بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

طراحی دکوراسیون داخلی با پوستر دیواری و کاغذ دیواری چگونه انجام می‌شود؟


طراحی دکوراسیون داخلی با پوستر دیواری و کاغذ دیواری چگونه انجام می‌شود؟

پوستر دیواری

پوستر دیواری

پوستر دیواری یکی از جدیدترین کاغذ دیواری‌های مدرن است که انواع طرح‌ها مانند طرح‌های اسپرت و یا کاغذ دیواری‌های سه بعدی از زیرمجموعه‌های پوستر دیواری است.

برای مثال فرض کنید می‌خواهید دیوار اتاق خواب خود را کاغذ دیواری کنید. اگر بدنبال طرح‌های اسپرت و جدید هستید ما به شما پیشنهاد می‌دهیم بسراغ پوسترهای اختصاصی بروید.

این پوسترهای دیواری بدلیل اینکه هم از کیفیت خوبی برخوردارند و هم از جوهرهای باکیفیت استفاده می‌کنند از کاغذ دیواری‌ها بهتر هستند. از طرف دیگر یکی از مزیت‌های آن چاپ طرح‌های اختصاصی برای انواع سلیقه‌ها است.

مثلاً تصویر یک ببر که از دیوار به بیرون پریده است و یا یک تاکسی در وسط شهر با رنگ قرمز از نمونه طرح‌های اسپرت است.

برای پوستر دیواری اتاق کودک طرح ‌ای کارتونی بسیار جذاب برای کودکان اختصاص یافته است. تصاویر شخصیتهای کارتونی محبوب کودکان در آرشیو فروشگاه پرشین راگ موجود است. کودکان علاقمند هستند تا تصاویر قهرمان‌های کارتونی خود را روی دیوارهای اتاق ببینند. بعنوان مثال تصاویر پری دریایی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نمونه خوبی از این مثال است.

 

طرح‌های سه بعدی

در این مبحث به تصاویر سه بعدی موجود می‌پردازیم. گل‌های سه بعدی نمونه  خوبی از این دست هستند. تصاویر بقدری طبیعی بنظر می‌رسند که گویی که یک گل بزرگ بصورت برجسته بر روی دیوار نقش بسته است.

پوسترهای کاغذ دیواری سه بعدی می‌تواند شامل تصاویر اسپرت نیز باشد و یا تصویر یک سالن بی‌انتها.

یا می‌تواند تصویر توپ‌های کروی که از سقف آویزان شده باشد را شامل شود.

پوسترهای زیبای طبیعت و حیوانات از دیگر طرح‌های پرطرفدار پوسترهای سه بعدی هستند.

پوستر دیواری سه بعدی

پوستر کاغذ دیواری اتاق خواب

پوستر کاغذ دیواری اتاق خواب انواع مختلفی را شامل می‌شود.

این امر به سلیقه افراد متفاوت است. شما می‌توانید تصاویر زیبای جنگل‌های بارانی را در اتاق خواب خود نصب کنید و یا تصاویر اسپرت و جوان پسند را انتخاب کنید. برای پوستر اتاق خواب کودک تصاویر کارتونی مانند پوکویو و یا پپاپیگ و یا شخصیت‌های والت دیزنی از نمونه‌های این طرح‌ها هستند.

 

قیمت پوستر دیواری سه بعدی

قیمت پوسترها به جنس کاغذ آن برمی گردد.

همچنین نوع دستگاه چاپ آن نیز در تعیین قیمت آن مؤثر است. معمولاً نرخ هر مترمربع آن بین 60 هزار تومان تا 120 هزار تومان متغییر است. برای اطلاعات بیشتر به سایت پرشین راگ مراجعه کنید.

چاپ پوستر دیواری سه بعدی

چاپ پوستر سه بعدی توسط دستگاه‌های اکوسالونت انجام می‌شود. ولی استفاده از دستگاه‌های UV نیز که قیمت بالاتر و کیفیت بهتری دارند نیز در تعدادی از مراکز چاپ انجام می‌شود. ولی اکثراً از دستگاه‌های اکو سالونت برای چاپ پوستر استفاده می‌کنند.  یکی از مزیت‌های دستگاه اکو سالونت استفاده از جوهرهای بر پایه آب است که هیچ بویی ندارد. در دستگاه‌های قدیمی سالونت جوهرهای آنها بوی تندی داشتند که امروزه به کمک تکنولوژی جدید جوهرهای بر پایه آب دیگر بویی متصاعد نمی‌کنند.

