بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

8 روش بی‌نظر برای قورت دادن زبان انگلیسی در کمترین زمان


8 روش بی‌نظر برای قورت دادن زبان انگلیسی در کمترین زمان

برای سنجش سطح زبان افراد از مهارت‌های زبان انگلیسی که شامل خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن است، آزمون می‌گیرند. بسیاری از افراد گمان می‌کنند که برای آموزش زبان مبتدی باید هزینه‌های زیادی پرداخت کنند؛ در حالی که با استفاده از روش‌های مختلف مانند تماشای فیلم و سریال انگلیسی، پکیج آموزش زبان انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی در منزل می‌توان با کمترین هزینه و در کمترین زمان زبان انگلیسی را به خوبی آموخت. با استفاده از آموزش انگلیسی مبتدی فرصت‌های شغلی و مهارت‌های ارتباطی بهبود می‌یابد، به تمام مؤسسات و سیستم‌های آموزشی دسترسی پیدا می‌کنید و اعتماد به نفس شما برای مهاجرت و صحبت با افراد خارجی افزایش می‌یابد. در این مقاله قصد داریم هشت روش بی‌نظیر برای آموزش زبان انگلیسی از صفر را توضیح دهیم.

1- تعیین هدف از سطح آموزش انگلیسی مبتدی

برای موفق شدن در آموزش زبان انگلیسی از ابتدا باید برای خودتان یک هدف تعیین کنید. از خودتان بپرسید که چرا می‌خواهید زبان انگلیسی را بیاموزید. هدف بعضی از افراد این است که به نمره خاصی در آیتلس یا تافل برسند. برخی دیگر برای درک فیلم‌های خارجی بدون زیرنویس اقدام به یادگیری زبان می‌کنند. ادامه تحصیل در کشورهای خارجی، مسافرت‌های خارجی به عنوان یک توریست ایرانی،‌ مهاجرت و  افزایش توانایی مکالمه با افراد انگلیسی زبان اهداف دیگری هستند که افراد را ترغیب به یادگرفتن زبان و شرکت در آموزش زبان مبتدی می‌کند.

2- آموزش انگلیسی مبتدی با کمک داستان

در آموزش انگلیسی مبتدی  می‌توانند با کمک داستان‌های فارسی که به زبان انگلیسی ترجمه شده‌اند، به تقویت مهارت‌های خود کمک کنند. موضوع داستان‌ها بیشتر باید به حالت طنز باشد تا یادگیری آن‌ها راحت‌تر باشد. یادگیری زبان انگلیسی به کمک داستان مزایای بسیار زیادی دارد. این مزایا عبارتند از: یادگیری استفاده درست از لغات و اصطلاحات انگلیسی در جملات، افزایش دایره لغات، مشاهده عملی کاربرد گرامر و قواعد در داخل جمله‌های داستان، نقش بستن الگوهای دستوری در ذهن، تقویت مهارت‌های گفتاری، نوشتاری، خواندن و درک مطلب.

3- گوش دادن به موسیقی‌های انگلیسی

موسیقی نقش بسیار مهمی در زندگی همه افراد ایفا می‌کند. بسیاری از مردم در هنگام انجام فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، آشپزی، رانندگی، ورزش کردن و غیره به موسیقی گوش می‌دهند. گوش دادن به موسیقی‌های انگلیسی تأثیر بسزایی در آموزش انگلیسی مبتدی دارد و مهارت‌های شنیداری و گفتاری را به میزان زیادی تقویت می‌کند. در موسیقی‌های انگلیسی اصصلاحات جدیدی یاد می‌گیرید. یکی از کارهای مفید هنگام گوش دادن موسیقی به زبان انگلیسی این است که همزمان با گوش دادن به آهنگ متن آن را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل سرچ کنید و همزمان با گوش دادن متن را هم نگاهی بیندازید تا با نحوه تلفظ هر کلمه بهتر آشنا شوید.

4- تفسیر و خلاصه‌نویسی مطالب انگلیسی

برای آموزش زبان انگلیسی از صفر تا می‌توانید تمرین و تکرار را فراموش نکنید. یکی از بهترین روش‌ها برای تمرین و آموزش انگلیسی مبتدی در کمترین زمان تفسیر و خلاصه‌نویسی می‌باشد. برای انجام این تمرین ابتدا چند پاراگراف انگلیسی را مطالعه کنید و سپس سه تا چهار پاراگراف در مورد مطلبی که مطالعه کردید، به زبان انگلیسی خلاصه‌نویسی کنید. همواره در جزوه‌های زبان انگلیسی خود یک مکان مخصوص برای تفسیر و خلاصه‌نویسی خالی بگذارید و پس از پایان مطالعه تفسیر خود را در آن قسمت بنویسید. به مرور زمان تأثیر این روش را خواهید دید.

