بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران


نوروفیدبک چیست؟


سلامت روان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای پیشرفت هر فردی است. حال در این بین عده ای عده ای از افراد بنا به دلایل محتلف دچار نشانه های روانشناختی از جمله ترس، استرس، اضطراب وسواس، افسردگی، بیش فعالی عدم توجه و تمرکز و... می شوند که باعث می شود عملکردهای شغلی و اجتماعی شان دچار مشکل شود و برای رفع این موضوع اقدام به درمان های مختلف کنند. شاید عده بسیاری از افراد اولین گزینه های که برای درمان به ذهن‌شان میاید این است که از درمان های دارویی برای رفع این علائم استفاده کند. در صورتی که درمانهای دارویی برای اکثر این بیماری ها و برای خیلی از افراد ممکن است برگشت پذیر باشد و در کنار این موضوع عوارض دارو هم نباید نادیده گرفت. حال شاید برای خیلی ها این مطلب جالب باشد که چند سالی است درمان های جدیدی بنام درمانهای نوروساینس وارد ایران شده که همگی بدون دارو و عوارض جانبی می باشند. معروف‌ترین این درمان ها، درمان نوروفیدبک است که اگر در بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران و مبتنی بر نقشه مغزی انجام شود می تواند نتیجه درمانی و ثبات درمانی خوبی را برای مراجع داشته باشد.

بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران


درمان با نوروفیدبک


اگر بخواهیم خیلی عامیانه صحبت کنیم نوروفیدبک و به طور کل درمان های نوروساینس در واقع روی نورون ها و امواج مغزی کار می کند که به اصطلاح از تعادل خارج و تحلیل رفته و باعث شده فرد دچار انواع مشکلات روانشناختی شده است. در واقع ما در زندگی وقتی دائم دچار تنش و اضطراب و... می شویم در واقع داریم از مغز بیش از اندازه کار می کشیم و وقتی از چیزی بیش از اندازه کار کشیده بشود آن مورد بعد از مدتی تحلیل می رود و این قاعده در خصوص سیستمهای شناختی مغز هم صادق است حال با این ابزارها روی این موارد تحلیلی کار می کند و باعث می شوند که مغز بر روند طبیعی خود برگردد و وقتی سیستم شناختی مغز درست کار کند رفتارهای فرد هم رفتارهای سالمی خواهد شد و او از افسردگی و اضطراب و پانیک و وسواس و... رهایی پیدا می کند. لازم به ذکر است که جدیداً نسل جدیدی از درمان های نوروساینس وارد ایران شده بنام لورتا نوروفیدبک که پیشرفته تر از نوروفیدبک معمولی می باشد و نقاط بیشتری از مغز را همزمان درمان می کند و اگر در مراکز معتبر لورتا در ایران و توسط دکتر نوروسایکولوژی انجام شود ( نه توسط روانشناس و روانپزشک ) می تواند نتیجه خوبی را نسبت به نوروفیدبک معمولی را به همراه داشته باشد. ابزارهای نوروساینس نه تنها عوارضی ندارد بلکه یک نوع باشگاه مغز است و از آنها به عنوان تقویت سیستم های شناختی مغز استفاده می شود. مثلاً باشگاه های رئال مادرید و بارسلونا از این دستگاه ها برای بازیکنان شان استفاده می کنند تا مهارت های حرکتی – دیداری شان استفاده می کنند تا خوب بتوانند پاس کاری کنند و یا برای پشت کنکوری ها استفاده می شود تا توجه و تمرکزشان بالا رود و بتوانند خوب تست بزنند. شاید قابل توجه باشد که درمان های نوروساینس نه تنها برای بیماری های روانشناختی استفاده می شود بلکه برای برخی از بیماری های جسمی از جمله وزوز گوش ، لکنت زبان ، شب ادراری ، دردهای مزمن ، میگرن و... هم استفاده می شود.

 

منبع :

کلینیک روانشناسی در تهران نیک مهر

پست های مرتبط

معرفی10 مقاله پر استناد ریترکت شده

تاریخ: 1397/10/11

بازدید: 3131

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مقالات ریترکت شده

مدرس

@ins

میکرونیدلینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

تاریخ: 1400/10/11

بازدید: 1893

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

میکرونیدلنیگ یک روش درمانی بی خطر و غیر تهاجمی است که متخصصان پوست برای درمان بیماری‌های مختلف پوست از آن استفاده می‌کنند. این تکنیک شامل استفاده از چندین سوزن ریز و استریل برای سوراخ شدن پوست و ایجاد ضربه فیزیکی است.

مدرس

@ins

پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر روشی را برای تشخیص به هنگام بیماری‌ های دریچه قلب ابداع کردند.

تاریخ: 1397/05/23

بازدید: 1154

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

دستاوردهای علمی

مدرس

@ins

شاخص تاثیر مجلات ایرانی در JCR 2016-2017

تاریخ: 1397/04/25

بازدید: 901

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

اینفوگرافی

مدرس

@ins

واقع‌بینی در تحقیقات؛ خودشیفتگی، آفتی بزرگ در مسیر توسعه علمی کشور

تاریخ: 1399/03/18

بازدید: 1409

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

دکتر شاهین آخوندزاده: باید تأکید کنم هدف از نگارش این مکتوب پرهیز از توهم و خودشیفتگی در پژوهش است.

مدرس

@ins

تاریخچه پرچم

تاریخ: 1399/11/28

بازدید: 5266

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این پست با تاریخچه و انواع پرچم آشنا می شویم

مدرس

@ins

محققان در 2018 میلادی در پایگاه‌های علمی Scopus، SID وموتور جستجو Google چه کلماتی را بیشتر جستجو کرده اند؟

تاریخ: 1397/10/30

بازدید: 2588

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

کلمات جستجو شده توسط محققین

مدرس

@ins

معماهای علمی که تاکنون حل نشده اند

تاریخ: 1397/04/25

بازدید: 1396

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

گزارش علمی

مدرس

@ins