بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

دستگاه بسته‌بندی حبوبات چیست؟


در این مطلب دستگاه بسته‌بندی حبوبات بهفرماشین اطلس البرز را همراه با دیگر تولیدات این مجموعه معرفی خواهیم کرد.

در این مطلب دستگاه بسته‌بندی حبوبات بهفر ماشین اطلس البرز را همراه با دیگر تولیدات این مجموعه معرفی خواهیم کرد.

اگر وارد سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی شده باشید، با بسته‌های پاکتی و سلفونی حبوبات رنگ‌ووارنگ و متعلق به برندهای مختلف مواجه می‌شوید. بدون شک حبوبات و غلات مهم‌ترین ماده غذایی هر سفره ایرانی محسوب می‌شوند.

با افزایش توقع جامعه از کیفیت محصولات غذایی و همچنین افزایش قیمت حبوبات و غلات، انواع بسته‌بندی‌های وزن پایین دانه‌های غذایی طرفداران زیادی به دست آورده است. ازاین‌رو اهمیت استفاده از دستگاه بسته‌بندی حبوبات صنعتی و نیمه‌صنعتی پررنگ‌تر می‌شود.

اما این ماشین‌آلات اتوماتیک چگونه کار می‌کنند؟ قیمت دستگاه‌های بسته‌بندی حبوبات چقدر است؟ آیا برای خرید دستگاه بسته‌بندی حبوبات باید به سراغ واردات این ماشین‌آلات رفته یا در داخل کشور هم تولید می‌شوند؟

در این مطلب از منبع سایت بهفر ماشین البرز انواع دستگاه بسته‌بندی حبوبات این مجموعه را با توضیحات کامل و قیمت خرید معرفی خواهیم کرد...

دستگاه بسته‌بندی ایرانی یا خارجی؟

تا چند سال پیش ماشین‌آلات بسته‌بندی به شکل کاملاً وارداتی وارد بازار ایران می‌شد. این ماشین‌آلات یا بی‌کیفیت بودند و یا قیمت بالا و هزینه تعمیرات زیادی داشتند. اما خوشبختانه امروزه فناوری این ماشین‌آلات، مهندسی معکوس شده و در داخل کشور تولید می‌شوند.

ازنظر کیفیت هم هیچ تفاوتی با نمونه‌های خارجی خود ندارد. نکته دیگر این‌که هزینه تأمین و نگهداری و خدمات پس از فروش دستگاه بسته‌بندی حبوبات ایرانی بسیار کمتر از نمونه‌های خارجی آن است.

دستگاه بسته‌بندی ایرانی یا چینی؟

قیمت دستگاه‌های بسته‌بندی حبوبات چینی از نمونه‌ای ایرانی ارزان‌تر بوده و سرعت بسته‌بندی بیشتری هم دارند. اما باید این نکته را در نظر گرفت که این نمونه ماشین‌آلات بسته‌بندی حبوبات، قابلیت تعمیر را نداشته و بعد از بسته‌بندی تعداد مشخصی از   حبوبات،ازکارافتاده و بلااستفاده می‌شوند.

اما کیفیت دستگاه بسته‌بندی حبوبات ایرانی به‌مراتب بهتراز نمونه‌های چینی بوده و تا سال‌ها قابلیت تعمیر و بازسازی را دارند. به‌عنوان‌مثال مجموعه بهفر ماشین  تولیدات خود را با 18 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش واقعی ارائه می‌دهد.

انواع دستگاه‌های بسته‌بندی حبوبات

1-دستگاه تمام‌اتوماتیک بسته‌بندی حبوبات

ماشین‌آلات بسته‌بندی حبوبات تمام‌اتوماتیک در 3 نمونه توزین‌دار، کیسه‌پرکن و قوطی‌پرکن طراحی و تولید می‌شوند که نمونه‌ی قوطی‌پرکن تنها در یک ظرفیت تولید می‌شود. اما نمونه‌های توزین‌دار و کیسه‌پرکن در چندین ظرفیت سفارشی‌سازی و ساخته می‌شوند...

دستگاه بسته‌بندی حبوبات توزین‌دار

ماشین‌آلات بسته‌بندی حبوبات توزین‌دار در 4 ظرفیت دو توزین، 4 توزین، 6 توزین و 12 توزین طراحی و تولید می‌شوند که براساس توزین‌های دستگاه سرعت بسته‌بندی افزایش پیدا می‌کند. به‌عنوان‌مثال دستگاه بسته‌بندی حبوبات 2 توزین کمترین سرعت تولید را داشته و مناسب برای تولیدکنندگان با ظرفیت تولید کارگاهی است.

دستگاه‌های بسته‌بندی تمام‌اتوماتیک انواع حبوبات را توسط رول‌های سلفونی، آلومینیومی ... پک می‌کنند. دستگاه بسته‌بندی حبوبات نیمه‌اتوماتیک و اتوماتیک، بسته به نیاز مشتری در دو مدل پنوماتیک (بادی) یا مکانیک و با دو نوع منبع برقی 1 فاز یا 3 فاز تولید می‌شود.

این قابلیت امکان استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک حبوبات را در فضاهای غیر صنعتی فراهم می‌کند .دستگاه بسته‌بندی حبوبات توزین‌دار برای وزن‌کشی محصول نیازی به اپراتور ندارند. این ماشین‌آلات به‌صورت کاملاً خودکار شروع به کار می‌کنند.

دستگاه  قوطی پر کن

این دستگاه مخصوص پر کردن انواع حبوبات و غلات در قوطی‌های فلزی، پلاستیکی و یا شیشه‌ای است. دستگاه بسته‌بندی حبوبات قوطی‌پرکن هم همانند نمونه‌های توزین‌دار در دو نمونه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ساخته می‌شوند.

2-دستگاه بسته‌بندی حبوبات نیمه اتوماتیک

این ماشین‌آلات در دو نمونه تمام‌خودکار و نیمه‌خودکار تولید می‌شوند.

دستگاه بسته‌بندی حبوبات کیسه‌پرکن

دستگاه کیسه‌پرکن برای پر کردن انواع کیسه و کارتن‌های بزرگ به کار می‌رود. ماشین‌آلات کیسه‌پرکن در سه مدل تک کاپه، 2 کاپه و 4 کاپه تولید می‌شوند. در نمونه تک کاپه نیاز به اپراتور وجود دارد.

اپراتور با قرار دادن کیسه بسته‌بندی در زیر نازل دستگاه، وزن مشخصی از حبوبات را به درون بسته‌بندی موردنظر انتقال می‌دهد.

در نمونه دو کاپه سرعت بسته‌بندی بیشتر از نمونه تک کاپه است. در این مدل کیسه‌پرکن، امکان سفارشی‌سازی دستگاه به دو نوع نیمه‌خودکار و تمام‌خودکار وجود دارد. نمونه 4 کاپه دستگاه کیسه‌پرکن این شرکت هم تنها در نمونه کاملاً خودکار تولید می‌شود.

انواع بسته‌بندی حبوبات

بسته‌بندی حبوبات در اغلب موارد یا در کیسه‌های نخی وزن بالا و یا در بسته‌بندی‌های وزن پایین و در داخل سلفون‌های شفاف دیده می‌شود. شفاف بودن سلفون بسته‌بندی حبوبات، امکان مشاهده خریدار و کنترل کیفیت محصول را فراهم می‌کند.

قیمت دستگاه بسته‌بندی حبوبات نیمه اتوماتیک و اتوماتیک

برای کسب اطلاع از قیمت دستگاه بسته‌بندی حبوبات بهفر ماشین اطلس البرز می‌توانید با شماره‌های پشتیبانی و مشاوره خرید ما در زیر همین مطلب تماس بگیرید. به دلیل نوسانات بازار، قیمت دستگاه‌های بسته‌بندی حبوبات تنها به‌صورت روزانه اعلام خواهد شد

026-34725221

09125883469

کلیه ماشین‌آلات تولید بهفر ماشین

در ادامه انواع تولیدات این مجموعه را همراه با توضیحات کوتاه معرفی خواهیم کرد...

ماشین‌آلات خشک‌کن

دستگاه خشک‌کن بهفر ماشین که به دستگاه میوه خشک‌کن هم مشهور است در 3 ظرفیت تک کابین دو کابین و تونلی طراحی و ساخته می‌شود. دستگاه خشک‌کن میوه کابینی (تک کابین و دو کابین) مخصوص کارگاه‌های کوچک و متوسط تولید انواع میوه و سبزی خشک‌شده است.

این ماشین‌آلات قابلیت کار با برق 220 ولت (تک فاز) و 380 ولت (3 فاز را دارند). دستگاه خشک‌کن کابینتی بهفر ماشین اطلس البرز توسط نیروی گرمایش و با کمترین خطا، محصول موردنظر را خشک و رطوبت‌گیری می‌کند.

ماشین‌آلات ساشه

این ماشین‌آلات که به دستگاه بسته‌بندی تک‌نفره هم مشهور هستند، مخصوص بسته‌بندی انواع مواد غذایی و شیمیایی مایع و پودری در بسته‌های کوچک و زیر صد گرم طراحی شده‌اند.

این ماشین‌آلات در دو مدل دستگاه بسته‌بندی ساشه پودری و دستگاه ساشه مایع طراحی و ساخته می‌شوند. این دستگاه قیمت مناسب و سرعت بالایی داشته و در منازل مسکونی هم قابل‌راه‌اندازی و بهره‌برداری است.

دستگاه پر کن پودری سلفونی

این دستگاه مخصوص بسته‌بندی انواع مواد پودری شیمیایی و غذایی در بسته‌های بالشتی سلفونی و پاکتی است. تخصص این دستگاه تنها برای بسته‌بندی مواد پودری بوده و برای بسته‌بندی مواد دانه‌بندی شده باید به سراغ کیسه‌پرکن‌ها و یا دستگاه‌های بسته‌بندی حبوبات توزین دار رفت.

ماشین‌آلات شیرینگ

این ماشین‌آلات برای بسته‌بندی انواع بطری‌ها و بسته‌بندی‌های نهایی طراحی‌شده‌اند. تعداد مشخصی از محصولات بسته‌بندی‌شده در کنار یکدیگر  قرارگرفته و توسط یک سلفون ضخیم و با حرارت کوره دستگاه شیرینگ می‌شوند. این دستگاه گزینه خوبی برای محصولات با سختی حمل‌ونقل و یا بسته‌بندی‌های حساس به ضربه است.

ماشین‌آلات میکسر

این ماشین‌آلات مخصوص هم زنی و میکس محصولات پودری و گرانولی هستند. این ماشین‌آلات در دو مدل میکسر پدل و میکسر ریبون طراحی و ساخته می‌شوند.

خطوط تولید

شرکت بهفر ماشین اطلس البرز سازنده انواع خطوط تولید و بسته‌بندی مواد غذایی است. در ادامه انواع خطوط تولید این مجموعه را معرفی خواهیم کرد...

خط بسته‌بندی میوه خشک

خط تولید پیاز داغ-خط فراوری و بسته‌بندی پیاز سرخ‌شده

خط بسته‌بندی آجیل و خشکبار

خط بسته‌بندی ادویه‌جات

خط تولید سبزی سرخ‌شده

خط تولید سبزی خشک

خط تولید چیپس سیب‌زمینی

خط بسته‌بندی حبوبات

خط تولید قند حبه

خط تولید قند شکسته

خط تولید چیپس میوه

خط تولید کینوا

لینک منبع:

https://behfarmachine.com/dryer-machine/

 

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3086

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins