بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

پترونام سهند، یکی از 4 تولید کننده روغن موتور نانو در جهان


امروزه بازار روغن موتور در ایران و جهان دچار تحولات بی‌سابقه‌ای شده است؛ زیرا شرکت‌های بزرگ تولید کننده، روغن موتورهای نانو را به بازار عرضه کرده‌اند که توانسته رضایت اکثر مشتریان را جلب کند. روغن موتورهای نانویی در واقع نسخه پیشرفته‌تر و بهتر روغن موتورهای عادی هستند که می‌توانند عمده‌ای از مشکلات فنی خودروها را رفع کند. در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان روغن موتور در ایران، موفق به تولیدات انبوه روغن موتورهای نانویی شده است.

شرکت پترونام سهند در جهان

شرکت پترونام سهند، تولید کننده بهترین روغن موتور در ایران، در حال حاضر یکی از 4 تولید کننده روغن موتورهای نانویی در جهان به شمار می‌رود. این اتفاق یک افتخار ملی برای ایران محسوب می‌شود و صاحبان خودرو در ایران می‌توانند به خوبی از این امتیاز استفاده کنند. زیرا روغن موتورهای نانویی خارجی به دلیل وضعیت ارز در ایران، قیمت بسیار بالایی در بازار دارند؛ اما با وجود شرکت پترونام سهند، افراد دیگر مجبور به پرداخت مبالغ نجومی برای روغن موتورهای خارجی نیستند. چرا که می‌توانند با کمترین قیمت، برترین محصول را خریداری کنند.

روغن موتور چیست؟

روغن موتور یکی از ابزار مصرفی موتور خودروها است که وجود آن در سلامت و کارکرد خودرو نقش حیاتی دارد. این روغن در واقع نقش روانکار را در موتور خودرها ایفا می‌کند و استفاده از آن موجب کاهش اصطکاک و سایش به صورت چشمگیری می‌شود. استفاده از روغن موتور در خودروها در عمر و سلامت موتور، نقش بسیار برجسته‌ای دارد. عدم استفاده از روغن موتور در خودروها باعث افزایش استهلاک و کاهش عمر موتور خودرو می‌شود و می‌تواند برای صاحب آن بسیار هزینه‌بر باشد.

همانطور که استفاده از روغن موتور در خودروها بسیار مهم است، کیفیت این روغن موتور نیز می‌تواند حیاتی تلقی شود. به طوری که روغن موتور هر چه کیفیت بالاتری داشته باشد، عمر موتور افزایش می‌یابد و به ندرت دچار مشکلات فنی می‌شود. البته مواد پایه تمام روغن موتورها، نفت است و کیفیت مواد پایه چندان اهمیتی ندارد؛ بلکه مواد افزودنی روغن موتورها هستند که باعث می‌شوند کیفیت آن افزایش یا کاهش یابد. روغن موتورهایی که افزودنی‌های نانو دارند، با کیفیت‌ترین محصولات هستند.

مزایای روغن موتور فناوری شده با نانو

شاید این سؤال برایتان پیش آید که چرا روغن موتورهای نانو میان محصولات مشابه با کیفیت‌ترین هستند و استفاده از آن چه مزایایی برای افراد دارد؟ ما با بررسی علمی کاربرد و ویژگی‌های افزودنی‌های نانو و با استفاده از تجربه افراد در استفاده از این محصولات، برخی از مزایای برجسته استفاده از روغن موتور فناوری شده با افزودنی‌های نانو را در اختیارتان می‌گذاریم:

· روانکاری فوق‌العاده

نانو افزودنی‌ها ویژگی روانکاری بی‌نظیری دارند که باعث می‌شود اصطکاک در موتور خودرو به حداقل برسد. به طوری که دیگر سایش و خوردگی در اجزای موتور خودرو دیده نمی‌شود و افراد در داخل خودرو حتی صدای کارکرد موتور را نمی‌شنوند. در نتیجه، استفاده از روغن موتورهای نانو باعث می‌شود استهلاک اجزای داخل موتور خودرو به حداقل برسد و در هنگام کار کردن هیچ صدای ناهنجاری تولید نکند. قطعاً روغن موتوری که به بهترین نحو روانکاری موتور را انجام دهد، بسیار با ارزش است.

· کاهش مصرف سوخت

با توجه به اینکه در هنگام کارکرد موتور انرژی به هدر نمی‌رود و سوخت خودرو کاملاً متمرکز مصرف می‌شود، در طولانی مدت می‌توان کاهش مصرف سوخت آن را احساس کرد. به طوری که در موارد زیادی مشاهده شده که با استفاده روغن موتور نانو، مصرف سوخت در خودروی افراد تا 20% کاهش یافته است. این آمار می‌تواند در طولانی مدت بسیار مناسب باشد و هزینه خودرو را تا حد زیادی کاهش دهد.

