دسته بندی موضوعات آموزشی

عنوان اصلی ۱
title 2

محتوای دسته بندی دوره های آموزشی

  • subtitle 1.1
  • subtotle 1.2
  • 11
  • 12

جستجو در بین هـــزاران ساعت آمـــــوزش

پایگــــــاه اطلاعات علمـــــــی جهــــــــاد دانشگاهی

نخستین  دوره آزمون  ارزیابی توانمندی و سطح بندی مترجمان زبان انگلیسی  به  همت مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی برگزار شد

تاریخ: 1397/10/11

بازدید: 674

 | 


برگزاری آزمون مترجمی زبان انگلیسی

 

sid blog

 

 به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی،  به منظور شناسائی مترجمان توانمند در قالب طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی آزمون ارزیابی توانمندی و سطح بندی مترجمان زبان انگلیسی  با حضور بیش از 200 نفر  متقاضی در استانهای (آذربایجان غربی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان های جنوبی، رضوی و شمالی، کردستان، کرمانشاه و لرستان) به صورت آنلاین و همزمان در واحدهای استانی جهاد دانشگاهی دراین 9 استان برگزار شد.

براساس این گزارش این آزمون با هدف شناسائی افراد توانمند در ترجمه علمی  و در دومرحله تستی و تشریحی برگزار شد که در مرحله اول متقاضیان بصورت آنلاین  به 40 سوال تستی ، تسلط به دستور زبان، درک مطلب و میزان آشنائی با واژگان در 60 دقیقه پاسخ دادند، افرادی که حداقل 40  درصد نمره رادر این بخش کسب کردند  به مرحله تشریحی وارد شده و به سوالات آزمون تشریحی پاسخ دادند در این مرحله نیز متقاضیان 90 دقیقه  فرصت داشتند تا  به ده سوال  تشریحی  پاسخ دهند

گفتنی است قبول شدگان در این طرح بر اساس توان تخصصی سطح بندی شده و پس از گذراندن دوره های کاربردی می توانند به عنوان مترجم در سامانه ای که به همین منظور به همت مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) راه اندازی می شود  شروع به کار و فعالیت نمایند. از جمله مزایای این سامانه استفاده از ابزارهای ماشینی به منظور بالا بردن کیفیت سرویس ترجمه و نیز صرفه اقتصادی برای مشتریان و مترجمان است.

شایان ذکر است طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی از جمله طرح های حمایتی در حوزه اشتغال و ذیل برنامه اشتغال فراگیر می باشد که توسط دولت در حال پیاده سازی است. در این طرح نزدیک به 75 مزیت در استان ها شناسایی و از متقاضیان ثبت نام بعمل آمده است. این طرح با بهره گیری از امکانات و توان مراکز و موسسات مختلف، برندها و بنگاههای بالادستی (بعنوان نهادهای پشتیبان و پیشران) در حال اجراست،یکی از این مزیتها مترجمی زبان انگلیسی است که با همکاری و پشتیبانی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) اجرا شد.