بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

چاپ نوار چسب


چاپ نوار چسب

ما در عصری زندگی می‌کنیم که همه چیز به ارتباطات گسترده بستگی دارد. ارتباطاتی که در آن محدودیتی برای مکان و زمان تعریف نشده و بشر از راه‌های مختلفی اطلاعات لازم را منتقل می‌کند. راه‌های ارتباطی بسیار زیادی برای انتقال اطلاعات وجود دارد در واقع انتقال اطلاعات از طریق ابزارهای متنوعی انجام می‌شود که حاصل پیشرفت تکنولوژی و صنعت است. یکی از ابزارهای قدرتمندی که رسانه‌ها برای انتقال اطلاعات از آن استفاده می‌کنند، فرآورده‌های چاپی است که در بین آن‌ها چاپ نوار چسب جایگاه ویژه‌ای دارد. از آن‌جا که این روزها مشاغل مشابه بسیاری در سطح شهرها با یکدیگر در حال رقابتند، انتظار می‌رود ابزارهای تبلیغاتی بسیاری برای معرفی این مشاغل مورد استفاده قرار بگیرد. شاید کمی عجیب باشد اما بسیاری از کسب و کارها از چاپ نوار چسب به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

عجیب‌تر آن است که بدانید چاپ نوار چسب یک ابزار تبلیغاتی قدرتمند برای کسب و کارها محسوب می‌شود که به صورت نامحسوس تبلیغات بلندمدت و برندسازی را برای آن‌ها ممکن می‌سازد. نوار چسب کاربردهای بسیار زیادی دارد که شناخته شده‌ترین آن‌ها استفاده در صنعت بسته‌ بندی است. از آن‌جا که بسته بندی باکیفیت و البته شکیل و زیبا نقش مؤثری در فروش محصولات دارد، می‌توان جایگاه نوار چسب و چاپ چسب را در عرصه تبلیغات یافت‌. قبل از این که این موضوع را به صورت اختصاصی مورد بررسی قرار دهیم، می‌خواهیم بدانیم اصلاً چاپ روی نوار چسب به چه معنی است و چگونه انجام می‌شود. در ساخت نوار چسب از رزین‌ها و فیلم‌های مخصوصی استفاده می‌شود. مواد استفاده شده در ساخت نوار چسب قابلیت چاپ طرح‌ها و رنگ‌های مختلف روی خود را دارند. از این جهت می‌توان طرح‌ها و لوگوهای مختلف را روی آن‌ها چاپ کرد و در نهایت به نوار چسب چاپ دار رسید که محصولی سفارشی و اختصاصی است.

انواع روش‌های چاپ نوار چسب

چاب روی نوار چسب به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود. با توجه به این که کیفیت چاپ در هر نوع آن متفاوت است مشتری می‌تواند بر حسب نیاز خود نوع خاصی از آن‌ را انتخاب کند. در زیر روش‌های مختلف چاپ روی این محصول را معرفی می‌کنیم.

  • می‌توان چاپ را روی سلفون چسب انجام داد. در این روش طرح یا لوگوی چاپ شده جلوه مناسبی دارد و طرح به زیبایی پیدا است اما ممکن است طرح حک شده بر اثر تماس دست یا سایش از بین برود.
  • چاپ بر روی قسمت چسب دار نوار چسب نیز انجام می‌شود اما رزین‌های آن سبب کدر و مات شدن طرح می‌شود و نوشته خوانایی خود را از دست می‌دهد. اگر می‌خواهید از جنبه تبلیغاتی این چسب استفاده کنید، این روش چاپ گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود.
  • چاپ در میان سلفون و قسمت چسب‌دار بهترین روش چاپ نوار چسب است چون در این روش طرح یا لوگو سمت داخلی سلفون حک می‌شود و سپس چسب آن را پوشش می‌دهد. بنابراین علاوه بر این که طرح جلوه و خوانایی مناسبی دارد، به راحتی پاک نشده و ماندگار خواهد شد.

مزایای استفاده از چاپ نوار چسب

چاپ روی نوار چسب مزایای بسیاری دارد. مهم‌ترین مزیت این کار جنبه تبلیغاتی آن است. شرکت‌های مختلف ناگریز باید برای بسته‌بندی درست و اصولی از چسب‌های نواری مخصوصاً چسب‌های پهن استفاده کنند. حال اگر این شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف از چسب‌های طرح‌دار برای بسته‌بندی استفاده کنند نه تنها می‌توانند جلوه بهتری به بسته‌ها ببخشند بلکه می‌توانند محصولات ارسالی را اختصاصی کنند. به این صورت که کسب و کارهای مختلف می‌توانند با چاپ لوگو و نام و نشان برند خود روی چسب اطلاعات اختصاصی خود را روی بسته‌ها حک کنند. شاید چاپ روی نوار چسب هزینه زیادی برای شرکت‌ها نداشته باشد اما این ارگان‌ها می‌توانند با استفاده از این استراتژی اعتماد مشتریان خود را جلب کنند.

