بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

راه‌اندازی سرویس ارائه ویدئویی مقاله‌های همایش‌های علمی کشور


رئیس مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی از راه‌اندازی "سرویس ارائه ویدئویی مقاله‌های همایش‌های علمی کشور" خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی، فاطمه عظیم‌زاده اظهار داشت: با توجه به توسعه ابزارهای الکترونیکی و امکانات فراهم آمده در فضای سایبری روش‌های اطلاع‌رسانی از نوشتاری به روش‌های دیداری و شنیداری متمایل شده و همه‌گیری بیماری کووید-19، ضرورت استفاده از ابزارهای موجود در فضای مجازی را بیش از پیش نمایان کرده است. به گونه‌ای که همایش‌های علمی که امکان برگزاری به صورت حضوری را ندارند از بستر وب برای اجرای برنامه خود استفاده می‌کنند لذا استفاده از بانک‌های اطلاعاتی برای خروجی مقاله‌ها و ویدئوهای این همایش‌ها میتواند جامعه بزرگتری را از دستاوردهای علمی بهره‌مند سازد.

وی افزود: یکی از مهمترین رسالت‌های SID اطلاع‌رسانی آخرین دستاوردهای علمی به جامعه دانشگاهی و پژوهشی کشور تعریف شده و در این راستا راه‌اندازی سرویس نمایش ویدئویی مقاله‌های ارائه شده در کنفرانس‌های علمی در دستور کار این مجموعه قرار گرفته است.

دکتر عظیم‌زاده تأکید کرد: از آنجاکه ششمین دوره کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی به دلیل شرایط موجود در تاریخ 22 خردادماه 1399 به صورت آنلاین برگزار می‌شود، رونمایی از سرویس ارائه ویدئوهای مقاله‌های همایش‌های علمی کشور، همزمان با افتتاحیه این کنفرانس به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این سرویس فرصتی ارزشمند را برای پژوهشگران، دانشجویان و علاقمندان فراهم می‌آورد تا با مشاهده ویدئویی کوتاه در جریان آخرین فعالیت‌های علمی همکاران خود قرار گیرند و در صورت تمایل متن کامل مقاله را مطالعه نمایند. همچنین عزیزان نابینا و کم‌بینا که امکان مطالعه متون معمولی را ندارند از این طریق در جریان روندهای پژوهشی حوزه تخصصی فعالیت خود قرار خواهند گرفت.

رئیس مرکز اطلاعات علمی همچنین تأکید کرد: آیین رونمایی از این سرویس همزمان با شروع به کار ششمین کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی از طریق لینک http://live.usc.ac.ir/icwr2020 به صورت guest، یا از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با آدرس www.instagram.com/www_sid_ir به صورت زنده قابل مشاهده است.

گفتنی است، علاقمندان به مباحث تحقیقاتی حوزه وب می‌توانند از همین مسیر سخنرانی پروفسور بهمن جوادی را با موضوع "Edge Computing Architecture Smart Application" به صورت برخط و رایگان مشاهده نمایند.

اگر هنوز با نرم افزار اندنوت آشنا نیستید به دوره آن مراجعه کنید.

پست های مرتبط

روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و بازخوانی مقالات مرتبط با آن در SID

تاریخ: 1401/04/05

بازدید: 157

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سازمان بهداشت جهانی، اعتیاد به مواد مخدر را در کنار سه معضل بزرگ جهان یعنی، تولید و انباشت سلاح‌های کشتار جمعی، آلودگی محیط زیست، فقر و اختلاف طبقاتی قرار می‌دهد. اعتیاد به مواد مخدر، مسئله مهمی است که حیات بشری را در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در معرض چالش قرار داده است.

مدرس

@ins

افتتاح نمایش ویدیوی مقاله‌های علمی در پایگاه SID

تاریخ: 1399/03/22

بازدید: 1105

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

امکان نمایش ویدیوی مقاله‌های همایش‌های علمی کشور از امروز در پایگاه مرکز اطلاعات علمی فراهم شد.

مدرس

@ins

نحوه تبلیغات در مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی

تاریخ: 1398/03/20

بازدید: 1381

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

تبلیغات

مدرس

@ins

راه‌اندازی سامانه شناسایی و اعتبارسنجی مجلات معتبر علمی

تاریخ: 1399/04/17

بازدید: 2147

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

معاون مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی از راه‌اندازی «سامانه شناسایی و انتخاب مجلات معتبر بین‌المللی» برای انتشار یافته‌های پژوهشی محققان خبر داد.

مدرس

@ins

مقالات اولین دوره همايش ملی هويت كودكان ايران اسلامی در دوره پيش دبستانیSID

تاریخ: 1397/11/03

بازدید: 1604

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مجامع علمی

مدرس

@ins

مقالات دهمین دوره فصلنامه علوم و فناوری‌های پدافند نوين در بانک نشریات علمی پایگاه SID نمایه شد.

تاریخ: 1398/01/24

بازدید: 1012

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نشریات روز آمد

مدرس

@ins

نمایه مقالات جدیدترین شماره فصلنامه هیدرولیک نشر تابستان 1397 در بانک نشریات علمی SID

تاریخ: 1397/07/22

بازدید: 1503

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نشریات روز آمد

مدرس

@ins