· سازگار با محیط زیست

استفاده از روغن موتور در خودروها می‌تواند به محیط زیست آسیب‌های جبران ناپذیری وارد کند. اما روغن موتورهای نانو کاملاً با محیط زیست و طبیعت سازگار هستند و هیچ آسیبی به آن نمی‌رسانند. زیرا استفاده از روغن موتورهای نانو، تولید بخارهای سمی را توسط موتور خودرو به حداقل می‌رساند و می‌توان پس از مصرف متوجه شد که دود کمتری از لوله اگزوز خودرو خارج می‌‌شود. به همین دلیل بهتر است از روغن موتورهای نانو در خودروی خود استفاده کنید تا سهم خود را در محافظت از محیط زیست انجام داده باشید.

· تقویت قدرت خودرو

از دیگر مزایایی که روغن موتورهای نانو دارند می‌توان به تقویت موتور خودرو اشاره کرد. شما می‌توانید با استفاده از روغن موتورهای نانو، چند برابر شدن قدرت موتور خود را نظاره کنید. زیرا با توجه به اینکه این روانکارها اصطکاک و سایش در موتور خودرو را به حداقل می‌رسانند، باعث می‌شوند قطعات داخل موتور بهتر و سریع‌تر از قبل حرکت کنند؛ در نتیجه موتور خودرو بازده و قدرت بیشتری پیدا می‌کند.

· افزایش عمر موتور

استفاده از روغن موتورهای نانو باعث افزایش طول عمر آن در طولانی مدت می‌شود. زیرا این روغن موتورها یک لایه محافظتی دور قطعات موتور ایجاد می‌کنند که در مقابل هرگونه پوسیدگی و زنگ زدگی مقاومت دارد. در نتیجه؛ عمر موتور افزایش می‌یابد و شما می‌توانید تا سال‌ها شاهد کارکرد آن در بهترین نسخه خود باشید. به طور کلی، افزودنی‌های نانو تأثیر بسیار خوبی در کاهش استهلاک موتور خودرو دارند و از بروز هزینه‌های اضافی در موتور جلوگیری می‌کنند.

· جوانسازی موتور

جالب است بدانید روغن موتورهای نانو ضمن اینکه از هرگونه پوسیدگی و زنگ‌زدگی جدید در موتور خودرو جلوگیری می‌کنند، حتی پوسیدگی‌های فعلی و موجود در موتور را نیز از بین می‌برند. در واقع فناوری نانو باعث جوانسازی موتور خودرو می‌شود و آن را تا سال‌ها در بهترین نسخه نگهداری می‌کند. این یعنی شما می‌توانید این روغن موتور را در خودروهای قدیمی خود استفاده کنید و مجدداً شاهد تاثیرات فوق‌العاده آن در خودرو باشد.

· عمر مفید طولانی

عمر مفید روغن موتورهای نانو بسیار طولانی‌تر از باقی روغن موتورها است و افراد می‌توانند آن را تا مدت‌ها استفاده کنند. عمر مفید این محصولات بین 5 الی 15 هزار کیلومتر متغیر است و می‌تواند خودرو را تا ماه‌ها از تعویض روغن موتور بی نیاز سازد. البته عمر مفید روغن موتورهای نانو کاملا به نوع خودرو، میزان روغن موتور و وضعیت رانندگی افراد بستگی دارد و برای هر فردی متغیر است.

4 شرکت معتبر تولید کننده روغن موتور با فناوری نانو

روغن موتور پارانوکس و رقبای جهانی

در جهان، 4 شرکت معتبر وجود دارد که روغن موتورهای نانو تولید می‌کنند. زیرا افزودنی‌های نانو ارزش بسیار زیادی در بازار داشته و شدیدا نایاب است؛ به طوری که شرکت‌های دیگرِ تولید کننده روغن موتور نمی‌توانند آن را با کیفیت و قیمت اصلی بیابند و آن را در محصولات خود استفاده کنند. ما 4 شرکت بزرگ تولید کننده روغن موتورهای نانو را به شما معرفی می‌کنیم تا ارزش این افزودنی‌ها را در جهان درک کنید. وجود یک شرکت تولید کننده روغن موتور ایرانی میان این لیست، برای تمامی ما ایرانیان افتخار است. نگاهی به این شرکت‌ها بیندازیم:

رویال داچ شِل (Royal Dutch Shell)

شرکت شل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نفت و گاز در جهان است که بزرگ‌ترین شرکت نفتی اروپا نیز شمرده می‌شود و در دو کشور هلند و بریتانیا قرار دارد. تولید روغن موتور و روانکار صنعتی یکی دیگر از زمینه‌های فعالیتی شرکت رویال داچ شل است که با نام شل محصولات خود را به بازار عرضه می‌کند. امروزه شما می‌توانی روغن موتورهای شل را در بازار ایران مشاهده کنید. البته قیمت بسیار بالایی دارند که باعث شده تنها صاحبان خودروهای مدل بالا مشتری آن باشند.

اولین مورد از لیست شرکت‌های تولید کننده روغن موتور نانو در جهان، شرکت شل می‌باشد. این شرکت به صورت گسترده روغن موتورهای نانو را تولید و آن‌ها را در بازار اروپا عرضه می‌کند. ارزش شرکت شل در حال حاضر به بیش از 30 میلیارد دلار می‌رسد و از بزرگ‌ترین غول‌های صنعت روغن موتور در جهان است.

