهده دارد و مجموعه‌ای از جدیدترین راه‌ها و ترفندها برای درآمدزایی و برندسازی در اینستاگرام را به شما یاد خواهد داد. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد این دوره کسب کنید، کافی است به سایت همیار آکادمی بروید. از منوی بالای سایت، دوره‌های آموزشی را انتخاب کنید و در نهایت روی آموزش اینستاگرام کلیک کنید. محتوای این دوره می‌تواند شما را در بهترین زمان ممکن به ثروت برساند.

منبع این مقاله: وب‌سایت همیار آکادمی

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3096

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins