بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

وبینار: چگونه با استفاده از هوش مصنوعی، مقاله خود را برای ارسال به مجله آماده کنیم


آشنایی با ابزار هوش مصنوعی به منظور نگارش مقاله

یکی از مشکلات محققان به خصوص ما ایرانیان، نگارش درست مقاله به زبان انگلیسی است. وبینار چگونه با استفاده از هوش مصنوعی، مقاله خود را برای ارسال به مجله آماده کنیم، که در تاریخ 10 June برگزار می‌شود به معرفی این ابزار می‌پردازد.

محققان اغلب تجربه مردود شدن مقاله توسط سردبیر[1] را با وجود دستور زبان و نگارش درست دارند. یکی از معیارهای مهم برای پذیرش مقاله استفاده از فرمت استاندارد، شیوه نگارش و زبان صحیح است. این وبینار با هدف معرفی برنامه کاربردی هوش مصنوعی برای نگارش و انتشار مقاله برگزار خواهد شد و به معرفی ابزار Trinka، که برای محققانی است که به بررسی و رعایت دستور زبان مبتنی بر هوش مصنوعی و تقویت زبان برای نگارش نیاز دارند، خواهد پرداخت.

محققان در این وبینار با این موضوعات آشنا خواهند شد:

  • مروری بر هوش مصنوعی در انتشارات دانشگاهی
  • آشنایی با فواید آن برای محققان و ناشران
  • معرفی Trinka، ابزاری پیشرفته برای تصحیح اشتباهات گرامری و زبانی
  • چگونه Trinka می‌تواند به نویسندگان در بهبود کیفیت نگارش  مقالات شان کمک کند.

Trinka AI، دستیار تصحیح دستور و تقویت زبان است که برای نگارش متون علمی و فنی طراحی شده است. با کمک زبان شناسان، محققان و زبان دوستان ساخته شده، Trinka هزاران خطای نگارش اشتباه را پیدا می‌کند و به شما کمک می‌کند تا آن خطا را انجام ندهید. Trinka اشتباهات املایی نادرست را تصحیح می‌کند، به بررسی بیش از 3000 اشتباه گرامری نادرست اشاره می‌کند، به افزایش استفاده واژگان کمک می‌کند و پیشنهاد بهتری برای نگارش فراهم می‌کند. Trinka فراتر از دستور زبان به متخصصان و دانشگاهیان کمک می‌کند تا از نگارش حرفه‌ای، مختصر و جذاب اطمینان حاصل کنند.

برای شرکت در این وبینار کلیک کنید.

 

[1]  desk rejections

پست های مرتبط

کاربرد کلان داده در صنعت

تاریخ: 1401/03/08

بازدید: 450

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ظهور مفهومی مثل شبکه جهانی وب ، رایانش ابری و اینترنت اشیا باعث به وجود آمدن حجم زیادی از داده ها شد .

مدرس

@ins

وبینار ساخت بافت و اندام

تاریخ: 1401/05/08

بازدید: 70

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

هدف پزشکی، تامین سلامت افراد است. ساخت بافت و اندام، به منظور جایگزینی یا ترمیم بافت ها و اندام هایی است که بر اثر جراحت یا عوامل مختلف آسیب دیده یا از بین رفته‌اند.

مدرس

@ins

کوآنتوم از نوع سوم آنیون ها

تاریخ: 1400/08/24

بازدید: 637

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

آنیون ها ، اتم ها یا گروهی از اتم ها با نام رادیکال هستند که از الکترون به دست آمده اند.

مدرس

@ins

یادگیری مداوم Continual Learning چیست ؟

تاریخ: 1400/07/26

بازدید: 1283

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

یادگیری مداوم Continual Learning مفهومی برای یادگیری الگوی مداوم در تعداد زیادی از وظایف به صورت متوالی و بدون فراموش کردن دانش به دست آمده از وظایف قبلی است ، جایی که داده های وظایف قبلی در حین آموزش کارهای جدید دیگر در دسترس نیست .

مدرس

@ins

مدیریت محصول در شرکت های بزرگ فناوری

تاریخ: 1400/09/22

بازدید: 735

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مدیریت محصول یک عملکرد سازمانی است که با توسعه محصول جدید، توجیه اقتصادی ، برنامه ریزی ، تأیید ، پیش بینی ، قیمت گذاری، راه اندازی محصول و بازاریابی محصولات در تمام مراحل چرخه عمر آن در یک شرکت سروکار دارد .

مدرس

@ins

تکنولوژی های نوظهور برای علم و فناوری

تاریخ: 1400/08/15

بازدید: 327

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نانو مواد به موادی گفته می شود که دست کم یکی از ابعاد آن‌ در مقیاس ۱ تا ۱۰۰ نانومتر باشد . نانو مواد می تواند به صورت طبیعی ، یا به عنوان محصول جانبی واکنش های احتراق ، ایجاد شود و به صورت هدفمند از راه مهندسی برای انجام عملکردی تخصصی تولید شوند.

مدرس

@ins

استنتاج بهترین تبیین یا استدلال ربایشی

تاریخ: 1400/09/29

بازدید: 932

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

استنتاج بهترین تبیین یا استدلال ربایشی Abductive reasoning ، به فرضیه‌ای گفته می شود که بهترین تبیین را برای دسته‌ای از پدیده‌ها ارائه می‌دهد و این تبیین احتمالاً صادق است .

مدرس

@ins

تحلیل شبکه های اجتماعی علمی

تاریخ: 1401/01/16

بازدید: 337

1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

با سرعت و شتاب سریع داده های بزرگ علمی ، فناوری های شبکه های اجتماعی اخیرا توجه زیادی را در عرصه تحقیقات علمی به خود جلب کرده است .

مدرس

@ins

وبینار آرتروپلاستی مفصل ران و زانو

تاریخ: 1400/08/11

بازدید: 336

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

آرتروز زانو يکي از مهم ترين علل ناتواني در افراد مسن است . بالا رفتن سن با افزايش آرتروز زانو ارتباط دارد . میانگین سنی افراد جامعه رو به افزايش است. در سی سال آينده ، ايران جز کشورهایی خواهد شد که 30% جمعيت آن سن بالاتر از 65 سال را خواهند داشت .

مدرس

@ins

وبینار رایگان در حوزه یادگیری ماشین پزشکی

تاریخ: 1400/09/03

بازدید: 414

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در سال های اخیر به استفاده از یادگیری ماشین در پزشکی توجه زیادی شده است. تشخیص کرونا از روی صدا یا تصاویر رادیولوژی، تشخیص سرطان، پیش‌بینی آلزایمر و کشف دارو، تنها حوزه‌های کوچکی هستند که یادگیری ماشین تاکنون توانسته توانایی خود را برای تقویت و حتی تحول مسائل پزشکی ارائه کند.

مدرس

@ins