بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

افتتاح نمایش ویدیوی مقاله‌های علمی در پایگاه SID


امکان نمایش ویدیوی مقاله‌های همایش‌های علمی کشور از امروز در پایگاه مرکز اطلاعات علمی فراهم شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی: سرویس نمایه‌سازی ویدیویی مقالات در پایگاه SID با حضور آقای دکتر شریفی، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم و آقای دکتر پورعابدی، معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی، به صورت آنلاین افتتاح شد.

در آغاز رئیس مرکز اطلاعات علمی عنوان کرد: این سرویس که همزمان با برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی رونمایی شده است؛ برای اولین بار امکان دسترسی کاربران به فایل ویدیوی ارائه نویسندگان مقاله را فراهم می‌آورد.

دکتر محمدرضا پورعابدی ضمن تبریک به مرکز اطلاعات علمی و قدردانی از دست‌اندرکاران کنفرانس وب‌پژوهی، با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا فضای خوبی را برای کسب‌وکارها و مطالعات در رابطه با فضای مجازی فراهم کرده، اظهار کرد که باید به نحو احسن از این بستری که ایجاد شده استفاده نمود. در ادامه وی افزود: سرویس جدید ایجاد شده توسط SID برای نمایش ویدیوهای مختصری از مقاله‌هایی است که در همایش‌های علمی کشور ارائه می‌شود. پژوهشگران با استفاده از این سرویس با صرف زمانی کوتاه می‌توانند در جریان آخرین نتایج فعالیت‌های علمی قرار گیرند. همچنین این ویدیوها بستر آموزش غیرمستقیمی را برای دانشجویانی که برای اولین بار قصد ارائه مقاله‌ها یا نتایج فعالیت‌های پژوهشی خود را دارند، فراهم می‌آورد.

معاون پژوهش جهاد دانشگاهی تأکید کرد، امکان جدید فراهم شده در SID فرصتی را برای نابینایان عزیز فراهم می‌آورد تا بدون نیاز به مطالعه متن روند پژوهش را در حوزه تخصصی خود دنبال کنند.

دکتر محسن شریفی ضمن آرزوی توفیق اظهار داشت: مجموعه SID و جهاد دانشگاهی همیشه در خیلی کارها پیش‌قدم بوده و کشور هم از فعالیت‌های آن همواره بهره‌مند شده است. وی در پایان اظهار امیدواری کرد: مجموعه‌های مختلف می‌توانند با همکاری یکدیگر نتایج مؤثرتری را رقم بزنند.

فاطمه عظیم‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر بستر نمایش ویدیوی مقاله‌ها فراهم شده است، از کلیه مراجع برگزارکننده همایش‌های معتبر در سطح کشور دعوت کرد که با استفاده از این سرویس امکان بهره‌مندی جمع گسترده‌ای از اساتید، دانشجویان و پژوهشگران را از نتایج تحقیقات در حوزه‌های تخصصی مختلف ایجاد نمایند.

وی افزود: کاربران مرکز اطلاعات علمی می‌توانند جهت دسترسی به ویدیوی مقاله‌های فارسی همایش وب‌پژوهی از طریق لینک https://sid.ir/163 و همچنین برای مشاهده ویدیوی مقاله‌های انگلیسی همایش وب‌پژوهی به لینک https://sid.ir/164 مراجعه نمایند.

دوره آموزشی اندنوت

پست های مرتبط

نمایه سازی مجموعه مقالات چهارمین کنفرانس ملی شهرسازی، معماری، عمران و محیط زیست در SID

تاریخ: 1397/05/21

بازدید: 589

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

کنفرانسهای علمی

مدرس

@ins

برگزاری بیست و ششمین جلسه شورای علمی مرکز اطلاعات علمی

تاریخ: 1397/12/06

بازدید: 1187

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

خبر

مدرس

@ins

حضور مركز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در نمايشگاه هفته پژوهش

تاریخ: 1398/09/26

بازدید: 1547

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

ارائه آخرین سرویس‌های مورد نیاز پژوهشگران توسط SID

مدرس

@ins

چگونه مقالات پایگاه مرکز اطلاعات علمی را به اشتراک بگذاریم؟

تاریخ: 1398/07/17

بازدید: 3137

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

اشتراک گذاری مقالات

مدرس

@ins

گزارش استنادی جامع SID در مورد نشریات مصوب وزارت بهداشت در سال ۹۷ منتشر شد

تاریخ: 1398/12/05

بازدید: 1289

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

هر آن‌چه که باید درباره‌ی وضعیت نشریات علمی حوزه‌ی علوم پزشکی کشور بدانید + معرفی نشریات برتر

مدرس

@ins

روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و بازخوانی مقالات مرتبط با آن در SID

تاریخ: 1401/04/05

بازدید: 158

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سازمان بهداشت جهانی، اعتیاد به مواد مخدر را در کنار سه معضل بزرگ جهان یعنی، تولید و انباشت سلاح‌های کشتار جمعی، آلودگی محیط زیست، فقر و اختلاف طبقاتی قرار می‌دهد. اعتیاد به مواد مخدر، مسئله مهمی است که حیات بشری را در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در معرض چالش قرار داده است.

مدرس

@ins

رو نمایی از اپلیکیشن همراه مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در دانشگاه قم به مناسبت هفته پژوهش

تاریخ: 1397/09/25

بازدید: 729

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

رونمایی اپلیکیشن

مدرس

@ins