کاسترول (Castrol)

قطعا تمام صاحبان خودرو نام شرکت کاسترول را شنیده‌اند. شرکتی که برخی از بهترین روغن موتورهای جهان را تولید و عرضه کرده است. به طوری که روغن موتورهای کاسترول از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات این حوزه به شمار می‌رود و حتی می‌توان آن‌ها را در بازار ایران نیز مشاهده کرد.

شرکت کاسترول از دیگر شرکت‌هایی است که از افزودنی‌های نانو برای تولید برخی از محصوات خود استفاده می‌کند. با توجه به اینکه صاحبان خودرو همواره از تولیدات کاسترول استقبال می‌کنند، می‌توان گفت که استفاده این شرکت از نانو افزودنی‌ها کاملا به‌جا و انتخابی صحیح می‌باشد. زیرا قطعاً شرکتی مانند کاسترول همواره به دنبال تولید بهترین محصولات برای مشتریان خود است و افزودنی‌های نانو می‌تواند یک ابزار بی‌نظیر برای این کار باشد.

موبیل1 (Mobil1)

شرکت موبیل1 به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان روغن موتور در آمریکا فعالیت می‌کند و محصولات آن را در بازار می‌توان مشاهده کرد. این شرکت در حدود 50 سال قبل شروع به فعالیت کرده و از همان ابتدا، برترین روغن موتورهای آمریکا و جهان را تولید می‌کند. روغن موتور تنها محصول این شرکت نیست؛ اما به دلیل کیفیت بالای این محصولات، می‌‌توان گفت شرکت موبیل1 در عرصه تولید روغن موتور بسیار موفق‌تر از باقی زمینه‌ها است.

با توجه به اینکه شرکت موبیل1 در کشور آمریکا قرار دارد و می‌تواند بسیار ساده‌تر به فناوری نانو دست یابد، دور از انتظار نیست که از این افزودنی‌ها استفاده کند. روغن موتورهای نانو موبیل1 در بازار ایران قابل مشاهده است؛ البته قیمت بسیار بالایی دارد که باعث شده فروش و محبوبیت چندانی نداشته باشد.

پترونام سهند (Petronam co)

روغن موتور پارانوکس

امروزه شرکت پترونام سهند یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان روغن موتور در ایران است که توانسته محصولات خود را به کشورهای اروپایی صادر کند. این شرکت با به کارگیری تکنولوژی و علم، بهترین و با کیفیت‌ترین روغن موتورهای بازار ایران را تولید کند.

باعث افتخار است که بگوییم شرکت پترونام سهند به عنوان تولید کننده بهترین روغن موتور خاور میانه، در این لیست حضور دارد. این شرکت با به کارگیری فناوری سبز A9 در محصولات خود و با استفاده از علم و تجربه، موفق به تولید روغن موتور پارانوکس شد. این محصول در حال حاضر در کل خاورمیانه بی رقیب است و جزو برترین روغن موتورهای کل جهان شمرده می‌شود. موفقیت شرکت پترونام سهند در تولید روغن موتور پارانوکس بسیار چشمگیر است؛ زیرا مردم ایران می‌توانند با پرداخت حداقل هزینه برای خرید یک محصول تولید داخلی، از بهترین محصول خاورمیانه استفاده کنند.

فناوری سبز A9 از نایاب‌ترین و باارزش‌ترین افزودنی‌های نانو در جهان است که در کشور فرانسه تولید می‌شود. شرکت پترونام سهند با مخلوط نانو افزودنی A9 با نفت خام ایرانی و تولید A9 بومی کشور، روغن موتور پارانوکس را تولید کرده است که کیفیتی مثال زدنی دارد. افراد با یک بار استفاده از روغن موتور پارانوکس، متوجه تفاوت آن با محصولات مشابه خواهند شد.

درباره شرکت پترونام سهند

با توجه به اینکه شرکت پترونام سهند واقع در مرکز فناوری دانشگاه تبریز توانسته روغن موتور پارانوکس را به بهترین محصول خاورمیانه تبدیل کند، در حال حاضر از برترین تولید کنندگان روغن موتور در ایران شمرده می‌رود. مزیت اصلی شرکت پترونام سهند استفاده از نخبگان و اندیشمندان دانشگاهی در مسیر تولید و فروش محصولات خود است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع‌به شرکت پترونام سهند و روغن موتور پارانوکس، به وبسایت https://petronam.co/ مراجعه کنید.

جهت دسترسی به مقالات مرتبط با "روغن موتور نانو" کلیک کنید: https://sid.ir/502

پست های مرتبط

روز فرهنگ عمومی و بازخوانی مقالات مرتبط با آن در SID

تاریخ: 1401/08/11

بازدید: 298

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

براساس گزارش مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی، پربازدیدترین مقالات علمی با موضوع فرهنگ عمومی معرفی شدند.

مدرس

@ins