دسته بندی موضوعات آموزشی

عنوان اصلی ۱
title 2

محتوای دسته بندی دوره های آموزشی

  • subtitle 1.1
  • subtotle 1.2
  • 11
  • 12

جستجو در بین هـــزاران ساعت آمـــــوزش

پایگــــــاه اطلاعات علمـــــــی جهــــــــاد دانشگاهی

معرفی دانشنامه پلیس جمهوری اسلامی ایران

تاریخ: 1397/12/12

بازدید: 2178

 | 


دانشگاه علوم انتظامی امین

sid blog

دانشگاه علوم انتظامی امین به عنوان یکی از قطب های علمی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، در راستای مرجعیت علمی در سطح منطقه و جهان اسلام، ارتقاء حوزه دانش پلیسی در کشور، تربیت نیروی متخصص، باتجربه و اندیشمند، فعالیت های علمی گسترده ای را صورت داده است.

اصطلاح دانشنامه پلیس به مجموعه دانشی اشاره دارد که شامل زمینه‌های مختلف تفصیلی در حوزه علوم پلیسی است و به عنوان مرجع در اختیار اهل دانش و پژوهش گذاشته می شود. این دانشنامه از جمله دانشنامه‌های تخصصی است و جهت کلی تلاش‌های علمی آن، تبیین ادبیات پلیسی با رویکردی نوین، بر اساس تحلیل پدیده‌ها و واکاوی اندیشه‌ها، با نگرش فکری پلیس اسلامی در عصر حاضر است.

این دانشنامه در سال 1391 با توجه به رشته‌ها، تخصص‌ها و علوم مختلف حوزه نظم و امنیت، مقالات دانشنامه پلیس در دو گروه کلی شامل گروه‌های مأموریتی و گروه‌های پشتیبانی به شرح زیر تألیف شده است:

مرزبانی و نظامی، پدافند غیر عامل، فاوا، انتظامی، تحقیقات جنایی-حقوق-تشخیص هویت-مواد مخدر- جرایم اقتصادی، اطلاعات و امنیت، مطالعات اجتماعی، امنیت اجتماعی، اعلام، تأسیسات و تجهیزات، مدیریت و فرماندهی، تربیت بدنی پلیس، راهور و معارف و علوم سیاسی.

این دانشنامه به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی در  آدرس http://wiki.police.ir/ قابل استفاده توسط محققان است.

جستجو در این دانشنامه به دو صورت امکان پذیر است:

روش اول: جستجو در گروه‌ها: گروه‎ها به دو دسته اصلی و 20 دسته فرعی تقسیم بندی می‌شوند. دسته‌های فرعی نیز دارای زیر مجموعه هستند.

روش دوم:کلمه مورد نظر را در قسمت جستجو وارد نمایید و سپس دکمه جستجو را بزنید. از کلیک کردن بر روی دکمه Enter خودداری نمایید.

صفحه نتایج جستجو به شکل زیر ظاهر می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

با کلیک بر روی مدخل صفحه زیر برای شما باز می‌شود، که در آن اطلاعات کامل به همراه منابع مورد استفاده است. همچنین امکان ارسال نظرات کاربران نیز در سمت چپ فراهم است.