دسته بندی موضوعات آموزشی

عنوان اصلی ۱
title 2

محتوای دسته بندی دوره های آموزشی

  • subtitle 1.1
  • subtotle 1.2
  • 11
  • 12

جستجو در بین هـــزاران ساعت آمـــــوزش

پایگــــــاه اطلاعات علمـــــــی جهــــــــاد دانشگاهی

آموزش جستجوی دقیق در اسکوپوس

تاریخ: 1399/12/03

بازدید: 3340

 | 


نحوه جستجو در پایگاه های اطلاعاتی

اسکوپوس، بزرگ‌ترین پایگاه استنادی جهان است که توسط الزویر در سال 2004 منتشر شد. نام این پایگاه از پرنده‌ای با نام (سرچکشی: Hammerkop) با نام علمی اسکوپوس گرفته شده که مهارت زیادی در جهت یابی دارد. با وجود سن کمتر نسبت به وب آو ساینس، امروزه مرجع بسیاری از رتبه‌بندی‌ها است.

برای دریافت آخرین‌های بلاگ و کارگاه‌های مرکز اطلاعات علمی در خبرنامه عضو شوید.

برخی از اصطلاحات علمی به صورت چند کلمه ای هستند، که پژوهشگر نیاز دارد آن را جستجو کند. اسکوپوس به صورت خودکار آنها را با هم and می‌کند. بنابراین، ممکن است دو کلمه در کنار هم در یک مدرک علمی بازیابی نشوند. به این معنا که شما به آنچه مد نظرتان است دست نیابید.

دوره آموزشی پایگاه استنادی اسکوپوس

برای مثال، عبارت graphs neural networks را در اسکوپوس جستجو کنید و مقالاتی را بازیابی کنید که این دو کلمه عینا در کنار هم قرار گرفته باشند. به همین دلیل بهتر است از علامت " استفاده کنیم. اسکوپوس، تمام مدارک علمی را که این عبارت به صورت مفرد یا جمع آمده برای شما بازیابی خواهد کرد. در این جستجو ممکن است عبارت مورد نظر با ویرگول از هم جدا شده هم بازیابی خواهد شد.

اموزش جستجو

با استفاده از علامت {} اکولاد عبارت مورد نظر شما به صورت دقیق جستجو خواهد شد و اشکال مختلف مانند جمع و غیره از آن حذف خواهد شد.

آموزش جستجو

 

برای جستجو موضوع در اسکوپوس به فیلم مراجعه کنید.