دسته بندی موضوعات آموزشی

عنوان اصلی ۱
title 2

محتوای دسته بندی دوره های آموزشی

  • subtitle 1.1
  • subtotle 1.2
  • 11
  • 12

جستجو در بین هـــزاران ساعت آمـــــوزش

پایگــــــاه اطلاعات علمـــــــی جهــــــــاد دانشگاهی

ارائه اطلاعات تصویری در خصوص فعالیتهای دکتر حسین بهاروند دانشمند برجسته پژوهشگاه رویان

تاریخ: 1397/10/18

بازدید: 1487

 | 


اینفوگرافی

sid blog

به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی ، به نقل از خبرگزاری ایرنا دکتر حسین بهاروند موسس و رئیس پژوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان و دانشمند برجسته سلول های بنیادی،  چندی پیش برنده جایزه سال 2019 فرهنگستان علوم جهان (Twas) در رشته زیست شناسی شد.این جایزه به دلیل خدمات ارزنده در تولید و نگهداری سلول های بنیادی، ارایه مفاهیم جامعی از پرتوانی و تمایز این سلول ها به سلول های عصبی، قلبی، کبدی به این دانشمند برجسته ایرانی اهدا شد.
این نخستین بار است که در حوزه زیست شناسی یک دانشمند ایرانی موفق به دریافت این جایزه می شود، این جایزه در سال آینده طی مراسمی در گردهمایی عمومی فرهنگستان علوم جهان اهدا خواهد شد.
از جمله افتخارات این استاد برجسته دریافت جایزه بین المللی یونسکو در حوزه علوم زیستی در سال 2014 به واسطه تحقیقات ایشان روی سلول های بنیادی و کاربرد آن در پزشکی بازساختی در راستای بهبود کیفیت زندگی انسان ها است.
همچنین وی در سال 2017 میلادی به عنوان یکی از 20 فرد تاثیرگذار سلول های بنیادی از سوی سایت معتبر The Niche در سطح جهان معرفی شده است.
در چهاردهمین کنفرانس عمومی و بیست و هشتمین مجمع عمومی فرهنگستان علوم جهان (Twas) که در تریست ایتالیا برگزار شد، دکتر بهاروند به دلیل نقش موثر در حوزه سلول های بنیادی به عنوان برنده این جایزه معرفی شد

مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی ضمن تبریک  این افتخار جهانی خدمت این دانشمند برجسته ایرانی موفقیتهای روز افزون ایشان را از درگاه خداوند متعال خواستار است .

برهمین اساس اداره تحلیلی دادگان مرکز با ارائه  اینفوگرافی  زیر به خدمات این دانشمند پرتلاش ایرانی  پرداخته است 

sid blog