وقتی کارفرما حتی برای نوار چسب مورد استفاده در بسته‌بندی محصولات خود تا این حد اهمیت می‌دهد، حتماً در پس بسته‌های ارسالی  آن محصولات باکیفیتی نهفته است. در مورد برندسازی با استفاده از چاپ نوار چسب این نکته را فراموش نکنید که در انتخاب رنگ و تم توجه بسیاری خرج دهید. رنگی را انتخاب کنید که با کسب و کار شما سازگاری دارد. این محصول هر چند ساده می‌تواند به عنوان یک ابزار تبلیغاتی قوی هویت شما را بسازد. بنابراین نوع چاپ و رنگ و طرح آن بسیار مهم است.

وقتی اعتبار مشتری جلب شود ناخودآگاه برندسازی اتفاق می‌افتد. علاوه بر آن از آنجا که این چسب‌ها در دراز مدت دچار پوسیدگی و خرابی نمی‌شوند تبلیغات به صورت دراز مدت صورت می‌گیرد. این مسئله برای کسب و کارهای آنلاین که برندسازی برای آن‌ها اهمیت بیشتری دارد، پر رنگ است. امروزه بیشتر خرید و فروش‌ها به صورت اینترنتی انجام می‌شود. بنابراین فروشگاه‌های اینترنتی مختلف می‌توانند علاوه بر کیفیت و سلامت محصولات ارسالی به اختصاصی بودن آن‌ها نیز توجه کنند. در هر عرصه‌ای امکان تقلب وجود دارد و فروش محصولات اینترنتی نیز از این قاعده مستثنا نیست. بنابراین کارفرمایان می‌توانند با استفاده از چسب‌های نواری چاپ دار مخصوصاً چاپ چسب پهن امکان تقلب را کاهش داده و با بالا بردن سطح کیفی بسته بندی بازدهی فروش خود را افزایش دهند.

گذشته از جنبه تجاری که از مزایای مهم چاپ نوار چسب محسوب می‌شود، چسب‌های نواری چاپ‌دار برای مصارف زینتی مانند کاردستی‌های زینتی، بسته‌بندی هدایا و کادو، جلد کردن دفترهای ساده و جلوه بخشیدن به آن‌ها، پوشاندن سطوح مختلف فلزی و چوبی و بسیاری از موارد بسیار دیگر به کار گرفته می‌شوند. چاپ روی نوار چسب‌های مختلف باریک تا پهن با عرض 5 سانتی‌متر انجام می‌شود. چاپ چسب 5 سانتی به عنوان چاپ چسب پهن امکان یک بسته‌بندی باکیفیت  و بهتر را فراهم می‌کند و برای سطوح بزرگ‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین چسب‌های نواری چاپ‌دار در کارخانه‌ها، نمایشگاه‌های تجاری، بسته‌بندی محصولات، تبلیغات و مصارف شخصی و فانتزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قیمت چاپ چسب

عوامل متعددی در قیمت چاپ چسب نقش دارند. این عوامل شامل نوع چسب و سطح کیفی آن، اندازه و متراژ چسب مانند چاپ چسب پهن یا چاپ چسب باریک، مواد و رزینی که در ساخت آن به کار رفته و حتی شرکت تولیدی آن می‌شود.  از آنجا که این محصول جزو لوازم پر کاربرد در زندگی روزانه و صنعت است، استفاده تجاری از آن برای کسب و کارهای مختلف خالی از لطف نیست. به همین دلیل شرکت‌های بسیاری چاپ نوار چسب را انجام می‌دهند. در این بین پیدا کردن شرکتی که قیمت مناسبی برای چاپ ارائه دهد و همچنین کیفیت چاپ ان در مقابل قیمتی که دارد، مناسب باشد از اهمیت بسیاری برخوردار است.

بهترین شرکت برای چاپ نوار چسب

اگر کیفیت چاپ روی نوار چسب برایتان اهمیت دارد و در مقابل دنبال شرکتی هستید که با قیمت مناسبی این کار را انجام دهد، شرکت چاپ چسب باران بهترین انتخاب برای شما است. از مزایای سفارش چاپ چسب در این شرکت چاپ با کیفیت عالی، قیمت مناسب، تحویل به موقع، ارسال نمونه کار چاپی و بسته بندی مناسب است. شما می‌توانید در هر تعداد که لازم دارید این محصول را در اندازه دلخواه سفارش دهید و اگر از نمونه دریافتی رضایت داشتید کل سفارش را در حداکثر هفت روز کاری تحویل بگیرید. در ضمن نیازی به مراجعه حضوری نیست و می‌توانید به صورت آنلاین در نقطه از کشور که هستید سفارش خود را ثبت کنید. برای اطمینان از اعتبار این شرکت و کیفیت محصول آن کافی است میزان رضایت مشتریان آن را بررسی کنید. برای مسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سایت شده و متخصصان آن مشاوره لازم را دریافت کنید.

021-55293003-4     09127007008

https://www.chapechasb.com

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3052

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins