بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

افتتاح نمایش ویدیوی مقاله‌های علمی در پایگاه SID


 

به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی: سرویس نمایه‌سازی ویدیویی مقالات در پایگاه SID با حضور آقای دکتر شریفی، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم و آقای دکتر پورعابدی، معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی، به صورت آنلاین افتتاح شد.

در آغاز رئیس مرکز اطلاعات علمی عنوان کرد: این سرویس که همزمان با برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی رونمایی شده است؛ برای اولین بار امکان دسترسی کاربران به فایل ویدیوی ارائه نویسندگان مقاله را فراهم می‌آورد.

دکتر محمدرضا پورعابدی ضمن تبریک به مرکز اطلاعات علمی و قدردانی از دست‌اندرکاران کنفرانس وب‌پژوهی، با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا فضای خوبی را برای کسب‌وکارها و مطالعات در رابطه با فضای مجازی فراهم کرده، اظهار کرد که باید به نحو احسن از این بستری که ایجاد شده استفاده نمود. در ادامه وی افزود: سرویس جدید ایجاد شده توسط SID برای نمایش ویدیوهای مختصری از مقاله‌هایی است که در همایش‌های علمی کشور ارائه می‌شود. پژوهشگران با استفاده از این سرویس با صرف زمانی کوتاه می‌توانند در جریان آخرین نتایج فعالیت‌های علمی قرار گیرند. همچنین این ویدیوها بستر آموزش غیرمستقیمی را برای دانشجویانی که برای اولین بار قصد ارائه مقاله‌ها یا نتایج فعالیت‌های پژوهشی خود را دارند، فراهم می‌آورد.

معاون پژوهش جهاد دانشگاهی تأکید کرد، امکان جدید فراهم شده در SID فرصتی را برای نابینایان عزیز فراهم می‌آورد تا بدون نیاز به مطالعه متن روند پژوهش را در حوزه تخصصی خود دنبال کنند.

دکتر محسن شریفی ضمن آرزوی توفیق اظهار داشت: مجموعه SID و جهاد دانشگاهی همیشه در خیلی کارها پیش‌قدم بوده و کشور هم از فعالیت‌های آن همواره بهره‌مند شده است. وی در پایان اظهار امیدواری کرد: مجموعه‌های مختلف می‌توانند با همکاری یکدیگر نتایج مؤثرتری را رقم بزنند.

فاطمه عظیم‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر بستر نمایش ویدیوی مقاله‌ها فراهم شده است، از کلیه مراجع برگزارکننده همایش‌های معتبر در سطح کشور دعوت کرد که با استفاده از این سرویس امکان بهره‌مندی جمع گسترده‌ای از اساتید، دانشجویان و پژوهشگران را از نتایج تحقیقات در حوزه‌های تخصصی مختلف ایجاد نمایند.

وی افزود: کاربران مرکز اطلاعات علمی می‌توانند جهت دسترسی به ویدیوی مقاله‌های فارسی همایش وب‌پژوهی از طریق لینک https://sid.ir/163 و همچنین برای مشاهده ویدیوی مقاله‌های انگلیسی همایش وب‌پژوهی به لینک https://sid.ir/164 مراجعه نمایند.

دوره آموزشی اندنوت

پست های مرتبط

بازدید معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از غرفه SID

تاریخ: 1400/10/08

بازدید: 3082

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روز سوم نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی 1400 از غرفه مرکز اطلاعات علمی بازدید کرد.

مدرس

@ins

جدیدترین فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش و برنامه ریزی شهری در SID نمایه شد .

تاریخ: 1397/05/23

بازدید: 2150

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نشریات روز آمد

مدرس

@ins

مهمترین بازدیدهای روز دوم نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰ از غرفه SID

تاریخ: 1400/10/07

بازدید: 1579

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

معاون پژوهشی وزارت علوم، نمایندگان مجلس و استاندار یزد به همراه جمعی از مدیران در روز دوم نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی 1400 از غرفه مرکز اطلاعات علمی بازدید کردند.

مدرس

@ins

معرفی اولویت‌های پژوهشی سازمان‌ها و مراکز علمی توسط SID

تاریخ: 1400/12/25

بازدید: 2389

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

اولویت‌های پژوهشی سازمان‌ها و مراکز علمی دولتی و خصوصی کشور در بانک طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی معرفی شدند.

مدرس

@ins

فصلنامه سیاست (مجله دانشکده حقوق و علوم سیاسی) در SID نمایه سازی شد

تاریخ: 1397/06/17

بازدید: 1602

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نشریات روز آمد

مدرس

@ins

نخستین  دوره آزمون  ارزیابی توانمندی و سطح بندی مترجمان زبان انگلیسی  به  همت مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی برگزار شد

تاریخ: 1397/10/11

بازدید: 1251

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

برگزاری آزمون مترجمی زبان انگلیسی

مدرس

@ins

هشتمین دوره دو فصلنامه آنالیز عددی و بهینه سازی در بانک نشریات علمی SID نمایه شد

تاریخ: 1397/05/24

بازدید: 1699

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نشریات روز آمد

مدرس

@ins

نمایه سازی مجموعه مقالات کنفرانس ریاضی ایران در پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

تاریخ: 1397/05/09

بازدید: 1202

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

کنفرانس های علمی

مدرس

@ins

هشتمین دوره فصلنامه مواد نوین منتشر و نمایه شد

تاریخ: 1397/05/10

بازدید: 1695

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نشریات روز آمد

مدرس

@ins