5- خواندن متون انگلیسی با صدای بلند

یکی دیگر از روش‌های بی‌نظیر برای آموزش زبان مبتدی خواندن متن‌های انگلیسی با صدای بلند می‌باشد. حتی اگر با تلفظ صحیح کلمات آشنایی کامل ندارید، حتما متن‌های انگلیسی داخل روزنامه، کتاب، مجله و غیره را با صدای بلند و با حالت شمرده و آرام بخوانید. این تمرین به شما کمک می‌کند که زبان و مغز با هماهنگی بهتری لغات انگلیسی را ادا کند و در آینده بتوانید به راحتی انگلیسی صحبت کنید.

6- تماشای فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی با کمک زیرنویس

یکی از بهترین روش‌های آموزش انگلیسی مبتدی تقویت مهارت‌ها با استفاده از تماشای فیلم و سریال زیرنویس است. با تماشای سریال‌ها و فیلم‌هایی انگلیسی با زیرنویس که قبلاً آن را به زبان فارسی دیده‌اید، مهارت شنیداری شما را افزایش می‌دهد. این کار را چندین بار تکرار کنید تا در مرحله اول داستان کلی فیلم را بدانید. با تماشای همان فیلم  برای بار دوم با نحوه صحیح تلفظ کلمات و اصطلاحات فیلم آشنا می‌شوید. برای دفعه سوم حتی بدون نگاه کردن به زیرنویس متوجه صحبت‌های بازیگران خواهید شد. لیست فیلم‌های مناسب برای تقویت زبان در اینترنت موجود است.

7- آموزش انگلیسی مبتدی در کنار کارآموزان دیگر

تمرین با افراد علاقمند به زبان انگلیسی یکی از بهترین ترفندها برای یادگیری زبان در کمترین زمان است. وقتی همزمان با شما فرد دیگری در حال یادگیری زبان باشد، انگیزه شما نیز بیشتر خواهد شد و بهتر به تمرین‌های خود رسیدگی می‌کنید. در صورت بروز اشکال و اشتباه دوستان کارآموز زبان به شما مشاوره می‌دهند و همزمان مشاوره دریافت می‌کنند. یک دفترچه یادداشت برای نوشتن لغات جدید تهیه کنید و هر چند وقت یکبار لغات جدید را مرور کنید.

8- استفاده از پکیج‌ آموزش زبان انگلیسی در خانه

برای آموزش زبان مبتدی حتماً نباید به آموزشگاه‌های زبان بروید و هزینه‌های بسیار زیادی به معلم‌های خصوصی بپردازید. شما می‌توانید با کمک پکیج‌ های آموزش انگلیسی مبتدی از ابتدا مهارت‌های خود را افرایش دهید. در کنار استفاده از پکیج حرف زدن با یک دوست انگلیسی، مطالعه، استفاده از منابع معتبر و شرکت در چت‌روم‌ها را نیز فراموش نکنید. مزایای پکیج‌ اموزش زبان انگلیسی عبارتند از: آموزش قواعد زبان به ساده‌ترین شکل ممکن، انجام تمرین و تکرار در هر جلسه، فارسی بودن زبان آموزش، تکرار و تمرین کلمات در طول جلسات، ترجمه متون از فارسی به انگلیسی و از انگلیسی به فارسی و غیره.

 

خرید پکیج آموزش زبان انگلیسی از مؤسسه آموزش زبان‌های خارجه پروان

برای خرید پکیج آموزش زبان انگلیسی مبتدی و آموزش انگلیسی مبتدی می‌توانید به وب سایت پروان آکادمی یکی از بهترین مؤسسه‌های آموزش زبان‌های خارجه با آدرس اینترنتی https://www.parvanacademy.ir  مراجعه کنید. پس از ثبت نام در سایت پروان و وارد کردن اطلاعات شخصی خود می‌توانید برای خرید دوره آموزش زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی اقدام کنید. این مؤسسه با بیش از ده سال سابقه فعالیت یکی از بهترین و معتبرترین مؤسسات آموزش زبان‌های خارجه است‌.

جهت دسترسی به مقالات مرتبط با "طب سوزنی" کلیک کنید: https://sid.ir/509

پروان آکادمی

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3169

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins