دسته بندی موضوعات آموزشی

عنوان اصلی ۱
title 2

محتوای دسته بندی دوره های آموزشی

  • subtitle 1.1
  • subtotle 1.2
  • 11
  • 12

جستجو در بین هـــزاران ساعت آمـــــوزش

پایگــــــاه اطلاعات علمـــــــی جهــــــــاد دانشگاهی

خود ارزیابی کرونا با پاسخ به چند سوال و نقشه پراکندگی ویروس کرونا در کشور

تاریخ: 1398/12/12

بازدید: 7465

 | 


سایتی برای ارزیابی و نقشه پراکندگی ویروس کرونا

کورونا ویروس 2019 (COVID-19)

این ویروس اولین بار در شهر ووهان، استان HUBEI در کشور چین شناسایی شد و اکنون در 32 منطقه در سراسر جهان که شامل ایران نیز می‌شود تشخیص داده شده است. این ویروس “SARS-CoV-2” نامیده شده و بیماری ناشی از آن “Coronavirus Disease 2019” است(به اختصار:COVID-19). در 30 ژانویه 2020 سازمان جهانی بهداشت از یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی خبر داد و شرایط فرامنطقه‌ای را نگران کننده توصیف کرد.

جدیدترین مقالات علمی در مورد کرونا ویروس بر اساس وب آو ساینس به صورت رایگان

پیشگیری و درمان

در حال حاضر هیچ واکسنی برای پیشگیری از بیماری ویروس کرونا 2019 (COVID-19) وجود ندارد. بهترین روش برای پیشگیری از این بیماری جلوگیری از مواجه شدن با این ویروس است. راهنماها همواره رفتارهای پیشگیرانهی زیر را بصورت روزانه پیشنهاد میکنند تا با کمک آن به پیشگیری از شیوع و گسترش بیماریهای تنفسی کمک کند.

کرونا ویروس جدید در ایران

این ویروس در ایران در حال گسترش است. بیماری این ویروس از خفیف تا شدید متغیر است. علائم و نشانههای عفونت شامل تب، لرز، سرفه و مشکل در تنفس است. گلو درد و اسهال نیز در برخی از بیماران گزارش شده است. این coronavirus جدید در برخی بیماران باعث ایجاد بیماری شدید و مرگ میشود. عوامل خطر بیماری شدید هنوز واضح نیست، اگرچه افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری مزمن پزشکی ممکن است در معرض خطر بیشتری برای بیماری شدید قرار گیرند.  توصیه میشود که مرتبا حداقل 20 ثانیه دست خود را با آب و صابون و یا با استفاده از دستگاه ضدعفونی کننده دست با الکل 60٪ - 95٪ شست و شو دهید و از تماس با افراد بیمار خودداری کنید.

برای دریافت آخرین‌های بلاگ و کارگاه‌های مرکز اطلاعات علمی در خبرنامه عضو شوید.

خودارزیابی کرونا

آدرس http://corona.research.ac.ir/corona-screening را وارد کنید.

اطلاعات خود را وارد نمایید و با دقت به سوالات پاسخ دهید.

سپس روی گزینه تکمیل کلیک کنید.

 

آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا

سوالات متداول

در این قسمت، سوالات متداول را ملاحظه خواهید کرد.

پرسشنامه جدید وزارت بهداشت

نمایش پراکندگی مناطق پر خطر بر اساس ویروس کرونا

برای دریافت مناطق پر خطر ویروس کرونا روی آدرس https://corona.research.ac.ir/suspects کلیک کنید. در ابتدا نقشه‌ای از کشور را ملاحظه خواهید کرد. بر این اساس، شهرهای تهران، گیلان، قم، فارس، مازندران و اصفهان بیش‌ترین میزان شیوع کرونا را دارند. (رنگ پررنگ‌تر و اندازه ‌تر در نقشه نشان دهنده شیوع بیشتر این بیماری است.)

همچنین، با انتخاب شهر مورد نظر خود می‌توانید محلات پرخطر از نظر شیوع ویروس کرونا را ملاحظه کنید. بر این اساس، در شهر تهران محلات صادقیه، سعادت آباد و سهروردی شمالی بیش‌ترین میزان شیوع ویروس کرونا را داشته‌اند.

از کلیه هموطنان درخواست می‌شود توصیه‌های وزارت بهداشت را جدی گرفته و در منزل بمانند.