از دیگر مزیت‌های دستگاه‌های اکو سالونت این است که قیمت جوهرهای انها نسبت به دستگاه‌های UV کمتر است و بنابر این قیمت تمام شده پوسترهای دیواری بمراتب کمتر می‌شود. از طرفی کیفیت تصاویر چاپ شده بسیار بالا است.

هدهای پرقدرت ژاپنی مانند هدهای اپسون در این دستگاه‌ها بکار می‌رود.

 

طراحی دکوراسیون داخلی و نکاتی که باید رعایت کنیم.

برای قدرتمند بودن یک طرح نیازی به سنگین و پر ترام بودن ندارد. برای افزودن رنگ و بافت در هر اتاقی می‌توانید یک طرح بسیار ساده خریداری کنید. یکی از طراحان زبردست دکوراسیون می‌گوید: طرح ساده جایگزین مناسبی برای رنگ آمیزی است  زیرا که می‌تواند گرد و غبار  را راحت‌تر از کاغذ دیواری نشان دهد.

نکته اصلی این است که نمونه‌هایی از طرح‌هایی را که در لیست خود قرار داده‌اید روی دیوار یا دیوارهایی که قصد کاغذکشی دارید سنجاق کنید تا ببینید آیا برای شما کار می‌کند یا خیر.

شما می‌توانید حمام و یا آشپزخانه را کاغذ دیواری کنید.

ایده‌های کاغذ دیواری آشپزخانه و حمام می‌تواند یک ایده فوری را به طراحی‌های خلاقانه شما اضافه کند، اما ما اغلب می‌ترسیم که آنها  برای محیط‌هایی که مستعد رطوبت هستند مناسب نباشد. همه چیز در مورد انتخاب طرح آن‌ها  است که به طور خاص برای استفاده در شرایط مرطوب و بخار طراحی شده است. یک طراح توصیه می‌کند: "به دنبال کاغذهایی با جنس وینیل مقاوم باشید، سطوح تمیز را پاک کنید و جزئیات برجسته را برای ظاهر ماندگار نگاه دارید."

 

وقتی درست انجام شود، شایان ذکر است که کاغذ دیواری جایگزین بسیار ارزان‌تری برای کاشی کاری هر دو اتاق کاربردی است.

 

اغلب این تصور غلط است که در مورد فضاهای کوچک باید همیشه از رنگ و طرح اجتناب شود. در حالی که در برخی موارد این امر منطقی است، اگر درست انجام شود. برخی از الگوهای جسورانه ممکن است در فضاهای بزرگتر مانند اتاق نشیمن بسیار گیج کننده باشند،

اگر از یک طرح جسورانه در یک اتاق کوچک استفاده می‌کنید، توصیه ما برای جلوگیری از گیج کننده بودن الگو، قرار دادن قسمت‌های پایین اتاق و رنگ آمیزی با رنگ متناسب موجود در کاغذ دیواری است.

از سقف‌ها غافل نشوید

ممکن است ایده‌ای خارج از منطق به نظر برسد، اما پوشش سقف‌ها می‌توانند شگفت‌انگیز به نظر برسند! تا آنجا که سقف‌ها در حال حاضر یک ترند داخلی جدید داغ هستند. استفاده از طرح‌های زیبا در سقف‌ها به طور فزاینده‌ای محبوبیت خود را افزایش می‌دهد. برای آن رول اضافی بخرید. هر چند قیمت آنها نسبت به رنگ کردن بالاتر است ولی چون قابل شستشو هستند و شما می‌توانید آنها را به مدت طولانی نگهداری کنید بنابراین قیمت نهایی تمام شده آنها کاهش می‌یابد.

هر چند نصب آنها آسان است اما باید دقت کنید از نصابان حرفه‌ای برای این کار کمک بگیرید.

کاغذ دیواری جدید

 

فروشگاه پرشین راگ

برای خرید با قیمت‌های مناسب و همچنین برای دیدن طرح‌های کاغذ دیواری جدید پرشین راگ می ‌وانید سری به سایت پرشین راگ بزنید و از طرح‌های بروز و مدرن آن بهره ببرید.

آدرس این فروشگاه به شرح زیر است

www.epersianrug.com

جهت دسترسی به مقالات مرتبط با "کاغذ دیواری" کلیک کنید: https://sid.ir/497

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3052

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins